Sport


 Powiatowe Igrzyska Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt

 

We wtorek, 3 marca na hali OSiR w Kętach rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt, zorganizowane przez SZS oraz SP nr 2 w Kętach. Do rywalizacji sportowej zgłosiły się reprezentacje sześciu gmin naszego powiatu. Wśród zawodniczek z Oświęcimia, Przecieszyna, Osieka, Chełmka i Brzezinki znalazły się również uczennice z Nowej Wsi. Mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Pierwsze ekipy z grup walczyły o pierwszą lokatę, drugie o miejsce trzecie. Nasze dziewczęta mimo osłabienia (choroba trzech zawodniczek) bardzo walecznie i z zaangażowaniem walczyły o każdą piłkę. Po wygraniu grupy, w finale zmierzyły się z rówieśniczkami z SP nr 2 w Oświęcimiu, którym po zaciętej walce uległy 0:2.

Wielkie gratulacje dla wszystkich dziewcząt za serce, wytrwałość i podjęte działania. Jesteśmy po paru latach vice - mistrzyniami w piłce siatkowej powiatu oświęcimskiego na rok szkolny 2019/20. Nasze sreberka to: Hanna Pękala, Amelia Flasz, Marta Zając, Jolanta Czopek, Kinga Kurek, Nicola Jurecka, Maria Dźwigoń i nieobecne Julia Maciaszczyk, Martyna Szumowska oraz Marcela Musiał.

Zofia Dudek 


********************************************************************************


Gminne igrzyska młodzieży w piłce siatkowej dziewczątWe wtorek 25 lutego na hali OSiR w Kętach odbyły się gminne igrzyska młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt. Turniej zorganizowany przez SP nr 2 zgromadził ekipy z pięciu szkół, które rywalizowały ze sobą systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Drużyna z naszej szkoły pokonała swoje rywalki w każdym meczu 2:0, tym samym po paru latach zdobyła znowu zaszczytny tytuł Mistrza Gminy w piłce siatkowej. Uzyskane I miejsce pozwala nam na reprezentowanie gminy w finale powiatowym, który od będzie się 3 marca również w Kętach. W skład złotej drużyny weszły: Hanna Pękala, Amelia Flasz, Julia Maciaszczyk, Kinga Kurek, Nicola Jurecka, Martyna Szumowska, Marcela Musiał, Marta Zając i Maria Dźwigoń.

Gratulacje dla dziewcząt za zaangażowanie i mobilizację.Zofia Dudek

********************************************************************************

Turniej mini siatkówki chłopców Akademii SOS Kęty

 

We środę 15 stycznia na sali SP2 w Kętach odbyły się kolejne zmagania siatkarskie, tym razem dla chłopców z klas IV.

W naszej szkole w ramach współpracy z Akademią SOS prowadzone są zajęcia dla dziewcząt i chłopców z klas IV - VI, którzy dzielnie podejmują sportowe wyzwania. Tym razem naszą szkołę reprezentowali: Daniel Kowalski, Patryk Marszałek, Kacper Skoraczewski, Kamil Szpyra, Adam Nycz oraz Maciej Orawiec. Na parkiecie rywalizowali oni o miejsca i pkt z zawodnikami z SP1, SP3, SP2, Porąbki, których było ponad dwudziestu. Mecze eliminacyjne rozgrywano w czterech grupach systemem "każdy z każdym" . Dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy walczyło o miejsca w finale. Wśród tej ósemki znaleźli się nasi uczniowie . W ogólnej klasyfikacji VIII m zajął Adam Nycz, VII - Kamil Szpyra, IV - Patryk Marszałek a wysokie II m - Daniel Kowalski. Wielkie gratulacje dla wszystkich chłopaków za waleczność i zaangażowanie. Była to dobra, sportowa zabawa i możliwość zaprezentowania swoich umiejętności technicznych i taktycznych w piłce siatkowej.

Bardzo dziękuję p. Skoraczewskiemu, p. Orawiec i p. Kowalskiemu za zabezpieczenie przewozu chłopców.

 

Trener Zofia Dudek
********************************************************************************


Sprzęt sportowy

 

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z SOS w Kętach, który swoją działalność sportową prowadzi wśród dzieci w SP nr 2.
Jest to projekt ogólnopolski, w którym również uczestniczy gmina Kęty. W ramach Akademii Siatkówki w naszej szkole prowadzone są zajęcia dla uczniów z klas IV- VI.
Dzięki współpracy i zaangażowaniu zainteresowanych trenerów otrzymaliśmy po raz kolejny sprzęt sportowy w postaci 12 piłek do siatkówki, których wartość wynosi ponad 2000 zł.

 

Zofia Dudek

********************************************************************************


Turniej mini siatkówki dziewcząt Akademii SOS Kęty

 

W dniu 8 stycznia 2020 r. na sali SP nr 2 w Kętach odbyły się kolejne zmagania siatkarskie, tym razem dla dziewcząt z klas IV.

W naszej szkole w ramach współpracy z Akademią SOS prowadzone są zajęcia dla dziewcząt i chłopców z klas IV - VI , którzy dzielnie podejmują sportowe wyzwania.

Tym razem naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy Va: Aleksandra Tobiasiewicz, Julia Żmudka, Wiktoria Stańczyk oraz Weronika Adamus.

Na parkiecie rywalizowały one o miejsca i punkty z zawodniczkami z SP1, SP3, SP2, Porąbki i Witkowic, których było ponad trzydzieści. Była to dobra, sportowa zabawa i możliwość zaprezentowania swoich umiejętności technicznych i taktycznych w piłce siatkowej.

Bardzo dziękuję p. Tobiasiewicz, p. Żmudce za zapewnienie przewozu naszych uczennic.

 

Trener - Zofia Dudek

********************************************************************************

Turniej mikołajkowy


11 grudnia w hali OSiR w Kętach odbył się turniej mikołajkowy zorganizowany przez Akademię Siatkówki SOS Kęty.

Była to druga edycja w cyklu rywalizacji mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 3 w Kętach oraz zespoły z Nowej Wsi, Osieka, Bulowic, Witkowic i Porąbki. Na parkiecie znalazło się ponad stu młodych siatkarek i siatkarzy, którzy zostali  podzieleni na grupy, gdzie mecze  rozgrywali systemem "każdy z każdym” do 15 pkt - dziewczęta a chłopcy do 21.

Najlepsze zespoły z grup walczyły o miejsca medalowe. Nasi uczniowie dobrze realizowali swoje zadanie, rozgrywając swoje mecze w grupach na miarę swoich możliwości.  Niestety nie udało się wyjść z grup i rywalizować o medale.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. Wśród dziewcząt znalazły się uczennice klas V:  Milena Habdas, Weronika Adamus, Gabriela Puról, Wiktoria Stańczyk, Aleksandra Tobiasiewicz, a w skład reprezentacji chłopców weszli również uczniowie klas V:  Kacper Bryzek, Daniel Dżugaj, Dominik Wawrzyczek, Daniel Kowalski, Patryk Marszałek oraz Kacper Skoraczewski. 

Kolejne turnieje odbędą się w styczniu, będą to single dziewcząt i chłopców klas IV. Zapraszamy wszystkich rodziców i miłośników siatkówki do aktywnego dopingu dzieci w naszych rozgrywkach siatkarskich. 

Bardzo serdecznie dziękuję p. Dżugaj, p. Habdas, p. Tobiasiewicz za zorganizowanie przewozu dziewcząt i chłopców na ten turniej. 

 

Zofia Dudek

********************************************************************************

Szkolenie metodyczne dla nauczycieli wychowania fizycznego5 grudnia 2019 r. w hali OSiR w Kętach odbyło się szkolenie metodyczne dla nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych.

W szkoleniu wzięli udział nauczyciele aż z 15 okolicznych szkół (SP 1, 2 i 3 Kęty, Witkowice, Hecznarowice, Porąbka, Osiek, Wilamowice, Kobiernice, Czaniec, Brzeszcze, Jawiszowice, Bielany, Bulowice, Kozy).

Szkolenie przeprowadzili trenerzy siatkarskiego ośrodka szkolnego z Kęt – Zofia Dudek, Andrzej Dudek i Jacek Drozdowski. W pokazowych zajęciach wzięli udział uczniowie V i VI klasy Szkoły Podstawowej nr 2 Kęty objęci projektem SOS w ramach akademii oraz trenujący na co dzień w UMKS ,,Kęczanin”. Temat szkolenia: "Szkolenie z zakresu techniki piłki siatkowej i motoryki w kategorii dzieci”.

Szkolenie poprowadzone było w 3 częściach:

  • rozgrzewka dynamiczna z elementami technicznymi z użyciem piłek;
  • kształtowanie motoryki w obwodzie stacyjnym;
  • nauka prowadzenia ręki i dojścia do ataku.

Szkolenie otworzył koordynator szkolny SP 2 Andrzej Dudek, wprowadzając uczestników w tematykę poszczególnych części szkolenia. W trakcie tej prelekcji grupa zawodników zaprezentowała krótką rozgrzewkę, w której wprowadzono specjalistyczne ćwiczenia stosowane w piłce siatkowej. W kolejnej części kolejny prowadzący zastosował kształtowanie podstawowych cech motorycznych metodą obwodowo-stacyjną z użyciem sprzętu, którym dysponuje każda szkoła. W ostatniej części zaprezentowano naukę ataku poprzez ćwiczenia analityczne i syntetyczne z użyciem piłek tenisowych i siatkowych.   

W szkoleniu celowo nie wykorzystano profesjonalnego sprzętu, którym dysponuje szkoła będąca w projekcie SOS (trenażery), gdyż większość współpracujących szkół nie posiada takiego sprzętu i jest on wykorzystywany głównie w starszych klasach szkoły podstawowej. Celem prezentacji było pokazanie jak w atrakcyjny dla uczniów sposób i bez użycia skomplikowanego sprzętu i przyborów nauczyć podstaw siatkówki w najmłodszych klasach szkoły podstawowej.

Szkolenie przeprowadzone przez nauczycieli, którzy sami uczestniczą w konferencjach metodycznych dla trenerów z projektu SOS i wykorzystują zdobytą wiedzę w codziennej pracy w klasach sportowych o profilu piłka siatkowa oraz w zajęciach indywidualnych i klubowych wzbogaciło warsztat nauczyciela jego uczestników. Po zakończeniu konferencji otrzymali oni zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu przeprowadzonym przez SOS w Kętach w ramach "Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży".

 

 

Zofia Dudek

 

 

 

********************************************************************************


Żegnamy basenW środę (27 listopada) odbyły się ostatnie w tym półroczu zajęcia nauki pływania dla dzieci z klas 1-3 SP.

Uczniowie co tydzień w ramach dwóch godzin wychowania fizycznego, uczyli się pływać pod okiem instruktorów OSiR w Kętach. Podczas każdych zajęć połowę czasu dzieci spędzały na torze w głębokim basenie, gdzie wykonywały ćwiczenia zgodnie z instrukcją. Druga połowa zajęć była przeznaczona na dowolne zabawy w brodziku, jacuzzi oraz na zjeżdżalni.

Kolejne wyjazdy na pływalnię są zaplanowane w drugim półroczu. Wszyscy uczniowie z niecierpliwością na nie czekają.

 

Klaudia Machaczka

 
********************************************************************************


Akademia Siatkówki SOS Kęty

28 listopada w godzinach popołudniowych, w sali kęckiej ,,dwójki” odbyła się inauguracyjna runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 3 w Kętach oraz zespoły z Nowej Wsi, Witkowic i Porąbki.

Dziewczęta i chłopcy zostali podzieleni na 5 grup, gdzie swoje mecze rozgrywali systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Najlepsze zespoły z grup walczyły o miejsca medalowe. Nasi uczniowie dobrze zadebiutowali na takiej dużej imprezie, rozgrywając swoje mecze w grupach na miarę swoich możliwości. Niestety tym razem nie udało się wyjść z grup i rywalizować o medale. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. Wśród dziewcząt znalazły się: Adriannna SłonkaKarolina WojewodzicWeronika WojewodzicJulia Żmudka, Julia Marszałek i Milena Habdas a w skład reprezentacji chłopców weszli: Jakub DrągielskiDaniel KowalskiJakub PiskorekKacper BryzekPatryk MarszałekKamil Szpyra oraz Kacper Skoraczewski. Organizatorem rozgrywek Akademii Siatkówki jest Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach przy współpracy z Urzędem Gminy Kęty.

Kolejne turnieje odbędą się w styczniu, będą to single dziewcząt i chłopców klas IV. Zapraszamy wszystkich rodziców i miłośników siatkówki do aktywnego dopingu dzieci w naszych rozgrywkach siatkarskich.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za zorganizowanie przewozu dziewcząt i chłopców na ten turniej.

 

Zofia Dudek 

********************************************************************************


Drugi ligowy turniej piłki siatkowej


W niedzielę, 17 listopada, w Andrychowie rozegrano drugi ligowy turniej piłki siatkowej, wojewódzkiej rywalizacji młodziczek - I ligi grupy Zachód.

Tym razem nasze zawodniczki rywalizowały z ekipami z MKS Andrychów i z Setbol Oświęcim. Obydwa mecze wygrały, pierwszy 3:0, drugi 2:1, jednak ostatni set z ekipą z Oświęcimia dostarczył wszystkim ogromną ilość emocji, o czym świadczy wynik 30:28.

Dziewczęta utrzymały pierwsze miejsce w I lidze, kolejne starcia siatkarskie już 1 grudnia.

Na pochwałę zasługują: Hanna Pękala, Julia Maciaszczyk, Amelia Flasz, Kinga Kurek, Nicola Jurecka oraz ich klubowe koleżanki.

Dziękuję wszystkim rodzicom za dowóz zawodniczek oraz gorący doping. Wielkie gratulacje.

 

Zofia Dudek
********************************************************************************


Ligowy turniej piłki siatkowej

 

W niedzielę, 3 listopada, w Kętach rozegrano pierwszy ligowy turniej piłki siatkowej, wojewódzkiej rywalizacji młodziczek - I ligi grupy Zachód.

Tym razem nasze zawodniczki rywalizowały z ekipami z MKS Andrychów i z Victorii Witkowice. Obydwa mecze wygrały 3:0, utrzymując pierwsze miejsce w I lidze. Dziewczęta w nowych strojach prezentowały się bardzo ładnie i tak też zagrały swoje mecze.

Na pochwałę zasługują: Julia Maciaszczyk, Amelia Flasz, Kinga Kurek, Nicola Jurecka oraz ich klubowe koleżanki.

Dziękuję wszystkim rodzicom za gorący doping.

 

Zofia Dudek 

********************************************************************************

W naszej szkole po raz kolejny rozpoczęliśmy - już od września - cykl przerw tanecznych.

 

Po pokonaniu przeszkód niemożliwych, spotykamy się na sali gimnastycznej - tym razem we wtorki na dużej przerwie. Wiemy, że istnieje mnóstwo korzyści z uczestniczenia w takiej formie spędzania przerw. Wystarczy wymienić zwiększenie aktywności i zabawę przyjaciół o wspólnych zainteresowaniach. Taniec ma też właściwości relaksacyjne - zmniejsza więc poziom stresu. Wzmacnia mięśnie i kości. Pomaga również kontrolować wagę ciała.

 

Regularny taniec wpływa korzystnie na poprawę wytrzymałości. Pozwala poznać swoje ciało poprawiając postawę i równowagę, jest też aktywnością społeczną, uczy współpracy i okazywania zaufania. Zwiększa pewność siebie i umiejętności komunikowania się w grupie. 

 

Dzięki pracy i zaangażowaniu w ten projekt uczennic z klas ósmych na sali gimnastycznej gromadzą się tłumy uczniów spragnionych tańca i ruchu. Oprócz dobrze znanych tańców pojawiły się zupełnie nowe propozycje, do poznania których serdecznie zapraszamy.

 

Zofia Dudek 

 

********************************************************************************

 

W dniu 3 października 2019 r.  nasze uczennice - meczem z zawodniczkami z SP nr 11 w Oświęcimiu - rozpoczęły całoroczną rywalizację dziewcząt w OSL w sezonie 2019/20.

 

W rozgrywkach bierze udział 11 drużyn dziewcząt z województwa małopolskiego oraz śląskiego. Mecze rozgrywane będą we czwartki na sali gimnastycznej SP nr 2 w Oświęcimiu.

 

Dziewczęta trenujące w UMKS Kęczanin z którym współpracuje nasza szkoła, bardzo dobrze zaprezentowały się w pierwszym spotkaniu, wygrywając go 2:0 (25:11, 25:12).

 

Wielkie gratulacje dla: Amelii Flasz, Julii Maciaszczyk, Hanny Pękali, Kingi Kurek oraz Nicoli Jureckiej i ich klubowych koleżanek.

 

Serdeczne podziękowania dla p. Jureckiej za zorganizowanie przewozu uczennic na ten mecz.

 

Zofia Dudek

******************************************************************************** 


W dniu 25 września na obiekcie sportowym przy SP nr 2 w Kętach odbyły się zawody lekkoatletyczne „Witaj szkoło”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas IV, V i VI, którzy mieli prawo startować w dwóch konkurencjach spośród biegowych lub technicznych.

Uczniowie bardzo dobrze się zaprezentowali w wybranych konkurencjach zajmując wysokie miejsca i tym samym zdobywając liczne medale.

Klasyfikacja końcowa klasy IV:

Gabriela Puról – I m - rzut p. palantową, III m – bieg na 60m

Julia Żmudka – II m - bieg na 150m, III m – rzut p. palantową

Sławomir Rusek – II m – skok w dal

Kacper Skoraczewski – I m – rzut p. palantową, II m – bieg na 60m

Kamil Szpyra – I m – bieg na 150m

Klasa V:

Kacper Bryzek – II m – skok w dal, II m – bieg na 60m

Klasa VI:

Oskar Macura – III m – bieg na 300m.

Oprócz nagrodzonych medalami na pochwałę zasługują również: Kacper Zemlak, Daniel Dżugaj, Dominik Wawrzyczek, Weronika Adamus oraz Szymon Putek.

 

Zofia Dudek