Dzisiaj jest poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku.

Cytat dnia: "Panie, spraw, abym zawsze pragnął więcej niż zdołam osiągnąć. "

ZBIÓRKA SŁODYCZY

Drodzy rodzice i uczniowie! Tradycyjnie już nasza Szkoła przygotowuje świąteczne prezenty dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Międzybrodziu Żywieckim.

WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

W listopadzie została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka zużytych baterii.

DLACZEGO LAJKUJEMY?

Dlaczego lajkujemy? Pod takim tytułem odbyły się kolejne już warsztaty dla uczniów klas piątych, które 5. grudnia poprowadziła Pani Justyna Motyka z zaprzyjaźnionej biblioteki w Dworku.

Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

Marta Byrska, uczennica klasy IIIA gimnazjum zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

W tym roku Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi ponownie wzięła udział w zbiórce kasztanów i żołędzi.

ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

Początkiem grudnia klasa Va doczekała się już wizyty św. Mikołaja oraz zorganizowała klasowe andrzejki.

• ZBIÓRKA SŁODYCZY

• WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

• DLACZEGO LAJKUJEMY?

• Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

• PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

• ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

Wymiana młodzieży

KĘCZANIN: "Niezapomniana przygoda polsko-niemiecka"

W najnowszym (listopadowym) numerze KĘCZANINA przeczytać można artykuł na temat wrześniowej wizyty naszych uczennic w Niemczech i Luksemburgu w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Trwają zapisy na polsko-niemiecką wymianę młodzieży

W dniach 16-21 maja 2016 r. w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży będziemy gościć grupę gimnazjalistów z Landstuhl. Rewizyta planowana jest na wrzesień / październik 2016 r.

Czas podsumowań, czas pożegnań…

Czwartek, 16 kwietnia, był ostatnim dniem pobytu w Polsce naszych gości z Holandii.

Z wizytą w Krakowie

We wtorek, 14 kwietnia grupa polsko-holenderska udała się na wycieczkę do Krakowa, pięknego polskiego miasta z bogatą historią w tle.

Holendrzy w naszej szkole

Dziś (13 kwietnia) dziewiętnaścioro uczestników polsko-holenderskiej wymiany młodzieży gościło w naszej szkole.

Witamy w Polsce

W niedzielę 12 kwietnia przywitaliśmy na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Holandii.

Polsko-holenderska wymiana młodzieży dla gimnazjalistów

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców wraz z uczniami na spotkanie związane z przygotowaniem wymiany młodzieżowej ze szkołą w Holandii.

Nasza mlodzież z wizytą w Niemczech

„Wymiana polsko-niemiecka z uczniami w Landstuhl była dla mnie niesamowitą przygodą".

Weź udział w POLSKO-NIEMIECKIEJ WYMIANIE MŁODZIEŻY

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, nawiązać interesujące znajomości,

poszerzyć znajomość języka angielskiego i niemieckiego,

zwiedzić urocze zakątki ???

Weź udział w międzynarodowej wymianie młodzieży.

Dotychczas udało nam się nawiązać współpracę ze szkołami w:

Niemczech i na Łotwie.

Być może wkrótce nawiążemy także bliższy kontakt ze szkołą w Holandii.

Bliższe informacje na temat możliwości udziału w wymianie

można na bieżąco uzyskać u nauczycieli języków obcych.