Dzisiaj jest wtorek, 17 października 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Mówimy niewiele. O takich trafionych radościach, niezasłużonych, niezaplanowanych, nie trzeba wiele mówić. "

Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

W sobotę (14 października) po raz pierwszy w tym roku szkolnym kilkunastu gimnazjalistów wyruszyło na rajd górski pod opieką pana Wiesława Wawaka.

Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz.

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…” Tak w dniu 12 października rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego program słowno-muzyczny, dedykowany pracownikom naszej szkoły, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 12 października 2017 roku na pewno na długo  pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych jak również i ich rodziców. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.  

Dyktando Niepodległościowe

Etap szkolny V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” przeprowadzono 10 października 2017r. w wielu szkołach województwa małopolskiego.  

DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego.” / Phil Bosmans /

 • Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

 • Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

 • „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

 • Dyktando Niepodległościowe

 • DZIEŃ UŚMIECHU

VII a SP 2017/2018

 

Klasa VII a  Szkoły Podstawowej – wych. Beata Dwornik

 

 

Liczba uczniów - 16


Dziewczęta:

1. Jolanta Dobosz

2. Patrycja Fejdych

3. Klaudia Feliniak

4. Julia Jasiaczek

5. Angelika Wisiorek

6. Emilia Żmudka


Chłopcy:

1. Bartłomiej Barciak

2. Dominik Bryzek

3. Patryk Handzlik

4. Przemysław Hodur

5. Piotr Kizner

6. Jakub Kusak

7. Łukasz Matyszkowicz

8. Dominik Słonka

9. Miłosz Stawowczyk

10. Piotr Szot

 


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Dominik Słonka

Zastępca przewodniczącego - Jolanta Dobosz

Skarbnik - Emilia ŻmudkaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Izabela Pudełko

Zastępca przewodniczącej - p. Aleksandra Słonka

Skarbnik - p. Elżbieta Fejdych

 


Klasa opiekuje się salą nr 65.

 

 Dzień Chłopaka

5-go października dziewczęta uczciły święto swoich kolegów z klasy. Przygotowały dla nich zabawy i quizy. Wszyscy chłopcy bardzo się starali, ale we wszystkich konkurencjach najlepszy okazał się Miłosz Stawowczyk otrzymując dyplom uznania od swoich koleżanek.

Tytuł "Dżentelmena Klasy" przypadł Dominikowi Słonce.
Chłopcy otrzymali słodkie upominki i balon z własnym imieniem.


Wszystkim chłopakom z okazji ich święta życzmy wszystkiego najlepszego, dużo radości

i uśmiechu każdego dnia!Wychowawczyni – Beata Dwornik

oraz Jola, Patrycja, Klaudia, Julka, Emilka i Angelika

 


Ostatni wyjazd do kina

W poniedziałek – 12 czerwca, klasy szóste po raz ostatni w tym roku szkolnym wyjechały do Domu Kultury w Kętach, w ramach akcji Kino-Szkoła, na film pt. „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”.


Piotruś (Levi Miller) to 12-letni urwis o żywiołowej, nieco buntowniczej naturze. W ponurym sierocińcu w Londynie, w którym chłopiec mieszka od urodzenia, te cechy charakteru nie są tolerowane. Pewnej nocy Piotruś zostaje porwany do magicznej Nibylandii – fantastycznego świata piratów, wojowników i wróżek. Próbując odkryć sekret matki, która porzuciła go wiele lat temu, oraz znaleźć swoje miejsce w tej niezwykłej krainie, chłopiec przeżywa niesamowite przygody i nie raz pojedynkuje się na śmierć i życie. Aby ocalić Nibylandię, wraz z Tygrysią Lilią (Rooney Mara) i nowym przyjacielem Jamesem Hakiem (Garrett Hedlund), musi rozprawić się raz na zawsze z bezwzględnym piratem Czarnobrodym (Hugh Jackman), dzięki temu pozna swoje prawdziwe przeznaczenie i już na zawsze zapamiętamy go jako Piotrusia Pana.

Uczniowie z zapartym tchem oglądali niesamowite przygody Piotrusia. Twórcy filmu bez wątpienia nie oszczędzali na efektach specjalnych, które zachwycają bez reszty i tworzą pełen magii klimat produkcji.

Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły z nadzieją, że w przyszłym roku znów będziemy mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Kino-Szkoła.


Wychowawczyni - Beata Dwornik


 

Wycieczka do Ustronia

W środę - 7 czerwca wyjechaliśmy do Ustronia na wycieczkę klasową pod opieką Pań – Beaty Matusiak oraz Beaty Dwornik.

Najpierw udaliśmy się do leśnego parku niespodzianek, gdzie mieliśmy okazję podziwiać wiele zwierząt w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które wokół nas  swobodnie się przemieszczały i mogliśmy je karmić z ręki. W zagrodach widzieliśmy jeszcze żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki a nawet jenoty.

O godz. 11-tej udaliśmy się na pokaz lotów ptaków. Pan sokolnik prezentował nam ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów, które wszyscy oglądali z ogromnym zaciekawieniem.

Drugim punktem wycieczki był Park Linowy na Równicy. Tu czekało nas wiele emocji. Fascynująca przygoda wymagała od niektórych dużo odwagi, bowiem trzeba było przezwyciężyć lęk wysokości.

Wszyscy spisali się na medal!

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.


Obydwie opiekunki wycieczki przyznają, że klasa zasługuje na pochwałę, za wzorowe zachowanie podczas wyjazdu.

 


Wychowawczyni – Beata Dwornik

Beata Matusiak

 


Spotkanie z przyrodą w Izbie Tradycji Myśliwskich

Uczniowie klas szóstych SP w dniu 18 maja uczestniczyli w lekcji przyrodniczej, która odbyła się w Izbie Tradycji Myśliwskich w Jawiszowicach.


Z dużym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali barwnych opowieści o życiu i zwyczajach zwierząt, które w sposób ciekawy i absorbujący przedstawił Pan Edward Szydło – myśliwy z Koła Łowieckiego „Ryś” w Brzeszczach, prywatnie mąż Pani premier Beaty Szydło.

Szóstoklasiści poznali budowę, miejsca bytowania i żerowania ssaków leśnych oraz ptaków gołębiowatych, kuraków, ptaków wodnych. Poznali rodzime gatunki płazów bezogonowych, ogoniastych i gadów z ich przystosowaniami do środowiska. Rozpoznawali omawiane zwierzęta oglądając liczne eksponaty i tablice, trofea myśliwskie, w które wyposażona była sala lekcyjna. Mieli okazję obejrzeć interesującą prezentację multimedialną i wysłuchać odgłosów wybranych ssaków i ptaków śpiewających.

Druga część spotkania odbyła się w otoczeniu uroczego jawiszowickiego lasu, gdzie podczas udanej pogody uczniowie częstowali się smacznymi kiełbaskami z grilla i świeżym pieczywem. Był wtedy czas na krótki spacer po okolicy i luźne rozmowy w towarzystwie opiekunów: p. Doroty Gwiazdoń, p. Magdaleny Majcherczyk, p. Beaty Matusiak.

Dziękuję uczniom klas szóstych za zaangażowanie i wzorową postawę podczas wycieczki zorganizowanej na zakończenie 3 – letniego etapu edukacji przyrodniczej. Mam nadzieję, że spotkanie z przyrodą w jej naturalnym środowisku było dla uczestników niezwykłym przeżyciem i pozostanie na długo w pamięci.

Podziękowania dla rodziców – Pana Marcina Wisiorka i Pani Jolanty Barciak za pomoc w organizacji wycieczki.


Beata Matusiak

 

 

Konkurs przyrodniczo-ekologiczny

W dniu 24 kwietnia trzy uczennice z klas 6 Szkoły Podstawowej wzięły udział w konkursie przyrodniczo-ekologicznym, który odbył się w ZSP w Łękach.


Z okazji Dnia Ziemi (22 kwietnia) Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łękach zorganizował IV konkurs przyrodniczo-ekologiczny o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty. Zaproszenie do udziału w nim przyjęła również nasza szkoła, którą reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Jolanta Dobosz i Justyna Warchał z kl.6a, Julia Dybczyńska z kl.6b.

Uczestnicy z 7 szkół gminy Kęty zmierzyli się z zestawem 20 zadań konkursowych, w których wykazywali się znajomością m.in. ekosystemów leśnych, mapy Polski oraz wiedzą z zakresu ochrony przyrody i ekologii.

Nasze uczennice zajęły IV miejsce, a pamiątkowe dyplomy wręczył im I zastępca burmistrza Gminy Kęty Rafał Ficoń i dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Tomasz Bielecki.


Gratuluję i dziękuję za udział w konkursie.


Beata Matusiak

 


Magiczne miejsca teatru

Nie po raz pierwszy uczniowie obecnych klas szóstych Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi wraz z opiekunkami Grażyną Wasztyl i Aleksandrą Węglarz wybrali się na spektakl do Teatru Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej.

Tym razem młodzi widzowie obejrzeli przedstawienie „Król Maciuś Pierwszy” nawiązujące do prozy Janusza Korczaka. Spektakl w reżyserii Konrada Dworakowskiego jest próbą skonfrontowania klasycznej historii ze współczesnością. „Król Maciuś Pierwszy” jest niekonwencjonalną wizją rzeczywistości. Dziecięce marzenia króla Maciusia zostały pokazane w sposób symboliczny za pomocą niepokojącej muzyki, kosmicznych kostiumów oraz geometrycznej scenografii. Na uczniowskie wrażenia i recenzje spektaklu przyjdzie czas na lekcjach języka polskiego.

Po fascynującym przedstawieniu nasi uczniowie pod przewodnictwem aktorów „Banialuki” mieli okazję zobaczyć teatr od kulis. Weszli na scenę teatralną, poznali teatralne zaplecze, pracownie krawieckie, plastyczne i stolarskie. Dowiedzieli się, jak powstaje przedstawienie teatralne. Młodzi widzowie poznali najstarszych aktorów teatru – lalki oraz wielość sposobów ich animacji.


Aleksandra Węglarz„Rabarbar”

20 lutego uczniowie klas szóstych w kęckim Domu Kultury obejrzeli holenderski film „Rabarbar” - reż. Mark de Cloe.

Przejmująca historia dwóch rodzin, które połączył przypadek oraz dwojga nastolatków, pragnących za wszelką cenę mieć rodzinę.

Fabuła filmu tylko częściowo skupia się na perypetiach chłopca i dziewczynki tęskniących za stabilizacją w życiu rodzinnym. Mama Winnie oraz ojciec Siema bezskutecznie poszukują swych życiowych partnerów. Jest to trudne, gdyż nie zawsze udaje im się pogodzić swe pasje z potrzebami drugiej osoby. Ich dzieci starają się pomóc rodzicom. Decydują się na kręcenie instruktażowego filmu ukazującego, jak ważne jest rozwiązywanie konfliktów. Dzięki temu dojrzewają – zarówno dzieci, jak i rodzice.


W dyskusji uczniowie zmierzyli się z tematem uczuć. Czy o uczucia trzeba dbać? Czy zasady pomagają w związku? Czy w przyjaźni można się nie starać, a przyjaźń mimo to będzie trwać? Czy wystarczy kogoś pokochać i miłość będzie trwała zawsze bez względu na to co będziecie robić?


Przejmująca historia pobudza nas do refleksji na temat wpływu uczuć na nasze życie, ale też pokazuje, że warto nazywać własne emocje i akceptować wszystkie swoje uczucia. Zaś szukanie przyczyn i skutków własnych uczuć pozwala rozwiązać każdy problem.


Dorota Gwiazdoń / Beata Dwornik

 

  

 

„Bardzo Fajny Gigant”

14 lutego po raz drugi w tym roku szkolnym wzięliśmy  udział w wyjeździe do kina w ramach projektu Kino-Szkoła. Tym razem mieliśmy niewątpliwą przyjemność obejrzeć film w 3D pt. „Bardzo Fajny Gigant” w reżyserii Stevena Spilberga.

„BFG” to wzruszająca opowieść o pewnej dziewczynce z sierocińca, która miała bardzo bujną wyobraźnię. Pewnego dnia zostaje porwana przez olbrzyma, który okazuje się być przyjacielski i niesamowicie zabawny. Bohaterowie nie tylko przeżywają wspaniałe przygody, ale nawet razem z królową brytyjską ratują dzieci przed okrutnymi olbrzymami.

Film bardzo spodobał się naszym uczniom, na pewno w dużej mierze dzięki świetnym charakteryzacjom aktorów oraz humorowi, który towarzyszył nam niemal od pierwszej sceny dostatniej.


Wychowawczyni - Beata Dwornik

 


Wigilijka klasowa

W świątecznej atmosferze upłynął nam  ostatni dzień w szkole w starym już - 2016 roku. Cała klasa z wychowawczynią i zaproszonym gościem – panią Aleksandrą Węglarz usiadła przy wigilijnym stole. Wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie trąbki, na której pięknie grał Miłosz.

Po klasowej wigilijne udaliśmy się na uroczysty apel świąteczny, który przygotowali uczniowie klas drugich szkoły podstawowej.

Składamy serdeczne podziękowanie za wsparcie rodziców w przygotowanie wigilijki.


Uczniowie klasy VI a

wraz z Wychowawczynią


 


Przedstawienie „Podwieczorek u hobbita”

21.12.2016r. odbyła się prapremiera przedstawienia na podstawie początkowych rozdziałów powieści fantasy J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Akcja dramatu „Podwieczorek u hobbita” rozgrywa się w norce Bilba Bagginsa w Bag End w Hobbitonie. Głównego bohatera odwiedzają krasnoludy i przekonują, że powinien wyruszyć z nimi w niebezpieczną podróż, aby odzyskać złoto zrabowane im przez smoka Smauga. Krasnoludom towarzyszy  czarodziej Gandalf , który pomaga im zorganizować wyprawę i wybiera Bilba na czternastego członka drużyny.

W rolę poszczególnych bohaterów wcielili się uczniowie z klasy VI A Szkoły Podstawowej.

Rolę Bilba, „doświadczonego poszukiwacza skarbów”,  rewelacyjnie zagrał Patryk Handzlik, Miłosz Stawowczyk był Gandalfem, a w rolę Thorina, przywódcę krasnoludów, wcielił się Jakub Kusak. Pozostałe osoby dramatu to:

 • Bifur – Patrycja Fejdych
 • Bofur – Klaudia Feliniak
 • Bombur – Bartłomiej Barciak
 • Fili -  Dominik Bryzek
 • Kili – Piotr Kizner
 • Balin – Piotr Szot
 • Dwalin – Łukasz Matyszkowicz
 • Dori – Dominik Słonka
 • Nori – Przemysław Hodur
 • Ori – Emilia Żmudka
 • Oin – Angelika Wisiorek
 • Gloin – Justyna Warchał


Wszyscy uczniowie musieli także zaprojektować i wykonać kostiumy. Przedstawienie poprzedziło omówienie lektury oraz zajęcia edukacyjne poświęcone zwyczajom i przesądom teatralnym. Dwuosobowy zespół, czyli Jolanta Dobosz i Julia Jasiaczek, przygotował plakat reklamujący spektakl, zaproszenia dla gości, rekwizyty oraz podkład muzyczny.

Udział w tym projekcie był dla wszystkich uczniów dużym wyzwaniem, niezapomnianym przeżyciem i wspaniałą zabawą. Jego celem było także zainteresowanie młodszych kolegów  twórczością J.R.R. Tolkiena. Spektakl obejrzeli uczniowie z klasy IIIA  oraz uczennice z klas piątych, koleżanki i  koledzy  z klasy VI B SP. Swoją obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele rodzin młodych aktorów oraz reprezentanci grona pedagogicznego. Wszystkim dziękujemy za poświęcony czas. Z uwagą wysłuchaliśmy wszystkich opinii na temat przedstawienia.


Aleksandra Węglarz


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7