Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Cóż wiesz o pięknie? - Kształtem jest miłości. "

Nagroda w konkursie ekologicznym

12 czerwca 2019 r. w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”.

Zawody wędkarskie

W dniu 7 czerwca 2019 r. na łowisku „Dyrczoniówka” w Bielanach odbyły się spławikowe zawody wędkarskie.

Zajęcia otwarte kółka informatycznego

W poniedziałek - 3 czerwca odbyły się otwarte zajęcia komputerowe. Nauczyciele mieli okazję na nie przyjść i zobaczyć jak pracują nasi młodzi programiści.

Matematyka i dobra zabawa

W dniu 23 maja 2019 r. uczniowie klasy VII b uczestniczyli w lekcji otwartej z matematyki, na którą zostali zaproszeni nauczyciele szkoły oraz rodzice.

Odkryj słodki świat miodu!

1 czerwca klasy drugie wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. M. Pustelnik i  p.  K.  Weźranowską oraz towarzyszącą im p. B. Szczupak wybrały się do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa – „Apilandia”, które znajduje się w Kleczy Dolnej.

„Dobre maniery znam i mam”

W ramach realizowanego programu innowacji pedagogicznej „Dobre maniery znam i  mam” uczniowie klasy II b poznali zasady dobrego wychowania Savoir – vivre, które są podstawą właściwych relacji międzyludzkich w codziennym życiu.

  • Nagroda w konkursie ekologicznym

  • Zawody wędkarskie

  • Zajęcia otwarte kółka informatycznego

  • Matematyka i dobra zabawa

  • Odkryj słodki świat miodu!

  • „Dobre maniery znam i mam”

VII a SP 2018/2019

 

Klasa VII a Szkoły Podstawowej – wych. Łukasz Jasek

 


Liczba uczniów - 17


Dziewczęta:

1.  Jolanta Czopek

2.  Amelia Flasz

3. Julia Korycińska

4. Julia Maciaszczyk

5. Justyna Okrzeszowska

6. Hanna Pękala

7. Natalia Pilarz

8. Anna Rodak

9. Marta Zając


Chłopcy:

1. Piotr Bogunia

2. Kacper Czyszczoń

3. Kacper Feliniak

4. Maksymilian Krawczyk

5. Jakub Pawełkiewicz

6. Krystian Stańczyk

7. Jan Saternus

8. Dawid Suski


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Jolanta Czopek

Zastępca przewodniczącej - Julia Maciaszczyk

Skarbnik - Natalia Pilarz


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Beata Pękala

Zastępcy przewodniczącej - p. Maria Rodak, p. Monika Maciaszczyk

Skarbnik - p. Agnieszka Czopek

 


Klasa opiekuje się salą nr 66.


 Czy ja przeglądam się w obrazie czy obraz przegląda się we mnie?

Spotkanie ze Sztuką – lekcja muzealna „Widzieć i rozumieć”, to lekcja, w której uczniowie klasy 7a i 7b wzięli udział w środę 20.03.2019r. w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie pod opieką p. Doroty Gwiazdoń i p. Magdaleny Rodak.

To magiczne miejsce, gdzie na wystawie „Sytuacja się zmieniła” odpowiadaliśmy sobie na wiele pytań:

Czy czas tu płynie tak samo? Czy muzeum zmienia dzieło w rzecz czy rzecz w dzieło? Czy ja przeglądam się w obrazie czy obraz przegląda się we mnie? Czy można wyjrzeć przez obraz? Czy słowa mają kolor? Czy dzieło może nic nie przedstawiać? Czy mamy obowiązek rozumieć sztukę?

Odpowiedzi pomogły w interpretacji dzieł sztuki prezentowanych na ekspozycji Sztuki Polskiej XX wieku.  Poszukiwaliśmy narzędzi niezbędnych w poznawaniu świata sztuki, co dało nam sporo satysfakcji z interpretacji wybranych dzieł, przekonaliśmy się, że każdy ma prawo do spojrzenia na nie w niestandardowy sposób i tak najzwyczajniej po swojemu.

Spotkanie z dziełami sztuki otwiera nas na piękno, estetykę, wrażliwość, sprawia, że muzeum nie jest obcym, niedostępnym  miejscem. Bardzo często słyszę od uczniów, że nie spodziewały się, iż w muzeum może być tak fajnie, mogą zobaczyć tyle kolorów czy tak niesamowite dzieła.

Próbowaliśmy te obrazy dotknąć, wejść w ich świat, poczuć magię jaką wytwarzają wokół siebie. Przekonaliśmy się, że to wcale nie takie trudne. Propozycja prowadzących, zatrzymania się tylko przy kilku, wybranych dziełach, to też pokazanie, że podczas jednej wizyty w muzeum nie da się zobaczyć i zapamiętać wszystkiego.

Czy warto było pojechać  do muzeum?


Pan Kamil oprowadził nas po wystawie sztuki XX wieku, wzbudziła ona w nas zachwyt. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzecz na temat sztuki.

Marcela Musiał / Martyna Szumowska 7bDzięki tej przygodzie dowiedziałyśmy się wielu ciekawych inspirujących i wspaniałych rzeczy. Oprowadzała nas osoba o bardzo dużej wiedzy. Sądzimy że po tej lekcji muzealnej będziemy patrzeć na sztukę z innej perspektywy.

Jolanta Czopek / Hanna Pękala 7aDziękuję wszystkim uczestnikom za aktywność. kulturę i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zechcą tam wrócić.

 

 

Dorota Gwiazdoń

 

 

Wyjazd na MOLO lodowisko

 

Wigilijka klasowa

Wyjazd do teatru

27 września dwie klasy siódme Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi pojechały do Teatru Nowego w Zabrzu na „Zemstę” Aleksandra Fredry w reżyserii Zbigniewa Stryja.


Już jedenasty sezon ta słynna komedia grana jest przez aktorów Teatru Nowego w Zabrzu. Spektakl nadal cieszy się ogromną popularnością. Widownia zabrzańskiego teatru i tym razem wypełniona była po brzegi.

"Zemsta" to najsłynniejsza komedia Aleksandra Fredry, napisana mistrzowskim wierszem i ze świetnie zarysowanymi postaciami. Zwarta akcja utworu toczy się szybko, poprzez zaskakujące zwroty i nieoczekiwane zmiany sytuacji. Komizm polega w dużej mierze na bezużyteczności intryg głównych bohaterów: Cześnika i Rejenta, które przynoszą rezultat odwrotny do oczekiwanego.

Po obejrzeniu przedstawienia przyjdzie czas na jego recenzję.

 

 

Aleksandra WęglarzRok szkolny 2018/2019

.

Wigilijka klasowa

Mikołajki

Wyjazd do teatru

29.09.2017r. uczniowie z klas szóstych  Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi udali się na spektakl do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Tym razem młodzi widzowie obejrzeli przedstawienie „Buratino” na motywach „Złotego kluczyka” Aleksego Tołstoja.

Spektakl w reżyserii Mariana Pecki przeniósł oglądających do bajkowej krainy, w której główny bohater jest lalką wyrzeźbioną z kawałka drewna. Naiwny i uparty Buratino przeżywa zabawne, ale i pełne grozy, przygody. Zdobyte doświadczenia pozwalają mu zrozumieć, gdzie kryją się prawdziwe skarby i komu wart zaufać.


Wychowawca - Łukasz Jasek


 

Wizyta w Studiu Filmów Rysunkowych

7 kwietnia 2017 r. zorganizowany został wyjazd klas piątych SP do Bielska–Białej do Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały filmy takie jak „Bolek i Lolek” czy „Reksio”. Dzięki pobytowi w Studio dzieci poznały kolejne etapy tworzenia filmu animowanego, poszerzyły swoją wiedzę na temat takich pojęć jak np. scenariusz filmowy, animacja, efekty specjalne dźwiękowe. Podczas pobytu w Studio dzieci miały okazję obcować z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci. Dowiedziały się jak film animowany powstawał kiedyś i jak powstaje dziś.  Wizyta zakończyła się 40 minutowym pokazem filmów w kinie "Studio" produkcji SFR. Wycieczka należała do bardzo udanych wyjazdów!


Małgorzata Kasperek / Łukasz JasekWigilijka klasowa

22 grudnia odbyła się w naszej klasie „wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Nastrój był bardzo świąteczny, mieliśmy dobre humory, czuliśmy się świetnie w swoim gronie. Potem śpiewaliśmy kolędy i częstowaliśmy się łakociami, które każdy z nas przyniósł.


Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania klasowej wigilijki.

 

Wychowawca – Łukasz Jasek<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6