Dzisiaj jest niedziela, 25 lutego 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Są ludzie, którzy nigdy by nie byli zakochani, gdyby nie słyszeli o miłości. "

Wyjazd na grę w kregle

15 lutego grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się do kręgielni Hula Kula w Oświęcimiu.

Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

Nasze uczennicy rozpoczęły ferie zimowe na sportowo, bowiem w niedzielę (11 lutego) wzięły udział w inaugurującym turnieju mini siatkówki Grand Prix o Puchar Dyrektora Centrum Sportowo - Widowiskowego w Kozach.

VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

Tradycyjnie, jak co roku trzyosobowe drużyny wszystkich klas 4-6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum spotkały się, by rywalizować na słowa – VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany systemem belgijskim w dwóch kategoriach wiekowych już przeszedł do historii.

Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

W przededniu ferii klasa Va pojechała do Parku Trampolin w Bielsku-Białej, gdzie aktywnie spędziła czas korzystając z przeróżnych atrakcji jak np. basen z gąbkami, boisko do zbijaka, wsady do kosza, poducha, trampoliny itp.

KARNAWAŁ 2018

Karnawał to czas balów, radości i tańców. 8 lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi uczniowie wszystkich klas bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Zabawy na śniegu

Po długim oczekiwaniu na śnieżną aurę, nadszedł wreszcie dzień, w którym mogliśmy poszaleć na białym puchu.

 • Wyjazd na grę w kregle

 • Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

 • VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

 • Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

 • KARNAWAŁ 2018

 • Zabawy na śniegu

II a SP 2017/2018

 

Klasa II a Szkoły Podstawowej - wych. Barbara Ba-GawędaLiczba uczniów: 21


Dziewczęta:

1.  Aniela Barbachen

2.  Julia Bogdanik

3.  Laura Chałupka

4.  Maja Hrapkowicz

5.  Kalina Mrzygłód

6.  Martyna Ryłko

7.  Katarzyna Szymik

8. Joanna Wykręt


Chłopcy:

1.  Mateusz Bednarczyk

2.  Adam Bienia

3.  Adam Czerwik

4.  Patryk Gabryś

5.  Oskar Naglik

6.  Krystian Niedziela

7.  Marcin Piwko

8.  Jan Pudełko

9.  Szymon Putek

10. Hubert Raj

11. Sławomir Rusek

12. Wojciech Ryłko

13. Nikodem TekielaSamorząd klasowy:

Przewodniczący - Jan Pudełko

Zastępca przewodniczącego -  Laura Chałupka

Skarbnik - Martyna RyłkoTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Magdalena Tekiela

Zastępca przewodniczącej - p. Małgorzata Czerwik

Skarbnik - p. Rafał NaglikKlasa opiekuje się salą nr 33.

 

 

 
„Proszę państwa, oto Rok”

W związku z Nowym 2018 r. klasa II a SP przygotowała na zajęciach polonistycznych inscenizację według tekstu Agnieszki Frączek pt. „Proszę państwa, oto Rok”, której tematem były pory roku oraz miesiące.


Każdy z uczniów otrzymał rolę jednego miesiąca, której miał się nauczyć w ciągu tygodnia. Dzieci samodzielnie przygotowały stroje dla wybranego miesiąca i wykonały potrzebne do przedstawienia rekwizyty. Pomysły były różnorodne. Niektórzy z nich skupili nawet uwagę na kolorach charakteryzujących dany miesiąc, inni wykonali napisy oddające charakter postaci.

Kiedy wszystko było już gotowe, 11 stycznia drugoklasiści zaprosili na występ uczniów klasy pierwszej. Recytując swoje role przypomnieli wszystkim przybyłym gościom, charakterystyczne cechy danych miesięcy i ich kolejność.

W przedstawieniu oprócz „braci miesięcy” brali również udział Narratorzy, którzy rozpoczęli i zakończyli widowisko oraz Rok.

Zostali nagrodzeni dużymi brawami, co świadczy o tym, że przedstawienie się bardzo podobało.

Wszystkim uczniom  klasy II a serdecznie gratuluję pięknego występu i dziękuję za duże zaangażowanie, pomysłowość w pracach nad inscenizacją.

 

Karolina Weźranowska

 


Zaczarowany ołówek

12 grudnia w Bielskim Centrum Kultury uczniowie klas 2a i 3a SP obejrzeli spektakl teatralny "Zaczarowany ołówek" przygotowany przez Teatr Młodego Widza z Wolimierza.


Ciekawa fabuła opowiadała o losach Michała, który za pomocą czarodziejskiego ołówka pokonywał wszystkie napotkane przeszkody. Główny bohater musiał stoczyć walkę z przeciwnościami losu, by uratować przyjaciółkę, porwaną przez złego czarodzieja. Spektakl miał na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest poczucie własnej wartości i jak należy rozwiązywać konflikty. Przedstawienie dzięki barwnej scenografii, efektom świetlnym i pięknym kostiumom dostarczyło mnóstwa pozytywnych doznań. Na twarzach dzieci widoczne było zainteresowanie.


Występ został przez nich nagrodzony gromkimi brawami.


Malwina Pocik

 


Piszemy listy do Świętego Mikołaja

Mikołaj istnieje i mieszka w Laponii. Wiedzą o tym i duzi i mali. W związku ze zbliżającym się Dniem Świętego Mikołaja, uczniowie klasy II a SP postanowili się solidnie do niego przygotować, ponieważ ten dzień ma być wyjątkowy, magiczny i radosny.

Zredagowali i napisali listy, przedstawiając w nich Mikołajowi swoje prośby, które mają spełniać ich marzenia i pragnienia. W listach prosili o prezenty nie tylko dla siebie, ale także dla bliskich im osób: rodzeństwa i rodziców. Mam nadzieję, że wszystkie prośby dzieci zostaną przez św. Mikołaja wysłuchane, a marzenia uczniów spełnione.

Aby odwdzięczyć się Mikołajowi za Jego dobre serce, uczniowie przygotowali na zajęciach technicznych drobne upominki – renifery. Na pewno Mikołaj ucieszy się z tego, że ktoś o Nim także pamięta.

Poniżej znajdują się niektóre, piękne listy dzieci, które warto przeczytać.


Karolina Weźranowska

 


Klasa 2a zdobyła 6 pucharów w Gminnej Olimpiadzie Malucha

24 listopada 18 uczniów klas I-III naszej szkoły, wyłonionych podczas eliminacji szkolnych walczyło o miejsca na podium w Gminnej Olimpiadzie Malucha. Impreza odbyła się w hali OSIRu w Kętach. Reprezentanci naszej szkoły walczyli dzielnie i osiągnęli świetne rezultaty zdobywając 10 pucharów. Dzieci konkurowały w biegu na 25m, biegu wahadłowym 4x15m, rzucie piłką lekarską oraz skoku w dal z miejsca. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom.


Klasa 2a zdobyła aż 6 pucharów:

 • Szymon Putek zajął I miejsce w skoku w dal z miejsca chłopców,
 • Martyna Ryłko zajęła I miejsce w rzucie piłką lekarską dziewcząt,
 • Kalina Mrzygłód zdobyła 2 puchary: za III miejsce w rzucie piłką lekarską dziewcząt  oraz za III miejsce w biegu na 25m dziewcząt,
 • Joanna Wykręt zajęła III miejsce w skoku w dal z miejsca dziewcząt,
 • Sławomir Rusek zajął III miejsce w biegu na 25m chłopców.

Gratulacje!


Wychowawczyni - Barbara Ba-Gawęda

 

 

 

I miejsce w ogólnoszkolnej akcji ekologicznej "ZBIÓRKA MAKULATURY - 2017"

We wrześniu i październiku, jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji ekologicznej ZBIÓRKA MAKULATURY.

Celem akcji było zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów – praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.

Klasa 2a spisała się "na medal". Zdobyliśmy I miejsce w klasyfikacji międzyklasowej – 1965,65 kg oraz I miejsce w klasyfikacji indywidualnej – Szymon Putek - zebrał 1304 kg.

Brawo!

 

Wychowawczyni - Barbara Ba-Gawęda

 


Zajęcia na pływalni

Drugoklasiści podczas cotygodniowych zajęć na pływalni w Kętach.

 

Dorota Żmudka

 

Projekt "Kino-Szkoła"

 

Drugoklasiści podczas jednego z  cyklicznych wyjazdów do DK w Kętach na prelekcję i film w ramach projektu "Kino-Szkoła".

Dorota Żmudka

 

Teatrzyk klasowy

 

Uczniowie klasy IIa zorganizowali klasowy teatrzyk cieni. Własnoręcznie wykonali kukiełki i przedstawili inscenizację pt. "Ucieczka smoków".


Dorota Żmudka

 

Wybór Dżentelmena klasy

Końcem września Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłosił wybory na Klasowego Dżentelmena. Dziewczynki z klasy 2 a miały trudne zadanie, ponieważ w klasowych wyborach z tą samą liczbą głosów wygrywało 2 chłopaków: Wojciech Ryłko i Janek Pudełko. Ponieważ należało wyróżnić tylko jednego Dżentelmena, musiały wybierać ponownie. Z przewagą jednego głosu wygrał Janek.

Serdeczne gratulacje dla Janka oraz Wojciecha za wzorowy przykład grzecznego i miłego zachowania wobec dziewczynek.


Wychowawczyni - Barbara Ba-Gawęda

 


 


Dzień Chłopaka

29 września był dniem niespodzianek. Dziewczynki z klasy 2a nie zapomniały o święcie swoich kolegów i z okazji Dnia Chłopaka oprócz tradycyjnego złożenia kolegom życzeń wręczyły im słodkie upominki oraz prezenty w postaci ciekawych odblasków. Nie obyło się także bez tradycyjnego "Sto lat" dla solenizantów.

Bardzo dziękuję dziewczynkom za pamięć, rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego święta, a wszystkim chłopakom życzę wszystkiego co najmilsze, najlepsze i najcieplejsze oraz samych sukcesów w szkole i na co dzień.

Wychowawczyni -  Barbara Ba-Gawęda

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6