Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Cóż wiesz o pięknie? - Kształtem jest miłości. "

Nagroda w konkursie ekologicznym

12 czerwca 2019 r. w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”.

Zawody wędkarskie

W dniu 7 czerwca 2019 r. na łowisku „Dyrczoniówka” w Bielanach odbyły się spławikowe zawody wędkarskie.

Zajęcia otwarte kółka informatycznego

W poniedziałek - 3 czerwca odbyły się otwarte zajęcia komputerowe. Nauczyciele mieli okazję na nie przyjść i zobaczyć jak pracują nasi młodzi programiści.

Matematyka i dobra zabawa

W dniu 23 maja 2019 r. uczniowie klasy VII b uczestniczyli w lekcji otwartej z matematyki, na którą zostali zaproszeni nauczyciele szkoły oraz rodzice.

Odkryj słodki świat miodu!

1 czerwca klasy drugie wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. M. Pustelnik i  p.  K.  Weźranowską oraz towarzyszącą im p. B. Szczupak wybrały się do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa – „Apilandia”, które znajduje się w Kleczy Dolnej.

„Dobre maniery znam i mam”

W ramach realizowanego programu innowacji pedagogicznej „Dobre maniery znam i  mam” uczniowie klasy II b poznali zasady dobrego wychowania Savoir – vivre, które są podstawą właściwych relacji międzyludzkich w codziennym życiu.

  • Nagroda w konkursie ekologicznym

  • Zawody wędkarskie

  • Zajęcia otwarte kółka informatycznego

  • Matematyka i dobra zabawa

  • Odkryj słodki świat miodu!

  • „Dobre maniery znam i mam”

II a SP 2018/2019

 

Klasa II a Szkoły Podstawowej - wych. Małgorzata PustelnikLiczba uczniów: 19


Dziewczęta:

1.  Kornelia Adamczyk

2.  Nadia Bogunia

3.  Oliwia Buczulińska

4.  Martyna Gołuch

5.  Maria Januszyk

6.  Emilia Matejko

7.  Magdalena Nycz

8.  Nadia Nycz

9.  Klaudia Pawłowska

10. Maja Stawawczyk

11. Marcelina Trojak

12. Emilia Wadoń

 

 

Chłopcy:

1.  Michał Glondys

2.  Radosław Kościukiewicz

3.  Michał Królicki

4.  Adam Nycz

5.  Mikołaj Piskorek

6.  Dawid Stefan

7.  Nikodem Żurek

 


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Martyna Gołuch

Zastępca przewodniczącego -  Michał Glondys

Skarbnik - Kornelia AdamczykTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Barbara Januszyk

Zastępca przewodniczącej - p. Katarzyna Książek-Żurek

Skarbnik - p. Anna NyczKlasa opiekuje się salą nr 34.

 

Warsztaty kulinarne

 

Na wiosnę uczniowie naszej klasy wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Dzieci przygotowywały smaczne i zdrowe kanapki z przyniesionych przez siebie produktów. Wykorzystano głównie ciemne pieczywo, warzywa i nabiał w postaci serów. Dziewczynki i chłopcy zadbali o to, by przygotowane drugie śniadanie było nie tylko smaczne i zdrowe, ale także estetyczne. Wszystkim kanapki bardzo smakowały.

 

 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

 

 

Zdrowe odżywianie

Uczniowie kl. I – V po raz kolejny biorą udział w „Programie dla szkół”. Ma on na celu promowanie zdrowej diety poprzez udostępnianie dzieciom owoców, warzyw, mleka i produktów mlecznych oraz działania edukacyjne realizowane w szkołach. Uczniowie uczestniczący w programie mieli za zadanie zapoznać się z Piramidą Zdrowego Żywienia, która jest prostym, krótkim i zwięzłym sposobem przedstawienia zasad prawidłowego żywienia i najważniejszych elementów stylu życia. Ich realizacja daje szanse na prawidłowy rozwój, sprawność intelektualną i fizyczną oraz długie życie w zdrowiu. Jest to graficzny opis różnych grup produktów spożywczych, niezbędnych w codziennej diecie, przedstawiony w odpowiednich proporcjach. Im wyższe piętro Piramidy, tym mniejsza ilość i częstość spożywanych produktów z danej grupy żywności.  Wiedza o żywieniu i elementach stylu życia oraz ich wpływie na zdrowie człowieka jest ogromna i podlega stałej ewolucji i zmianom. Dlatego również Piramida co pewien czas podlega modyfikacjom. W nauce o żywieniu przybyło wiele nowych dowodów na to, że warzywa i owoce powinny być podstawą zdrowego żywienia – dlatego też w dalszym ciągu umieszczane są one w pierwszym piętrze Piramidy dotyczącej żywienia.  Kierowana jest ona do dzieci i młodzieży (4–18 lat), ich rodziców oraz personelu przedszkoli i środowiska szkolnego. Uczniowie klasy II a przedstawili zasady zdrowego odżywiania w ciekawy sposób. Prace i ich autorów przedstawiamy poniżej.


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik


 

 

Spotkanie ze strażakami

W marcu uczniowie kl. II a uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z trojgiem strażaków z OSP w Nowej Wsi: panią Klaudią Fidyt oraz panami Łukaszem i Mateuszem Mrzygłódami.


Zajęcia obejmowały ważne zagadnienia dotyczące niesienia pomocy przez służby OSP. Prowadzący w ciekawy i przystępny sposób zapoznali dzieci z podstawowym wyposażeniem strażaka: torbą ratunkową, butlą z tlenem, kołnierzem ortopedycznym i hełmem. Dziewczynki i chłopcy mieli możliwość nałożenia ich, z czego chętnie skorzystali. Bardzo ważnym punktem spotkania był pokaz pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów wraz z ćwiczeniami praktycznymi. Uczniowie zostali zaznajomieni z zasadami wzywania pierwszej pomocy i utrwalili numery telefonów alarmowych. Następnie goście zaprezentowali umundurowanie galowe, bojowe i koszarowe.

Na edukacji informatycznej dzieci przedstawiły pracę strażaków w programie Paint. Najciekawsze obrazki zostały wykonane przez Emilię Matejko oraz Nikodema Żurka. Zajęcia zostały bardzo przystępnie i interesująco przeprowadzone, uczniowie kl. II a aktywnie brali w nich udział.

Dziękujemy strażakom za przedstawienie ważnych zagadnień dotyczących ich pracy oraz pokaz pierwszej pomocy.

 

 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 „I ja mam talent”

Czworo uczniów z kl. II a wzięło udział w VIII edycji Szkolnego Konkursu Artystycznego „I ja mam talent”. Wokalnie zaprezentowali się Kornelia Adamczyk, Maria Januszyk, Emilia Wadoń oraz Adam Nycz. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy!


 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

 

 


Wiosna w kl. II a

21 marca zagościła u nas wiosna. Przywitaliśmy ją okolicznościową gazetką, pracami plastycznymi  oraz udziałem w konkursach SU. na najładniejszy kosz wielkanocny i wiosenne zdjęcia, które wykonali Michał Glondys, Adam Nycz oraz Nikodem Żurek.

 

 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

 

Wyjazd do teatru

W marcu uczniowie kl. I – III wyjechali do Teatru „Banialuka” w Bielsku-Białej na przedstawienie „Po nitce do kłębka”. Było to zabawne, kolorowe i radosne przedstawienie dla najmłodszych, opowiadające historię Kapciuszka, który wyruszył w świat na poszukiwanie braciszka do pary. Na swojej drodze spotkał rozmaite zwierzęta, z którymi przeżył ciekawe przygody. Bajka w przystępny sposób przybliżyła dzieciom temat tożsamości i pochodzenia, opowiadała o wartości niesienia bezinteresownej pomocy i sile tkwiącej w przyjaźni.


Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, pomimo prostych rozwiązań scenograficznych.

Dziękujemy paniom J. Putek oraz D. Żmudce za zorganizowanie wyjazdu.


 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Faktem jest, że kobiety trzeba kochać i szanować na co dzień.

Dla chłopców w naszej klasie jest to oczywiste. W tym uroczystym dniu złożyli oni serdeczne życzenia wychowawczyni i wszystkim koleżankom. Były więc słowa pełne ciepła i radości, a także drobne upominki dla wszystkich.


Dziękujemy Mamom z Trójki Klasowej za prezenty.


 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 
Klasowe Walentynki

Po raz drugi uczniowie naszej klasy własnoręcznie wykonali walentynkowe kartki. Wybór osób, dla których były one adresowane był przypadkowy, bowiem poprzedziło go losowanie.

Wszyscy obecni w tym dniu w szkole cieszyli się z niespodzianki.


Małgorzata Pustelnik

 

 

 

 

 


Pasja Nikodema

Nikodem od 6-tego roku życia trenuje karate w klubie OYAMA KARATE BRZESZCE. Jego trenerem jest Sensei Marek Warzeński. Uczęszcza on na zajęcia w naszej szkole wraz z innymi uczniami, m.in. z Julią i Erykiem z kl. II b. Chłopiec posiada niebieski pas w stopniu „7”. Reprezentuje klub na wielu turniejach.


Osiągnął już pierwsze sukcesy zdobywając:

- I miejsce w Otwartych Mistrzostwach OYAMA KARATE w Racławicach w konkurencji KATA,
- I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Jury Krakowsko-Częstochowskiej w kategorii dziecko młodsze, chłopcy, kolorowe pasy,
- III miejsce w turnieju w Rajsku w kategorii „6”KATA, rok 2017 r,
- I miejsce w mikołajkowym turnieju w Rajsku w kategorii „8” KATA, rok 2018.


Pokazy jego możliwości można co roku oglądać na wielu festynach szkolnych i gminnych, również w czerwcowym festynie w Nowej Wsi.


Gratulujemy Nikodemowi i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!


Małgorzata Pustelnik

 

 

 


Dzień Babci i Dziadka

W drugim dniu zimowych ferii uczniowie klas I – III wystąpili dla swoich wyjątkowych gości: babć oraz dziadków. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny pt. „Podróż po Polsce”, w którym przedstawili cechy charakterystyczne dla poszczególnych krain w postaci wierszy, tańców, piosenek. Na koniec uczniowie kl. II a zaprosili przybyłych na uroczystość seniorów do wspólnego śpiewania popularnych piosenek biesiadnych. Przy dźwiękach muzyki goście otrzymali słodkie przekąski i życzenia. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Dziękuję Państwu Kindze i Janowi Trojakom a także Marcelince za pomoc w pracach porządkowych po uroczystości.

 

Wychowawczyni – Małgorzata Pustelnik

 

 

 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5