Dzisiaj jest poniedziałek, 15 października 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Wiersze: to jest właśnie walka ze światem. "

Jesień w klasie II b

23 września powitaliśmy kalendarzową jesień. Przez następne dni nasza tematyka zajęć w kl. II b skupiona była wokół tej barwnej, kolorowej pory roku.

Niecodzienna edukacja w klasach młodszych

Kolejnym ciekawym wydarzeniem na terenie naszej szkoły w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" była muzyczno-wokalnie-ruchowa edukacja w klasach młodszych.

Pierwsze kroki w szkole

Minął pierwszy miesiąc nauki szkolnej. Dla uczniów klas pierwszych był on czasem nawiązywania nowych przyjaźni, poznawania nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz „oswajaniem” nowego miejsca, w którym przyjdzie im spędzić najbliższe lata.

Wybraliśmy się na rajd górski

W minioną sobotę (6 października) wybraliśmy się na pierwszy w tym roku rajd górski.  

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

W dniu 1 października 2018 r. odbyło się pierwsza w tym roku szkolnym sesja Młodzieżowej Rady w Kętach. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 7b - Marcela Musiał oraz Nicola Jurecka.

Dzień Chłopca w klasie IV b

Dzień chłopaka w klasie IV b obchodzony był w tym roku troszeczkę nietypowo…  

  • Jesień w klasie II b

  • Niecodzienna edukacja w klasach młodszych

  • Pierwsze kroki w szkole

  • Wybraliśmy się na rajd górski

  • Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

  • Dzień Chłopca w klasie IV b

II a SP 2018/2019

 

Klasa II a Szkoły Podstawowej - wych. Małgorzata PustelnikLiczba uczniów: 18


Dziewczęta:

1.  Kornelia Adamczyk

2.  Nadia Bogunia

3.  Oliwia Buczulińska

4.  Martyna Gołuch

5.  Maria Januszyk

6.  Magdalena Nycz

7.  Nadia Nycz

8.  Klaudia Pawłowska

9. Maja Stawawczyk

10. Marcelina Trojak

11. Emilia Wadoń

 

 

Chłopcy:

1.  Michał Glondys

2.  Radosław Kościukiewicz

3.  Michał Królicki

4.  Adam Nycz

5.  Mikołaj Piskorek

6.  Dawid Stefan

7.  Nikodem Żurek

 


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Martyna Gołuch

Zastępca przewodniczącego -  Michał Glondys

Skarbnik - Kornelia AdamczykTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Barbara Januszyk

Zastępca przewodniczącej - p. Katarzyna Książek-Żurek

Skarbnik - p. Anna NyczKlasa opiekuje się salą nr 34.

 

Zajęcia ekologiczne

We wtorek, 25 września 2018 r. klasy I – III SP uczestniczyły w zajęciach ekologicznych dotyczących dbałości o środowisko naturalne.

Prowadził je p. Wojciech Jaskuła w ramach projektu realizowanego na terenie spółki KOMAX.

Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z tematyką ekologii. Na początku omówiono rodzaje odpadów oraz właściwe i niewłaściwe zachowania ludzi wobec środowiska naturalnego. Zwrócono szczególną uwagę na problem smogu i jego wpływ na nasze zdrowie oraz przyrodę. W ramach zajęć dzieci obejrzały dwa filmy edukacyjne pt. „Logiczny dom” oraz o śwince Peppie, zachęcające do właściwych działań proekologicznych.

W dalszej kolejności omówiono sposoby wykorzystania odpadów z praktyczną nauką segregacji. Następnie prowadzący poinformował o zbiórkach odpadów wielkogabarytowych i powstającym w Kętach Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Na koniec dzieci otrzymały upominki w postaci długopisów, odblasków i broszur. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji. Można było zauważyć, że tematyką bardzo ich interesowała.


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 


Rok szkolny 2018/2019

.

Zakończenie roku szkolnego

"Cała Polska Czyta Dzieciom" w bibliotece w Dworku

Na początku czerwca udaliśmy się do biblioteki na zaproszenie p. Justyny Motyki, która przeprowadziła bardzo interesujące zajęcia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

W programie znalazło się wspólne i samodzielne czytanie, zajęcia praktyczne z wytwarzania papieru, zabawy na świeżym powietrzu – puszczanie baniek oraz spotkanie z żywą maskotką. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały. Składamy podziękowania p. Justynie Motyce za zaproszenie i duży wkład pracy w przygotowanie zajęć.


 

Wychowawczyni -  Małgorzata Pustelnik

 

 

Plenerowe Święto Szkoły

Uczniowie klasy I a zaprezentowali się w piosence „W zielonym gaju”, tańcu Łucji i Martyny do utworu „Timber Just Dance 2014” oraz pokazie karate, w którym wystąpił Nikodem.


 

Wycieczka do Bujakowa

 

 

W dniu 30 maja uczniowie klas pierwszych w ramach Dnia Sportu pojechali do Figloparku w Bujakowie. Tam skorzystali z licznych atrakcji, a przede wszystkim ze sprawnościowych torów przeszkód ze wspinaniem, czołganiem, biegiem, skokami,  rzutami do celu. Podczas całego pobytu uśmiech gościł na twarzach dzieci.

Po powrocie do szkoły najmłodsi otrzymali upominki od rodziców, przygotowane przez mamy z Trójki Klasowej. Dziękujemy!

 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

Przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej

17 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrektora p. Grzegorza Żaka, Wicedyrektor p. Łucji Listwan oraz Wychowawczyń: p. Małgorzaty Pustelnik, p. Karoliny Weźranowskiej zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.


Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do polubienia książek, wypożyczania ich oraz rozwijania umiejętności czytania. W czasie spotkania uczniowie obu klas wykazali się bardzo dobrą znajomością alfabetu i zdolnościami słownymi. Dzieci obejrzały program „Abecadło” przygotowany przez uczennice klas V uczestniczących w zajęciach Kółka bibliotecznego.


Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali dyplomiki, które będą przypominały im o tym, że w bibliotece są zawsze mile widziani.

 


Bogusława Szczupak

 

 

Dzień Ziemi

 

W tym roku chętni uczniowie naszej klasy wykonali prace o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem odpadów. Dzieci wykazały się dużą wyobraźnią i ciekawie zaprezentowały swoje pomysły.Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

 

 

 


 

 


Kolejna edycja „ Artystą Być… 2018”

W tym roku, w eliminacjach szkolnych gminnego konkursu naszą klasę reprezentowały Martyna Gołuch z Łucją Mojżesz - w kategorii taniec. Natomiast Maria Januszyk i Emilia Wadoń pokazały swoje umiejętności wokalne. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Gratulujemy udanych prezentacji!


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

Wyjazd pierwszoklasistów na zajęcia z programowania

W dniu 25 kwietnia uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej udali się wraz z wychowawczyniami do Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.


Pojechali tam na zaproszenie naszej byłej uczennicy Anny Gałuszki, która jest prezesem Koła Informatycznego RESET na tamtejszej uczelni. Po przekroczeniu progu uczelni zostaliśmy przywitani przez opiekuna tego koła – pana dra inż. Tomasza Gancarczyka. Każdy z uczestników otrzymał smycz z identyfikatorem. Po rozdzieleniu na trzy grupy wszyscy rozeszli się do sal na twórcze zajęcia.


Uczniowie mieli okazję budować i programować roboty LEGO WeDo 2.0, a następnie nimi sterować przy użyciu tabletów. Kolejno programowali również w języku Scratch, co sprawiło dzieciom wiele satysfakcji. Dużą atrakcję stanowiły gry ruchowe z wykorzystaniem xboxa kinect. Pierwszoklasiści świetnie się przy tym bawili. Na koniec wszyscy otrzymali certyfikaty RESET YOUng i notatniki.


Zajęcia uczyły programowania w zabawowy sposób. Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie proponowanymi aktywnościami i pełni wrażeń wrócili do domu.


Składamy serdeczne podziękowania Kołu Informatycznemu RESET YOUng za przeprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów, które pobudzają kreatywność, uczą logicznego myślenia, motywują do nauki a także bawią.

 


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3