Dzisiaj jest sobota, 16 lutego 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Jeśli nie wiesz dokąd iść sama cię droga poprowadzi. "

Jestem aktorem. Gram na scenie.

Jak powstała Wisła? „Scena każdego teatru to wielkie zwierciadło, w którym przeglądają się widzowie. Każde lustro zaś to wielka scena ustawiona w samym środku życia.” Elif Şafak

„Pan Tadeusz” w Domu Kultury w Kętach

7 lutego 2019 r. uczniowie z obu ósmych klas naszej szkoły udali się do Domu Kultury w Kętach na przedstawienie na podstawie wybranych fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.  

Zagrożenia internetowe

Jak co roku w lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, w związku z czym po raz kolejny Policja wkroczyła do szkół by przypomnieć czym jest bezpieczeństwo w przestrzeni wirtualnej.  

AKCJA „ZBIÓRKA NAKRĘTEK”

Zbiórka plastikowych nakrętek odbywa się w naszej szkole od kilku lat. Bardzo cieszy nas zaangażowanie nie tylko uczniów, ale całych ich rodzin.  

My się igły nie boimy …

Z okazji zbliżających się walentynek dzieci przebywające w świetlicy szkolnej postanowiły przygotować drobne prezenty dla kochanych osób.

Turniej młodziczek

W niedzielę 10 lutego na hali Beskidu w Andrychowie odbył się kolejny wojewódzki turniej piłki siatkowej w kategorii młodziczek.

  • Jestem aktorem. Gram na scenie.

  • „Pan Tadeusz” w Domu Kultury w Kętach

  • Zagrożenia internetowe

  • AKCJA „ZBIÓRKA NAKRĘTEK”

  • My się igły nie boimy …

  • Turniej młodziczek

II b SP 2018/2019

Klasa II b Szkoły Podstawowej - wych. Karolina WeźranowskaLiczba uczniów: 18


Dziewczęta:

1.  Lena Gałgan

2.  Sandra Gałgan

3.  Nina Mamica

4.  Łucja Mojżesz

5.  Julia Pasternak

6.  Maria Pasternak

7.  Sara Ramza

8.  Wioletta Tobiasiewicz

9.  Maja Tobiczyk

 

 

Chłopcy:

1.  Eryk Cempel

2.  Jan Ciszewski

3.  Antoni Dwornik

4.  Krystian Janosz

5.  Szymon Martyniak

6.  Marek Mejza

7.  Bartosz Stańco

8.  Feliks Szłapa

9.  Aleks Zaręba

 


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Julia Pasternak

Zastępca przewodniczącej -  Aleks Zaręba

Skarbnik - Marek MejzaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Iwona Tobiasiewicz

Zastępca przewodniczącej - p. Edyta Pasternak

Skarbnik - p. Elżbieta SzłapaKlasa opiekuje się salą nr 34.
Przedstawienie teatralne „Skąd się bierze Wisła?”

Dnia 11.02.19 r. uczniowie klasy II b i II a mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym „Skąd się bierze Wisła”, które zostało przygotowane przez uczniów klasy czwartej pod kierunkiem p. A. Mazur.

Spektakl przygotowany dla młodszych  widzów był barwny, pouczający i niezwykle efektowny. Zachwycał scenografią, rekwizytami oraz grą aktorów.

Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem tego wspaniałego i barwnego widowiska, przeplatanego fantastyczną muzyką. Wszystkie dzieci były zachwycone sztuką, w ciszy oglądały przedstawienie, a potem podziękowały aktorom gromkimi brawami.

Dziękujemy p. A. Mazur i czwartoklasistom za zaproszenie na przedstawienie. Gratulujemy pięknego występu.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 


 


Mobilne warsztaty ceramiczne „W poszukiwaniu ciszy”

29 stycznia 2019 r. uczniowie klasy II b mieli okazję uczestniczyć w mobilnych warsztatach ceramicznych „W poszukiwaniu ciszy”. Prowadzone były przez p. Rafała Sikorskiego, który przeprowadził je w naszej szkole. Warsztaty ceramiczne miały na celu rozwój manualny dzieci, pobudzenie wyobraźni i uwrażliwienie na piękno i estetykę, pobudzały i odkrywały indywidualne pokłady twórczości tkwiące w każdym dziecku, uczyły organizacji, planowania, a także odpowiedzialności za wykonywaną rzecz. To okazja nie tylko do rozwijania swoich zainteresowań artystycznych, ale także szansa na ich odnalezienie przez tych, którzy mają niewielkie doświadczenia w pracy twórczej.

Uczniowie pracowali z wielkim zapałem, własnoręcznie wykonali i ozdobili wyroby z gliny, które zostaną przez prowadzącego wypalone w piecu ceramicznym, a następnie dostarczone właścicielom. Zajęciom towarzyszyła  relaksująca muzyka „odgłosów ziemi”. Dzięki możliwości uczestniczenia w warsztatach mogliśmy się przekonać jak wielką radość można czerpać z pracy w glinie, oderwać się od codziennych obowiązków, zrelaksować się i sprawdzić swój potencjał twórczy. To czas relaksu i radosnej ekspresji, a przy tym okazja do nauki i możliwości stworzenia naprawdę czegoś niezwykłego.Wychowawczyni - Karolina Weźranowska


 

 

Dzień Babci i Dziadka

Wnuki dla dziadków to największe szczęście, radość i miłość, bo gdzie im będzie lepiej jak nie u dziadków.


To właśnie oni są bardzo ważni w życiu wnuków, zarówno Ci którzy żyją obok, jak i Ci których nie ma już wśród nas.

Babcia i Dziadek to niezwykłe osoby, które kojarzą się wszystkim z sercem, miłością i zrozumieniem. Poza tym, że przekazują nam swoje doświadczenia, są dla nas ostoją bezpieczeństwa i spokoju. Pełni cierpliwości i ciepła stają się dla większości „instytucją” nie do zastąpienia, są obok rodziców, najważniejszymi osobami w życiu dziecka.

Pamiętając o tym, uczniowie z klas I- III Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi przygotowali jak co roku, pod opieką swoich pań uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Chcąc wyrazić miłość, szacunek, wdzięczność i przywiązanie do swoich babć i dziadków i podziękować im za wszystko zaprezentowali 15 stycznia br. dla seniorów swoich rodów wspaniały program artystyczny pod hasłem "Podróże po Polsce".

Program ten był bardzo urozmaicony. Składał się z licznych wystąpień słowno - muzycznych dzieci z poszczególnych klas. Uczniowie wędrując po Polsce i odwiedzając Kraków, Warszawę, Górniczy Śląsk, Mazury prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W pięknych regionalnych strojach tańczyli: "Krakowiaka", "Taniec dworski", "Polkę warszawską", "Trojaka", "Grozika", "Czerwone jabłuszko", "Babuszki", "Swing w uliczce", "Koszyczek". Były wiersze, scenki kabaretowe, piosenki: "Gdybym to ja miała", "Warszawa da się lubić", "Piosenka do walizek i plecaków", oraz życzenia – "Babciu, dla Ciebie, Dziadku, dla Ciebie" z akompaniamentem dzwonków chromatycznych. Na zakończenie, uczniowie zaprosili swoich dziadków do wspólnego śpiewania znanych piosenek biesiadnych, co sprawiło wszystkim wiele radości.

Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa uczestniczących w spotkaniu. Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek w postaci przepysznych kruchych ciasteczek. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony licznie przybyłych gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Pamiętajcie o swoich dziadkach i nie zostawiajcie ich samych w tym szczególnym dniu. My również życzymy wszystkiego najlepszego dla każdej Babci i Dziadka!Barbara Ba-Gawęda / Jadwiga Putek / Małgorzata Pustelnik

Karolina Weźranowska / Dorota ŻmudkaKlasowa wigilijka

Wyjazd do kina

W ramach cyklu KinoSzkoła uczniowie klas drugich oraz trzeciej SP po raz kolejny wzięli udział w prelekcji i seansie filmowym.


Rozmowa z dziećmi dotyczyła zwyczajów bożonarodzeniowych w różnych krajach.

Dzieci aktywnie brały udział w dyskusji, bowiem ten temat jest im szczególnie bliski. Obejrzany film pt. "Mikołaj w każdym z nas" to kino łagodne, pogodne, przypominające klasyczne świąteczne czytanki, ale niepozbawione uroku. Ideologicznie daleko mu do Świąt spod znaku rywalizacji na prezenty droższe/większe/nowsze. Podkreśla raczej wartość bycia razem, znaczenie rodzinnego ciepła, wzajemnego wsparcia i bliskości. W przyjemny sposób celebruje jednocześnie akceptację dla inności, jak i przywiązanie do tradycji. Film ten to familijna opowieść, która rozgrywa się w okolicach Bożego Narodzenia, gdy wszystkim przytrafiają się niezwykłe, magiczne rzeczy. Głównym bohaterem jest ojciec, który pragnie przekonać swoje dzieci do tego, że Święty Mikołaj rzeczywiście istnieje. By uczynić nadchodzące święta niezapomnianymi, mężczyzna zamienia się rolami z siwobrodym Gwiazdorem.


Dzisiejszy wyjazd był wprowadzeniem w magię Świąt Bożego Narodzenia i przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.


Małgorzata Pustelnik

 


Witamy Świętego Mikołaja

„6 grudnia - jak dobrze wiecie,


Święty Mikołaj chodzi po świecie.


Dźwiga swój worek niezmordowanie


I każde dziecko prezent dostanie.”

 

 

Tego dnia, ten długo wyczekiwany gość odwiedził również  nasza klasę.  Już z daleka słychać było donośny dzwoneczek i charakterystyczny głos: „Ho, ho, ho”.  Radość dzieci była wielka. Pięknie odpowiadały na pytania Mikołaja, a w zamian otrzymywały piękne prezenty. Mikołaj bardzo się ucieszył z przyjęcia Go przez dzieci, które na jego powitanie  założyły najbardziej popularny atrybut świętego – czerwone czapeczki.  Żegnając się z Mikołajem  poprosiły, aby za rok znowu o nich pamiętał.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

 

Olimpiada Malucha

24 listopada, w hali OSiR w Ketach odbyły się Gminne Zawody pt. „Olimpiada Malucha” uczniów klas I – III. Naszą klasę reprezentowało aż 4 uczniów: Antoś, Krystian, Nina i Julia. Walczyli zawzięcie i zdobyli wysokie wyniki. Nagrodzeni zostali dyplomami i medalami. Serdecznie im gratulujemy.


Wychowawczyni -  Karolina Weźranowska

 

 

Przedstawienie teatralne „Detektyw Pozytywka”

W poniedziałek (29 października 2018 r.) uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawczyń: p. M. Pustelnik i p. K. Weźranowskiej udali się do Domu Kultury w Kętach.


Obejrzeli tam przedstawienie teatralne „Detektyw Pozytywka” przygotowane przez Teatr Współczesny w Krakowie. Problematyka spektaklu dotykała spraw znanych dzieciom na co dzień, przez co łatwiej im się było utożsamić z bohaterami i wyciągnąć wnioski.

Bohater przedstawienia to specjalista od spraw niełatwych, który zabrał uczniów na wyprawę pełną niezapomnianych wrażeń. Struktura zaś widowiska pomogła małym widzom śledzić akcję, dzięki której mogli rozwijać logiczne myślenie.

Podczas spektaklu aktorzy wprowadzali elementy interakcji z publicznością. Przedstawienie miało skłonić najmłodszych widzów do ćwiczenia pamięci, słuchania ze zrozumieniem i aktywnej pracy w grupie. Urozmaicone było piosenkami i w zabawny, nieskomplikowany, dostępny dla dzieci sposób, uczyło analizowania prostych zjawisk przyrody i otaczającego świata.

Zachwyt wzbudzały przepiękne, kolorowe kostiumy, scenografia, a przede wszystkim gra aktorów. Wielu scenom towarzyszyły salwy śmiechu, które świadczą o tym, że przedstawienie bardzo się podobało.

 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 


Jesień w klasie II b

23 września powitaliśmy kalendarzową jesień. Przez następne dni nasza tematyka zajęć skupiona była wokół tej barwnej, kolorowej pory roku. Na zajęciach polonistycznych i przyrodniczych rozmawialiśmy na temat zmian w przyrodzie,  poznaliśmy dary lasu, pola, ogrodu, sadu oraz wartości odżywcze warzyw i owoców. Zrobiliśmy „jesienny kącik”, w którym znalazły się „dary jesieni’ – żołędzie, kasztany, szyszki, owoce i warzywa. Uczyliśmy się ciekawostek o życiu roślin i zwierząt jesienią. Na zajęciach plastyczno – technicznych wykonaliśmy portrety pani Jesieni, kompozycje z kolorowych liści i ilustracje przedstawiające śmieszne warzywa. Przygotowaliśmy też gazetkę ścienną.Teraz w naszej klasie jest jesiennie, wesoło i kolorowo.Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

Dzień Chłopaka

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4