Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe. "

Podsumowanie zbiórki baterii

W listopadzie uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji ekologicznej pod hasłem: „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”.

„Był sobie pies”

4 grudnia klasy: 4a, 4b, 5a i 6a obejrzały film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach pod opieką p. wicedyrektor Ł. Listwan i pań M. Węglińskiej, M. Majcherczyk, B. Matusiak.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

W piątek (7 grudnia) na hali OSiR w Kętach odbył się Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców z klas V i VI zorganizowany przez Akademię Siatkówki SOS w Kętach.

Podsumowanie zbiórki makulatury

Za nami kolejna już zbiórka makulatury. Jak co roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi z zaangażowaniem włączyła się w tę ekologiczną akcję.

“Szczęść Boże” dla górników

Barbórka to szczególny dzień dla wszystkich górników, dlatego też 4 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się do Remizy OSP w Nowej Wsi, aby podziękować górnikom - z okazji ich święta - za ciężką i niebezpieczną pracę w kopalni.

ETAP REJONOWY ZA NAMI

3 grudnia odbył się rejonowy etap Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej, w którym wzięło udział aż czworo przedstawicieli klas ósmych.

  • Podsumowanie zbiórki baterii

  • „Był sobie pies”

  • Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

  • Podsumowanie zbiórki makulatury

  • “Szczęść Boże” dla górników

  • ETAP REJONOWY ZA NAMI

II b SP 2018/2019

Klasa II b Szkoły Podstawowej - wych. Karolina WeźranowskaLiczba uczniów: 18


Dziewczęta:

1.  Lena Gałgan

2.  Sandra Gałgan

3.  Nina Mamica

4.  Łucja Mojżesz

5.  Julia Pasternak

6.  Maria Pasternak

7.  Sara Ramza

8.  Wioletta Tobiasiewicz

9.  Maja Tobiczyk

 

 

Chłopcy:

1.  Eryk Cempel

2.  Jan Ciszewski

3.  Antoni Dwornik

4.  Krystian Janosz

5.  Szymon Martyniak

6.  Marek Mejza

7.  Bartosz Stańco

8.  Feliks Szłapa

9.  Aleks Zaręba

 


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Julia Pasternak

Zastępca przewodniczącej -  Aleks Zaręba

Skarbnik - Marek MejzaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Iwona Tobiasiewicz

Zastępca przewodniczącej - p. Edyta Pasternak

Skarbnik - p. Elżbieta SzłapaKlasa opiekuje się salą nr 34.
Witamy Świętego Mikołaja

„6 grudnia - jak dobrze wiecie,


Święty Mikołaj chodzi po świecie.


Dźwiga swój worek niezmordowanie


I każde dziecko prezent dostanie.”

 

 

Tego dnia, ten długo wyczekiwany gość odwiedził również  nasza klasę.  Już z daleka słychać było donośny dzwoneczek i charakterystyczny głos: „Ho, ho, ho”.  Radość dzieci była wielka. Pięknie odpowiadały na pytania Mikołaja, a w zamian otrzymywały piękne prezenty. Mikołaj bardzo się ucieszył z przyjęcia Go przez dzieci, które na jego powitanie  założyły najbardziej popularny atrybut świętego – czerwone czapeczki.  Żegnając się z Mikołajem  poprosiły, aby za rok znowu o nich pamiętał.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

 

Olimpiada Malucha

24 listopada, w hali OSiR w Ketach odbyły się Gminne Zawody pt. „Olimpiada Malucha” uczniów klas I – III. Naszą klasę reprezentowało aż 4 uczniów: Antoś, Krystian, Nina i Julia. Walczyli zawzięcie i zdobyli wysokie wyniki. Nagrodzeni zostali dyplomami i medalami. Serdecznie im gratulujemy.


Wychowawczyni -  Karolina Weźranowska

 

 

Przedstawienie teatralne „Detektyw Pozytywka”

W poniedziałek (29 października 2018 r.) uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawczyń: p. M. Pustelnik i p. K. Weźranowskiej udali się do Domu Kultury w Kętach.


Obejrzeli tam przedstawienie teatralne „Detektyw Pozytywka” przygotowane przez Teatr Współczesny w Krakowie. Problematyka spektaklu dotykała spraw znanych dzieciom na co dzień, przez co łatwiej im się było utożsamić z bohaterami i wyciągnąć wnioski.

Bohater przedstawienia to specjalista od spraw niełatwych, który zabrał uczniów na wyprawę pełną niezapomnianych wrażeń. Struktura zaś widowiska pomogła małym widzom śledzić akcję, dzięki której mogli rozwijać logiczne myślenie.

Podczas spektaklu aktorzy wprowadzali elementy interakcji z publicznością. Przedstawienie miało skłonić najmłodszych widzów do ćwiczenia pamięci, słuchania ze zrozumieniem i aktywnej pracy w grupie. Urozmaicone było piosenkami i w zabawny, nieskomplikowany, dostępny dla dzieci sposób, uczyło analizowania prostych zjawisk przyrody i otaczającego świata.

Zachwyt wzbudzały przepiękne, kolorowe kostiumy, scenografia, a przede wszystkim gra aktorów. Wielu scenom towarzyszyły salwy śmiechu, które świadczą o tym, że przedstawienie bardzo się podobało.

 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 


Jesień w klasie II b

23 września powitaliśmy kalendarzową jesień. Przez następne dni nasza tematyka zajęć skupiona była wokół tej barwnej, kolorowej pory roku. Na zajęciach polonistycznych i przyrodniczych rozmawialiśmy na temat zmian w przyrodzie,  poznaliśmy dary lasu, pola, ogrodu, sadu oraz wartości odżywcze warzyw i owoców. Zrobiliśmy „jesienny kącik”, w którym znalazły się „dary jesieni’ – żołędzie, kasztany, szyszki, owoce i warzywa. Uczyliśmy się ciekawostek o życiu roślin i zwierząt jesienią. Na zajęciach plastyczno – technicznych wykonaliśmy portrety pani Jesieni, kompozycje z kolorowych liści i ilustracje przedstawiające śmieszne warzywa. Przygotowaliśmy też gazetkę ścienną.Teraz w naszej klasie jest jesiennie, wesoło i kolorowo.Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

Dzień Chłopaka

Święto Pieczonego Ziemniaka

26 września uczniowie klasy II b i III a pod opieką swoich wychowawczyń p.  Karoliny Weźranowskiej i p. Barbary Ba – Gawęda postanowili pożegnać odchodzące lato i  w tym celu pojechali do Kręgielni Kulawy Koń w Kętach. Zorganizowali tam Święto Pieczonego Ziemniaka. Główną atrakcją podczas obchodów tego święta było rozpalenie ogniska i  wspólne przystąpienie do pieczenia kiełbasek i ziemniaków w popiele.

Poza tym uczniowie  wysłuchali krótkiej ,,Bajki o Ziemniaku'', z której dowiedzieli się skąd pochodzi i  jak trafił do Polski. Poznali jego różne nazwy (kartofel. pyra, bulwa, grula) i przetwory. Nie zabrakło także wspólnej zabawy i ziemniaczanych konkursów. Najbardziej podobał się slalom z ziemniakiem i rzut do celu (kosza).

Dobrej zabawie towarzyszyła piękna pogoda i świetne humory uczniów. Zajęcia zorganizowane na świeżym powietrzu były doskonałą okazją do wspólnej integracji, ale także do aktywnego, zdrowego spędzenia czasu.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska


 

 

1

Rok szkolny 2018/2019

Jesteśmy w drugiej klasie


W tym roku szkolnym do naszej klasy dołączyły dwie nowe uczennice/koleżanki -  Łucja i Sara. Bardzo serdecznie je witamy! Życzymy im zapału, wytrwałości, wielu osiągnięć i sukcesów w nauce. Postaramy się, by czuły się bardzo dobrze w naszej klasie.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 


„Cała Polska czyta dzieciom”

W poniedziałek, 11 czerwca uczniowie klasy I b udali się do biblioteki znajdującej się w Dworku w Nowej Wsi w ramach zajęć „Cała Polska czyta dzieciom”. Zajęcia poprowadziła pani Justyna Motyka. Najpierw mieli okazję wysłuchać opowiadania, porozmawiać na temat bohatera, wartości czytania życiu każdego człowieka, a potem uczestniczyli w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. W czasie zabaw w ogrodzie bawiły się przy chuście animacyjnej oraz puszczały bańki. Dostarczyły one dzieciom sporo frajdy oraz wprowadziły radosny nastrój. Na koniec spotkania pani bibliotekarka gorąco zachęciła dzieci do jak najczęstszego korzystania z biblioteki i jej zbiorów.

 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska


 


Pierwszaki w Figloparku

W środę 30.04.18 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawczyń: p. K. Weźranowskiej, p. M. Pustelnik oraz p. M. Majcherczyk pojechali do Bujakowa – do Sali Zabaw „Przygoda”. W Figloparku zostali bardzo serdecznie przyjęci i przywitani  przez panią  Agatkę,  która na wstępie wyjaśniła dzieciom zasady bezpiecznej zabawy. W czasie  dwugodzinnego pobytu uczniowie mogli poszaleć w suchych basenach, na zjeżdżalniach, ściance wspinaczkowej, w małpim gaju i labiryntach oraz postrzelać z armatki. Atrakcją były również gry w bilard, koszykówkę, cymbergaj oraz wyścigi samochodowe.

„Przygoda” to idealne miejsce, gdzie nie ma czasu na nudę, a nasi uczniowie mogli spożytkować pokłady nieskończonej energii. Podczas zabaw dzieci miały także możliwość wymalowania swoich buzi. Pojawiły się: kotki, świnki, tygryski, motyle, kwiaty i wiele innych motywów.

Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń wracali do domu. Czas spędzony w  „Przygodzie” na pewno był prawdziwą przygodą dla naszych uczniów, ponieważ wywołał uśmiech na twarzy każdego Dziecka.

 

 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 


 

Święto Patrona Szkoły

21 maja nasza szkoła obchodziła swoje święto związane z Patronem Szkoły generałem Władysławem Sikorskim.

Do obchodów tego święta przyczynili się również uczniowie klasy I b. Antoś wyrecytował piękny wiersz, a ośmioro uczniów zaprezentowało się w tańcu z flagami, który wszystkim widzom bardzo się podobał.

Bardzo dziękuję wszystkim moim uczniom za wielkie zaangażowanie i piękny występ podczas szkolnej akademii.Wychowawczyni – Karolina Weźranowska

 

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4