Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, co każą im płakać. "

GRUNT, TO RODZINKA!

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.  

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

13.06.2018 r. uczniów klas szóstych odwiedziła Pani Martyna Kolasa - ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Bielsku-Białej.

Zawody w piłkę siatkową

We wtorek (12 czerwca) na Orliku w Kętach przy stadionie Hejnału odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody w piłkę siatkową.  

„Program dla szkół” w klasach I - V

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych.  

Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

Zajęcia teatralne zawsze dostarczają swoim uczestnikom sporo zabawy. Rozwijanie talentów idzie w parze z nabywaniem umiejętności i zdobywaniem doświadczeń na różnych poziomach.  

WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy V a i VI b uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINO SZKOŁA.

  • GRUNT, TO RODZINKA!

  • WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

  • Zawody w piłkę siatkową

  • „Program dla szkół” w klasach I - V

  • Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

  • WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

III b SP 2017/2018

 

Klasa III b Szkoły Podstawowej - wych. Dorota Żmudka


 

Liczba uczniów: 22


Dziewczęta:

1. Milena Habdas

2. Joanna Niemiec

3. Julia Smolarek

4. Julia Wejnerd


Chłopcy:

1. Kacper Adamczyk

2. Kacper Bryzek

3. Szymon Buczuliński

4. Kacper Cieślowski

5. Karol Dąbrowski

6. Ksawery Dąbrowski

7. Artur Dźwigoń

8. Daniel Dżugaj

9. Mateusz Feliniak

10. Bartosz Gałuszka

11. Oskar Matejko

12. Adam Miksa

13. Wojciech Pilarz

14. Igor Rak

15. Jakub Talar

16. Dominik Wawrzyczek

17. Bartosz Zątek

18. Michał Żmudka


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Daniel Dżugaj

Zastępca przewodniczącego - Joanna Niemiec

Skarbnik - Michał ŻmudkaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Marta Habdas

Zastępca przewodniczącej - p. Sylwia Cieślowska

Skarbnik - p. Agata MatejkoKlasa opiekuje się salą nr 34.

 

 
„Grunt, to Rodzinka!”

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca 2018 r. odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny złożony z trzech części. W pierwszej części nawiązali do Dziadków, którzy scalają Rodzinę i są jej fundamentem. Drugi „akt” zadedykowali swoim Rodzicom – najważniejszym osobom w ich życiu, pierwszym opiekunom, nauczycielom i wychowawcom. Mówiąc o Rodzinie, nie mogli zapomnieć o sobie, o Dzieciach – źródle nadziei.

Uczniowie pokazali licznie zgromadzonej publiczności różnorodne talenty. Pełne humoru, tańca i muzyki wystąpienie uwieńczyła niespodzianka przygotowana przez wychowawczynie – była to prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia dzieci począwszy od klasy pierwszej, a skończywszy na trzeciej.


Zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego zwiastuje duże zmiany, nowe wyzwania i obowiązki. Wychowawczynie życzą Dzieciom i ich Rodzicom satysfakcji i wielu sukcesów w dalszej drodze ku wiedzy.


Malwina Pocik

 


Wycieczka klasowa do Pszczyny

6 czerwca uczniowie klas trzecich SP wraz z wychowawczyniami i panią Agatą Spilą udali się do Pszczyny.


Jednym z celów wycieczki była wizyta w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze zwyczajami żubrów i innych zwierząt zamieszkujących tereny południowej Polski m.in. muflonów, jeleni, saren, danieli, kaczek, gęsi i pawi indyjskich.

Kolejnym etapem naszej przygody było zwiedzanie Muzeum Zamkowego, do którego prowadziły urokliwe alejki parkowe.

Pani Przewodnik oprowadziła uczniów po komnatach i przybliżyła historię zamku oraz jego właścicieli. Warto wspomnieć, że w jego wnętrzach zachowało się aż 80% oryginalnego wyposażenia z przełomu XIX/XX wieku.

Nasza wędrówka zakończyła się w Skansenie o nazwie Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Dzieci podziwiały wyjątkowe, zabytkowe chaty, z których większość to budynki zbudowane z pierwotnych materiałów. We wnętrzach zgromadzone zostały autentyczne sprzęty: rolnicze, rzemieślnicze i narzędzia codziennego użytku.


Spędziliśmy bardzo miły dzień, wycieczka była wspaniałym wyjazdem. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących życia naszych przodków.

 

Malwina Pocik

 


Asia Niemiec

Joasia Niemiec reprezentowała naszą szkolę na Konkursie Interpretacji Bajki i Baśni, organizowanym przez Dom Kultury w Kętach.

Wystąpiła również w eliminacjach szkolnego etapu konkursu „Artystą być”, przedstawiając bajkę o Bazyliszku i Barbarce. Aktorskie umiejętności Joasi pozwoliły jej zakwalifikować się do drugiego etapu konkursu.

Życzymy wielu sukcesów!


Wychowawczyni - Dorota Żmudka

 

 

Klasowe palmy wielkanocne

Spotkanie z misjonarzem

W miniony czwartek gościem  klas trzecich  był ksiądz Andrzej Zając, który przez 7 lat pracował na misji w Tanzanii. Podczas spotkania opowiadał o warunkach życia w Afryce, zwracając szczególną uwagę na trudną sytuację dzieci. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii opowiadanych przez misjonarza, urozmaicanych pokazem slajdów. Mieli możliwość poznania prostych słów i zwrotów w języku suahili.

Atrakcję stanowiły przedmioty codziennego użytku oraz afrykańskie rękodzieło zaprezentowane podczas spotkania.

Księdzu Andrzejowi raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

 

Wychowawczyni - Dorota ŻmudkaDzień Kobiet

Bajkowy Świat

Każde dziecko małe i duże zna „Reksia” i „Bolka i Lolka”.

Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej udali się na wycieczkę do Bielskiego Studia Filmów Rysunkowych.

Podczas pobytu w Studio dzieci w kolejnych pomieszczeniach poznawały proces powstawania filmu rysunkowego. Mogli na żywo podziwiać prawdziwe dekoracje, rekwizyty, projekty postaci
i rysunków animacyjnych.

Ponadto poszerzona została ich wiedza na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe.

Uczniowie aktywnie brali udział w warsztatach, byli zainteresowani, chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Wycieczka bardzo się podobała, sprawiła dzieciom wiele radości.

Zwiedzania Studia zakończyła 30 minutowa projekcja filmów z serii „Kuba i Śruba”.

 

Malwina PocikZabawy na śniegu

Po długim oczekiwaniu na  śnieżną aurę, nadszedł wreszcie dzień, w którym mogliśmy poszaleć na białym puchu. Zorganizowaliśmy wyścigi saneczkowe i  konkurs rzutów śnieżkami do celu i na odległość Poszukiwaliśmy tropów na śniegu i udało nam się odnaleźć lodowy ślad, który, zdaniem dziewczynek, mógł należeć do Yeti… My zaś pozostawiliśmy odbite na śniegu „orły” i „aniołki”.Wychowawczyni - Dorota Żmudka

z uczniami klasy 3bBal Karnawałowy 2018


Z wizytą w muzeum

W dniu 17 stycznia uczniowie klasy 3 b odwiedzili Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach.  Wysłuchali ciekawej prelekcji na temat historii piśmiennictwa oraz wzięli udział w warsztatach. Każdy uczestnik zajęć miał okazję spróbować zapisywania tekstów pismem klinowym na glinianych tabliczkach oraz pisania gęsim piórem. Przekonaliśmy się, ile trudu trzeba było sobie zadać, aby zapisać proste zdanie za pomocą egipskich hieroglifów, wykorzystując patyczki i tusz.

Sądzę, że po tych doświadczeniach, nauka ortografii i współczesnej kaligrafii wydała się wszystkim łatwa i przyjemna.

 

Wychowawczyni - Dorota Żmudka<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5