Dzisiaj jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Najstarszą i najsilniejszą emocją ludzkości jest strach. "

Laureatki Ambrożjady

„Ja swego pochodzenia nie mam za ohydę, nie ważne skąd pochodzę, ale dokąd idę.”   / A. Grabowski /   Tak brzmiały słowa, które były tematem Amrożjady, konkursu literackiego ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych, nieodkrytych dróg…   22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Trzy lata minęły jak jeden dzień…

„Trzy lata minęły jak jeden dzień ...” - te słowa były motywem przewodnim pożegnania z absolwentami klas trzecich gimnazjum, które odbyło się 21 czerwca 2018 roku w naszej szkole.

Apele podsumowujące rok szkolny 2017/2018

21 czerwca 2018 r., w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018, odbyły się apele podsumowujące działania Samorządu Uczniowskiego oraz efekty pracy naszych uczniów.

Sentencja czerwca

"Jedni dorastają przez całe życie i nie mogą dorosnąć, a inni robią to w ciągu kilku dni". /Katarzyna Ryrych/   W czerwcu, ostatnim miesiącu roku szkolnego, najwięcej głosów nasi czytelnicy oddali na cytat K. Ryrych.

Klapki dla Gambii – akcja zakończona sukcesem

Jak zwykle jesteście wielcy! Klapki dla Gambii – akcja, która po raz kolejny jest dowodem na to, że los drugiego człowieka nie jest nam obojętny, a pomaganie to nasza mocna strona.

  • Laureatki Ambrożjady

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  • Trzy lata minęły jak jeden dzień…

  • Apele podsumowujące rok szkolny 2017/2018

  • Sentencja czerwca

  • Klapki dla Gambii – akcja zakończona sukcesem

III b SP 2017/2018

 

Klasa III b Szkoły Podstawowej - wych. Dorota Żmudka


 

Liczba uczniów: 22


Dziewczęta:

1. Milena Habdas

2. Joanna Niemiec

3. Julia Smolarek

4. Julia Wejnerd


Chłopcy:

1. Kacper Adamczyk

2. Kacper Bryzek

3. Szymon Buczuliński

4. Kacper Cieślowski

5. Karol Dąbrowski

6. Ksawery Dąbrowski

7. Artur Dźwigoń

8. Daniel Dżugaj

9. Mateusz Feliniak

10. Bartosz Gałuszka

11. Oskar Matejko

12. Adam Miksa

13. Wojciech Pilarz

14. Igor Rak

15. Jakub Talar

16. Dominik Wawrzyczek

17. Bartosz Zątek

18. Michał Żmudka


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Daniel Dżugaj

Zastępca przewodniczącego - Joanna Niemiec

Skarbnik - Michał ŻmudkaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Marta Habdas

Zastępca przewodniczącej - p. Sylwia Cieślowska

Skarbnik - p. Agata MatejkoKlasa opiekuje się salą nr 34.

 

 
„Grunt, to Rodzinka!”

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca 2018 r. odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny złożony z trzech części. W pierwszej części nawiązali do Dziadków, którzy scalają Rodzinę i są jej fundamentem. Drugi „akt” zadedykowali swoim Rodzicom – najważniejszym osobom w ich życiu, pierwszym opiekunom, nauczycielom i wychowawcom. Mówiąc o Rodzinie, nie mogli zapomnieć o sobie, o Dzieciach – źródle nadziei.

Uczniowie pokazali licznie zgromadzonej publiczności różnorodne talenty. Pełne humoru, tańca i muzyki wystąpienie uwieńczyła niespodzianka przygotowana przez wychowawczynie – była to prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia dzieci począwszy od klasy pierwszej, a skończywszy na trzeciej.


Zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego zwiastuje duże zmiany, nowe wyzwania i obowiązki. Wychowawczynie życzą Dzieciom i ich Rodzicom satysfakcji i wielu sukcesów w dalszej drodze ku wiedzy.


Malwina Pocik

 


Wycieczka klasowa do Pszczyny

6 czerwca uczniowie klas trzecich SP wraz z wychowawczyniami i panią Agatą Spilą udali się do Pszczyny.


Jednym z celów wycieczki była wizyta w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze zwyczajami żubrów i innych zwierząt zamieszkujących tereny południowej Polski m.in. muflonów, jeleni, saren, danieli, kaczek, gęsi i pawi indyjskich.

Kolejnym etapem naszej przygody było zwiedzanie Muzeum Zamkowego, do którego prowadziły urokliwe alejki parkowe.

Pani Przewodnik oprowadziła uczniów po komnatach i przybliżyła historię zamku oraz jego właścicieli. Warto wspomnieć, że w jego wnętrzach zachowało się aż 80% oryginalnego wyposażenia z przełomu XIX/XX wieku.

Nasza wędrówka zakończyła się w Skansenie o nazwie Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Dzieci podziwiały wyjątkowe, zabytkowe chaty, z których większość to budynki zbudowane z pierwotnych materiałów. We wnętrzach zgromadzone zostały autentyczne sprzęty: rolnicze, rzemieślnicze i narzędzia codziennego użytku.


Spędziliśmy bardzo miły dzień, wycieczka była wspaniałym wyjazdem. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących życia naszych przodków.

 

Malwina Pocik

 


Asia Niemiec

Joasia Niemiec reprezentowała naszą szkolę na Konkursie Interpretacji Bajki i Baśni, organizowanym przez Dom Kultury w Kętach.

Wystąpiła również w eliminacjach szkolnego etapu konkursu „Artystą być”, przedstawiając bajkę o Bazyliszku i Barbarce. Aktorskie umiejętności Joasi pozwoliły jej zakwalifikować się do drugiego etapu konkursu.

Życzymy wielu sukcesów!


Wychowawczyni - Dorota Żmudka

 

 

Klasowe palmy wielkanocne

Spotkanie z misjonarzem

W miniony czwartek gościem  klas trzecich  był ksiądz Andrzej Zając, który przez 7 lat pracował na misji w Tanzanii. Podczas spotkania opowiadał o warunkach życia w Afryce, zwracając szczególną uwagę na trudną sytuację dzieci. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii opowiadanych przez misjonarza, urozmaicanych pokazem slajdów. Mieli możliwość poznania prostych słów i zwrotów w języku suahili.

Atrakcję stanowiły przedmioty codziennego użytku oraz afrykańskie rękodzieło zaprezentowane podczas spotkania.

Księdzu Andrzejowi raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

 

Wychowawczyni - Dorota ŻmudkaDzień Kobiet

Bajkowy Świat

Każde dziecko małe i duże zna „Reksia” i „Bolka i Lolka”.

Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej udali się na wycieczkę do Bielskiego Studia Filmów Rysunkowych.

Podczas pobytu w Studio dzieci w kolejnych pomieszczeniach poznawały proces powstawania filmu rysunkowego. Mogli na żywo podziwiać prawdziwe dekoracje, rekwizyty, projekty postaci
i rysunków animacyjnych.

Ponadto poszerzona została ich wiedza na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe.

Uczniowie aktywnie brali udział w warsztatach, byli zainteresowani, chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Wycieczka bardzo się podobała, sprawiła dzieciom wiele radości.

Zwiedzania Studia zakończyła 30 minutowa projekcja filmów z serii „Kuba i Śruba”.

 

Malwina PocikZabawy na śniegu

Po długim oczekiwaniu na  śnieżną aurę, nadszedł wreszcie dzień, w którym mogliśmy poszaleć na białym puchu. Zorganizowaliśmy wyścigi saneczkowe i  konkurs rzutów śnieżkami do celu i na odległość Poszukiwaliśmy tropów na śniegu i udało nam się odnaleźć lodowy ślad, który, zdaniem dziewczynek, mógł należeć do Yeti… My zaś pozostawiliśmy odbite na śniegu „orły” i „aniołki”.Wychowawczyni - Dorota Żmudka

z uczniami klasy 3bBal Karnawałowy 2018


Z wizytą w muzeum

W dniu 17 stycznia uczniowie klasy 3 b odwiedzili Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach.  Wysłuchali ciekawej prelekcji na temat historii piśmiennictwa oraz wzięli udział w warsztatach. Każdy uczestnik zajęć miał okazję spróbować zapisywania tekstów pismem klinowym na glinianych tabliczkach oraz pisania gęsim piórem. Przekonaliśmy się, ile trudu trzeba było sobie zadać, aby zapisać proste zdanie za pomocą egipskich hieroglifów, wykorzystując patyczki i tusz.

Sądzę, że po tych doświadczeniach, nauka ortografii i współczesnej kaligrafii wydała się wszystkim łatwa i przyjemna.

 

Wychowawczyni - Dorota Żmudka<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5