Dzisiaj jest poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Panie, spraw, abym zawsze pragnął więcej niż zdołam osiągnąć. "

ZBIÓRKA SŁODYCZY

Drodzy rodzice i uczniowie! Tradycyjnie już nasza Szkoła przygotowuje świąteczne prezenty dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Międzybrodziu Żywieckim.

WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

W listopadzie została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka zużytych baterii.

DLACZEGO LAJKUJEMY?

Dlaczego lajkujemy? Pod takim tytułem odbyły się kolejne już warsztaty dla uczniów klas piątych, które 5. grudnia poprowadziła Pani Justyna Motyka z zaprzyjaźnionej biblioteki w Dworku.

Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

Marta Byrska, uczennica klasy IIIA gimnazjum zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

W tym roku Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi ponownie wzięła udział w zbiórce kasztanów i żołędzi.  

ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

Początkiem grudnia klasa Va doczekała się już wizyty św. Mikołaja oraz zorganizowała klasowe andrzejki.

  • ZBIÓRKA SŁODYCZY

  • WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

  • DLACZEGO LAJKUJEMY?

  • Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

  • PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

  • ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

I b SP 2017/2018

Klasa I b Szkoły Podstawowej - wych. Karolina WeźranowskaLiczba uczniów: 16


Dziewczęta:

1.  Lena Gałgan

2.  Sandra Gałgan

3.  Nina Mamica

4.  Julia Pasternak

5.  Maria Pasternak

6.  Wioletta Tobiasiewicz

7.  Maja Tobiczyk

 

 

Chłopcy:

1.  Eryk Cempel

2.  Jan Ciszewski

3.  Antoni Dwornik

4.  Krystian Janosz

5.  Szymon Martyniak

6.  Marek Mejza

7.  Bartosz Stańco

8.  Feliks Szłapa

9.  Aleks Zaręba

 


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Krystian Janosz

Zastępca przewodniczącego -  Jan Ciszewski

Skarbnik - Marek MejzaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Małgorzata Mejza

Zastępca przewodniczącej - p. Wioletta Ciszewska

Skarbnik - p. Paweł GałganKlasa opiekuje się salą nr 35.
Dzień Pluszowego Misia

 

 

 

Miś na smutki i radości,

Miś, gdy coś cię bardzo złości.
Miś, gdy czasem jest Ci źle,
Miś, gdy gorzej czujesz się.
Miś dla małych i dla dużych,
Miś w przedszkolu i w podróży,
Miś, co leży pod poduszką,
Miś, co ma klapnięte uszko,
Miś Puchatek, Miś Uszatek,
Miś z futerka, z pluszu, z łatek…
Dziś dzień PLUSZOWEGO MISIA,
więc go mocno utul dzisiaj!

 

 

 

 

W dniu 24.11.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej mogli przyjść do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.

Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, kolorowe, białe, czarne, brązowe, zielone. Jednym słowem – przeróżne.  Ale wszystkie piękne, wyjątkowe, mięciutkie, do kochania i do przytulania. Najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom podczas zajęć  i możliwość zabawy ze swoim  pluszakiem.

 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska


 

Olimpiada Malucha 2017 r.

Podczas tegorocznej Olimpiady Malucha, która odbyła się 24.11.2017r. Klasę I b reprezentowali: Nina Mamica i Antoni Dwornik. Po zaciętej walce Nina zdobyła II miejsce i  przywiozła oprócz dyplomu i  medalu piękny puchar. Antoni zdobył wyróżnienie.

Serdecznie im gratulujemy!


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

Narodowe Święto Niepodległości


Podczas zajęć uczniowie klasy pierwszej rozmawiali o Polsce jako o ich wspólnym domu. Poznali znaczenie pojęcia Polska oraz symbole narodowe, ich miejsca i okoliczności występowania. Nauczyli się pięknie recytować wiersz „Znaki Polski”. Wykonali wspólnie z  kl. I a gazetkę w klasie oraz przygotowali biało – czerwone kotyliony, które ozdabiały ich strój galowy. W piątek 10 listopada uczestniczyli wraz z całą społecznością uczniowską naszej szkoły w przepięknej, podniosłej i wzruszającej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


Była to dla moich uczniów  wspaniale wyrecytowana, wyśpiewana i zagrana lekcja historii i patriotyzmu.Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 


 


PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 12 października 2017 roku na pewno  na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych jak również i ich rodziców. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet  braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli i  rodziców powitał pan dyrektor Grzegorz Żak. Po tak uroczystym powitaniu na salę w rytmie marsza wkroczyli dumni i uśmiechnięci pierwszacy. Zaprezentowali się w pięknej recytacji wierszy i śpiewie piosenek. Po odbyciu podróży do czterech krain: muzyki, pracowitości, mądrości i miłości oraz zdobyciu symboli tych krain: klucza wiolinowego, pszczółki, sowy i serca, decyzją pana dyrektora zostali dopuszczeni do ślubowania, które złożyli na sztandar szkoły. Wychowawczynie wręczyły im pamiątkowe dyplomy, a rodzice wielkie rożki obfitości.

Dzień ten był pełen wrażeń i wzruszeń dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, którym życzymy wytrwałości w pokonywaniu wielu szkolnych przeszkód i dążeniu do osiągania jak najlepszych wyników w nauce.

Rodzicom zaś życzymy zadowolenia z   postępów swoich pociech, wyników osiąganych w nauce oraz sukcesów wychowawczych.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

Pierwszoklasiści na basenie

4 października uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli  cykliczne wyjazdy na Krytą Pływalnię w Kętach. Tam pod okiem wykwalifikowanego instruktora będą uczyć się pływać. Podczas pobytu na pływalni pierwszoklasiści zostali  zapoznani  z regulaminem obowiązującym na basenie oraz oswajali się z wodą, nurkowali i zjeżdżali na zjeżdżalni.  Zabawom nie było końca. Wszyscy bardzo dobrze czuli  się w wodzie i nie chcieli z niej wyjść. Wspólnie spędzony czas przyniósł dzieciom wiele radości i przyjemnych wrażeń. Mam nadzieję, że kolejne wyjazdy będą tak cieszyć dzieci, jak ten pierwszy.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 


Jak klasa I b obchodziła Dzień Chłopca!

29 września 2017 r. był dniem niezwykle uroczystym i radosnym w klasie I b. Wtedy to właśnie swoje święto obchodzili chłopcy, o których nie zapomniały ich koleżanki.  Oprócz tradycyjnych życzeń przygotowały dla swoich kolegów piękne prezenty. Były to kolorowe, mięciutkie poduszeczki. Dla osłodzenia święta, zarówno chłopcy jak  i dziewczynki zostali obdarowani cukierkami.

A jacy są chłopcy w klasie I b? Wiadomo, że czasem z nich niezłe urwisy, psocą, zaczepiają dziewczynki, ale są przez nie lubiane. Potrafią zachować się kulturalnie wobec swoich koleżanek, zatroszczyć o nie i lubią z nimi spędzać wolny czas. Mają różne zainteresowania. Są wśród nich przyszli piłkarze, strażacy, kierowcy i policjanci.

Bardzo serdecznie dziękuję dziewczynkom za pamięć i życzenia, a rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego święta w naszej klasie i przygotowaniu pięknych upominków, które wywołały wielką radość wśród chłopców.

A oto nasi bohaterowie, a wśród nich klasowy Dżentelmen: Marek Mejza.


Wychowawczyni – Karolina Weźranowska

 


 

 


Pierwsza wizyta pierwszaków w szkolnej bibliotece

22 września szkolną bibliotekę  po raz pierwszy odwiedzili najmłodsi uczniowie -  pierwszaki z klasy I b.

W czasie tej wizyty dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z regulaminem, zasadami wypożyczania i korzystania ze zbiorów  dla dzieci.

Pani bibliotekarka zwróciła uwagę na właściwe zachowanie się w bibliotece, pokazała uczniom karty książek i karty czytelników oraz zaprosiła wszystkie dzieci do aktywnego korzystania z biblioteki.

Każdy pierwszak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz obietnicą, że wróci do niej, aby móc korzystać z bogatego księgozbioru dla dzieci.

Spotkanie odbywało się w  miłej, przyjaznej atmosferze. Bardzo dziękujemy pani bibliotekarce za tak miłe spotkanie.


Wychowawczyni -  Karolina Weźranowska
Spotkanie z Policjantem

11 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w prelekcji  prowadzonej przez pana Policjanta w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkania, pan dzielnicowy omówił z dziećmi bardzo ważne zasady zachowania bezpieczeństwa na jezdni, podczas zabawy, wyjścia z domu,  pobytu w szkole i zachowania wobec osób obcych, nieznanych.  Poinformował uczniów o tym, że, że nie należy im ufać, nie wolno od nich niczego przyjmować, a najlepiej z nimi nie rozmawiać. Omówił także zasady zachowania się podczas spotkania z bezpańskim psem.  Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które powinno się nosić po zmroku. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie zaprezentowali się w kamizelkach odblaskowych.

Mam nadzieję, że spotkanie z policjantem pozytywnie wpłynie na naszych pierwszoklasistów i przyczyni się do wzrostu ich bezpieczeństwa. Panu Policjantowi dziękujemy za spotkanie i  cenne rady oraz życzymy bezpiecznej pracy.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 


Pierwszy dzień w szkole

Dzień 4 września to szczególny, a zarazem bardzo ważny dzień dla uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły - uczniów pierwszych klas. W tym niezwykłym dniu towarzyszyli im rodzice, ponieważ początek przygody ze szkołą, to ogromny przełom w  życiu dziecka. Zostali z ogromną życzliwością przyjęci przez dyrekcję, wychowawczynie: p. K. Weźranowską, p. M. Pustelnik, przewodniczącą Rady Rodziców – p. S. Jończyk oraz p. poseł Dorotę Niedzielę. Piernikowe serca, które otrzymali, na pewno na długo zostaną w ich pamięci, przypominając jak słodki i pachnący był ich pierwszy kontakt ze szkolnymi murami. Pierwszoklasistom życzymy powodzenia, wielu sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.

 

Wychowawczyni – Karolina Weźranowska