Dzisiaj jest niedziela, 25 lutego 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Są ludzie, którzy nigdy by nie byli zakochani, gdyby nie słyszeli o miłości. "

Wyjazd na grę w kregle

15 lutego grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się do kręgielni Hula Kula w Oświęcimiu.

Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

Nasze uczennicy rozpoczęły ferie zimowe na sportowo, bowiem w niedzielę (11 lutego) wzięły udział w inaugurującym turnieju mini siatkówki Grand Prix o Puchar Dyrektora Centrum Sportowo - Widowiskowego w Kozach.

VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

Tradycyjnie, jak co roku trzyosobowe drużyny wszystkich klas 4-6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum spotkały się, by rywalizować na słowa – VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany systemem belgijskim w dwóch kategoriach wiekowych już przeszedł do historii.

Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

W przededniu ferii klasa Va pojechała do Parku Trampolin w Bielsku-Białej, gdzie aktywnie spędziła czas korzystając z przeróżnych atrakcji jak np. basen z gąbkami, boisko do zbijaka, wsady do kosza, poducha, trampoliny itp.

KARNAWAŁ 2018

Karnawał to czas balów, radości i tańców. 8 lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi uczniowie wszystkich klas bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Zabawy na śniegu

Po długim oczekiwaniu na śnieżną aurę, nadszedł wreszcie dzień, w którym mogliśmy poszaleć na białym puchu.

  • Wyjazd na grę w kregle

  • Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

  • VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

  • Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

  • KARNAWAŁ 2018

  • Zabawy na śniegu

I b SP 2017/2018

Klasa I b Szkoły Podstawowej - wych. Karolina WeźranowskaLiczba uczniów: 16


Dziewczęta:

1.  Lena Gałgan

2.  Sandra Gałgan

3.  Nina Mamica

4.  Julia Pasternak

5.  Maria Pasternak

6.  Wioletta Tobiasiewicz

7.  Maja Tobiczyk

 

 

Chłopcy:

1.  Eryk Cempel

2.  Jan Ciszewski

3.  Antoni Dwornik

4.  Krystian Janosz

5.  Szymon Martyniak

6.  Marek Mejza

7.  Bartosz Stańco

8.  Feliks Szłapa

9.  Aleks Zaręba

 


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Krystian Janosz

Zastępca przewodniczącego -  Jan Ciszewski

Skarbnik - Marek MejzaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Małgorzata Mejza

Zastępca przewodniczącej - p. Wioletta Ciszewska

Skarbnik - p. Paweł GałganKlasa opiekuje się salą nr 35.
Babcia i Dziadek to nasze są skarby

Jedną z najpiękniejszych uroczystości obchodzonych w ciągu roku jest Święto Babci i  Dziadka. Do tego wyjątkowego dnia uczniowie klasy I b przygotowywali się od kilku tygodni. 19 czerwca 2018 r. zaprosili swoje Najdroższe,  Kochane Babcie i swoich Wspaniałych Dziadków na spotkanie do szkoły. Dzieci zaprezentowały swoim wyjątkowym gościom program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki i tańce  nawiązujące do tego święta.

Po części artystycznej każde dziecko podchodziło do swoich dziadków, aby wręczyć im własnoręcznie wykonane serduszka oraz drobne upominki.

„Słodkie całusy” i życzenia wywołały wśród dostojnych gości wielkie wzruszenie i   zadowolenie z ukochanych wnucząt. U niektórych pojawiły się nawet łzy szczęścia. Dzieci  zostały nagrodzone przez dostojnych gości gromkimi brawami.

Po występach i życzeniach był czas na rozmowy, które umilał słodki  poczęstunek przygotowany przez mamy.

Mam nadzieję, że ten niezwykły dzień, pełen serdeczności, radości oraz wspólnie spędzone w naszej szkole chwile, na długo pozostaną w pamięci moich uczniów i Babć oraz Dziadków.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim mamom za pomoc w przygotowaniu tej pięknej uroczystości.


 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

WIGILIJKA KLASOWA

22 grudnia odbyła się po raz pierwszy w naszej klasie „wigilijka”, którą wspólnie przygotowaliśmy. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Panował niezwykle podniosły i świąteczny nastrój. Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci a zarazem mieli dobre humory i czuli się świetnie w swoim gronie. Potem śpiewaliśmy kolędy i częstowaliśmy się różnymi smakołykami, które każdy z uczniów przyniósł. Dzień ten był pełen wzruszeń i radości.

Wszystkim zaś życzymy:


Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz szczęśliwego Nowego 2018 Roku

spełniającego wszelkie marzenia,

pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia!Wychowawczyni - Karolina WeźranowskaPierwszoklasiści w Teatrze Banialuka w Bielsku–Białej

Dnia 11 listopada klasy I b i III b wybrali się do Teatru Banialuka w Bielsku-Białej, gdzie  obejrzeli spektakl  pt. „Diabelskie figle”. Aniołki i Święty Mikołaj w natłoku prac przedświątecznych przygotowują i pakują prezenty dla wszystkich dzieci, natomiast Diabełki robią wszystko by nie dopuścić do Świąt. Ich psotom i figlom nie ma końca…

To niezwykle zabawna opowieść wprowadzająca dzieci w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie zachwycało wspaniałą grą aktorów i dowcipnymi dialogami, kolędami w niezwykle ciekawej aranżacji muzycznej oraz pięknymi kostiumami aktorów.

Ten pełen ciepła spektakl dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, emocji, wywołał uśmiech na buziach dzieci i zachęcił wszystkich do kolejnych spotkań z teatrem.Wychowawczyni - Karolina WeźranowskaŚwięty Mikołaj w klasie pierwszej

Uczniowie klasy I b z niecierpliwością czekali na ten dzień. 6 grudnia 2017 r., w grudniowe przedpołudnie do naszej klasy przybył święty Mikołaj w towarzystwie swojej świty. Uczniowie z radością i wielkim przejęciem powitali świętego Mikołaja. Ten niecodzienny gość przyniósł prezenty wszystkim oczekującym go uczniom. Dzieci dostały piękne paczki, w których były słodycze i zabawki. Radości było co niemiara, a zwłaszcza podczas rozpakowywania prezentów. Dzieci podziękowały za niespodzianki i wizytę świętego. Ten dzień na pewno będą wspominać z radością. Bardzo serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi, za to, że zechciał Nas odwiedzić.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

„Magiczne święta Kacpra i Emmy”

W poniedziałek tj. 4 grudnia uczniowie klasy I b SP  pojechali do Domu Kultury w Kętach  na film pt. „Magiczne święta Kacpra i Emmy”, który nawiązywał do tradycji bożonarodzeniowych. Seans poprzedzony był prelekcją: „czy ważne są dla nas rodzinne i świąteczne tradycje?”.

Uczniowie dowiedzieli się, że dzięki tradycji, wiemy kim jesteśmy, skąd pochodzimy, kim byli nasi przodkowie, znamy zwyczaje świąteczne panujące w naszej rodzinie. Tradycja odgrywa przede wszystkim ogromną rolę w umacnianiu więzi rodzinnych. Przekazywanie tych tradycji to jedno z najważniejszych zadań rodziny.

Film pt. „Magiczne święta Kacpra i Emmy” wprowadził uczniów w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, na które czekamy z niecierpliwością.Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

 


Dzień Pluszowego Misia

 

 

 

Miś na smutki i radości,

Miś, gdy coś cię bardzo złości.
Miś, gdy czasem jest Ci źle,
Miś, gdy gorzej czujesz się.
Miś dla małych i dla dużych,
Miś w przedszkolu i w podróży,
Miś, co leży pod poduszką,
Miś, co ma klapnięte uszko,
Miś Puchatek, Miś Uszatek,
Miś z futerka, z pluszu, z łatek…
Dziś dzień PLUSZOWEGO MISIA,
więc go mocno utul dzisiaj!

 

 

 

 

W dniu 24.11.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej mogli przyjść do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.

Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, kolorowe, białe, czarne, brązowe, zielone. Jednym słowem – przeróżne.  Ale wszystkie piękne, wyjątkowe, mięciutkie, do kochania i do przytulania. Najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom podczas zajęć  i możliwość zabawy ze swoim  pluszakiem.

 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska


 

Olimpiada Malucha 2017 r.

Podczas tegorocznej Olimpiady Malucha, która odbyła się 24.11.2017r. Klasę I b reprezentowali: Nina Mamica i Antoni Dwornik. Po zaciętej walce Nina zdobyła II miejsce i  przywiozła oprócz dyplomu i  medalu piękny puchar. Antoni zdobył wyróżnienie.

Serdecznie im gratulujemy!


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

Narodowe Święto Niepodległości


Podczas zajęć uczniowie klasy pierwszej rozmawiali o Polsce jako o ich wspólnym domu. Poznali znaczenie pojęcia Polska oraz symbole narodowe, ich miejsca i okoliczności występowania. Nauczyli się pięknie recytować wiersz „Znaki Polski”. Wykonali wspólnie z  kl. I a gazetkę w klasie oraz przygotowali biało – czerwone kotyliony, które ozdabiały ich strój galowy. W piątek 10 listopada uczestniczyli wraz z całą społecznością uczniowską naszej szkoły w przepięknej, podniosłej i wzruszającej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


Była to dla moich uczniów  wspaniale wyrecytowana, wyśpiewana i zagrana lekcja historii i patriotyzmu.Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 


 


PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 12 października 2017 roku na pewno  na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych jak również i ich rodziców. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet  braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli i  rodziców powitał pan dyrektor Grzegorz Żak. Po tak uroczystym powitaniu na salę w rytmie marsza wkroczyli dumni i uśmiechnięci pierwszacy. Zaprezentowali się w pięknej recytacji wierszy i śpiewie piosenek. Po odbyciu podróży do czterech krain: muzyki, pracowitości, mądrości i miłości oraz zdobyciu symboli tych krain: klucza wiolinowego, pszczółki, sowy i serca, decyzją pana dyrektora zostali dopuszczeni do ślubowania, które złożyli na sztandar szkoły. Wychowawczynie wręczyły im pamiątkowe dyplomy, a rodzice wielkie rożki obfitości.

Dzień ten był pełen wrażeń i wzruszeń dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, którym życzymy wytrwałości w pokonywaniu wielu szkolnych przeszkód i dążeniu do osiągania jak najlepszych wyników w nauce.

Rodzicom zaś życzymy zadowolenia z   postępów swoich pociech, wyników osiąganych w nauce oraz sukcesów wychowawczych.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

Pierwszoklasiści na basenie

4 października uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli  cykliczne wyjazdy na Krytą Pływalnię w Kętach. Tam pod okiem wykwalifikowanego instruktora będą uczyć się pływać. Podczas pobytu na pływalni pierwszoklasiści zostali  zapoznani  z regulaminem obowiązującym na basenie oraz oswajali się z wodą, nurkowali i zjeżdżali na zjeżdżalni.  Zabawom nie było końca. Wszyscy bardzo dobrze czuli  się w wodzie i nie chcieli z niej wyjść. Wspólnie spędzony czas przyniósł dzieciom wiele radości i przyjemnych wrażeń. Mam nadzieję, że kolejne wyjazdy będą tak cieszyć dzieci, jak ten pierwszy.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2