Dzisiaj jest wtorek, 17 października 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Mówimy niewiele. O takich trafionych radościach, niezasłużonych, niezaplanowanych, nie trzeba wiele mówić. "

Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

W sobotę (14 października) po raz pierwszy w tym roku szkolnym kilkunastu gimnazjalistów wyruszyło na rajd górski pod opieką pana Wiesława Wawaka.

Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz.

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…” Tak w dniu 12 października rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego program słowno-muzyczny, dedykowany pracownikom naszej szkoły, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 12 października 2017 roku na pewno na długo  pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych jak również i ich rodziców. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.  

Dyktando Niepodległościowe

Etap szkolny V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” przeprowadzono 10 października 2017r. w wielu szkołach województwa małopolskiego.  

DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego.” / Phil Bosmans /

  • Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

  • Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

  • „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

  • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  • Dyktando Niepodległościowe

  • DZIEŃ UŚMIECHU

I b SP 2017/2018

Klasa I b Szkoły Podstawowej - wych. Karolina WeźranowskaLiczba uczniów: 16


Dziewczęta:

1.  Lena Gałgan

2.  Sandra Gałgan

3.  Nina Mamica

4.  Julia Pasternak

5.  Maria Pasternak

6.  Wioletta Tobiasiewicz

7.  Maja Tobiczyk

 

 

Chłopcy:

1.  Eryk Cempel

2.  Jan Ciszewski

3.  Antoni Dwornik

4.  Krystian Janosz

5.  Szymon Martyniak

6.  Marek Mejza

7.  Bartosz Stańco

8.  Feliks Szłapa

9.  Aleks Zaręba

 


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Krystian Janosz

Zastępca przewodniczącego -  Jan Ciszewski

Skarbnik - Marek MejzaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Małgorzata Mejza

Zastępca przewodniczącej - p. Wioletta Ciszewska

Skarbnik - p. Paweł GałganKlasa opiekuje się salą nr 35.
Pierwszoklasiści na basenie

4 października uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli  cykliczne wyjazdy na Krytą Pływalnię w Kętach. Tam pod okiem wykwalifikowanego instruktora będą uczyć się pływać. Podczas pobytu na pływalni pierwszoklasiści zostali  zapoznani  z regulaminem obowiązującym na basenie oraz oswajali się z wodą, nurkowali i zjeżdżali na zjeżdżalni.  Zabawom nie było końca. Wszyscy bardzo dobrze czuli  się w wodzie i nie chcieli z niej wyjść. Wspólnie spędzony czas przyniósł dzieciom wiele radości i przyjemnych wrażeń. Mam nadzieję, że kolejne wyjazdy będą tak cieszyć dzieci, jak ten pierwszy.

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

Jak klasa I b obchodziła Dzień Chłopca!

29 września 2017 r. był dniem niezwykle uroczystym i radosnym w klasie I b. Wtedy to właśnie swoje święto obchodzili chłopcy, o których nie zapomniały ich koleżanki.  Oprócz tradycyjnych życzeń przygotowały dla swoich kolegów piękne prezenty. Były to kolorowe, mięciutkie poduszeczki. Dla osłodzenia święta, zarówno chłopcy jak  i dziewczynki zostali obdarowani cukierkami.

A jacy są chłopcy w klasie I b? Wiadomo, że czasem z nich niezłe urwisy, psocą, zaczepiają dziewczynki, ale są przez nie lubiane. Potrafią zachować się kulturalnie wobec swoich koleżanek, zatroszczyć o nie i lubią z nimi spędzać wolny czas. Mają różne zainteresowania. Są wśród nich przyszli piłkarze, strażacy, kierowcy i policjanci.

Bardzo serdecznie dziękuję dziewczynkom za pamięć i życzenia, a rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego święta w naszej klasie i przygotowaniu pięknych upominków, które wywołały wielką radość wśród chłopców.

A oto nasi bohaterowie, a wśród nich klasowy Dżentelmen: Marek Mejza.


Wychowawczyni – Karolina Weźranowska

 


 

 


Pierwsza wizyta pierwszaków w szkolnej bibliotece

22 września szkolną bibliotekę  po raz pierwszy odwiedzili najmłodsi uczniowie -  pierwszaki z klasy I b.

W czasie tej wizyty dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z regulaminem, zasadami wypożyczania i korzystania ze zbiorów  dla dzieci.

Pani bibliotekarka zwróciła uwagę na właściwe zachowanie się w bibliotece, pokazała uczniom karty książek i karty czytelników oraz zaprosiła wszystkie dzieci do aktywnego korzystania z biblioteki.

Każdy pierwszak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz obietnicą, że wróci do niej, aby móc korzystać z bogatego księgozbioru dla dzieci.

Spotkanie odbywało się w  miłej, przyjaznej atmosferze. Bardzo dziękujemy pani bibliotekarce za tak miłe spotkanie.


Wychowawczyni -  Karolina Weźranowska
Spotkanie z Policjantem

11 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w prelekcji  prowadzonej przez pana Policjanta w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkania, pan dzielnicowy omówił z dziećmi bardzo ważne zasady zachowania bezpieczeństwa na jezdni, podczas zabawy, wyjścia z domu,  pobytu w szkole i zachowania wobec osób obcych, nieznanych.  Poinformował uczniów o tym, że, że nie należy im ufać, nie wolno od nich niczego przyjmować, a najlepiej z nimi nie rozmawiać. Omówił także zasady zachowania się podczas spotkania z bezpańskim psem.  Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które powinno się nosić po zmroku. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie zaprezentowali się w kamizelkach odblaskowych.

Mam nadzieję, że spotkanie z policjantem pozytywnie wpłynie na naszych pierwszoklasistów i przyczyni się do wzrostu ich bezpieczeństwa. Panu Policjantowi dziękujemy za spotkanie i  cenne rady oraz życzymy bezpiecznej pracy.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 


Pierwszy dzień w szkole

Dzień 4 września to szczególny, a zarazem bardzo ważny dzień dla uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły - uczniów pierwszych klas. W tym niezwykłym dniu towarzyszyli im rodzice, ponieważ początek przygody ze szkołą, to ogromny przełom w  życiu dziecka. Zostali z ogromną życzliwością przyjęci przez dyrekcję, wychowawczynie: p. K. Weźranowską, p. M. Pustelnik, przewodniczącą Rady Rodziców – p. S. Jończyk oraz p. poseł Dorotę Niedzielę. Piernikowe serca, które otrzymali, na pewno na długo zostaną w ich pamięci, przypominając jak słodki i pachnący był ich pierwszy kontakt ze szkolnymi murami. Pierwszoklasistom życzymy powodzenia, wielu sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.

 

Wychowawczyni – Karolina Weźranowska