Dzisiaj jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Najstarszą i najsilniejszą emocją ludzkości jest strach. "

Laureatki Ambrożjady

„Ja swego pochodzenia nie mam za ohydę, nie ważne skąd pochodzę, ale dokąd idę.”   / A. Grabowski /   Tak brzmiały słowa, które były tematem Amrożjady, konkursu literackiego ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych, nieodkrytych dróg…   22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Trzy lata minęły jak jeden dzień…

„Trzy lata minęły jak jeden dzień ...” - te słowa były motywem przewodnim pożegnania z absolwentami klas trzecich gimnazjum, które odbyło się 21 czerwca 2018 roku w naszej szkole.

Apele podsumowujące rok szkolny 2017/2018

21 czerwca 2018 r., w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018, odbyły się apele podsumowujące działania Samorządu Uczniowskiego oraz efekty pracy naszych uczniów.

Sentencja czerwca

"Jedni dorastają przez całe życie i nie mogą dorosnąć, a inni robią to w ciągu kilku dni". /Katarzyna Ryrych/   W czerwcu, ostatnim miesiącu roku szkolnego, najwięcej głosów nasi czytelnicy oddali na cytat K. Ryrych.

Klapki dla Gambii – akcja zakończona sukcesem

Jak zwykle jesteście wielcy! Klapki dla Gambii – akcja, która po raz kolejny jest dowodem na to, że los drugiego człowieka nie jest nam obojętny, a pomaganie to nasza mocna strona.

  • Laureatki Ambrożjady

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  • Trzy lata minęły jak jeden dzień…

  • Apele podsumowujące rok szkolny 2017/2018

  • Sentencja czerwca

  • Klapki dla Gambii – akcja zakończona sukcesem

I b SP 2017/2018

Klasa I b Szkoły Podstawowej - wych. Karolina WeźranowskaLiczba uczniów: 16


Dziewczęta:

1.  Lena Gałgan

2.  Sandra Gałgan

3.  Nina Mamica

4.  Julia Pasternak

5.  Maria Pasternak

6.  Wioletta Tobiasiewicz

7.  Maja Tobiczyk

 

 

Chłopcy:

1.  Eryk Cempel

2.  Jan Ciszewski

3.  Antoni Dwornik

4.  Krystian Janosz

5.  Szymon Martyniak

6.  Marek Mejza

7.  Bartosz Stańco

8.  Feliks Szłapa

9.  Aleks Zaręba

 


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Krystian Janosz

Zastępca przewodniczącego -  Jan Ciszewski

Skarbnik - Marek MejzaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Małgorzata Mejza

Zastępca przewodniczącej - p. Wioletta Ciszewska

Skarbnik - p. Paweł GałganKlasa opiekuje się salą nr 35.
„Cała Polska czyta dzieciom”

W poniedziałek, 11 czerwca uczniowie klasy I b udali się do biblioteki znajdującej się w Dworku w Nowej Wsi w ramach zajęć „Cała Polska czyta dzieciom”. Zajęcia poprowadziła pani Justyna Motyka. Najpierw mieli okazję wysłuchać opowiadania, porozmawiać na temat bohatera, wartości czytania życiu każdego człowieka, a potem uczestniczyli w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. W czasie zabaw w ogrodzie bawiły się przy chuście animacyjnej oraz puszczały bańki. Dostarczyły one dzieciom sporo frajdy oraz wprowadziły radosny nastrój. Na koniec spotkania pani bibliotekarka gorąco zachęciła dzieci do jak najczęstszego korzystania z biblioteki i jej zbiorów.

 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska


 


Pierwszaki w Figloparku

W środę 30.04.18 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawczyń: p. K. Weźranowskiej, p. M. Pustelnik oraz p. M. Majcherczyk pojechali do Bujakowa – do Sali Zabaw „Przygoda”. W Figloparku zostali bardzo serdecznie przyjęci i przywitani  przez panią  Agatkę,  która na wstępie wyjaśniła dzieciom zasady bezpiecznej zabawy. W czasie  dwugodzinnego pobytu uczniowie mogli poszaleć w suchych basenach, na zjeżdżalniach, ściance wspinaczkowej, w małpim gaju i labiryntach oraz postrzelać z armatki. Atrakcją były również gry w bilard, koszykówkę, cymbergaj oraz wyścigi samochodowe.

„Przygoda” to idealne miejsce, gdzie nie ma czasu na nudę, a nasi uczniowie mogli spożytkować pokłady nieskończonej energii. Podczas zabaw dzieci miały także możliwość wymalowania swoich buzi. Pojawiły się: kotki, świnki, tygryski, motyle, kwiaty i wiele innych motywów.

Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń wracali do domu. Czas spędzony w  „Przygodzie” na pewno był prawdziwą przygodą dla naszych uczniów, ponieważ wywołał uśmiech na twarzy każdego Dziecka.

 

 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 


 

Święto Patrona Szkoły

21 maja nasza szkoła obchodziła swoje święto związane z Patronem Szkoły generałem Władysławem Sikorskim.

Do obchodów tego święta przyczynili się również uczniowie klasy I b. Antoś wyrecytował piękny wiersz, a ośmioro uczniów zaprezentowało się w tańcu z flagami, który wszystkim widzom bardzo się podobał.

Bardzo dziękuję wszystkim moim uczniom za wielkie zaangażowanie i piękny występ podczas szkolnej akademii.Wychowawczyni – Karolina Weźranowska

 

 

 

Przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki szkolnej

Uczniowie kl. I b nie mogli się doczekać chwili, kiedy będą samodzielnie wypożyczać książki z biblioteki.

17 maja 2018 r. nastąpił ten długo oczekiwany moment. Wspólnie z wychowawczynią udali się do  szkolnej biblioteki, gdzie czekała na nich pani bibliotekarka B. Szczupak i niespodziewany gość pan Dyrektor Grzegorz Żak. Podczas zajęć  prowadzonych przez panią Bibliotekarkę uczniowie mieli okazję wykazać się dużą wiedzą zdobytą podczas nauki w szkole. Doskonale rozpoznawali poznane litery, potrafili wyodrębnić samogłoski i układać wyrazy z liter, a także z sylab. Bardzo dobrze poradzili sobie również z czytaniem i znali korzyści z niego płynące.

Głównym celem spotkania jak twierdzi p. Bibliotekarka „było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do polubienia książek, wypożyczania ich oraz rozwijania umiejętności czytania”.

Dzieci obejrzały także program „Abecadło” przygotowany przez uczennice klas V uczestniczących w zajęciach Kółka bibliotecznego.

Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników biblioteki przez pana Dyrektora. Na pamiątkę tego okazałego wydarzenia, każdy nowy czytelnik otrzymał DYPLOM PASOWANIA NA CZYTELNIKA.

Mamy wielką nadzieję, że od tej pory każdy, pierwszoklasista będzie często odwiedzał naszą, szkolną bibliotekę i korzystał z jej zbiorów, a książka będzie towarzyszyła mu nie tylko od święta.


Pamiętajmy, że książki to prawdziwy skarb… czytajmy je…


Bardzo dziękujemy p. Bogusławie za zaproszenie do szkolnej biblioteki, milą i przyjazną atmosferę.


 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 


 

My dla Ziemi

„My dla Ziemi”

Pod takim hasłem SU przeprowadził w naszej szkole konkurs plastyczny, do którego przystąpili również chętni uczniowie z klasy I b. Głównym celem konkursu było pogłębianie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody, kształtowanie nawyków kultury ekologicznej. Wykonane przez dzieci prace miały formę plakatu i były niezwykle twórcze, ciekawe i pomysłowe. Uczniowie do ich wykonania wykorzystali różne odpady i produkty recyklingowe.

Oto niektóre z nich.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

 


Wyjazd pierwszoklasistów na zajęcia z programowania

W dniu 25 kwietnia uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej udali się wraz z wychowawczyniami do Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.


Pojechali tam na zaproszenie naszej byłej uczennicy Anny Gałuszki, która jest prezesem Koła Informatycznego RESET na tamtejszej uczelni. Po przekroczeniu progu uczelni zostaliśmy przywitani przez opiekuna tego koła – pana dra inż. Tomasza Gancarczyka. Każdy z uczestników otrzymał smycz z identyfikatorem. Po rozdzieleniu na trzy grupy wszyscy rozeszli się do sal na twórcze zajęcia.


Uczniowie mieli okazję budować i programować roboty LEGO WeDo 2.0, a następnie nimi sterować przy użyciu tabletów. Kolejno programowali również w języku Scratch, co sprawiło dzieciom wiele satysfakcji. Dużą atrakcję stanowiły gry ruchowe z wykorzystaniem xboxa kinect. Pierwszoklasiści świetnie się przy tym bawili. Na koniec wszyscy otrzymali certyfikaty RESET YOUng i notatniki.


Zajęcia uczyły programowania w zabawowy sposób. Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie proponowanymi aktywnościami i pełni wrażeń wrócili do domu.


Składamy serdeczne podziękowania Kołu Informatycznemu RESET YOUng za przeprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów, które pobudzają kreatywność, uczą logicznego myślenia, motywują do nauki a także bawią.


Małgorzata PustelnikRobimy palmy wielkanocne

Palma wielkanocna to tradycyjny symbol  nadchodzących Świąt Wielkanocnych.  Przygotowujemy ją  na Niedzielę Palmową, która wypada na tydzień przed Wielkanocą.  Dzień ten  upamiętnia przekroczenie bram Jerozolimy przez Chrystusa.

Uczniowie klasy I b wykonali takie palmy podczas zajęć.  Do ich wykonania użyli: gałązek bukszpanu, gałązek bazi, zasuszonych kwiatów, zasuszonej trawy, kolorowych wstążek i kolorowej bibuły. Zrobione przez uczniów palmy  są niezwykle barwne, kolorowe i naturalne, dzięki czemu bardzo dobrze się prezentują. Niektóre z nich zostaną przekazane na konkurs, a pozostałe będą ozdobą sali lekcyjnej.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska
Dzień Kobiet

Karnawałowe szaleństwo

8 lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas I – III. Na imprezę z wielką niecierpliwością oczekiwali również uczniowie kl. I b,  którzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radosnych i rozbieganych maluchów można było znaleźć: dobre wróżki, księżniczki. Nie zabrakło też policjantów, żołnierzy a nawet sportowców.

Zabawę poprowadził  znany niektórym uczniom wodzirej p. Sebastian wraz ze swoją asystentką. Zabrali oni  dzieci w kosmiczną podróż, gdzie mogli przeżyć niezwykle chwile.

Cała zabawa odbywała się w przyjemnej atmosferze, którą dopełniła grająca w tle muzyka. Uśmiechy i radość na twarzach dzieci świadczyć mogły tylko o tym, że impreza była bardzo udana.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

Pierwszaki w Przedszkolu

1 lutego 2018 r. uczniowie klasy I b gościli w Przedszkolu w Nowej Wsi, gdzie mieli przyjemność obejrzeć spektakl teatralny „Strach ma wielkie oczy” przygotowany przez teatr „SKRZAT” z Krakowa. Podczas przedstawienia dzieci mogły przenieść się w świat baśni, a jednocześnie  pomóc Kasi odczarować  królewicza, którego zły Czarownik zamienił w zajączka. Odpowiadały na pytania, podawały aktorom różne rekwizyty, śpiewały.  Dzięki ich pomocy wszystko się udało. Królewicz odzyskał ludzką postać, a czarownik został przepędzony.

Przedstawiona w spektaklu historia była zabawna, wesoła, a przede wszystkim pouczająca. Dzieci poznały znaczenie przysłowia „strach ma wielkie oczy”, które oznacza, że boimy się tego, co tak naprawdę nie jest straszne. Zarówno przedstawienie jak i gra aktorów, piękne, barwne stroje bardzo się wszystkim dzieciom podobały.

Po jego zakończeniu uczniowie zostali zaproszeni do sali, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek, młodsi koledzy oraz drobny upominek.


Bardzo serdecznie dziękujemy pani dyrektor przedszkola za zaproszenie, miłe przyjęcie i  wspólną zabawę z przedszkolakami.


 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska


 

 

 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3