Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe. "

Podsumowanie zbiórki baterii

W listopadzie uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji ekologicznej pod hasłem: „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”.

„Był sobie pies”

4 grudnia klasy: 4a, 4b, 5a i 6a obejrzały film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach pod opieką p. wicedyrektor Ł. Listwan i pań M. Węglińskiej, M. Majcherczyk, B. Matusiak.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

W piątek (7 grudnia) na hali OSiR w Kętach odbył się Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców z klas V i VI zorganizowany przez Akademię Siatkówki SOS w Kętach.

Podsumowanie zbiórki makulatury

Za nami kolejna już zbiórka makulatury. Jak co roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi z zaangażowaniem włączyła się w tę ekologiczną akcję.

“Szczęść Boże” dla górników

Barbórka to szczególny dzień dla wszystkich górników, dlatego też 4 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się do Remizy OSP w Nowej Wsi, aby podziękować górnikom - z okazji ich święta - za ciężką i niebezpieczną pracę w kopalni.

ETAP REJONOWY ZA NAMI

3 grudnia odbył się rejonowy etap Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej, w którym wzięło udział aż czworo przedstawicieli klas ósmych.

  • Podsumowanie zbiórki baterii

  • „Był sobie pies”

  • Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

  • Podsumowanie zbiórki makulatury

  • “Szczęść Boże” dla górników

  • ETAP REJONOWY ZA NAMI

I b SP 2018/2019

 

Klasa I b Szkoły Podstawowej - wych. Jadwiga PutekLiczba uczniów: 17


Dziewczęta:

1.  Milena Bizoń

2.  Nadia Bułaś

3.  Zuzanna Domider

4.  Gabriela Faron

5.  Justyna Gibas

6.  Maja Kliś

7.  Patrycja Niedziela

8.  Gloria Raczek

9.  Marta Szemla

10. Lena Waszut

 

 

Chłopcy:

1.  Nikodem Bisaga

2.  Grzegorz Chrzanowski

3.  Dawid Człowiek

4.  Dominik Koryciński

5.  Maciej Orawiec

6.  Alan Sokół

7.  Wojciech Tomala


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Nikodem Bisaga

Zastępca przewodniczącego -  Nadia Bułaś

Skarbnik - Maja KliśTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Izabela Bułaś

Zastępca przewodniczącej - p. Kinga Faron

Skarbnik - p. Lucyna SokółKlasa opiekuje się salą nr 35.

 
Spotkanie z pisarką

10 grudnia pojechaliśmy na spotkanie z pisarką książek dla dzieci i młodzieży p. Renatą Piątkowską. Odbyło się ono w księgarni w Kętach. Pani Renata opowiedziała o swoich książkach, o tym skąd czerpie pomysły na nowe opowiadania oraz zachęcała do czytania. Dzieci wysłuchały także fragmentów książek. Na zakończenie mogły zakupić książki pisarki i otrzymać autograf z imienną dedykacją. Po powrocie dzieci wykonały ilustrację do opowiadania o kotce Wiernusi.


Wychowawczyni – Jadwiga Putek

 

 

Mikołajki

6 grudnia udaliśmy się do figloparku w Oświęcimiu. Czekała tam na nas wspaniała zabawa. Różne urządzenia, zjeżdżalnie, labirynty dostarczyły dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Po powrocie do szkoły, czekała jeszcze jedna niespodzianka. Do klasy zawitał św. Mikołaj, który obdarował dzieci upominkami.

Dziękujemy z wspaniały, niezapomniany dzień.

 

Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

 

 

 

 


Olimpiada Malucha

24.11. w hali OSiR w Kętach odbyła się Gminna Olimpiada Malucha. Brali w niej udział przedstawiciele klas I-III. Naszą klasę reprezentowali Gloria Raczek, Lena Waszut i Dawid Człowiek. Sukces odniosła Lena, zdobywając II miejsce w skoku w dal.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i zachęcam innych do ćwiczeń. Kolejna olimpiada już za rok.

 

 

Wychowawczyni – Jadwiga Putek

 

 

Wizyta w bibliotece

 

Na zaproszenie Pani Justyny Motyki udaliśmy się do biblioteki w Nowej Wsi. Pani  Justyna przywitała nas serdecznie. Dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą bibliotekarki. Chętni mogli poczytać wybrane książki, porysować lub pobawić się zabawkami. Mam nadzieję, że od tej pory będą tam częstymi gośćmi.


Wychowawczyni - Jadwiga Putek


Pierwsze zajęcia na basenie

W październiku rozpoczęły się zajęcia na basenie. Dzieci uczą się pływać pod okiem instruktora. Na pierwszych zajęciach zapoznały się z regulaminem i zasadami zachowania na pływalni oraz oswajały się z wodą w brodziku i na zjeżdżalni. Pobyt na basenie bardzo się dzieciom spodobał. Kolejne zajęcia będą już na dużym basenie. Wrażeń i atrakcji będzie na pewno wiele. Życzę powodzenia i wytrwałości w nauce pływania.

 

Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

 Minął pierwszy miesiąc nauki w szkole

Już minął pierwszy miesiąc nauki w szkole. Pierwszaki czują się tutaj coraz lepiej. Poznali już pierwsze litery i liczby. Na zajęciach uważnie słuchają, pilnie wykonują różne zadania.


W miniony poniedziałek (1 października) poznawaliśmy jesienne dary z ogródka. Na zakończenie zajęć wykorzystaliśmy przyniesione warzywa do zrobienia kukiełek. Dzieci chętnie przystąpiły do pracy, wykazując się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Po chwili na półkach rozgościli się nasi nowi "goście".

 


Wychowawczyni - Jadwiga PutekDzień Chłopaka

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W nasze szkole dziewczynki również nie zapomniały  o swoich kolegach. Najpierw był słodki prezent od Samorządu Uczniowskiego, a potem upominki od koleżanek z klasy.

W imieniu chłopców, dziękuję za przygotowanie tak miłej niespodzianki.

 

Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

 

Spotkanie z policjantem

Razem z klasą 1a spotkaliśmy się z policjantami przybyłymi do naszej szkoły. Dzięki nim dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czyhać. Wszystkich informacji dzieci wysłuchały z zainteresowaniem.


Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

 

Rok szkolny 2018/2019

.