Dzisiaj jest sobota, 16 lutego 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Jeśli nie wiesz dokąd iść sama cię droga poprowadzi. "

Jestem aktorem. Gram na scenie.

Jak powstała Wisła? „Scena każdego teatru to wielkie zwierciadło, w którym przeglądają się widzowie. Każde lustro zaś to wielka scena ustawiona w samym środku życia.” Elif Şafak

„Pan Tadeusz” w Domu Kultury w Kętach

7 lutego 2019 r. uczniowie z obu ósmych klas naszej szkoły udali się do Domu Kultury w Kętach na przedstawienie na podstawie wybranych fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.  

Zagrożenia internetowe

Jak co roku w lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, w związku z czym po raz kolejny Policja wkroczyła do szkół by przypomnieć czym jest bezpieczeństwo w przestrzeni wirtualnej.  

AKCJA „ZBIÓRKA NAKRĘTEK”

Zbiórka plastikowych nakrętek odbywa się w naszej szkole od kilku lat. Bardzo cieszy nas zaangażowanie nie tylko uczniów, ale całych ich rodzin.  

My się igły nie boimy …

Z okazji zbliżających się walentynek dzieci przebywające w świetlicy szkolnej postanowiły przygotować drobne prezenty dla kochanych osób.

Turniej młodziczek

W niedzielę 10 lutego na hali Beskidu w Andrychowie odbył się kolejny wojewódzki turniej piłki siatkowej w kategorii młodziczek.

  • Jestem aktorem. Gram na scenie.

  • „Pan Tadeusz” w Domu Kultury w Kętach

  • Zagrożenia internetowe

  • AKCJA „ZBIÓRKA NAKRĘTEK”

  • My się igły nie boimy …

  • Turniej młodziczek

I b SP 2018/2019

 

Klasa I b Szkoły Podstawowej - wych. Jadwiga PutekLiczba uczniów: 17


Dziewczęta:

1.  Milena Bizoń

2.  Nadia Bułaś

3.  Zuzanna Domider

4.  Gabriela Faron

5.  Justyna Gibas

6.  Maja Kliś

7.  Patrycja Niedziela

8.  Gloria Raczek

9.  Marta Szemla

10. Lena Waszut

 

 

Chłopcy:

1.  Nikodem Bisaga

2.  Grzegorz Chrzanowski

3.  Dawid Człowiek

4.  Dominik Koryciński

5.  Maciej Orawiec

6.  Alan Sokół

7.  Wojciech Tomala


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Nikodem Bisaga

Zastępca przewodniczącego -  Nadia Bułaś

Skarbnik - Maja KliśTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Izabela Bułaś

Zastępca przewodniczącej - p. Kinga Faron

Skarbnik - p. Lucyna SokółKlasa opiekuje się salą nr 35.

 
Oglądamy przedstawienie

Klasa 4b zaprosiła nas na przedstawienie pt." Jak powstała Wisła". Spektakl przygotowali przy pomocy p. Agaty Mazur. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Całość uzupełniały piękne stroje i dekoracja oraz muzyka. Przedstawienie bardzo nam się podobało.

Dziękujemy za zaproszenie.


Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

 


 


Zabawy na śniegu

Korzystając z pięknej pogody i resztek śniegu, spędziliśmy lekcję wf na świeżym powietrzu. Udało nam się jeszcze ulepić kilka różnych postaci. Z wielkich kul miał powstać olbrzymi bałwan, ale niestety przeliczyliśmy się z naszymi możliwościami. Nie daliśmy rady udźwignąć takiego ciężaru, ale i tak świetnie się bawiliśmy.


Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

 

 

Wigilijka

Ostatni dzień przed świętami jest w naszej szkole inny od dni. Wtedy uczniowie wszystkich klas spotykają się na tradycyjnych wigilijkach. Tak było również w naszej klasie. Dzięki pomocy mam, mogliśmy zasiąść przy pięknie udekorowanym stole. Ale zanim to nastąpiło, dzieci robiły stroiki świąteczne. Potem złożyliśmy sobie życzenia. Przy stole słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Panował radosny, odświętny nastrój.Wychowawczyni - Jadwiga Putek


Spotkanie z pisarką

10 grudnia pojechaliśmy na spotkanie z pisarką książek dla dzieci i młodzieży p. Renatą Piątkowską. Odbyło się ono w księgarni w Kętach. Pani Renata opowiedziała o swoich książkach, o tym skąd czerpie pomysły na nowe opowiadania oraz zachęcała do czytania. Dzieci wysłuchały także fragmentów książek. Na zakończenie mogły zakupić książki pisarki i otrzymać autograf z imienną dedykacją. Po powrocie dzieci wykonały ilustrację do opowiadania o kotce Wiernusi.


Wychowawczyni – Jadwiga Putek

 

 

Mikołajki

6 grudnia udaliśmy się do figloparku w Oświęcimiu. Czekała tam na nas wspaniała zabawa. Różne urządzenia, zjeżdżalnie, labirynty dostarczyły dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Po powrocie do szkoły, czekała jeszcze jedna niespodzianka. Do klasy zawitał św. Mikołaj, który obdarował dzieci upominkami.

Dziękujemy z wspaniały, niezapomniany dzień.

 

Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

 

 

 

 


Olimpiada Malucha

24.11. w hali OSiR w Kętach odbyła się Gminna Olimpiada Malucha. Brali w niej udział przedstawiciele klas I-III. Naszą klasę reprezentowali Gloria Raczek, Lena Waszut i Dawid Człowiek. Sukces odniosła Lena, zdobywając II miejsce w skoku w dal.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i zachęcam innych do ćwiczeń. Kolejna olimpiada już za rok.

 

 

Wychowawczyni – Jadwiga Putek

 

 

Wizyta w bibliotece

 

Na zaproszenie Pani Justyny Motyki udaliśmy się do biblioteki w Nowej Wsi. Pani  Justyna przywitała nas serdecznie. Dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą bibliotekarki. Chętni mogli poczytać wybrane książki, porysować lub pobawić się zabawkami. Mam nadzieję, że od tej pory będą tam częstymi gośćmi.


Wychowawczyni - Jadwiga Putek


Pierwsze zajęcia na basenie

W październiku rozpoczęły się zajęcia na basenie. Dzieci uczą się pływać pod okiem instruktora. Na pierwszych zajęciach zapoznały się z regulaminem i zasadami zachowania na pływalni oraz oswajały się z wodą w brodziku i na zjeżdżalni. Pobyt na basenie bardzo się dzieciom spodobał. Kolejne zajęcia będą już na dużym basenie. Wrażeń i atrakcji będzie na pewno wiele. Życzę powodzenia i wytrwałości w nauce pływania.

 

Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

 Minął pierwszy miesiąc nauki w szkole

Już minął pierwszy miesiąc nauki w szkole. Pierwszaki czują się tutaj coraz lepiej. Poznali już pierwsze litery i liczby. Na zajęciach uważnie słuchają, pilnie wykonują różne zadania.


W miniony poniedziałek (1 października) poznawaliśmy jesienne dary z ogródka. Na zakończenie zajęć wykorzystaliśmy przyniesione warzywa do zrobienia kukiełek. Dzieci chętnie przystąpiły do pracy, wykazując się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Po chwili na półkach rozgościli się nasi nowi "goście".

 


Wychowawczyni - Jadwiga PutekDzień Chłopaka

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W nasze szkole dziewczynki również nie zapomniały  o swoich kolegach. Najpierw był słodki prezent od Samorządu Uczniowskiego, a potem upominki od koleżanek z klasy.

W imieniu chłopców, dziękuję za przygotowanie tak miłej niespodzianki.

 

Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2