Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, co każą im płakać. "

GRUNT, TO RODZINKA!

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.  

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

13.06.2018 r. uczniów klas szóstych odwiedziła Pani Martyna Kolasa - ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Bielsku-Białej.

Zawody w piłkę siatkową

We wtorek (12 czerwca) na Orliku w Kętach przy stadionie Hejnału odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody w piłkę siatkową.  

„Program dla szkół” w klasach I - V

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych.  

Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

Zajęcia teatralne zawsze dostarczają swoim uczestnikom sporo zabawy. Rozwijanie talentów idzie w parze z nabywaniem umiejętności i zdobywaniem doświadczeń na różnych poziomach.  

WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy V a i VI b uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINO SZKOŁA.

  • GRUNT, TO RODZINKA!

  • WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

  • Zawody w piłkę siatkową

  • „Program dla szkół” w klasach I - V

  • Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

  • WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

II b GIM 2017/2018

 

Klasa II b Gimnazjum - wych. Agata Mazur

 

 

 

Liczba uczniów - 20


Dziewczęta:

1.  Monika Chałupka

2.  Sylwia Grabska

3.  Wiktoria Kruczała

4.  Zuzanna Mejza

5.  Paulina Rusek

6.  Emilia Rusin

7.  Aleksandra Trojan


 

Chłopcy:

1.  Aleksander Bujarek

2.  Dawid Goc

3.  Krzysztof Kocemba

4.  Dominik Kuwik

5.  Adam Kot

6.  Patryk Naglik

7.  Krystian Niedziela

8.  Jakub Ogiegło

9.  Marcel Smolarek

10. Mateusz Urbaniak

11. Piotr Wójcik

12. Jakub Żak

13. Sebastian Żuławski

 Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Zuzanna Mejza

Zastępca przewodniczącej - Marcel Smolarek

Skarbnik - Wiktoria Kruczała

 


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Katarzyna Smolarek

Zastępca przewodniczącej - p. Iwona Żak

Skarbnik - p. Katarzyna Kruczała

 

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 67.


 

 
Wycieczka do Warszawy

Koniec roku szkolnego to czas wycieczkowych wyjazdów. Postanowiliśmy zwiedzić szczególne dla każdego Polaka miejsce – Warszawę. W stolicy powitał nas Zygmunt III Waza stojący nieopodal Zamku Królewskiego. Piękna pogoda sprzyjała naszym planom. Przewodnik oprowadził nas po najważniejszych zabytkach na Starym Mieście. Zwieńczeniem była wizyta w siedzibie królów.

Niezwykle ciekawym miejscem, które również zobaczyliśmy było Muzeum Powstania Warszawskiego – niezwykłe interaktywne muzeum, które każdy z nas powinien zobaczyć. Świadectwo walk warszawiaków, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Naukowcy z naszej szkoły mieli możliwość przeżycia przygody w Centrum Nauki Kopernik. Pytanie. Czego tam nie było? Samodzielnie każdy mógł wykonać doświadczenie i zobaczyć jego efekty. Niektóre zadziwiające.

Przed nami sportowe emocje piłkarskie, dlatego jednym z punktów programu było zwiedzenie stadionu narodowego. Robi imponujące wrażenie. Wczoraj nasza reprezentacja wygrała na tym obiekcie mecz z Litwą. Widzieliśmy, ile pracy włożyli organizatorzy w przygotowanie murawy i całego obiektu.

Wycieczka na pewno na długo zostanie nam w pamięci. A może jeszcze tam wrócimy w przyszłości…


 

Agata Mazur / Anna Grzywa / Magdalena Hankus

Projekt edukacyjny

16 maja grupa projektowa z klas II gimnazjum przygotowała prezentację swojej pracy. Obejrzeli je zaproszeni goście: dyr. Szkoły p. G. Żak, p. B. Szczupak, p. M. Majcherczyk, ks. W. Pastwa oraz uczniowie klas II.

Projekt był zatytułowany „Kuchnie świata” i przedstawili go:

Aleksandra Trojan – Jak jedzenie wpływa na życie człowieka? Co jedzą, gdzie, kiedy i jak często uczniowie klas II gimnazjum?

Krzysztof Kocemba – kuchnia polska,

Mateusz Urbaniak – kuchnia orientalna,

Aleksander Bujarek – kuchnia francuska,

Dominik Kuwik -  kuchnia włoska,

Konrad Sporysz – kuchnia meksykańska,

Patryk Naglik– kuchnia amerykańska.

Prezentujący projekty przygotowali dla swoich gości nie tylko emocjonującą porcję wiedzy na tematkuchni świata, ale także różne potrawy i ciasta. Było zatem i ciekawie, i  również smacznie.


 

Wychowawczyni – Agata  Mazur

 

 

 


Wyjazd na Łotwę w ramach projektu Erasmus+

Uczennica naszej klasy Zuzanna Mejza wzięła udział w wyjeździe na Łotwę w ramach projektu Erasmus+. Oto jej wspomnienia.

„Wyjazd na Łotwę był jednym z ciekawszych doświadczeń, które przeżyłam, Zdecydowanie, był też sprawdzianem moich umiejętności językowych, szczególnie w życiu codziennym. Dzięki projektowi miałam możliwość zwiedzenia kraju, którego nigdy bym prawdopodobnie nie odwiedziła oraz poznania jego kultury i tradycji. Poznałam tutaj wspaniałych ludzi, którzy na pewno pozostaną w mojej pamięci, a całą przygodę będę miło wspominać.”

 

Zuzanna Mejza

 

 

 

 


Projekt edukacyjny

Zespół uczniowski pod opieką Magdaleny Węglińskiej w składzie: Jakub Ogiegło, Dawid Goc, Krystian Niedziela, Jakub Żak, Sebastian Żuławski zakończył pracę nad projektem edukacyjnym pt. „Aktywność fizyczna a zdrowie. Jak Przegonić raka?”. W ramach projektu zorganizowali turniej piłkarski i swoim rówieśnikom przedstawili prezentację multimedialną.


Wychowawczyni – Agata Mazur


 

Akademia z okazji 3 maja

30 kwietnia uczniowie naszej klasy uczestniczyli w akademii z okazji 3 maja. To narodowe święto co roku przypomina nam, jak ważna jest miłość do ojczyzny. Nie tylko gotowość walki i poświęcenia życia dla niej, ale ustawiczna, codzienna praca nad doskonaleniem prawa, które obowiązuje wszystkich Polaków. Konstytucja 3 maja pokazała, że Polacy potrafili dostrzec potrzebę reform i je przeprowadzić. Potrzebna jeszcze była determinacja i mądrość, aby je utrzymać.

 


Wychowawczyni - Agata MazurMuzyczna historia gitary

W  dniu 20 marca 2018 roku naszą szkołę odwiedziła dwójka muzycznych artystów, p. Mikołaj Cierpka i p. Dariusz Wantucha, którzy są przedstawicielami agencji muzycznej  ''Kontra'' w Katowicach.

Tematem tej muzycznej audycji były instrumenty strunowe. Uczniowie naszej szkoły  poznali historie barwnego instrumentu, jakim jest gitara klasyczna i dowiedzielisię  że zapoczątkowała ją naciągnięta, drgająca, wydająca dźwięk cięciwa łuku którym posługiwali się  nasi przodkowie. Ten  początkowo prymitywny  instrument z biegiem lat coraz bardziej się  rozwijał, zyskiwał wiele odmian i zdobywał miłośników swojego brzmienia. Dziś  gitara jest nieodłącznym elementem muzyki etnicznej, flamenco, rock and rolla.

Młodzież zgłębiła również wiedzę o odmianach gitar, poznała ich brzmienie, wygląd, a co najważniejsze mogła z pomocą prowadzących audycje zagrać na poznanych instrumentach. Muzycy zadbali o emocjonalne doznania i aktywny udział  uczniów w zajęciach. Tego dnia po całej szkole roznosiły się dźwięki muzyki.Wiktoria Kruczała

BYĆ NIEZŁOMNYM

Klasy II gimnazjum w czasie rekolekcji obejrzały film „Niezłomny”, którego scenariusz został oparty na prawdziwej historii gracza, który trafił do domu poprawczego w Salt Lake City.

„Kia kaha”oznacza w języku Maori pozostań silny, nieugięty. Drużyna i trener Highland- Gelwix powtarzali ten zwrot, podkreślając jego wagę, w najtrudniejszych dla nich momentach. „Bądź zawsze silny na boisku, po to abyś był zawsze silny, także poza nim”.

Film  to pełna emocji, trzymająca w napięciu opowieść o młodym człowieku, który pod wpływem alkoholu i nieuwagi spowodował wypadek samochodowy. Konsekwencją był pobyt w zakładzie poprawczym.

Rick Penningtrenował rugby w drużynie Flagstaff. Kara spowodowała, że znalazł się poza drużyną i rodziną. I tutaj w zasadzie pojawia się pierwszy problem. Relacje ojciec- syn. Sytuacja jest tym trudniejsza, że Ricka trenuje właśnie ojciec, który chce, aby syn zrealizował jego marzenia. Jest załamany tym, co się stało i praktycznie przez cały czas pobytu syna w poprawczaku nie utrzymuje z nim kontaktu.

Okazuje się, że życie w tym  miejscu jest trudne, ale Rick poznaje nowych kolegów i przyjaciela, którego śmierć zdaje się być punktem zwrotnym w przemianie chłopca. Trenuje w drużynie Highland i przekonuje się, że wygrywają mecze dzięki sile swojego charakteru i niezłomności.

Rick zmienia się. Tak jak on, każdy z nas może zmienić swoje życie, jeśli dostrzeże, że popełnia błędy. To trudne, ale możliwe.

Klasy II pracowały w środę nad plakatem zachęcającym do obejrzenia tego filmu. Ich propozycje możecie obejrzeć na II piętrze obok sali nr 67.

 

Agata Mazur / Magdalena Hankus


 

Wyjście na pizzę

Reprezentacja naszej klasy w składzie: Marcel Smolarek, Dominik Kuwik i Mateusz Urbaniak zajęła I miejsce w VI Drużynowym Turnieju Scrabble 2018 rozegranym systemem belgijskim.

Nagrodą był voucher na pizzę dla całej klasy ufundowany przez Radę Rodziców, który zrealizowaliśmy w środę 7 marca.

Bawiliśmy się świetnie, a wszystkie pizze znikały z talerzy w ekspresowym tempie.

Nagroda była pyszna. Dziękujemy!Dzień Języka Polskiego

Dzień Języka Polskiego to dobry moment, aby wszystkim uzmysłowić jak ważny jest nasz język. Z tej okazji klas II B wzięła udział w zorganizowanych przez szkołę konkursach i zdobyła I miejsce w konkursie na plakat promujący współczesna polska powieść, który wykonała Emilia Rusin i Sylwia Grabska. W przedstawieniu wzięli udział Monika Chałupka, Sylwia Grabska, Wiktoria Kruczała, Zuzanna Mejza, Paulina Rusek, Emilia Rusin, Aleksandra Trojan, Dawid Goc, Dominik Kuwik, Marcel Smolarek, Piotr Wójcik. Oprawą muzyczną zajął się Patryk Naglik.

 

Wychowawczyni – Agata MazurEfekty specjalne w kinie. Jak oni to zrobili?

Takie i inne podobne pytania często zadajemy sobie, patrząc w ekran kinowy. Pełni zachwytu i podziwu próbujemy odgadnąć jak to jest możliwe.

Dzięki multimedialnej lekcji zaprezentowanej w OCK w Oświęcimiu nasza klasaobejrzała wzruszający film „Za zamkniętymi drzwiami” oraz wzięła udział w warsztatach, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, co wspólnego z kinem ma matematyka, chemia i fizyka, Przekonali się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają „Gwiezdne wojny”. Odkryli, czym są domalówki oraz czy hobbici naprawdę byli tacy niscy. Zobaczyli również jak sprawić, aby w lecie padał śnieg i czy aktor, który zmarł, mógł zagrać tę samą postać 40 lat później.

Efekty specjalne to fascynujący temat. Może ktoś z Was zostanie kaskaderem, pirotechnikiem albo lalkarzem?


Wychowawczyni - Agata Mazur
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5