Dzisiaj jest wtorek, 25 września 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Ze świata każdy ma tyle, ile sobie weźmie. "

„Powietrzni rycerze”

19 września uczniowie z klasy VIIIa Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi udali się do kina w Domu Kultury w Kętach, aby zobaczyć polsko-brytyjski dramat wojenny „Dywizjon 303.

KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ

OGŁASZAMY KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” 25 września (tj. wtorek) odbędzie się ogólnoszkolny Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Dawno, dawno temu… a jednak całkiem niedawno…

Powroty do przeszłości wcale nie muszą być nudne. Uczniowie klas III gimnazjum na deskach mini-sceny zaprezentowali się jako boginie i bogowie greccy.

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

12 września 2018 r. sześcioro uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w lekkoatletycznych zawodach pod hasłem „Witaj szkoło”.

Spotkanie z policjantem

Corocznie uczniowie klas pierwszych naszej szkoły spotykają się z przedstawicielami Komisariatu Policji w Kętach. W tym roku spotkanie odbyło się 6 września.

  • „Powietrzni rycerze”

  • KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ

  • Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  • Dawno, dawno temu… a jednak całkiem niedawno…

  • ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

  • Spotkanie z policjantem

VIII b SP 2018/2019

Klasa VIII b  Szkoły Podstawowej – wych. Dorota Gwiazdoń

 


Liczba uczniów - 19

 

Dziewczęta:

1.  Zuzanna Adamus

2.  Nadia Dudzic

3.  Julia Dybczyńska

4.  Wiktoria Fujawa

5.  Patrycja Gasidło

6.  Oliwia Głowa

7.  Martyna Joniak

8.  Daria Mamica

9. Patrycja Mikulska

10. Katarzyna Płonka

11. Nikola Szpyra

12. Katarzyna Witkowska


Chłopcy:

1. Damian Byrski

2. Wojciech Cieślak

3. Tomasz Jędrusik

4. Łukasz Mysłajek

5. Bartłomiej Pękala

6. Konrad Płonka

7. Marek ŚmiechuraSamorząd klasowy:

Przewodnicząca - Oliwia Głowa

Zastępca przewodniczącej - Zuzanna Adamus

Skarbnik - Konrad Płonka

 


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Krystyna Jędrusik

Zastępca przewodniczącej - p. Małgorzata Witkowska

Skarbnicy - p. Agnieszka Mikulska, p. Monika Dudzic

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 60.

 

 

 Rok szkolny 2018/2019

.

Witaj Patrycjo …

W tym roku szkolnym dołączyła do naszej klasy - VII b, nowa koleżanka, Patrycja Mikulska. Na lekcji wychowawczej serdecznie przywitaliśmy nową uczennicę. Wręczyliśmy jej przygotowana własnoręcznie, kartkę z naszymi podpisami oraz drobny upominek. Musi upłynąć trochę czasu, abyśmy mogli lepiej się poznać, ale jesteśmy otwarci na nowe przyjaźnie. Zapewniliśmy Ją, że zawsze może liczyć na naszą pomoc. Będziemy się starać, aby Patrycja dobrze czuła się w naszej klasie.


Katarzyna Płonka, Katarzyna Witkowska, Wiktoria Fujawa

Wychowawczyni - Dorota Gwiazdoń


 

Spotkanie z rodziną Miziołków…

19 października 2016r. klasa 6b obejrzała w Domu Kultury w Kętach spektakl pt. „Dynastia Miziołków” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa, na podstawie książki o tym samym tytule.

Zabawna lektura została napisana w formie dziennika ucznia zwanego Miziołkiem. Inni członkowie rodziny to: Mamiszon, Papiszon, Kaszydło i Mały Potwór. Te zabawne pseudonimy pokazują, że historia jest pełna humoru i młody odbiorca nie będzie znudzony. Miziołek opowiada swoje przygody w szkole, pokazuje swoje życie rodzinne i relacje z przyjaciółmi.

"Dynastia Miziołków", to dobra historia na zły humor i ponury dzień. Na dowód tego klasa 6b po spektaklu wracała do szkoły w dobrym humorze.


Wychowawczyni - Dorota Gwiazdoń


 


 


Artystą być… 2016

Kolejna już edycja konkursu artystycznego przyciągnęła wielu wykonawców oraz twórców plastycznych.

Nie zabrakło wśród nich uczniów z naszej klasy.

Zuzanna Adamus pokazała swoje rysunki,

Julia Dybczyńska ujawniła swoje talenty malarskie i taneczne,

Katarzyna Płonka zaprezentowała ciekawe kolaże,

Katarzyna Witkowska i Daria Mamica wystawiły swoje fotografie,

a Patrycja Gasidło pięknie zaśpiewała.

Plastyczne i fotograficzne talenty naszych koleżanek mogliśmy podziwiać na wystawie, a prezntacja wokalna i taneczna pokazana została przed komisją konkursową.

Jury bardzo wysoko oceniło prezentacje, a Julia i Patrycja zostały laureatkami szkolnych przesłuchań i spotkają się z laureatami z pozostałych kęckich szkół, na Gali Finałowej konkursu ARTYSTĄ BYĆ…2016 pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty, która odbędzie się 23 listopada w Domu Kultury w Kętach, gdzie otrzymają nagrody.

 

Gratulujemy dziewczynom sukcesu.


Koleżanki, Koledzy i Wychowawczyni

 


Szkolne dziennikarki

Kto? Co? Gdzie? Kiedy? - czyli pytania szkolnych dziennikarek z klasy 6b…


Szkolnym dziennikarzem może być każdy, kto napisze tekst do Szkolnego Mixa,

ale pytanie czy to taka łatwa sprawa?

Julia Dybczyńska

Wiktoria Fujawa

Patrycja Gasidło

Daria Mamica

i Katarzyna Płonka

to zespół redakcyjny tegorocznego Szkolnego Mixa.


Ciekawość, dociekliwość, wiarygodność i trochę detektywistycznego zacięcia to cechy dobrego dziennikarza odkrywajcie je w sobie.

Mówi się, że czytelnik nie czyta całej gazety, tylko te teksty, które go zaciekawią, więc życzymy Wam dziewczyny przede wszystkim ciekawych tematów i wytrwałości w swoich działaniach.


Klasa 6b z Wychowawczynią

 


 


 


Cóż to był za dzień!

29 września 2016r. klasa VIb korzystając z pięknej pogody kończącego się już lata, zorganizowała wspólnie spotkanie. W blasku słońca, w komplecie wyruszyliśmy na ognisko klasowe, w małym, klimatycznym parku przy Dworku. Czekało na nas palące się ognisko, stały drewniane stoły i  ławki oraz dwie fantastyczne babcie – Patrycji i Julii.

Tak Julia Dybczyńska pisze o tym dniu:

„Pewnego pięknego wrześniowego dnia, wybraliśmy się na klasowe ognisko do Dworku. Każdy z nas coś przygotował. Samodzielnie obieraliśmy ziemniaki, cebulkę i kroiliśmy kiełbasę – podjadając co nieco. Zrobiliśmy prażone, ale za nim one się uprażyły na ognisku, bawiliśmy się w mnóstwo ciekawych zabaw – było doklejanie piegów, pytania: Kim ja jestem? I oczywiście graliśmy w piłkę.

Dla chłopaków to podwójna impreza – bo dziewczyny przygotowały dla nich prezenty z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Mamy nadzieję, że im się podobało.

Gdy prażone były już gotowe, zasiedliśmy do stolików, aby posmakować naszych specjałów. Były pyszne! Wszystkim smakowały! Mamy nadzieję powtórzyć znowu takie wyjście!

Było super!”

To było nasze kolejne wspólne, pozaszkolne spotkanie. Chłopcy z poświęceniem dorzucali drewna do ogniska, dziewczyny przygotowały wiele ciekawych zabaw, które co raz wywoływały gromki śmiech. Nasze klasowe śpiewniki też się przydały – zaśpiewaliśmy kilka ulubionych piosenek. Spotkanie dostarczyło  mnóstwo radości i sprzyjało utrwalaniu wzajemnych relacji. Tradycyjne gadu -  gadu udzieliło się także chłopakom. Kolejny raz przekonaliśmy się, że  spotkania klasowe mogą być „fajne”.

W trakcie delektowaliśmy się pysznym ciastem i babeczkami, popijając soczki.

Kolejny raz byliśmy w Dworku, bardzo dziękujemy Pani Zofii Gasidło za gościnę.

Dodatkowym plusem była piękna pogoda, co dodało uroku zabawom na świeżym powietrzu,  aż nie chciało się wracać.


Wychowawczyni – Dorota Gwiazdoń

 


 


Klasa V b wędruje górskim szlakiem…

2 czerwca 2016r. ze stosownym ekwipunkiem ruszamy na górski szlak. To początek naszej dwudniowej wyprawy na Leskowiec. Rozpoczynając na Przełęczy Targanickiej przez Kocierz dotarliśmy do Potrójnej dalej przez Łamaną Skałę, poprzez rezerwat przyrody „Madohora”,  żeby ostatecznie popołudniu zawitać w schronisku na Leskowcu.

Zamówiliśmy piękna pogodę, ale cóż towarzyszył nam deszczyk, najpierw drobny i lekki, a przed samym szczytem Leskowca rozpadało się na dobre. Mimo tego dopisywał nam dobry humor. Na szlaku podziwialiśmy piękno przyrody, śpiew ptaków, mieliśmy też sporo czasu, żeby ze sobą pogadać.

Zmęczeni i przemoczeni dotarliśmy do celu. Szybko zakwaterowaliśmy się w pokojach, a kiełbaski z grilla zregenerowały nasze siły na dobre. Po chwili odpoczynku spotkaliśmy się na wspólnych pogaduchach, śpiewankach i zabawach integracyjnych. Przyszedł w końcu czas na zasłużony odpoczynek, sen przed następnym dniem naszej wyprawy.

Poranek przywitał nas pięknym słońcem i śpiewem ptaków. Zjedliśmy pyszne śniadanko, pospacerowaliśmy po okolicy. Odwiedziliśmy kaplicę na Groniu Jana Pawła II, zapoznaliśmy się z tablicami edukacyjnymi, zobaczyliśmy staję GOPR-u i wreszcie piękne widoki, gdzie zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Warto było…

Drogę powrotną rozpoczęliśmy szlakiem serduszkowym dalej czarnym, by zejść do Rzyk Jagódek, gdzie przyjechał po nas autobus, żeby ostatecznie zawieźć nas do domu.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Katarzyny Moskal, która nam towarzyszyła i wspierała swoją wiedzą.

To była próba naszej kondycji i wytrwałości, uczestnikom należą się gratulacje, bo podołaliśmy wszystkim zaplanowanym wyzwaniom.

Sezon wycieczkowy klasy 5b w roku szkolnym 2015/2016 uważamy za udany i zakończony.Wychowawczyni - Dorota GwiazdońBrak zasięgu…

19 kwietnia ostatni raz w tym roku szkolnym wyruszyliśmy do kęckiego Domu Kultury, żeby obejrzeć film Brak zasięgu islandzkiego reżysera A. Kristinssona. Temat bardzo dobrze znany każdemu uczniowi…

Kalli, chłopiec wychowywany przez samotną matkę na przedmieściach Reykjaviku, lubi przebywać w świecie wyobraźni. Większość swych doświadczeń czerpie z filmów, programów telewizyjnych i komputera. Zbliża się Boże Narodzenie, które chłopiec ma spędzić z ojcem i jego nową rodziną na farmie gdzieś w zapadłej wsi. Odcięty od swego dotychczasowego życia, Kalli decyduje się na ucieczkę w samym środku surowej zimy. Gubi się podczas zamieci, traci zasięg w telefonie, a nawet przeżywa bliskie spotkanie z niedźwiedziem polarnym. Czeka go zderzenie nie tylko z rzeczywistością fizyczną, ale także z zaludniającymi okolicę fantastycznymi, zmyślonymi istotami. Kalli musi zmierzyć się z obydwoma światami.

Wszystko na szczęście skończyło się dobrze.

Projekcję filmu poprzedziła 30 minutowa prelekcja prowadzone w formie aktywizującej uczestników.

„Kino Szkoła - Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej” to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród uczniów.


Wychowawczyni -  Dorota Gwiazdoń

Znajdź właściwe rozwiązanie…

Zakończyliśmy cykl klasowych warsztatów profilaktycznych dotyczących szkodliwości palenia tytoniu. Podczas kolejnych spotkań dowiedzieliśmy się co to nikotyna i jakie skutki wywołuje palenie. Pokazaliśmy sobie, że to my mamy wpływ na decyzję o podjęciu palenia mimo, ogromnej presji rówieśników, nawyków w rodzinie czy tez mediów – reklam. Efektem przeprowadzonych zajęć  jest duma  z faktu niepalenia oraz odpowiedzialność za własne zdrowie.

Nabyliśmy umiejętność przekazywania własnych postaw wobec palenia tytoniu, nazywania korzyści przebywania w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Najcenniejszą umiejętnością jest bardzo trudne, ale stanowcze powiedzenie NIE, Dziękuję nie palę!

Na zakończenie cyklu spotkań w dwóch grupach wykonaliśmy plakaty promujące Wolność od dymu tytoniowego i uzależnień palenia tytoniu. Wykonane prace pokazaliśmy społeczności szkolnej umieszczając je na wystawie.


Wychowawczyni - Dorota Gwiazdoń

 

Wizyta w szkolnej bibliotece…

17 marca klasa V b w ramach programu "Książki naszych marzeń" odwiedziła szkolną bibliotekę. Program ten zachęca uczniów Szkoły Podstawowej do czytania. Wiele nowych, ciekawych lektur znalazło się  się w naszej szkolnej bibliotece, a ich tytuły wskazali  w anonimowej ankiecie uczniowie klas I - VI.

Każda z klas, w ramach programu, po przeczytaniu wybranych książek podejmuje jakieś zadania. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych piszą krótkie recenzje, które są systematycznie zamieszczane  w księdze  "Wypożyczone - przeczytane".

I nasze recenzje znalazły się w tej księdze.

Jak napisał Umberto Eco:

„Kto czyta książki – żyje podwójnie”


Wychowawczyni - Dorota Gwiazdoń

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5