Dzisiaj jest wtorek, 17 października 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Mówimy niewiele. O takich trafionych radościach, niezasłużonych, niezaplanowanych, nie trzeba wiele mówić. "

Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

W sobotę (14 października) po raz pierwszy w tym roku szkolnym kilkunastu gimnazjalistów wyruszyło na rajd górski pod opieką pana Wiesława Wawaka.

Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz.

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…” Tak w dniu 12 października rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego program słowno-muzyczny, dedykowany pracownikom naszej szkoły, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 12 października 2017 roku na pewno na długo  pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych jak również i ich rodziców. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.  

Dyktando Niepodległościowe

Etap szkolny V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” przeprowadzono 10 października 2017r. w wielu szkołach województwa małopolskiego.  

DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego.” / Phil Bosmans /

  • Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

  • Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

  • „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

  • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  • Dyktando Niepodległościowe

  • DZIEŃ UŚMIECHU

II b GIM 2017/2018

 

Klasa II b Gimnazjum - wych. Agata Mazur

 

 

 

Liczba uczniów - 20


Dziewczęta:

1.  Monika Chałupka

2.  Sylwia Grabska

3.  Wiktoria Kruczała

4.  Zuzanna Mejza

5.  Paulina Rusek

6.  Emilia Rusin

7.  Aleksandra Trojan


 

Chłopcy:

1.  Aleksander Bujarek

2.  Dawid Goc

3.  Krzysztof Kocemba

4.  Dominik Kuwik

5.  Adam Kot

6.  Patryk Naglik

7.  Krystian Niedziela

8.  Jakub Ogiegło

9.  Marcel Smolarek

10. Mateusz Urbaniak

11. Piotr Wójcik

12. Jakub Żak

13. Sebastian Żuławski

 Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Zuzanna Mejza

Zastępca przewodniczącej - Marcel Smolarek

Skarbnik - Wiktoria Kruczała

 


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Katarzyna Smolarek

Zastępca przewodniczącej - p. Iwona Żak

Skarbnik - p. Katarzyna Kruczała

 

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 67.


 

 
Dzień Chłopaka

Dnia szóstego października dziewczyny z klasy II B gimnazjum zorganizowały dla swoich kolegów Dzień Chłopaka.

Na początku wszyscy chłopcy otrzymali od nas prezenty, a następnie razem zasialiśmy do stołu, aby porozmawiać i miło spędzić czas w swoim towarzystwie. W trakcie rozmów poruszaliśmy rożne ciekawe i wesołe tematy. Po całej klasie roznosił się zapach pizzy, którą w ramach poczęstunku zamówiłyśmy. Mamy nadzieję, że chłopcom spodobała się nasza niespodzianka.


Paulina Rusek

 

 

Internet i jego wpływ na nasze życie

Internet i jego wpływ na nasze życie był tematem przewodnim spotkania, na które uczniowie klasy IIB zaprosili klasy IVa, IVb, Va i Vb.

W przedsięwzięciu wzięli również udział dwaj uczniowie klasy IIIA – Oskar Kasprzak i Michał Łanucha.

Gościem na prezentacji i przedstawieniu był Pan Dyrektor Grzegorz Żak, który na zakończenie zachęcał uczniów do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce i życzył im rozsądnego i mądrego korzystania z Internetu, którego historię przedstawili Michał i Oskar. W ich prezentacji pojawił się również wątek zagrożeń, jakie płyną z niewłaściwego korzystania z sieci.

Klasy IV i V obejrzały także ciekawy filmik. Była to historia Maćka, który niestety był przykładem, jak nie należy korzystać z Internetu.

Na zakończenie Monika Chałupka, Sylwia Grabska, Zuzanna Mejza, Emila Rusin, Paulina Rusek, Aleksandra Trojan, Dawid Goc, Marcel Smolarek, Mateusz Urbaniak i Piotr Wójcik zaprezentowali przedstawienie - „Internet”. Opracowaniem scenariusza zajęli się Marcel Smolarek i Piotr Wójcik. Scenografię przygotowali Wiktoria Kruczała i Marcel Smolarek. Oprawę muzyczną przygotował Patryk Naglik. Przedstawiona historia trzech braci dowodzi, że jednak warto szukać w sieci nie tylko gier, zabaw, czatów, ale również ciekawych pomysłów, inspiracji do zadań, ciekawych stron dotyczących naszych pasji i zainteresowań.

Najważniejsze jednak w życiu jest zauważanie drugiego człowieka – nie w świecie wirtualnym, ale rzeczywistym. Internet to jednak nie wszystko, czego nam potrzeba.


Wychowawczyni - Agata Mazur

 

 

Małopolska Noc Naukowców

29 września 2017 r. odbyła się 11 edycja Małopolskiej Nocy Naukowców! Dla nas to drugi wyjazd do Andrychowa.


Po raz pierwszy p. A. Grzywa zabrała naszych naukowców na pokazy, demonstracje, eksperymenty, warsztaty, quizy, wykłady, przedstawienia i doświadczenia rok temu.

Piątkowy wieczór okazał się niezapomnianym spotkaniem z Magiczną chemią. Mogliśmy zobaczyć atrament sympatyczny, napięcie powierzchniowe, zmianę barwy roztworów, doświadczenia chemiczne (lokomotywa chemiczna, wulkan, kolorowe piany, suchy lód). Czekały na nas również Zagadki fizyczne wraz z demonstracjami ciekawych i zagadkowych pokazów, które mogli wykonywać również uczestnicy pokazów. Smaki i kolory świata oraz atrakcje turystyczne w Polsce zachwyciły podróżników, którzy mogli zobaczyć również obiekty wpisane na listę UNESCO. Zwolennicy informatyki, a takich u nas nie brak, przekonali się, że programowanie nie jest trudne. Już na wejściu oglądaliśmy Królestwo roślin i zwierząt. Badaliśmy preparaty pod mikroskopem. Patrzyliśmy na narządy wewnętrzne zwierząt. Dla pragnących sprawdzić swoją wiedzę czekały gry i zabawy planszowe oraz quizy - Jakie to zwierzę, jak to roślina ? Nie mogło również zabraknąć nowoczesnych technologii, alfabetów świata, teatru i pokazów pierwszej pomocy.


Czas szybko mijał. Dobrze, że wszyscy małopolscy naukowcy znowu będą się mogli spotkać i podzielić nowościami. Do zobaczenia za rok!


Opiekunami grupy naukowców były: p. A. Grzywa, p. M. Hankus i p. A. Mazur.


tekst: Agata Mazur / foto: Anna Grzywa


Za nami wakacje!

Przeżyliśmy niezapomniane chwile i cudowne wspomnienia.  Uroczystą akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/18. Oglądając występ uczniów z naszej szkoły, każdy z nas marzył o złowieniu złotej rybki, która spełni najskrytsze marzenia – same szóstki na koniec roku. Kiedy zakończyło się przedstawienie p. Poseł Dorota Niedziela otrzymała z rąk p. dyrektora tytuł „Przyjaciela Szkoły”.


Paulina Rusek

Kino-Szkoła

Dave  Schram  jest reżyserem holenderskiego filmu  „Spijt!”.  Maria Peters i Dick van den Heuvel  napisali scenariusz  o problemach Jochema, a właściwie należałoby powiedzieć  - o problemach współczesnej młodzieży, która  żyjąc w wirtualnym świecie, nie umie współodczuwać i  właściwie reagować na przemoc i agresję.  Każdy  w klasie gnębionego licealisty widzi, co się dzieje, ale nie robi  nic – z różnych przyczyn.  Jedynymi, którzy zauważają, że trzeba się przeciwstawić są  David i Vera.  Ich działania jednak są połowiczne, oni sami mają swoje problemy, z  którymi nie umieją sobie poradzić.  Ofiara i sprawca, a w zasadzie trzech sprawców działają bezkarnie. Jochem,  nieśmiały chłopak z nadwagą, świetnie zapowiadający się pianista, jest samotny.  Odrzucony przez grupę nie dostaje wsparcia w zasadzie od nikogo. Rodzice kochają go, ale nie robią nic, aby przerwać falę prześladowań.  Nauczyciel nie zauważa , że żarty przybrały formę  złośliwej agresji. Chciałoby się powiedzieć – jak to możliwe?  Jochem  - popełnia samobójstwo.  W ostatnich wpisach do swojego pamiętnika  wspomina o Verze, Davidzie i Sindbadzie – psie, któremu uratował życie.  Wiele pytań bez odpowiedzi. Film skończył się. Napisy zniknęły z ekranu, kino opustoszało, życie toczy się dalej. Mam nadzieję, potrafimy wyciągnąć wnioski z obejrzanego filmu.

 

Wychowawczyni - Agata Mazur

 

 

Dzień Patrona Szkoły

22 maja 2017r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. To szczególny dzień w życiu naszej szkoły. Uczestniczyliśmy w Mszy św. a następnie w uroczystej akademii poświęconej gen. Wł. Sikorskiemu.  W akademii wzięli udział:  Zuzanna Mejza, Wiktoria Kruczała, Marcel Smolarek, Piotr Wójcik, a w rolę generała wcielił się Dawid Goc.

Po przedstawieniu uczniowie gimnazjum mieli możliwość wysłuchania prelekcji p. prokurator Ewy Koj, która opowiedziała o trzecim pogrzebie generała. Zaprezentowała również zdjęcia i filmiki związane z tym wydarzeniem. Dzięki niej poznaliśmy szczegóły, które wzbogaciły naszą wiedzę na temat patrona.

Po prelekcji obejrzeliśmy film poświęcony gen. Wł. Sikorskiemu.

 

Wychowawczyni - Agata Mazur

Konkursy z okazji Dnia Patrona Szkoły

Wzięliśmy udział w konkursach związanych z obchodami Dnia Patrona Szkoły.

W konkursie  wiedzowym  o życiu gen. Wł. Sikorskiego uplasowaliśmy się na III miejscu. Reprezentowali nas Krzysztof Kocemba, Marcel Smolarek i Zuzanna Mejza.

W konkursie na grę planszową  zdobyliśmy II miejsce. Tym razem  nad zadaniem pracowali: Wiktoria Kruczała,  Mateusz Urbaniak i Dominik Kuwik.

W konkursie na gazetkę o patronie, która wykonały Paulina Rusek i Aleksandra Trojan zajęliśmy I miejsce.Wychowawczyni - Agata Mazur


 


Subkultury młodzieżowe

Na godzinie wychowawczej poznawaliśmy różne subkultury młodzieżowe. Poznawaliśmy ich zwyczaje, prześledziliśmy historie powstania i ich działalność. Każda z grup miała za zadanie zaprezentować  - czytaj wcielić się w wybrana przez siebie subkulturę i zaprezentować ją pozostałym grupom. Było ciekawie i wesoło. Przynależność do różnych grup uwarunkowana jest różnymi czynnikami.


Wychowawczyni – Agata Mazur


 


Umiem, potrafię …

Pisarze, rysownicy to nie ludzie z kosmosu , ale Ty, On, Ona – wszyscy wokół nas. Mamy zdolności i umiejętności, które warto rozwijać. W marcu tworzyliśmy komiksy  indywidualnie lub w parach.  Wyzwanie było duże, ale możliwości pierwszoklasistów  także.  Trzeba było napisać tekst i wykonać do niego ilustracje. Ciekawa musiała być też strona tytułowa, aby zachęcić potencjalnego czytelnika do sięgnięcia po ten, a nie inny komiks.  Niektóre pomysły były bardzo oryginalne.


Wychowawczyni - Agata Mazur

 

 


"Bestie z Południowych Krain"

Film Zeitlina, który klasy pierwsze i drugie gimnazjum obejrzały w piątek, 7 kwietnia, stał się pretekstem do przeprowadzenia warsztatów na temat grup społecznych, ich rodzajów i sposobów funkcjonowania.

Dziewczynka o imieniu Hushpuppy mieszka razem z ojcem gdzieś w bliżej nieokreślonym miejscu, które przypomina wysypisko śmieci na łonie natury. Gdzieś za tamą jest inny świat skażony cywilizacją. Bezpieczny, ale zły. Dziecko tęskni za matką, która odeszła. Ojciec do czasu powodzi nie jest w stanie przełamać swoich barier i traktuje Hushpuppy jak bardzo bliskiego obcego. To szefowa. Dopiero kolejne doświadczenia związane z przeciwstawieniem się przymusowemu przesiedleniu powodują, że więzi zacieśniają się, a dawno zapomniane uczucia budzą pod wpływem wspomnień. Nie bez znaczenia jest fakt, że dziewczynka walczy z tym, co nieuchronne. Jej ojciec umiera. Zostanie sama. Ona jednak nie boi się… nawet bestii z południowych krain.


Agata Mazur / Anna Grzywa<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3