Dzisiaj jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Najstarszą i najsilniejszą emocją ludzkości jest strach. "

Laureatki Ambrożjady

„Ja swego pochodzenia nie mam za ohydę, nie ważne skąd pochodzę, ale dokąd idę.”   / A. Grabowski /   Tak brzmiały słowa, które były tematem Amrożjady, konkursu literackiego ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych, nieodkrytych dróg…   22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Trzy lata minęły jak jeden dzień…

„Trzy lata minęły jak jeden dzień ...” - te słowa były motywem przewodnim pożegnania z absolwentami klas trzecich gimnazjum, które odbyło się 21 czerwca 2018 roku w naszej szkole.

Apele podsumowujące rok szkolny 2017/2018

21 czerwca 2018 r., w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018, odbyły się apele podsumowujące działania Samorządu Uczniowskiego oraz efekty pracy naszych uczniów.

Sentencja czerwca

"Jedni dorastają przez całe życie i nie mogą dorosnąć, a inni robią to w ciągu kilku dni". /Katarzyna Ryrych/   W czerwcu, ostatnim miesiącu roku szkolnego, najwięcej głosów nasi czytelnicy oddali na cytat K. Ryrych.

Klapki dla Gambii – akcja zakończona sukcesem

Jak zwykle jesteście wielcy! Klapki dla Gambii – akcja, która po raz kolejny jest dowodem na to, że los drugiego człowieka nie jest nam obojętny, a pomaganie to nasza mocna strona.

  • Laureatki Ambrożjady

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  • Trzy lata minęły jak jeden dzień…

  • Apele podsumowujące rok szkolny 2017/2018

  • Sentencja czerwca

  • Klapki dla Gambii – akcja zakończona sukcesem

III b GIM 2017/2018

Klasa III b Gimnazjum - wych. Joanna Gabryś
Liczba uczniów - 19


Dziewczęta:

1. Sandra Adamczyk

2. Natalia Bułaś

3. Iwona Duźniak

4. Julia Jaromin

5. Emilia Klęczar

6. Aleksandra Moskwik

7. Dominika Olbrzymek

8. Gabriela Szarek

 

Chłopcy:

1.  Patryk Klęczar

2.  Jakub Kogut

3.  Dawid Miłoń

4.  Dominik Niemiec

5.  Grzegorz Pawełkiewicz

6.  Dawid Płonka

7.  Patryk Płonka

8.  Michał Rusek

9.  Dominik Sokół

10. Sebastian Wasztyl

11. Łukasz Zapotoczny

 


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Julia Jaromin

Zastępca przewodniczącej - Michał Rusek

Skarbnik - Sandra Adamczyk


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Danuta Kogut

Zastępca przewodniczącej - p. Elżbieta Pawełkiewicz

II zastępca przewodniczącej - p. Izabela Bułaś

Skarbnik - p. Renata KlęczarKlasa opiekuje się salą nr 69.

 


 

 
Mikołajki

Atmosferę zbliżających się Świąt, pełnych kolorów i upominków, mogliśmy już poczuć  w naszej szkole. Szczególnym dniem, w którym mali oraz trochę starsi (i duzi)  czekali na prezenty, był 6 grudnia. Nie inaczej było w klasie III B Gimnazjum, gdzie  wszystkich grzecznych chłopców i dziewczynki odwiedził  Mikołaj, zostawiając pod klasową  choinką mnóstwo podarunków.

Dziękujemy Świętemu Mikołajowi.


Wychowawczyni - Joanna Gabryś


 


 


Klasy IIIA i IIIB Gimnazjum odwiedziły Muzeum Auschwitz-Birkenau

Dnia 4 grudnia klasy IIIA i IIIB Gimnazjum wraz z wychowawcami, panią Zofią Dudek, panią Joanną Gabryś oraz panem Wiesławem Wawakiem, udały się do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Muzeum było w pierwszej połowie XX wieku jednym z najtragiczniejszych miejsc na świecie - niemieckim, nazistowskim obozem koncentracyjnym, w którym zostało uśmierconych ponad milion osób w latach 1940 – 1945. Co roku Muzeum odwiedza ok. 1,7 miliona turystów z całego świata.

Po dotarciu na miejsce zobaczyliśmy nie tylko Polaków, ale także przedstawicieli różnych narodowości, u których historia obozu wzbudziła ogromne zainteresowanie. Na początku zwiedzania pan przewodnik podał nam ogólne informacje na temat obozu. Dowiedzieliśmy się, że Auschwitz dla świata jest symbolem terroru i masowego ludobójstwa, bo zginęło tam ponad milion ludzi, głównie pochodzenia żydowskiego, polskiego i romskiego. Dowiedzieliśmy się o kłamliwym uzasadnieniu dla przewożenia rodzin żydowskich na teren obozu, które Niemcy przekazywali przybyłym ludziom tłumacząc, że wywożą ich głównie na wschód, by zapewnić im lepsze życie wraz z pracą i dobrobytem. Zamiast tego, brutalnie rozdzielano rodziny, zabijano
w komorach gazowych, a niektórych skazywano na pracę w męczarniach.  Widzieliśmy pomieszczenia, gdzie nocowali byli więźniowie oraz miejsca apeli, w których uczestniczyli. Zwiedziliśmy salę, gdzie zginął św. Maksymilian Maria Kolbe, oddając życie za innego więźnia. Bardzo poruszającym momentem dla nas było zobaczenie przedmiotów, należących do więźniów obozu, przedmiotów codziennego użytku np. szczotek, butów, ubrań, porcelany czy okularów. Mieliśmy możliwość zobaczenia wiele więcej bardzo ważnych pomieszczeń i obiektów, które wywołały w nas niezwykle silne emocje.
Po zwiedzeniu jednego z bloków, zapaliliśmy symboliczny znicz pod Ścianą Straceń, oddając tym samym hołd zamordowanym.

Emocje towarzyszące nam podczas zwiedzania Miejsca Pamięci są nie do opisania. Była to dla nas bardzo poruszająca, wzruszająca, a zarazem ważna lekcja historii, którą ukończyliśmy pełni refleksji i szacunku. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszego pochodzenia i wdzięczni, że możemy nazywać się Polakami. Trud, który włożyli nasi przodkowie w kształtowanie wolnej Polski jest niezwykły, a o męczarniach i walce, którą przebyli ludzie
w obozie śmierci będziemy pamiętać już zawsze.


Aleksandra Moskwik,

Wychowawcy klas III A i III B

 Dzień Chłopaka

Nieco później niż oficjalnie obchodzony jest Dzień Chłopaka, 11 października zorganizowałyśmy nasze klasowe Święto Chłopaków.


Przygotowałyśmy na prezent coś nietypowego, a mianowicie pizzę. Podczas uczty towarzyszyła nam muzyka. Wszyscy uczestniczyliśmy w karaoke.

Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Uroczystość w doskonały sposób bardziej zintegrowała naszą klasę.

 

Iwona Duźniak


 

"Kicz w modzie" - projekt edukacyjny

23 maja uczennice klasy drugich, tj. Natalia Stańco i Aleksandra Zwaryczuk z IIa oraz Aleksandra Moskwik i Dominika Olbrzymek z IIb przedstawiły swoją finalną prezentację, realizowanego projektu edukacyjnego pt. „Kicz w modzie”.


Dziewczyny podjęły się niełatwego zadania, wyjaśnienia swoim rówieśnikom, czym jest kicz w modzie i jak nie należy się ubierać. Odwołały się również do historii mody, od starożytności aż po współczesne lata. Prezentacji multimedialnej towarzyszył pokaz mody, w czasie którego zaprzyjaźnione modelki, zaprezentowały nam stylowe stroje z poszczególnych epok, a na koniec pokazały, jakie zestawienie ubrań, może zostać uznane za kiczowate i czego należy unikać podczas komponowania swojego stroju.

Podsumowując całość, należy podkreślić ogromny wkład pracy dziewczyn w końcową prezentację oraz mnóstwo zapału i zaangażowania, jakie wkładały w swoją pracę. Zawsze przygotowane, stawiały się na wszystkie spotkania i przejawiały niezwykłą inwencję twórczą w realizacji projektu.

To był prawdziwy zaszczyt, być opiekunem takiej fantastycznej grupy projektowej.

 


Opiekun projektu: Ewa Szlagor


 


Wyprawa w góry

Choć pogoda majowa nikogo nie rozpieszcza w tym roku, nam udało się jednak wykorzystać chwile bez deszczu i wybrać na wędrówkę górską po Gorczańskim Parku Narodowym, gdzie udaliśmy się na dwudniowa wycieczkę klasową 4-5 maja 2017 r. pod opieką pani Magdaleny Hankus i pani Joanny Gabryś.

Naszym celem było schronisko na Starych Wierchach, dokąd dotarliśmy w towarzystwie pani Elżbiety Opydy, przewodnika górskiego, która, jak się później okazało, jest także doświadczonym ratownikiem grupy GOPR. Pani Ela, oprócz ciekawostek związanych ze zwiedzanymi terenami, przedstawiła krótką prelekcje na temat GOPRU-u i ratownictwa górskiego. Podzieliła się z nami również wspomnieniami z przeprowadzonych akcji ratowniczych.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy podczas pięknej, słonecznej pogody, która towarzyszyła nam do popołudnia. Nie przeszkadzał nam nawet bardzo błotnisty szlak, którym się poruszaliśmy. Gdy dotarliśmy do schroniska, ulokowaliśmy się w naszych pokojach oraz zjedliśmy pyszny obiad. Chwila przerwy po obiedzie dodała nam sił na spacer pobliskim szlakiem. Wieczorem czekały na nas pyszne kiełbaski z grilla, a następnie zabawy do wieczora z naszymi opiekunami. Noc minęła nam spokojnie, a rano powitała nas piękna pogoda. Po dobrym śniadaniu, zaczęliśmy przygotowania do opuszczenia schroniska.

W drodze powrotnej wybraliśmy szlak prowadzący do Rabki Zdrój. Towarzyszył nam dobry humor i uśmiech na twarzach. Widzieliśmy piękne krajobrazy górskie i mogliśmy zaczerpnąć świeżego powietrza.

Wróciliśmy do domu ze wspaniałymi wspomnieniami oraz pięknymi zdjęciami. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.


tekst: Sandra Adamczyk / Natalia Bułaś

opiekun: Joanna Gabryś


Pewnej czarnej nocy w czarnej szkole… czyli o nocce filmowej naszej klasy

Kto by pomyślał, że uczniowie będą chcieli spędzić tyle godzin w szkole po lekcjach, a tu proszę, byli chętni???? 3 marca 2017 r. uczniowie II B spotkaliśmy się razem w szkole, by wspólnie przeżyć filmową nockę.  Każdy przyniósł ze sobą potrzebne „akcesoria nocne” (karimaty, śpiwory, przybory toaletowe). Były także słodkości wykonane przez Natalię i Julię oraz inne łakocie przyniesione przez uczestników spotkania. Nocka filmowa  nie obyłaby się oczywiście bez ulubionych przez uczniów filmów, którymi okazały się horrory…. Było „strasznie sympatycznie”, a noc należała do udanych, choć nieco krótkich???? Bardzo dziękujemy Pani Ewie Szlagor, która zechciała z nami tę nockę spędzić.


Wychowawczyni – Joanna Gabryś

 


Mikołajki 2016

I w tym roku Mikołaj nie zapomniał o swoich ulubieńcach, którzy wyjątkowo starali się i pracowali nad swoim zachowaniem, by zasłużyć na nagrodę ;) Okazało się, że każdy otrzymał prezent 6 grudnia podczas klasowych „Mikołajków.” Bardzo dziękujemy, Święty Mikołaju!


Wychowawczyni – Joanna Gabryś

 


II B patriotycznie

Podczas godziny wychowawczej 8 listopada 2016 r. mieliśmy okazję przygotowywać ozdoby na obchody Narodowego Święta Niepodległości, w ramach których 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Przygotowanie ozdób patriotycznych oraz założenie stroju galowego w tym dniu były jednym z zadań zaproponowanych przez SU Gimnazjum. Chłopcy i dziewczęta chętnie przygotowali piękne kotyliony, plakat i gazetkę, a tym samym spędzili miło czas w patriotycznym nastroju.


Wychowawczyni – Joanna Gabryś

 


Klasowy Dzień Chłopca

27 września 2016 r. był miłym dniem dla chłopaków za sprawą klasowych obchodów Dnia Chłopaka, przygotowanych przez dziewczęta.  Nasi panowie otrzymali drobne upominki i łakocie, a następnie wspólnie uczestniczyli w zabawach. Było sympatycznie i z humorem, jak to w naszej klasie. Panowie, życzymy Wam wszystkiego najlepszego :-))

 

Wychowawczyni – Joanna Gabryś


 


 


 


Klasowe mikołajki

W klasie I B są tylko grzeczni i uczynni uczniowie, więc św. Mikołaj w tym roku o nich nie zapomniał;)

6 grudnia każdy w klasie otrzymał mikołajkowy prezent, co sprawiło, iż był to wyjątkowy dzień dla nas wszystkich.

Dziękujemy Mikołaju!


Wychowawczyni - Joanna Gabryś

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2