Dzisiaj jest niedziela, 25 lutego 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Są ludzie, którzy nigdy by nie byli zakochani, gdyby nie słyszeli o miłości. "

Wyjazd na grę w kregle

15 lutego grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się do kręgielni Hula Kula w Oświęcimiu.

Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

Nasze uczennicy rozpoczęły ferie zimowe na sportowo, bowiem w niedzielę (11 lutego) wzięły udział w inaugurującym turnieju mini siatkówki Grand Prix o Puchar Dyrektora Centrum Sportowo - Widowiskowego w Kozach.

VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

Tradycyjnie, jak co roku trzyosobowe drużyny wszystkich klas 4-6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum spotkały się, by rywalizować na słowa – VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany systemem belgijskim w dwóch kategoriach wiekowych już przeszedł do historii.

Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

W przededniu ferii klasa Va pojechała do Parku Trampolin w Bielsku-Białej, gdzie aktywnie spędziła czas korzystając z przeróżnych atrakcji jak np. basen z gąbkami, boisko do zbijaka, wsady do kosza, poducha, trampoliny itp.

KARNAWAŁ 2018

Karnawał to czas balów, radości i tańców. 8 lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi uczniowie wszystkich klas bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Zabawy na śniegu

Po długim oczekiwaniu na śnieżną aurę, nadszedł wreszcie dzień, w którym mogliśmy poszaleć na białym puchu.

  • Wyjazd na grę w kregle

  • Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

  • VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

  • Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

  • KARNAWAŁ 2018

  • Zabawy na śniegu

III b GIM 2017/2018

Klasa III b Gimnazjum - wych. Joanna Gabryś
Liczba uczniów - 19


Dziewczęta:

1. Sandra Adamczyk

2. Natalia Bułaś

3. Iwona Duźniak

4. Julia Jaromin

5. Emilia Klęczar

6. Aleksandra Moskwik

7. Dominika Olbrzymek

8. Gabriela Szarek

 

Chłopcy:

1.  Patryk Klęczar

2.  Jakub Kogut

3.  Dawid Miłoń

4.  Dominik Niemiec

5.  Grzegorz Pawełkiewicz

6.  Dawid Płonka

7.  Patryk Płonka

8.  Michał Rusek

9.  Dominik Sokół

10. Sebastian Wasztyl

11. Łukasz Zapotoczny

 


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Julia Jaromin

Zastępca przewodniczącej - Michał Rusek

Skarbnik - Sandra Adamczyk


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Danuta Kogut

Zastępca przewodniczącej - p. Elżbieta Pawełkiewicz

II zastępca przewodniczącej - p. Izabela Bułaś

Skarbnik - p. Renata KlęczarKlasa opiekuje się salą nr 69.

 


 

 
Dzień Chłopaka

Nieco później niż oficjalnie obchodzony jest Dzień Chłopaka, 11 października zorganizowałyśmy nasze klasowe Święto Chłopaków.


Przygotowałyśmy na prezent coś nietypowego, a mianowicie pizzę. Podczas uczty towarzyszyła nam muzyka. Wszyscy uczestniczyliśmy w karaoke.

Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Uroczystość w doskonały sposób bardziej zintegrowała naszą klasę.

 

Iwona Duźniak


 

"Kicz w modzie" - projekt edukacyjny

23 maja uczennice klasy drugich, tj. Natalia Stańco i Aleksandra Zwaryczuk z IIa oraz Aleksandra Moskwik i Dominika Olbrzymek z IIb przedstawiły swoją finalną prezentację, realizowanego projektu edukacyjnego pt. „Kicz w modzie”.


Dziewczyny podjęły się niełatwego zadania, wyjaśnienia swoim rówieśnikom, czym jest kicz w modzie i jak nie należy się ubierać. Odwołały się również do historii mody, od starożytności aż po współczesne lata. Prezentacji multimedialnej towarzyszył pokaz mody, w czasie którego zaprzyjaźnione modelki, zaprezentowały nam stylowe stroje z poszczególnych epok, a na koniec pokazały, jakie zestawienie ubrań, może zostać uznane za kiczowate i czego należy unikać podczas komponowania swojego stroju.

Podsumowując całość, należy podkreślić ogromny wkład pracy dziewczyn w końcową prezentację oraz mnóstwo zapału i zaangażowania, jakie wkładały w swoją pracę. Zawsze przygotowane, stawiały się na wszystkie spotkania i przejawiały niezwykłą inwencję twórczą w realizacji projektu.

To był prawdziwy zaszczyt, być opiekunem takiej fantastycznej grupy projektowej.

 


Opiekun projektu: Ewa Szlagor


 


Wyprawa w góry

Choć pogoda majowa nikogo nie rozpieszcza w tym roku, nam udało się jednak wykorzystać chwile bez deszczu i wybrać na wędrówkę górską po Gorczańskim Parku Narodowym, gdzie udaliśmy się na dwudniowa wycieczkę klasową 4-5 maja 2017 r. pod opieką pani Magdaleny Hankus i pani Joanny Gabryś.

Naszym celem było schronisko na Starych Wierchach, dokąd dotarliśmy w towarzystwie pani Elżbiety Opydy, przewodnika górskiego, która, jak się później okazało, jest także doświadczonym ratownikiem grupy GOPR. Pani Ela, oprócz ciekawostek związanych ze zwiedzanymi terenami, przedstawiła krótką prelekcje na temat GOPRU-u i ratownictwa górskiego. Podzieliła się z nami również wspomnieniami z przeprowadzonych akcji ratowniczych.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy podczas pięknej, słonecznej pogody, która towarzyszyła nam do popołudnia. Nie przeszkadzał nam nawet bardzo błotnisty szlak, którym się poruszaliśmy. Gdy dotarliśmy do schroniska, ulokowaliśmy się w naszych pokojach oraz zjedliśmy pyszny obiad. Chwila przerwy po obiedzie dodała nam sił na spacer pobliskim szlakiem. Wieczorem czekały na nas pyszne kiełbaski z grilla, a następnie zabawy do wieczora z naszymi opiekunami. Noc minęła nam spokojnie, a rano powitała nas piękna pogoda. Po dobrym śniadaniu, zaczęliśmy przygotowania do opuszczenia schroniska.

W drodze powrotnej wybraliśmy szlak prowadzący do Rabki Zdrój. Towarzyszył nam dobry humor i uśmiech na twarzach. Widzieliśmy piękne krajobrazy górskie i mogliśmy zaczerpnąć świeżego powietrza.

Wróciliśmy do domu ze wspaniałymi wspomnieniami oraz pięknymi zdjęciami. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.


tekst: Sandra Adamczyk / Natalia Bułaś

opiekun: Joanna Gabryś


Pewnej czarnej nocy w czarnej szkole… czyli o nocce filmowej naszej klasy

Kto by pomyślał, że uczniowie będą chcieli spędzić tyle godzin w szkole po lekcjach, a tu proszę, byli chętni???? 3 marca 2017 r. uczniowie II B spotkaliśmy się razem w szkole, by wspólnie przeżyć filmową nockę.  Każdy przyniósł ze sobą potrzebne „akcesoria nocne” (karimaty, śpiwory, przybory toaletowe). Były także słodkości wykonane przez Natalię i Julię oraz inne łakocie przyniesione przez uczestników spotkania. Nocka filmowa  nie obyłaby się oczywiście bez ulubionych przez uczniów filmów, którymi okazały się horrory…. Było „strasznie sympatycznie”, a noc należała do udanych, choć nieco krótkich???? Bardzo dziękujemy Pani Ewie Szlagor, która zechciała z nami tę nockę spędzić.


Wychowawczyni – Joanna Gabryś

 


Mikołajki 2016

I w tym roku Mikołaj nie zapomniał o swoich ulubieńcach, którzy wyjątkowo starali się i pracowali nad swoim zachowaniem, by zasłużyć na nagrodę ;) Okazało się, że każdy otrzymał prezent 6 grudnia podczas klasowych „Mikołajków.” Bardzo dziękujemy, Święty Mikołaju!


Wychowawczyni – Joanna Gabryś

 


II B patriotycznie

Podczas godziny wychowawczej 8 listopada 2016 r. mieliśmy okazję przygotowywać ozdoby na obchody Narodowego Święta Niepodległości, w ramach których 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Przygotowanie ozdób patriotycznych oraz założenie stroju galowego w tym dniu były jednym z zadań zaproponowanych przez SU Gimnazjum. Chłopcy i dziewczęta chętnie przygotowali piękne kotyliony, plakat i gazetkę, a tym samym spędzili miło czas w patriotycznym nastroju.


Wychowawczyni – Joanna Gabryś

 


Klasowy Dzień Chłopca

27 września 2016 r. był miłym dniem dla chłopaków za sprawą klasowych obchodów Dnia Chłopaka, przygotowanych przez dziewczęta.  Nasi panowie otrzymali drobne upominki i łakocie, a następnie wspólnie uczestniczyli w zabawach. Było sympatycznie i z humorem, jak to w naszej klasie. Panowie, życzymy Wam wszystkiego najlepszego :-))

 

Wychowawczyni – Joanna Gabryś


 


 


 


Klasowe mikołajki

W klasie I B są tylko grzeczni i uczynni uczniowie, więc św. Mikołaj w tym roku o nich nie zapomniał;)

6 grudnia każdy w klasie otrzymał mikołajkowy prezent, co sprawiło, iż był to wyjątkowy dzień dla nas wszystkich.

Dziękujemy Mikołaju!


Wychowawczyni - Joanna Gabryś

Wycieczka klasowa

Dni 12-13 października spędziliśmy na wyjeździe integracyjnym w DWD w Porąbce, wspólnie z klasą I A. Choć aura była raczej zimowa, nie przeszkodziło to uczestnikom  wyjazdu mieć dobry humor i świetnie się bawić. Wyprawa w góry na Palenicę i Snozę przypomniała młodzieży o radości zabawy na śniegu. Podczas karaoke, dyskoteki oraz zabaw w grupach, chłopcy i dziewczyny ujawnili swoje talenty muzyczne, taneczne a także teatralne, udowadniając tym samym, że się lubią i potrafią  razem wspaniale bawić.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu animatorów i obsługi, pobyt w DWD w Porąbce okazał się przyjemnością. Uczniów z klasy I B mogę zdecydowanie pochwalić za zachowanie i kulturę osobistą podczas całego wyjazdu.


Wychowawczyni - Joanna Gabryś

 Klasowy Dzień Chłopca

Klasa świętowała Dzień Chłopca 1 października 2015 r. Na tę okazję dziewczęta przygotowały dla chłopaków drobne upominki, a także parę zabaw. Chłopcy mogli, między innymi, nauczyć się pleść warkocz z włosów, co okazało się w większości przypadków arcytrudnym zadaniem. Humor dopisywał wszystkim uczestnikom.


Wszystkiego najlepszego, Panowie!


Wychowawczyni - Joanna Gabryś

 


 


Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2