Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe. "

Podsumowanie zbiórki baterii

W listopadzie uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji ekologicznej pod hasłem: „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”.

„Był sobie pies”

4 grudnia klasy: 4a, 4b, 5a i 6a obejrzały film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach pod opieką p. wicedyrektor Ł. Listwan i pań M. Węglińskiej, M. Majcherczyk, B. Matusiak.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

W piątek (7 grudnia) na hali OSiR w Kętach odbył się Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców z klas V i VI zorganizowany przez Akademię Siatkówki SOS w Kętach.

Podsumowanie zbiórki makulatury

Za nami kolejna już zbiórka makulatury. Jak co roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi z zaangażowaniem włączyła się w tę ekologiczną akcję.

“Szczęść Boże” dla górników

Barbórka to szczególny dzień dla wszystkich górników, dlatego też 4 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się do Remizy OSP w Nowej Wsi, aby podziękować górnikom - z okazji ich święta - za ciężką i niebezpieczną pracę w kopalni.

ETAP REJONOWY ZA NAMI

3 grudnia odbył się rejonowy etap Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej, w którym wzięło udział aż czworo przedstawicieli klas ósmych.

  • Podsumowanie zbiórki baterii

  • „Był sobie pies”

  • Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

  • Podsumowanie zbiórki makulatury

  • “Szczęść Boże” dla górników

  • ETAP REJONOWY ZA NAMI

III b GIM 2018/2019

 

Klasa III b Gimnazjum - wych. Agata Mazur

 

 

 

Liczba uczniów - 20


Dziewczęta:

1.  Monika Chałupka

2.  Sylwia Grabska

3.  Wiktoria Kruczała

4.  Zuzanna Mejza

5.  Paulina Rusek

6.  Emilia Rusin

7.  Aleksandra Trojan


 

Chłopcy:

1.  Aleksander Bujarek

2.  Dawid Goc

3.  Krzysztof Kocemba

4.  Dominik Kuwik

5.  Adam Kot

6.  Patryk Naglik

7.  Krystian Niedziela

8.  Jakub Ogiegło

9.  Marcel Smolarek

10. Mateusz Urbaniak

11. Piotr Wójcik

12. Jakub Żak

13. Sebastian Żuławski

 Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Zuzanna Mejza

Zastępca przewodniczącej - Marcel Smolarek

Skarbnik - Sylwia Grabska

 


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Katarzyna Smolarek

Zastępca przewodniczącej - p. Iwona Żak

Skarbnik - p. Katarzyna Kruczała

 

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 67.


 Powtórka inaczej

Powtórki! Trudna sprawa! Ale od czego są dobre pomysły. Klasy III gimnazjum postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym – w ich przypadku, przed egzaminami – czytaj koniecznym. Tym razem zmierzyli się z materiałem o fantasy.

11 grudnia wybrali się do kina, aby obejrzeć film „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Reżyserował go David Yates.  Premiera na świecie odbyła się 14 listopada 2018r., w Polsce dwa dni później.

Fanów tego gatunku nie trzeba specjalnie zachęcać do jego obejrzenia. Powinni pójść chociażby po to, aby wyrobić sobie własną opinię na temat tej produkcji. Scenariusz napisała J. K. Rowling. Jak przystało na ten gatunek wszędzie pełno czarodziejów, magicznych istot, niesamowitych zdarzeń, w które uwikłani zostają znani nam już z innych filmów bohaterowie.

Jest rok 1927. Newt Scamander za namową swego nauczyciela Albusa Dumbledora będzie próbował pokrzyżować plany Grindelwaldowi, który gromadzi swoich zwolenników pragnących panowania nad światem i podporządkowania sobie istot niemagicznych. Ponownie spotka się z Tiną…

Co dalej? Sprawdźcie sami.


Wychowawczyni – Agata Mazur

 

 

Zwiedziliśmy Auschwitz Birkenau

4 października zwiedziliśmy Auschwitz Birkenau - były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Powstał on w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia włączonego do III Rzeszy. Obóz założono dla Polaków, ale od 1942 roku stał się miejscem masowej zagłady Żydów.

Muzeum robi niesamowite wrażenie na zwiedzających. Martwe kamienie krzyczą głosem pomordowanych. Pozostałe po nich ubrania – dowody zbrodni – świadczą prawdę. Najbardziej brutalną ze wszystkich – To człowiek człowiekowi zgotował taki los i taką śmierć.

Ci, którzy przeżyli piekło Oświęcimia, powoli odchodzą, ale póki starcza im sił, swoją obecnością w tym miejscu proszą o pamięć, aby nigdy więcej ich historia nie powtórzyła się.


 

Wychowawczyni – Agata Mazur


 

 

 


Polacy w walce o wolność

„Nigdy w dziejach wojen tak liczni nie zawdzięczali tak wiele tak nielicznym” – powiedział brytyjski premier Winston Churchill.

Mówił oczywiście o polskich pilotach z Dywizjonu 303. Historię ich walk nad brytyjskim niebem opisał Arkady Fiedler. Jego syn, wspominając o pomyśle napisania tego utworu, przytacza historię związaną z patronem naszej szkoły – generałem Władysławem Sikorskim. To właśnie dzięki niemu wyjechał do Northolt, gdzie stacjonował Dywizjon 303. Został przez pilotów bardzo serdecznie przyjęty. Zebrany materiał dokumentalny wykorzystał do napisania „Dywizjonu 303”.

Na II piętrze gimnazjaliści prezentują prace związane z utworem Arkadego Fiedlera. Być może w przyszłości ktoś z naszych absolwentów zostanie autorem ilustracji do nowego wydania „Dywizjonu 303”.

 

 

Wychowawczyni - Agata Mazur


 

 

 


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Od 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku była to sobota, dlatego przenieśliśmy spotkanie z uczniami klas IV na poniedziałek 1 października.

Czwartoklasiści, podobnie jak bohaterowie legendy, słuchali i teraz będą próbowali opowiedzieć swoim kolegom, co usłyszeli i zapamiętali. To trudne zadanie, ale pomaga w rozwoju wyobraźni, ćwiczy umiejętność koncentracji, uważnego słuchania i zapamiętywania.

To pierwsze z cyklu wspólnych spotkań. Następne już niedługo…

 


Wychowawczyni – Agata Mazur


 


Dawno, dawno temu… a jednak całkiem niedawno…

Powroty do przeszłości wcale nie muszą być nudne.

Uczniowie klasy III b gimnazjum na deskach mini-sceny zaprezentowali się jako boginie i bogowie greccy.

Nie zabrakło oczywiście Zeusa – śmiałego, groźnego i  kochliwego władcy, Demeter – opiekunki domowego ogniska i małżeństw, Ateny – mądrej, walecznej, sprawiedliwej, Hery – zazdrosnej żony Zeusa, Posejdona – władcy mórz i oceanów, Dionizosa – boga wina i winnej latorośli, Hermesa – posłańca, boga handlu, Aresa – boga wojny i Nike – bogini zwycięstwa.

Tę ostatnią przedstawiano jako młodą kobietę ze skrzydłami i gałązką oliwną w dłoni. Jest opiekunką sportowców i wojowników.

Gimnazjaliści to prawdziwi wojownicy, przed nimi ostatni rok nauki w szkole. Wypada im życzyć sportowej rywalizacji w zdobyciu najlepszego wyniku na egzaminie i świadectwa z wyróżnieniem.

Pomysłowością i kreatywnością w prezentowaniu greckich bóstw wyróżnili się:

Wiktoria Kruczała, Zuzanna Mejza, Emilia Rusin, Marcel Smolarek, Piotr Wójcik.Wychowawczyni - Agata Mazur

Rok szkolny 2018/2019

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. To już ostatnie dziesięć miesięcy w murach tej szkoły. Już za rok będziemy jej absolwentami… Co przyniesie nam najbliższy czas? Zobaczymy!

3 września uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia roku, którą przygotowały klasy V SP. Pożegnaliśmy wakacje i ruszyliśmy na spotkanie z nauką.


Wychowawczyni - Agata Mazur

 

 

Wycieczka do Warszawy

Koniec roku szkolnego to czas wycieczkowych wyjazdów. Postanowiliśmy zwiedzić szczególne dla każdego Polaka miejsce – Warszawę. W stolicy powitał nas Zygmunt III Waza stojący nieopodal Zamku Królewskiego. Piękna pogoda sprzyjała naszym planom. Przewodnik oprowadził nas po najważniejszych zabytkach na Starym Mieście. Zwieńczeniem była wizyta w siedzibie królów.

Niezwykle ciekawym miejscem, które również zobaczyliśmy było Muzeum Powstania Warszawskiego – niezwykłe interaktywne muzeum, które każdy z nas powinien zobaczyć. Świadectwo walk warszawiaków, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Naukowcy z naszej szkoły mieli możliwość przeżycia przygody w Centrum Nauki Kopernik. Pytanie. Czego tam nie było? Samodzielnie każdy mógł wykonać doświadczenie i zobaczyć jego efekty. Niektóre zadziwiające.

Przed nami sportowe emocje piłkarskie, dlatego jednym z punktów programu było zwiedzenie stadionu narodowego. Robi imponujące wrażenie. Wczoraj nasza reprezentacja wygrała na tym obiekcie mecz z Litwą. Widzieliśmy, ile pracy włożyli organizatorzy w przygotowanie murawy i całego obiektu.

Wycieczka na pewno na długo zostanie nam w pamięci. A może jeszcze tam wrócimy w przyszłości…


 

Agata Mazur / Anna Grzywa / Magdalena Hankus

 

 

Projekt edukacyjny

16 maja grupa projektowa z klas II gimnazjum przygotowała prezentację swojej pracy. Obejrzeli je zaproszeni goście: dyr. Szkoły p. G. Żak, p. B. Szczupak, p. M. Majcherczyk, ks. W. Pastwa oraz uczniowie klas II.

Projekt był zatytułowany „Kuchnie świata” i przedstawili go:

Aleksandra Trojan – Jak jedzenie wpływa na życie człowieka? Co jedzą, gdzie, kiedy i jak często uczniowie klas II gimnazjum?

Krzysztof Kocemba – kuchnia polska,

Mateusz Urbaniak – kuchnia orientalna,

Aleksander Bujarek – kuchnia francuska,

Dominik Kuwik -  kuchnia włoska,

Konrad Sporysz – kuchnia meksykańska,

Patryk Naglik– kuchnia amerykańska.

Prezentujący projekty przygotowali dla swoich gości nie tylko emocjonującą porcję wiedzy na tematkuchni świata, ale także różne potrawy i ciasta. Było zatem i ciekawie, i  również smacznie.


 

Wychowawczyni – Agata  Mazur

 

 

 


Wyjazd na Łotwę w ramach projektu Erasmus+

Uczennica naszej klasy Zuzanna Mejza wzięła udział w wyjeździe na Łotwę w ramach projektu Erasmus+. Oto jej wspomnienia.

„Wyjazd na Łotwę był jednym z ciekawszych doświadczeń, które przeżyłam, Zdecydowanie, był też sprawdzianem moich umiejętności językowych, szczególnie w życiu codziennym. Dzięki projektowi miałam możliwość zwiedzenia kraju, którego nigdy bym prawdopodobnie nie odwiedziła oraz poznania jego kultury i tradycji. Poznałam tutaj wspaniałych ludzi, którzy na pewno pozostaną w mojej pamięci, a całą przygodę będę miło wspominać.”

 

Zuzanna Mejza

 

 

 

 


Projekt edukacyjny

Zespół uczniowski pod opieką Magdaleny Węglińskiej w składzie: Jakub Ogiegło, Dawid Goc, Krystian Niedziela, Jakub Żak, Sebastian Żuławski zakończył pracę nad projektem edukacyjnym pt. „Aktywność fizyczna a zdrowie. Jak Przegonić raka?”. W ramach projektu zorganizowali turniej piłkarski i swoim rówieśnikom przedstawili prezentację multimedialną.


Wychowawczyni – Agata Mazur


 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6