Dzisiaj jest poniedziałek, 15 października 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Wiersze: to jest właśnie walka ze światem. "

Jesień w klasie II b

23 września powitaliśmy kalendarzową jesień. Przez następne dni nasza tematyka zajęć w kl. II b skupiona była wokół tej barwnej, kolorowej pory roku.

Niecodzienna edukacja w klasach młodszych

Kolejnym ciekawym wydarzeniem na terenie naszej szkoły w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" była muzyczno-wokalnie-ruchowa edukacja w klasach młodszych.

Pierwsze kroki w szkole

Minął pierwszy miesiąc nauki szkolnej. Dla uczniów klas pierwszych był on czasem nawiązywania nowych przyjaźni, poznawania nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz „oswajaniem” nowego miejsca, w którym przyjdzie im spędzić najbliższe lata.

Wybraliśmy się na rajd górski

W minioną sobotę (6 października) wybraliśmy się na pierwszy w tym roku rajd górski.  

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

W dniu 1 października 2018 r. odbyło się pierwsza w tym roku szkolnym sesja Młodzieżowej Rady w Kętach. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 7b - Marcela Musiał oraz Nicola Jurecka.

Dzień Chłopca w klasie IV b

Dzień chłopaka w klasie IV b obchodzony był w tym roku troszeczkę nietypowo…  

  • Jesień w klasie II b

  • Niecodzienna edukacja w klasach młodszych

  • Pierwsze kroki w szkole

  • Wybraliśmy się na rajd górski

  • Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

  • Dzień Chłopca w klasie IV b

III b GIM 2018/2019

 

Klasa III b Gimnazjum - wych. Agata Mazur

 

 

 

Liczba uczniów - 20


Dziewczęta:

1.  Monika Chałupka

2.  Sylwia Grabska

3.  Wiktoria Kruczała

4.  Zuzanna Mejza

5.  Paulina Rusek

6.  Emilia Rusin

7.  Aleksandra Trojan


 

Chłopcy:

1.  Aleksander Bujarek

2.  Dawid Goc

3.  Krzysztof Kocemba

4.  Dominik Kuwik

5.  Adam Kot

6.  Patryk Naglik

7.  Krystian Niedziela

8.  Jakub Ogiegło

9.  Marcel Smolarek

10. Mateusz Urbaniak

11. Piotr Wójcik

12. Jakub Żak

13. Sebastian Żuławski

 Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Zuzanna Mejza

Zastępca przewodniczącej - Marcel Smolarek

Skarbnik - Sylwia Grabska

 


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Katarzyna Smolarek

Zastępca przewodniczącej - p. Iwona Żak

Skarbnik - p. Katarzyna Kruczała

 

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 67.


 Zwiedziliśmy Auschwitz Birkenau

4 października zwiedziliśmy Auschwitz Birkenau - były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Powstał on w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia włączonego do III Rzeszy. Obóz założono dla Polaków, ale od 1942 roku stał się miejscem masowej zagłady Żydów.

Muzeum robi niesamowite wrażenie na zwiedzających. Martwe kamienie krzyczą głosem pomordowanych. Pozostałe po nich ubrania – dowody zbrodni – świadczą prawdę. Najbardziej brutalną ze wszystkich – To człowiek człowiekowi zgotował taki los i taką śmierć.

Ci, którzy przeżyli piekło Oświęcimia, powoli odchodzą, ale póki starcza im sił, swoją obecnością w tym miejscu proszą o pamięć, aby nigdy więcej ich historia nie powtórzyła się.


 

Wychowawczyni – Agata Mazur


 

 

 


Polacy w walce o wolność

„Nigdy w dziejach wojen tak liczni nie zawdzięczali tak wiele tak nielicznym” – powiedział brytyjski premier Winston Churchill.

Mówił oczywiście o polskich pilotach z Dywizjonu 303. Historię ich walk nad brytyjskim niebem opisał Arkady Fiedler. Jego syn, wspominając o pomyśle napisania tego utworu, przytacza historię związaną z patronem naszej szkoły – generałem Władysławem Sikorskim. To właśnie dzięki niemu wyjechał do Northolt, gdzie stacjonował Dywizjon 303. Został przez pilotów bardzo serdecznie przyjęty. Zebrany materiał dokumentalny wykorzystał do napisania „Dywizjonu 303”.

Na II piętrze gimnazjaliści prezentują prace związane z utworem Arkadego Fiedlera. Być może w przyszłości ktoś z naszych absolwentów zostanie autorem ilustracji do nowego wydania „Dywizjonu 303”.

 

 

Wychowawczyni - Agata Mazur


 

 

 


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Od 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku była to sobota, dlatego przenieśliśmy spotkanie z uczniami klas IV na poniedziałek 1 października.

Czwartoklasiści, podobnie jak bohaterowie legendy, słuchali i teraz będą próbowali opowiedzieć swoim kolegom, co usłyszeli i zapamiętali. To trudne zadanie, ale pomaga w rozwoju wyobraźni, ćwiczy umiejętność koncentracji, uważnego słuchania i zapamiętywania.

To pierwsze z cyklu wspólnych spotkań. Następne już niedługo…

 


Wychowawczyni – Agata Mazur


 


Dawno, dawno temu… a jednak całkiem niedawno…

Powroty do przeszłości wcale nie muszą być nudne.

Uczniowie klasy III b gimnazjum na deskach mini-sceny zaprezentowali się jako boginie i bogowie greccy.

Nie zabrakło oczywiście Zeusa – śmiałego, groźnego i  kochliwego władcy, Demeter – opiekunki domowego ogniska i małżeństw, Ateny – mądrej, walecznej, sprawiedliwej, Hery – zazdrosnej żony Zeusa, Posejdona – władcy mórz i oceanów, Dionizosa – boga wina i winnej latorośli, Hermesa – posłańca, boga handlu, Aresa – boga wojny i Nike – bogini zwycięstwa.

Tę ostatnią przedstawiano jako młodą kobietę ze skrzydłami i gałązką oliwną w dłoni. Jest opiekunką sportowców i wojowników.

Gimnazjaliści to prawdziwi wojownicy, przed nimi ostatni rok nauki w szkole. Wypada im życzyć sportowej rywalizacji w zdobyciu najlepszego wyniku na egzaminie i świadectwa z wyróżnieniem.

Pomysłowością i kreatywnością w prezentowaniu greckich bóstw wyróżnili się:

Wiktoria Kruczała, Zuzanna Mejza, Emilia Rusin, Marcel Smolarek, Piotr Wójcik.Wychowawczyni - Agata Mazur

Rok szkolny 2018/2019

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. To już ostatnie dziesięć miesięcy w murach tej szkoły. Już za rok będziemy jej absolwentami… Co przyniesie nam najbliższy czas? Zobaczymy!

3 września uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia roku, którą przygotowały klasy V SP. Pożegnaliśmy wakacje i ruszyliśmy na spotkanie z nauką.


Wychowawczyni - Agata Mazur

 

 

Wycieczka do Warszawy

Koniec roku szkolnego to czas wycieczkowych wyjazdów. Postanowiliśmy zwiedzić szczególne dla każdego Polaka miejsce – Warszawę. W stolicy powitał nas Zygmunt III Waza stojący nieopodal Zamku Królewskiego. Piękna pogoda sprzyjała naszym planom. Przewodnik oprowadził nas po najważniejszych zabytkach na Starym Mieście. Zwieńczeniem była wizyta w siedzibie królów.

Niezwykle ciekawym miejscem, które również zobaczyliśmy było Muzeum Powstania Warszawskiego – niezwykłe interaktywne muzeum, które każdy z nas powinien zobaczyć. Świadectwo walk warszawiaków, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Naukowcy z naszej szkoły mieli możliwość przeżycia przygody w Centrum Nauki Kopernik. Pytanie. Czego tam nie było? Samodzielnie każdy mógł wykonać doświadczenie i zobaczyć jego efekty. Niektóre zadziwiające.

Przed nami sportowe emocje piłkarskie, dlatego jednym z punktów programu było zwiedzenie stadionu narodowego. Robi imponujące wrażenie. Wczoraj nasza reprezentacja wygrała na tym obiekcie mecz z Litwą. Widzieliśmy, ile pracy włożyli organizatorzy w przygotowanie murawy i całego obiektu.

Wycieczka na pewno na długo zostanie nam w pamięci. A może jeszcze tam wrócimy w przyszłości…


 

Agata Mazur / Anna Grzywa / Magdalena Hankus

 

 

Projekt edukacyjny

16 maja grupa projektowa z klas II gimnazjum przygotowała prezentację swojej pracy. Obejrzeli je zaproszeni goście: dyr. Szkoły p. G. Żak, p. B. Szczupak, p. M. Majcherczyk, ks. W. Pastwa oraz uczniowie klas II.

Projekt był zatytułowany „Kuchnie świata” i przedstawili go:

Aleksandra Trojan – Jak jedzenie wpływa na życie człowieka? Co jedzą, gdzie, kiedy i jak często uczniowie klas II gimnazjum?

Krzysztof Kocemba – kuchnia polska,

Mateusz Urbaniak – kuchnia orientalna,

Aleksander Bujarek – kuchnia francuska,

Dominik Kuwik -  kuchnia włoska,

Konrad Sporysz – kuchnia meksykańska,

Patryk Naglik– kuchnia amerykańska.

Prezentujący projekty przygotowali dla swoich gości nie tylko emocjonującą porcję wiedzy na tematkuchni świata, ale także różne potrawy i ciasta. Było zatem i ciekawie, i  również smacznie.


 

Wychowawczyni – Agata  Mazur

 

 

 


Wyjazd na Łotwę w ramach projektu Erasmus+

Uczennica naszej klasy Zuzanna Mejza wzięła udział w wyjeździe na Łotwę w ramach projektu Erasmus+. Oto jej wspomnienia.

„Wyjazd na Łotwę był jednym z ciekawszych doświadczeń, które przeżyłam, Zdecydowanie, był też sprawdzianem moich umiejętności językowych, szczególnie w życiu codziennym. Dzięki projektowi miałam możliwość zwiedzenia kraju, którego nigdy bym prawdopodobnie nie odwiedziła oraz poznania jego kultury i tradycji. Poznałam tutaj wspaniałych ludzi, którzy na pewno pozostaną w mojej pamięci, a całą przygodę będę miło wspominać.”

 

Zuzanna Mejza

 

 

 

 


Projekt edukacyjny

Zespół uczniowski pod opieką Magdaleny Węglińskiej w składzie: Jakub Ogiegło, Dawid Goc, Krystian Niedziela, Jakub Żak, Sebastian Żuławski zakończył pracę nad projektem edukacyjnym pt. „Aktywność fizyczna a zdrowie. Jak Przegonić raka?”. W ramach projektu zorganizowali turniej piłkarski i swoim rówieśnikom przedstawili prezentację multimedialną.


Wychowawczyni – Agata Mazur


 

Akademia z okazji 3 maja

30 kwietnia uczniowie naszej klasy uczestniczyli w akademii z okazji 3 maja. To narodowe święto co roku przypomina nam, jak ważna jest miłość do ojczyzny. Nie tylko gotowość walki i poświęcenia życia dla niej, ale ustawiczna, codzienna praca nad doskonaleniem prawa, które obowiązuje wszystkich Polaków. Konstytucja 3 maja pokazała, że Polacy potrafili dostrzec potrzebę reform i je przeprowadzić. Potrzebna jeszcze była determinacja i mądrość, aby je utrzymać.

 


Wychowawczyni - Agata Mazur<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6