Dzisiaj jest niedziela, 18 sierpnia 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Życie jest tylko wtedy coś warte i tylko wtedy daje radość, jeśli jest służbą. "

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

Życie jest teatrem?

W klasach IV realizowana była innowacja pedagogiczna: „Jestem aktorem. Gram na scenie”.

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

  • Życie jest teatrem?

III b GIM 2018/2019

 

Klasa III b Gimnazjum - wych. Agata Mazur

 

 

 

Liczba uczniów - 20


Dziewczęta:

1.  Monika Chałupka

2.  Sylwia Grabska

3.  Wiktoria Kruczała

4.  Zuzanna Mejza

5.  Paulina Rusek

6.  Emilia Rusin

7.  Aleksandra Trojan


 

Chłopcy:

1.  Aleksander Bujarek

2.  Dawid Goc

3.  Krzysztof Kocemba

4.  Dominik Kuwik

5.  Adam Kot

6.  Patryk Naglik

7.  Krystian Niedziela

8.  Jakub Ogiegło

9.  Marcel Smolarek

10. Mateusz Urbaniak

11. Piotr Wójcik

12. Jakub Żak

13. Sebastian Żuławski

 Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Zuzanna Mejza

Zastępca przewodniczącej - Marcel Smolarek

Skarbnik - Sylwia Grabska

 


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Katarzyna Smolarek

Zastępca przewodniczącej - p. Iwona Żak

Skarbnik - p. Katarzyna Kruczała

 

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 67.


 Pan Tadeusz

Soplicowo w XXI wieku

„O tymże dumać na  paryskim bruku,

Przynosząc z miasta uszy pełne stuku,

Przeklęstw i kłamstwa, niewczesnych zamiarów,

Zapóźnych żalów, potępieńczych swarów?...”

 

O czymże? O kraju lat dziecinnych …

Trzecioklasiści, przygotowując się do egzaminu gimnazjalnego, obejrzeli spektakl Narodowego Teatru Edukacji – „Pan Tadeusz”.

Jak współczesny czytelnik odczytuje słowa wieszcza i jego epopeję narodową?

Na pewno jest to, szczególnie dla młodego człowieka, ogromne wyzwanie, ale kto raz dostrzeże piękno ukochanych stron Mickiewicza, temu w pamięci na długo zostanie obraz Soplicowa.

W staropolskie progi zaprosił nas Marek Lis – Orłowski – reżyser tego spektaklu. Widzowie podziwiali scenografię Marcina Kreski i Bartosza Sławka. Kostiumy, w których pojawili się na scenie ks. Robak, Zosia, Telimena, Tadeusz i pozostali bohaterowie przygotowały: Magdalena Dobrowolska i Barbara Bakalarczyk.

 


Agata Mazur / Anna Grzywa

 

 


Powiatowe Targi Edukacyjne

Uczniowie klas III gimnazjum kończą w czerwcu kolejny etap edukacyjny.  Przed nimi trudny wybór. Co dalej? Jaką szkołę wybrać? Pytań jest wiele, dlatego warto szukać odpowiedzi.

Taką możliwość mieli uczniowie na XXI Powiatowych Targach Edukacyjnych w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

Zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół na nowy rok szkolny 2019/2020.

Uczniowie, oprócz stoisk, na których prezentowały się poszczególne szkoły, mogli zobaczyć salę strzelecką, pracownię chemiczną, pracownię matematyczną, w której za prawidłowo rozwiązane zadanie otrzymywali słodki poczęstunek oraz salę, w której jeden z uczniów szkoły odpowiadał na zadawane pytania i prezentował swoje hobby. Bardzo oryginalne.

Mam nadzieję, że ta ciekawa propozycja pomogła uczniom w wyborze. Zwłaszcza, że całkowicie niezdecydowani, mogli porozmawiać z doradcą zawodowym.


Wychowawczyni – Agata Mazur

 

 

 

Hej kolęda, kolęda…

Wspólne kolędowanie z Grupą Charytatywną – 7 stycznia 2019r. Kiedy człowiek pomaga drugiemu człowiekowi jest szczęśliwy. My też…


/Monika, Sylwia, Wiktoria, Zuzanna, Paulina, Emilia, Aleksandra, Dominik, Marcel, Piotr/

Wigilijka

To już ostatnia wspólna wilgilijka. Kiedyś, po latach będziemy wspominać…

W czasie symbolicznej wieczerzy połamaliśmy się opłatkiem i życzyliśmy sobie wielu szczęśliwych chwil i realizacji marzeń. Przede wszystkim tych dotyczących przyszłej szkoły.


Zuzanna Mejza

 

 

Spotkanie ze strażakami

14 grudnia 2018r. strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu przeprowadzili w naszej szkole prelekcję związaną z różnymi zagrożeniami. Dowiedzieliśmy się z niej wielu ciekawych rzeczy. Rozmawiając z nami jako pierwszy najbardziej groźny, szczególnie w sezonie zimowym, wymienili tlenek węgla. W chwili obecnej na rynku są dostępne urządzenia ostrzegające, gdy pojawia się zagrożenie. Ważne, aby być świadomym i wiedzieć, jak reagować, gdy podejrzewamy, że ulatnia się tlenek węgla.

W czasie zimy lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu. Strażacy zwrócili uczniom uwagę na konieczność zachowania ostrożności w czasie korzystania z różnego rodzaju ślizgawek. Poinformowali również, w jaki sposób należy ratować osoby, pod którymi załamał się lód.

Ważne jest również, aby świadomie brać udział w pokazach fajerwerków. Tylko dorośli mogą je odpalać.

W każdej niebezpiecznej sytuacji, w której potrzebujemy pomocy, powinniśmy pamiętać o telefonach kontaktowych do odpowiednich służb.

Zachęcili również dzieci i młodzież do wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach kalendarzowych.

 


Wychowawczyni – Agata Mazur


 

 

Popiel i Mysia Wieża

W piątek – 14 grudnia odbyło się  kolejne spotkanie czwartoklasistów z polskimi legendami. Tym razem Marcel Smolarek i Piotr Wójcik zabrali młodszych kolegów w podróż do Kruszwicy, miejscowości nad jeziorem Gopło. Dowiedzieli się, skąd wzięła się jej nazwa, która związana jest z królem Popielem i jego żoną oraz dlaczego za coś słono się płaci. Usłyszeli opowieść o niegodziwym życiu legendarnego władcy i jego śmierci, która była konsekwencją złych czynów.

To był ostatni etap poznawania pracy aktorów. Teraz sami staną na scenie i zagrają pod kierunkiem swoich kolegów.

 

Wychowawczyni - Agata Mazur

 

 

Powtórka inaczej

Powtórki! Trudna sprawa! Ale od czego są dobre pomysły. Klasy III gimnazjum postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym – w ich przypadku, przed egzaminami – czytaj koniecznym. Tym razem zmierzyli się z materiałem o fantasy.

11 grudnia wybrali się do kina, aby obejrzeć film „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Reżyserował go David Yates.  Premiera na świecie odbyła się 14 listopada 2018r., w Polsce dwa dni później.

Fanów tego gatunku nie trzeba specjalnie zachęcać do jego obejrzenia. Powinni pójść chociażby po to, aby wyrobić sobie własną opinię na temat tej produkcji. Scenariusz napisała J. K. Rowling. Jak przystało na ten gatunek wszędzie pełno czarodziejów, magicznych istot, niesamowitych zdarzeń, w które uwikłani zostają znani nam już z innych filmów bohaterowie.

Jest rok 1927. Newt Scamander za namową swego nauczyciela Albusa Dumbledora będzie próbował pokrzyżować plany Grindelwaldowi, który gromadzi swoich zwolenników pragnących panowania nad światem i podporządkowania sobie istot niemagicznych. Ponownie spotka się z Tiną…

Co dalej? Sprawdźcie sami.


Wychowawczyni – Agata Mazur

 

 

Zwiedziliśmy Auschwitz Birkenau

4 października zwiedziliśmy Auschwitz Birkenau - były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Powstał on w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia włączonego do III Rzeszy. Obóz założono dla Polaków, ale od 1942 roku stał się miejscem masowej zagłady Żydów.

Muzeum robi niesamowite wrażenie na zwiedzających. Martwe kamienie krzyczą głosem pomordowanych. Pozostałe po nich ubrania – dowody zbrodni – świadczą prawdę. Najbardziej brutalną ze wszystkich – To człowiek człowiekowi zgotował taki los i taką śmierć.

Ci, którzy przeżyli piekło Oświęcimia, powoli odchodzą, ale póki starcza im sił, swoją obecnością w tym miejscu proszą o pamięć, aby nigdy więcej ich historia nie powtórzyła się.


 

Wychowawczyni – Agata Mazur


 

 

 


Polacy w walce o wolność

„Nigdy w dziejach wojen tak liczni nie zawdzięczali tak wiele tak nielicznym” – powiedział brytyjski premier Winston Churchill.

Mówił oczywiście o polskich pilotach z Dywizjonu 303. Historię ich walk nad brytyjskim niebem opisał Arkady Fiedler. Jego syn, wspominając o pomyśle napisania tego utworu, przytacza historię związaną z patronem naszej szkoły – generałem Władysławem Sikorskim. To właśnie dzięki niemu wyjechał do Northolt, gdzie stacjonował Dywizjon 303. Został przez pilotów bardzo serdecznie przyjęty. Zebrany materiał dokumentalny wykorzystał do napisania „Dywizjonu 303”.

Na II piętrze gimnazjaliści prezentują prace związane z utworem Arkadego Fiedlera. Być może w przyszłości ktoś z naszych absolwentów zostanie autorem ilustracji do nowego wydania „Dywizjonu 303”.

 

 

Wychowawczyni - Agata Mazur


 

 

 


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Od 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku była to sobota, dlatego przenieśliśmy spotkanie z uczniami klas IV na poniedziałek 1 października.

Czwartoklasiści, podobnie jak bohaterowie legendy, słuchali i teraz będą próbowali opowiedzieć swoim kolegom, co usłyszeli i zapamiętali. To trudne zadanie, ale pomaga w rozwoju wyobraźni, ćwiczy umiejętność koncentracji, uważnego słuchania i zapamiętywania.

To pierwsze z cyklu wspólnych spotkań. Następne już niedługo…

 


Wychowawczyni – Agata Mazur


 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6