Dzisiaj jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Najstarszą i najsilniejszą emocją ludzkości jest strach. "

Laureatki Ambrożjady

„Ja swego pochodzenia nie mam za ohydę, nie ważne skąd pochodzę, ale dokąd idę.”   / A. Grabowski /   Tak brzmiały słowa, które były tematem Amrożjady, konkursu literackiego ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych, nieodkrytych dróg…   22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Trzy lata minęły jak jeden dzień…

„Trzy lata minęły jak jeden dzień ...” - te słowa były motywem przewodnim pożegnania z absolwentami klas trzecich gimnazjum, które odbyło się 21 czerwca 2018 roku w naszej szkole.

Apele podsumowujące rok szkolny 2017/2018

21 czerwca 2018 r., w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018, odbyły się apele podsumowujące działania Samorządu Uczniowskiego oraz efekty pracy naszych uczniów.

Sentencja czerwca

"Jedni dorastają przez całe życie i nie mogą dorosnąć, a inni robią to w ciągu kilku dni". /Katarzyna Ryrych/   W czerwcu, ostatnim miesiącu roku szkolnego, najwięcej głosów nasi czytelnicy oddali na cytat K. Ryrych.

Klapki dla Gambii – akcja zakończona sukcesem

Jak zwykle jesteście wielcy! Klapki dla Gambii – akcja, która po raz kolejny jest dowodem na to, że los drugiego człowieka nie jest nam obojętny, a pomaganie to nasza mocna strona.

  • Laureatki Ambrożjady

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  • Trzy lata minęły jak jeden dzień…

  • Apele podsumowujące rok szkolny 2017/2018

  • Sentencja czerwca

  • Klapki dla Gambii – akcja zakończona sukcesem

I a SP 2017/2018

 

Klasa I a Szkoły Podstawowej - wych. Małgorzata PustelnikLiczba uczniów: 19


Dziewczęta:

1.  Kornelia Adamczyk

2.  Nadia Bogunia

3.  Oliwia Buczulińska

4.  Martyna Gołuch

5.  Maria Januszyk

6.  Łucja Mojżesz

7.  Magdalena Nycz

8.  Nadia Nycz

9.  Klaudia Pawłowska

10. Maja Stawawczyk

11. Marcelina Trojak

12. Emilia Wadoń

 

 

Chłopcy:

1.  Michał Glondys

2.  Radosław Kościukiewicz

3.  Michał Królicki

4.  Adam Nycz

5.  Mikołaj Piskorek

6.  Dawid Stefan

7.  Nikodem Żurek

 


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Dawid Stefan

Zastępca przewodniczącego -  Emila Wadoń

Skarbnik - Oliwia BuczulińskaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Anna Gołuch

Zastępca przewodniczącej - p. Barbara Januszyk

Skarbnik - p. Anna NyczKlasa opiekuje się salą nr 35.

 

Zakończenie roku szkolnego

"Cała Polska Czyta Dzieciom" w bibliotece w Dworku

Na początku czerwca udaliśmy się do biblioteki na zaproszenie p. Justyny Motyki, która przeprowadziła bardzo interesujące zajęcia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

W programie znalazło się wspólne i samodzielne czytanie, zajęcia praktyczne z wytwarzania papieru, zabawy na świeżym powietrzu – puszczanie baniek oraz spotkanie z żywą maskotką. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały. Składamy podziękowania p. Justynie Motyce za zaproszenie i duży wkład pracy w przygotowanie zajęć.


 

Wychowawczyni -  Małgorzata Pustelnik

 

 

Plenerowe Święto Szkoły

Uczniowie klasy I a zaprezentowali się w piosence „W zielonym gaju”, tańcu Łucji i Martyny do utworu „Timber Just Dance 2014” oraz pokazie karate, w którym wystąpił Nikodem.


 

Wycieczka do Bujakowa

 

 

W dniu 30 maja uczniowie klas pierwszych w ramach Dnia Sportu pojechali do Figloparku w Bujakowie. Tam skorzystali z licznych atrakcji, a przede wszystkim ze sprawnościowych torów przeszkód ze wspinaniem, czołganiem, biegiem, skokami,  rzutami do celu. Podczas całego pobytu uśmiech gościł na twarzach dzieci.

Po powrocie do szkoły najmłodsi otrzymali upominki od rodziców, przygotowane przez mamy z Trójki Klasowej. Dziękujemy!

 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

Przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej

17 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrektora p. Grzegorza Żaka, Wicedyrektor p. Łucji Listwan oraz Wychowawczyń: p. Małgorzaty Pustelnik, p. Karoliny Weźranowskiej zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.


Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do polubienia książek, wypożyczania ich oraz rozwijania umiejętności czytania. W czasie spotkania uczniowie obu klas wykazali się bardzo dobrą znajomością alfabetu i zdolnościami słownymi. Dzieci obejrzały program „Abecadło” przygotowany przez uczennice klas V uczestniczących w zajęciach Kółka bibliotecznego.


Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali dyplomiki, które będą przypominały im o tym, że w bibliotece są zawsze mile widziani.

 


Bogusława Szczupak

 

 

Dzień Ziemi

 

W tym roku chętni uczniowie naszej klasy wykonali prace o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem odpadów. Dzieci wykazały się dużą wyobraźnią i ciekawie zaprezentowały swoje pomysły.Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

 

 

 


 

 


Kolejna edycja „ Artystą Być… 2018”

W tym roku, w eliminacjach szkolnych gminnego konkursu naszą klasę reprezentowały Martyna Gołuch z Łucją Mojżesz - w kategorii taniec. Natomiast Maria Januszyk i Emilia Wadoń pokazały swoje umiejętności wokalne. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Gratulujemy udanych prezentacji!


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

Wyjazd pierwszoklasistów na zajęcia z programowania

W dniu 25 kwietnia uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej udali się wraz z wychowawczyniami do Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.


Pojechali tam na zaproszenie naszej byłej uczennicy Anny Gałuszki, która jest prezesem Koła Informatycznego RESET na tamtejszej uczelni. Po przekroczeniu progu uczelni zostaliśmy przywitani przez opiekuna tego koła – pana dra inż. Tomasza Gancarczyka. Każdy z uczestników otrzymał smycz z identyfikatorem. Po rozdzieleniu na trzy grupy wszyscy rozeszli się do sal na twórcze zajęcia.


Uczniowie mieli okazję budować i programować roboty LEGO WeDo 2.0, a następnie nimi sterować przy użyciu tabletów. Kolejno programowali również w języku Scratch, co sprawiło dzieciom wiele satysfakcji. Dużą atrakcję stanowiły gry ruchowe z wykorzystaniem xboxa kinect. Pierwszoklasiści świetnie się przy tym bawili. Na koniec wszyscy otrzymali certyfikaty RESET YOUng i notatniki.


Zajęcia uczyły programowania w zabawowy sposób. Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie proponowanymi aktywnościami i pełni wrażeń wrócili do domu.


Składamy serdeczne podziękowania Kołu Informatycznemu RESET YOUng za przeprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów, które pobudzają kreatywność, uczą logicznego myślenia, motywują do nauki a także bawią.

 


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik
Bal Karnawałowy 2018

Dzień Babci i Dziadka

Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka, to symboliczne uroczystości w kalendarzu klas pierwszych naszej szkoły. Tak naprawdę każdego dnia w roku, seniorzy myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.  Z tej okazji w czwartek 19 stycznia , w kl. I a odbyła się podniosła uroczystość - Dzień Babci i Dziadka. Przybyło na nią liczne grono ukochanych gości. Wnuki z wielką radością przedstawiły okolicznościowe wiersze, piosenki i taniec. Dzięki temu zapanowała serdeczna, rodzinna atmosfera, a wokół unosił się zapach domowych ciast, upieczonych przez mamy. Po występie dzieci złożyły swoim Babciom i Dziadkom życzenia, wręczyły im drobne prezenty w postaci zdobionych serduszek. Następnie najmłodsi zajęli się rysowaniem bukietów dla swych bliskich. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w tym dniu. Bardzo dziękujemy za przybycie naszych Seniorów, ich hojność, ciepłe słowa i uśmiech, a mamom za pomoc w przygotowaniu imprezy.


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 


Każda Babcia była małą dziewczynką.

Każdy Dziadek biegał kiedyś za piłką.

Chodzili do szkoły, potem dorastali.

Mieli piękne marzenia, ciężko pracowali.

Wychowali swoje dzieci ...

A czas leci, leci, leci...

Dzisiaj na pociechę mają wnuki,

które Ich bardzo kochają.

 

 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3