Dzisiaj jest niedziela, 25 lutego 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Są ludzie, którzy nigdy by nie byli zakochani, gdyby nie słyszeli o miłości. "

Wyjazd na grę w kregle

15 lutego grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się do kręgielni Hula Kula w Oświęcimiu.

Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

Nasze uczennicy rozpoczęły ferie zimowe na sportowo, bowiem w niedzielę (11 lutego) wzięły udział w inaugurującym turnieju mini siatkówki Grand Prix o Puchar Dyrektora Centrum Sportowo - Widowiskowego w Kozach.

VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

Tradycyjnie, jak co roku trzyosobowe drużyny wszystkich klas 4-6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum spotkały się, by rywalizować na słowa – VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany systemem belgijskim w dwóch kategoriach wiekowych już przeszedł do historii.

Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

W przededniu ferii klasa Va pojechała do Parku Trampolin w Bielsku-Białej, gdzie aktywnie spędziła czas korzystając z przeróżnych atrakcji jak np. basen z gąbkami, boisko do zbijaka, wsady do kosza, poducha, trampoliny itp.

KARNAWAŁ 2018

Karnawał to czas balów, radości i tańców. 8 lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi uczniowie wszystkich klas bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Zabawy na śniegu

Po długim oczekiwaniu na śnieżną aurę, nadszedł wreszcie dzień, w którym mogliśmy poszaleć na białym puchu.

  • Wyjazd na grę w kregle

  • Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

  • VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

  • Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

  • KARNAWAŁ 2018

  • Zabawy na śniegu

I a SP 2017/2018

 

Klasa I a Szkoły Podstawowej - wych. Małgorzata PustelnikLiczba uczniów: 19


Dziewczęta:

1.  Kornelia Adamczyk

2.  Nadia Bogunia

3.  Oliwia Buczulińska

4.  Martyna Gołuch

5.  Maria Januszyk

6.  Łucja Mojżesz

7.  Magdalena Nycz

8.  Nadia Nycz

9.  Klaudia Pawłowska

10. Maja Stawawczyk

11. Marcelina Trojak

12. Emilia Wadoń

 

 

Chłopcy:

1.  Michał Glondys

2.  Radosław Kościukiewicz

3.  Michał Królicki

4.  Adam Nycz

5.  Mikołaj Piskorek

6.  Dawid Stefan

7.  Nikodem Żurek

 


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Dawid Stefan

Zastępca przewodniczącego -  Emila Wadoń

Skarbnik - Oliwia BuczulińskaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Anna Gołuch

Zastępca przewodniczącej - p. Barbara Januszyk

Skarbnik - p. Anna NyczKlasa opiekuje się salą nr 35.

 

Dzień Babci i Dziadka

Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka, to symboliczne uroczystości w kalendarzu klas pierwszych naszej szkoły. Tak naprawdę każdego dnia w roku, seniorzy myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.  Z tej okazji w czwartek 19 stycznia , w kl. I a odbyła się podniosła uroczystość - Dzień Babci i Dziadka. Przybyło na nią liczne grono ukochanych gości. Wnuki z wielką radością przedstawiły okolicznościowe wiersze, piosenki i taniec. Dzięki temu zapanowała serdeczna, rodzinna atmosfera, a wokół unosił się zapach domowych ciast, upieczonych przez mamy. Po występie dzieci złożyły swoim Babciom i Dziadkom życzenia, wręczyły im drobne prezenty w postaci zdobionych serduszek. Następnie najmłodsi zajęli się rysowaniem bukietów dla swych bliskich. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w tym dniu. Bardzo dziękujemy za przybycie naszych Seniorów, ich hojność, ciepłe słowa i uśmiech, a mamom za pomoc w przygotowaniu imprezy.


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 


Każda Babcia była małą dziewczynką.

Każdy Dziadek biegał kiedyś za piłką.

Chodzili do szkoły, potem dorastali.

Mieli piękne marzenia, ciężko pracowali.

Wychowali swoje dzieci ...

A czas leci, leci, leci...

Dzisiaj na pociechę mają wnuki,

które Ich bardzo kochają.

 

 


Dzień Bezpiecznego Internetu 6 lutego 2018 r.

Uczniowie klasy 1 a wzięli udział w zajęciach komputerowych, na których między innymi dowiedzieli się, jak bezpiecznie i kreatywnie można wykorzystać aplikację na tablecie Scratch Junior, również do celów edukacyjnych. Zabawa ze Scratch Jr oswaja z tematyką projektowania i programowania aplikacji i gier mobilnych, pozwala zrozumieć, czym jest programowanie obiektowe, a także rozwija kreatywność i logiczne myślenie.

Oprócz programowania na tabletach uczniowie brali aktywny udział w zabawach ruchowych imitujących programowanie i doskonalili umiejętności pracy w grupie. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach corocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, przypadające w tym roku w dniu 6 lutego. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Ponadto, podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają lokalne ośrodki edukacyjne i kulturalne – szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów). Organizatorem wydarzenia

w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2018 są Facebook oraz Multimediawszkole.pl. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komedę Główną Policji.

 


Justyna Motyka

 

 

 

 


Wigilijka

Uczniowie kl. I a po raz pierwszy uczestniczyli w klasowej wigilijne. Na tę okazję przyszli odświętnie ubrani i przynieśli słodkości oraz owoce. Na początku,  przy dźwiękach kolęd dzieci składały sobie życzenia. Następnie z radością brały udział w poczęstunku, który przygotowali rodzice. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania i wykonania stroików bożonarodzeniowych.

Kolejnym punktem tego uroczystego dnia było obejrzenie przedstawienia  jasełkowego w sali gimnastycznej, gdzie podziwialiśmy barwny i pełen góralskiego folkloru spektakl. Na koniec były świąteczne życzenia od Dyrekcji naszej szkoły.

Dzień ten przyniósł dzieciom wiele wrażeń i wprowadził w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik
Zajęcia na basenie

Na początku grudnia zakończył się pierwszy etap nauki pływania klas I-III w bieżącym roku szkolnym. Ma on zostać wznowiony po zimowych feriach. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach z instruktorem, pokonując kolejne etapy nauki pływania. Prawie wszyscy potrafią już przepłynąć niewielki dystans z pomocą tzw. makaronu. Na ostatnich zajęciach przed przerwą, niektórzy już potrafili z asekuracją skoczyć do wody. Miejmy nadzieję, iż  wszyscy uczniowie  będą  doskonalić zdobyte umiejętności.

 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

 


Mikołajki

Chociaż za oknami brak śniegu to jednak nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę na cześć Świętego Mikołaja. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Tradycyjnie jak co roku, 6 grudnia panował u nas szczególny klimat. Mikołaj dotarł do kl. I a z wielkim, czerwonym workiem, pełnym prezentów, co uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się niespodzianka w postaci wielkiej świątecznej paczki z milutką, świąteczną podusią. Przed otrzymaniem prezentu dzieci losowały zadania, które bardzo dobrze wykonały.  Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki świadczyły o miłej niespodziance. Mikołajkowa lekcja minęła bardzo szybko, sprawiła dzieciom radość i przyniosła wiele wrażeń. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!


Wychowawczyni - Małgorzata PustelnikAndrzejki


30 listopada obchodzone jest popularne święto, tzw. Andrzejki. Wcześniej jednak, w nawiązaniu do tematu dzieci wykonały ozdobne buciki. W tym dniu na uczniów kl. I a czekała niespodzianka, w postaci wróżb i wspólnej zabawy. Największe zainteresowanie przyszłością wykazały oczywiście dziewczynki. Na zajęciach panowała radosna atmosfera.


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 Pluszaki w naszej klasie

Okazją do przyniesienia maskotek był Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie kl. 1 a spisali się w tym zadaniu na medal. Bardzo zaangażowali się i dostarczyli do szkoły aż 114 pluszowych zabawek. W związku z tym zwyciężyli w klasyfikacji szkolnej. Więcej zdjęć jest dostępnych na stronie szkoły.

 


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

 

 

 

Zdrowo i kolorowo

W listopadzie uczniowie kl. 1 a  przypomnieli sobie jaką wartość mają surowe warzywa i owoce. W związku z tym przynieśli je do szkoły i wyczarowali ciekawe ludki, stworki i inne postaci. Na koniec zrobiliśmy wspólnie wystawkę prac, a efekty można zobaczyć na zdjęciach poniżej.


Wychowawczyni -  Małgorzata Pustelnik

 

 

Klasowa reprezentacja na Olimpiadę Malucha

Wkrótce odbędą się w Kętach gminne zawody lekkoatletyczne dla uczniów klas I-III. Po testach, przeprowadzonych przez ich koordynatorkę p. Magdalenę Węglińską zakwalifikowano: Martynę Gołuch, Adama Nycza oraz Nikodema Żurka.

Życzymy powodzenia!!!


Wychowawczyni - Małgorzata PustelnikZ wizytą w przedszkolu

Tradycją już jest coroczne zapraszanie pierwszoklasistów przez p. dyrektor do Przedszkola w Nowej Wsi na przedstawienie.

Tym razem uczniowie klasy I a mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Z kulturą na ty”, które w zabawny i prosty sposób utrwaliło zasady odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach. Dzieciom bardzo się on podobał, co można było zauważyć po skupionych i radosnych minach. Po jego zakończeniu ugoszczono nas, częstując słodkościami i napojem. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie minione lata, spotkać znajome dzieci i ulubioną p. Paulinkę. Następnie, wspólnie z przedszkolakami, dziewczynki i chłopcy z kl. I a zaśpiewali piosenkę i zrobili pamiątkowe zdjęcie.

Trochę szkoda było, że  czas tak szybko płynie i dzieci musiały wrócić do szkolnych obowiązków.


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2