Dzisiaj jest poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Panie, spraw, abym zawsze pragnął więcej niż zdołam osiągnąć. "

ZBIÓRKA SŁODYCZY

Drodzy rodzice i uczniowie! Tradycyjnie już nasza Szkoła przygotowuje świąteczne prezenty dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Międzybrodziu Żywieckim.

WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

W listopadzie została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka zużytych baterii.

DLACZEGO LAJKUJEMY?

Dlaczego lajkujemy? Pod takim tytułem odbyły się kolejne już warsztaty dla uczniów klas piątych, które 5. grudnia poprowadziła Pani Justyna Motyka z zaprzyjaźnionej biblioteki w Dworku.

Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

Marta Byrska, uczennica klasy IIIA gimnazjum zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

W tym roku Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi ponownie wzięła udział w zbiórce kasztanów i żołędzi.  

ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

Początkiem grudnia klasa Va doczekała się już wizyty św. Mikołaja oraz zorganizowała klasowe andrzejki.

  • ZBIÓRKA SŁODYCZY

  • WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

  • DLACZEGO LAJKUJEMY?

  • Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

  • PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

  • ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

I a SP 2017/2018

 

Klasa I a Szkoły Podstawowej - wych. Małgorzata PustelnikLiczba uczniów: 19


Dziewczęta:

1.  Kornelia Adamczyk

2.  Nadia Bogunia

3.  Oliwia Buczulińska

4.  Martyna Gołuch

5.  Maria Januszyk

6.  Łucja Mojżesz

7.  Magdalena Nycz

8.  Nadia Nycz

9.  Klaudia Pawłowska

10. Maja Stawawczyk

11. Marcelina Trojak

12. Emilia Wadoń

 

 

Chłopcy:

1.  Michał Glondys

2.  Radosław Kościukiewicz

3.  Michał Królicki

4.  Adam Nycz

5.  Mikołaj Piskorek

6.  Dawid Stefan

7.  Nikodem Żurek

 


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Dawid Stefan

Zastępca przewodniczącego -  Emila Wadoń

Skarbnik - Oliwia BuczulińskaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Anna Gołuch

Zastępca przewodniczącej - p. Barbara Januszyk

Skarbnik - p. Anna NyczKlasa opiekuje się salą nr 35.

 

Klasowa reprezentacja na Olimpiadę Malucha

Wkrótce odbędą się w Kętach gminne zawody lekkoatletyczne dla uczniów klas I-III. Po testach, przeprowadzonych przez ich koordynatorkę p. Magdalenę Węglińską zakwalifikowano: Martynę Gołuch, Adama Nycza oraz Nikodema Żurka.

Życzymy powodzenia!!!


Wychowawczyni - Małgorzata PustelnikZ wizytą w przedszkolu

Tradycją już jest coroczne zapraszanie pierwszoklasistów przez p. dyrektor do Przedszkola w Nowej Wsi na przedstawienie.

Tym razem uczniowie klasy I a mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Z kulturą na ty”, które w zabawny i prosty sposób utrwaliło zasady odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach. Dzieciom bardzo się on podobał, co można było zauważyć po skupionych i radosnych minach. Po jego zakończeniu ugoszczono nas, częstując słodkościami i napojem. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie minione lata, spotkać znajome dzieci i ulubioną p. Paulinkę. Następnie, wspólnie z przedszkolakami, dziewczynki i chłopcy z kl. I a zaśpiewali piosenkę i zrobili pamiątkowe zdjęcie.

Trochę szkoda było, że  czas tak szybko płynie i dzieci musiały wrócić do szkolnych obowiązków.


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

Uroczyste Ślubowanie

Dzień 12 października 2017 roku na pewno na długo  pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych jak również i ich rodziców. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.

Po odbyciu podróży do czterech krain: muzyki, pracowitości, mądrości i miłości oraz zdobyciu symboli tych krain: klucza wiolinowego, pszczółki, sowy i serca, decyzją pana dyrektora zostali dopuszczeni do ślubowania, które złożyli na sztandar szkoły. Wychowawczynie wręczyły im pamiątkowe dyplomy, a rodzice wielkie rożki obfitości.


Dzień ten był pełen wrażeń i wzruszeń dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, którym życzymy wytrwałości w pokonywaniu wielu szkolnych przeszkód i dążeniu do osiągania jak najlepszych wyników w nauce. Rodzicom zaś życzymy zadowolenia z postępów swoich pociech, wyników osiąganych w nauce oraz sukcesów wychowawczych.


Karolina Weźranowska


 


Dzień Chłopaka

 

 

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka.

Z tej okazji panie z Trójki Klasowej przekazały naszym uczniom prezenty. Nie zapomniały też o dziewczynkach, które także otrzymały słodki upominek.

Dziękujemy!!!

 

Chłopcom życzymy wielu kolegów i sukcesów w szkole.


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

Klasowe artystki

Dwie uczennice naszej klasy wzięły udział w szkolnych eliminacjach gminnego konkursu „Artystą być…”. Emilia Wadoń wykonała piosenkę Majki Jeżowskiej pt. „A ja wolę moją mamę”, natomiast Łucja Mojżesz zaprezentowała się tanecznie do utworu Margaret pt. „Cool Me Down”. Łucja została laureatką konkursu. Obydwie uczennice wykazały uzdolnienia artystyczne. Po występach na szkolnym konkursie dziewczynki zaprezentowały się w sali lekcyjnej, gdzie publiczność stanowili uczniowie naszej klasy.

Dzieci tańczyły i śpiewały wspólnie z występującymi. Gratulujemy Łucji i Emilii!!!  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także inne dzieci odważą się pokazać swoje zdolności.


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik


 

Klasowy Gentelmen

 

Z okazji Dnia Chłopca Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na Klasowego Gentelmena. W tajnym głosowaniu dziewczynki wybrały Michała Glondysa.


Gratulujemy!!!


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik


 

Spotkanie pierwszoklasistów z policjantem

W poniedziałek, 11 września 2017r. odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantem, p. Dariuszem Surmą, który pełni funkcję dzielnicowego w Nowej Wsi. Dotyczyło ono bardzo ważnych dla najmłodszych tematów: bezpieczeństwa na jezdni, ze szczególnym uwzględnieniem konieczności noszenia odblasków, bezpieczeństwa w szkole, zachowań wobec obcych, kontaktów z psem. Pan policjant omówił też numery alarmowe. Najmłodsi z wielką uwagą obejrzeli film o bezpiecznej drodze do szkoły. Miejmy nadzieję, że uczniowie zawsze będą pamiętać o omówionych zasadach i niezbędnych odblaskach. Na koniec dzieci, wspólnie z panem dzielnicowym pozowały do zdjęć.

Pierwszoklasistom życzymy bezpiecznej drogi do szkoły!


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 


Powitanie szkoły


4 września 2017 r., uczniowie klasy I a po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły. Na początku zostali uroczyście powitani na sali gimnastycznej i z serduszkami z piernika od Rady Rodziców udali się do swojej klasy na inauguracyjną lekcję.

Życzę wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów w zreformowanej, ośmioklasowej Szkole Podstawowej w Nowej Wsi!


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik