Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, co każą im płakać. "

GRUNT, TO RODZINKA!

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.  

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

13.06.2018 r. uczniów klas szóstych odwiedziła Pani Martyna Kolasa - ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Bielsku-Białej.

Zawody w piłkę siatkową

We wtorek (12 czerwca) na Orliku w Kętach przy stadionie Hejnału odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody w piłkę siatkową.  

„Program dla szkół” w klasach I - V

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych.  

Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

Zajęcia teatralne zawsze dostarczają swoim uczestnikom sporo zabawy. Rozwijanie talentów idzie w parze z nabywaniem umiejętności i zdobywaniem doświadczeń na różnych poziomach.  

WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy V a i VI b uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINO SZKOŁA.

 • GRUNT, TO RODZINKA!

 • WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

 • Zawody w piłkę siatkową

 • „Program dla szkół” w klasach I - V

 • Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

 • WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

II a GIM 2017/2018

 

Klasa II a Gimnazjum - wych. Anna Grzywa

 

 

 

Liczba uczniów - 20


Dziewczęta:

1.  Daria Bies

2.  Paulina Czerwińska

3.  Natalia Człowiek

4.  Patrycja Klęczar

5.  Oliwia Kózka

6.  Wiktoria Matejko

7.  Ilona Prus

8.  Emilia Zątek


 

Chłopcy:

1.  Krzysztof Bednarczyk

2.  Dawid Bisaga

3.  Igor Danelczyk

4.  Bartosz Kasperek

5.  Mateusz Kolasa

6.  Karol Legut

7.  Patryk Lipski

8.  Konrad Pilarz

9.  Łukasz Pułka

10. Konrad Sporysz

11.  Paweł Stefan

12. Jakub Wysogląd

 Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Natalia Człowiek

Zastępca przewodniczącej - Karol Legut

Skarbnik - Jakub Wysogląd

 


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Beata Wysogląd

Zastępca przewodniczącej - p. Magdalena Zątek

Skarbnik - p. Małgorzata Klęczar

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 62. 

 
Wycieczka do Warszawy

Koniec roku szkolnego to czas wycieczkowych wyjazdów. Postanowiliśmy zwiedzić szczególne dla każdego Polaka miejsce – Warszawę. W stolicy powitał nas Zygmunt III Waza stojący nieopodal Zamku Królewskiego. Piękna pogoda sprzyjała naszym planom. Przewodnik oprowadził nas po najważniejszych zabytkach na Starym Mieście. Zwieńczeniem była wizyta w siedzibie królów.

Niezwykle ciekawym miejscem, które również zobaczyliśmy było Muzeum Powstania Warszawskiego – niezwykłe interaktywne muzeum, które każdy z nas powinien zobaczyć. Świadectwo walk warszawiaków, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Naukowcy z naszej szkoły mieli możliwość przeżycia przygody w Centrum Nauki Kopernik. Pytanie. Czego tam nie było? Samodzielnie każdy mógł wykonać doświadczenie i zobaczyć jego efekty. Niektóre zadziwiające.

Przed nami sportowe emocje piłkarskie, dlatego jednym z punktów programu było zwiedzenie stadionu narodowego. Robi imponujące wrażenie. Wczoraj nasza reprezentacja wygrała na tym obiekcie mecz z Litwą. Widzieliśmy, ile pracy włożyli organizatorzy w przygotowanie murawy i całego obiektu.

Wycieczka na pewno na długo zostanie nam w pamięci. A może jeszcze tam wrócimy w przyszłości…


 

Agata Mazur / Anna Grzywa / Magdalena Hankus

Ciekawe i proste doświadczenia uczniowskie

Celem projektu było zainspirowanie uczniów do własnych poszukiwań i wyjaśniania zjawisk zachodzących wokół nas. Pokaz przygotowali i zaprezentowali doświadczenia:

 1. Paweł Stefan – „Balonowy szaszłyk”, „Łoże Fakira dla balonów”,
 2. Konrad Pilarz- „Balonowy pomost”, „Dawid i Goliat”
 3. Dawi Bisaga - „Dydona”, „Wstęga Möbiusa”, „Balon trzymający szklanki”
 4. Łukasz Pułka- „Lewitujący balon”, „Wirujące balony”,
 5. Patryk Lipski - „Niepękający balon”, „Balon w butelce”
 6. Igor Danelczyk -„Zimny płomień czyli jak podpalić banknot i go nie stracić”, „Niezwykła zapalniczka”

 

 

Wychowawczyni - Anna Grzywa

 

 


 

 


Wystawa - "Kęty 740. Historyczne fundamenty miasta”

Klasy II gimnazjum 14 listopada 2017 r. zobaczyły niecodzienną wystawę  w  Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach -  „Kęty 740. Historyczne fundamenty miasta”.

Ekspozycja została przygotowana w związku z obchodzonym w bieżącym roku jubileuszem 740-leciem Kęt. Dokumenty i pamiątki prezentowane podczas warsztatów sięgają czasów, kiedy miasto powstawało. Najstarsze pochodzą z 1277 roku i potwierdzają sprzedaż kęckiego wójtostwa. Niezwykle cenny jest również oryginalny dokument lokacyjny z 1391 r.

Lekcja historii została wzbogacona grami dydaktycznymi. Muzeum przygotowało dla uczniów 4 stanowiska interaktywne. Gimnazjaliści układali mapę Kęt, na planszy Rynku ustawiali kamienice zgodnie ze stanem faktycznym, układali herb według wzorów z różnych okresów funkcjonowania miasta oraz nanosili na mapę miasta najważniejsze obiekty.

Niektórzy zrobili sobie oryginalne zdjęcia na tle gabinetu kęckiego burmistrza z początków XX wieku.

Kolejnym etapem naszej wędrówki był Cmentarz Komunalny w Kętach. Zobaczyliśmy najstarszą część nekropolii, zwracając uwagę na zabytkowe pomniki. Część z nich została odrestaurowana dzięki staraniom Towarzystwa Miłośników Kęt. W 1996 r. Władysław Droździk wydał publikację: „Cmentarze i groby w Kętach”, która przybliża historię tego cmentarza.


Agata Mazur / Wiesław Wawak


 

Małopolska Noc Naukowców

29 września 2017 r. odbyła się wycieczka do Andrychowa na Małopolską Noc Naukowców. Chętni uczniowie z klas 2 gimnazjum razem z opiekunami: p. Agatą Mazur, p. Anną Grzywą i p. Magdaleną Hankus, zebrali się przy Delfinie, aby wyruszyć autokarem do Andrychowa. Na miejscu podzieleni na pięcioosobowe grupy ruszyliśmy na zwiedzanie, naukę oraz zabawę. W klasach szkolnych można było wiele zobaczyć. Odbywały się tam różne pokazy m.in fizyczny i chemiczny. W sali biologicznej  zobaczyliśmy węża, gigantycznego pająka oraz jaszczurki. Zobaczyliśmy wewnętrzne narządy zwierząt oraz obiekty wpisane na listę "UNESCO". Odbyły się  zajęcia taneczne i teatralne oraz malowanie twarzy. Można było się nauczyć programować, a także poznać alfabet łaciński, podszkolić się z matematyki i innych przedmiotów, a także pierwszej pomocy.

Ta wycieczka dużo nam dała, nasza wiedza pogłębiła się i spędziliśmy miło czas w towarzystwie miłych oraz inteligentnych ludzi. Wszyscy mamy nadzieje, że takie wycieczki będą się powtarzać.

 

Ilona Prus

 

 

Rozpoczął się nowy rok szkolny

4 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Pełni energii, po wakacyjnych przygodach wróciliśmy po raz ósmy między szkolne mury. Otwarci powitaliśmy dwóch nowych uczniów w naszej klasie. Bartosz oraz Konrad okazali się bardzo sympatyczni. Szybko znaleźli swoje miejsce w klasie i nawiązali nowe przyjaźnie. Gotowi i zwarci do nauki rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.Ilona Prus

"Bestie z Południowych Krain"

Film Zeitlina, który klasy pierwsze i drugie gimnazjum obejrzały w piątek, 7 kwietnia, stał się pretekstem do przeprowadzenia warsztatów na temat grup społecznych, ich rodzajów i sposobów funkcjonowania.

Dziewczynka o imieniu Hushpuppy mieszka razem z ojcem gdzieś w bliżej nieokreślonym miejscu, które przypomina wysypisko śmieci na łonie natury. Gdzieś za tamą jest inny świat skażony cywilizacją. Bezpieczny, ale zły. Dziecko tęskni za matką, która odeszła. Ojciec do czasu powodzi nie jest w stanie przełamać swoich barier i traktuje Hushpuppy jak bardzo bliskiego obcego. To szefowa. Dopiero kolejne doświadczenia związane z przeciwstawieniem się przymusowemu przesiedleniu powodują, że więzi zacieśniają się, a dawno zapomniane uczucia budzą pod wpływem wspomnień. Nie bez znaczenia jest fakt, że dziewczynka walczy z tym, co nieuchronne. Jej ojciec umiera. Zostanie sama. Ona jednak nie boi się… nawet bestii z południowych krain.


Agata Mazur / Anna GrzywaTrudne rozmowy

W piątek 24 marca  w naszej szkole gościli przedstawiciele AA.  Dzięki nim mogliśmy usłyszeć, że w życiu zdarzają się chwile, kiedy podejmujemy błędne decyzje, ale również przychodzą momenty, kiedy możemy podnieść się z każdego upadku. Pierwszym krokiem jest pragnienie zmiany dotychczasowego życia i uświadomienie sobie, że ma się problem i trzeba się leczyć.  Dzięki grupom wsparcia można podjąć każde wyzwanie i wytrwać w nim.


Wychowawczyni –  Anna Grzywa


 


„Jeszcze dalej niż północ”

 

 

24 marca obejrzeliśmy film Danego Boona  „Jeszcze dalej niż północ”. Reżyser porusza bardzo trudny problem – stereotypy we współczesnym życiu.

Tolerancja i szacunek to słowa, które każdy powinien znać i stosować.  Stereotypy są krzywdzące i prowadzą do wielu nieporozumień.

 

 

Wychowawczyni – Anna Grzywa

 

 

 


Detektyw Pozytywka

Detektyw Pozytywka nie używa żadnego imienia. Nie wiemy, ile ma dokładnie lat. Jest szczupłym, łagodnym, ufnym, pełnym humoru kawalerem nie do wzięcia.

Bardzo lubi grać w szachy, rozwiązywać zagadki kryminalne, patrzeć w okno i hodować kaktusy. Lubi zielony kolor, zwłaszcza, kiedy stoi na pasach. Ulubioną potrawą jest ptasie mleczko. Uprawia wspinaczkę na poddasze, kolarstwo i bieganie. Lektura do poduszki to „Przygody Sherlocka Holmesa”. Lubi logiczne myślenie. Uwielbia słodycze. Przyjaciółmi jego są Asia, Zuzia i Dominik. Największy wróg to Martwiak. Co posiada? Cały majątek pozytywki to czajnik, lupa, stolik szachowy, składane wędkarskie krzesełka, papierki po cukierkach i klucz od poddasza. Twierdzi, że największy sukces dopiero nadejdzie. Największa klęską było przegranie z samym sobą. Marzy mu się świat bez złoczyńców. Jego życiową dewizą jest, aby nie kierować się żadnymi dewizami.

Słynnego detektywa stworzył Grzegorz Kasdepke. Klasa Ia szkoły podstawowej w poniedziałek 27 lutego 2017 miała możliwość poznania tego literackiego bohatera. Emilia Zątek, Aleksandra Trojan i Emilia Rusin przedstawiły młodszym kolegom i koleżankom stronę internetową, na której można poznać pisarza oraz jego utwory i zapowiedzi nowych publikacji. Była tam również gra, w którą zagrali. Zwieńczeniem spotkania było przedstawienie jednego z opowiadań pt. „Wstyd” z podziałem na role i kolorowanka – Detektyw Pozytywka.


Każdy z nas lubi zagadki, może i wy poznacie przygody niezwykłego detektywa.

 

Agata Mazur

 

 


„Kopciuszek”

Każdy z nas pamięta z dzieciństwa ukochane bajki opowiadane nam przez rodziców, dziadków czy rodzeństwo.  Wśród tych niezapomnianych na pewno należy wymienić: Kota w butach, Królewnę Śnieżkę, Śpiącą królewnę, Czerwonego Kapturka i  Kopciuszka. Tą  ostatnią uczniowie klasy I a  szkoły podstawowej mieli możliwość zobaczenia na naszej szkolnej mini-scenie.  Aktorami były pacynki własnoręcznie wykonane przez uczniów: Monikę Chałupkę, Sylwię Grabską, Paulinę Rusek, Emilię Rusin, Aleksandrę Trojan, Marcela Smolarka i Piotra Wójcika.  Dekoracją zajęły się: Daria Bies, Emilia Zątek, Ilona Prus i Marcel Smolarek. W roli narratora wystąpiła Wiktoria Kruczała. Na przedstawienie zaprosiła młodszych kolegów Zuzanna Mejza.  W uprzątnięciu dekoracji pomogli oprócz wymienionych już wcześniej uczniów: Jakub Żak, Jakub Ogiegło, Mateusz Urbaniak, Dominik Kuwik i Patryk Naglik. Dla widzów i aktorów było to niesamowite przeżycie. Po przedstawieniu pierwszoklasiści mogli obejrzeć pacynki i zobaczyć, jak zostały wykonane. W styczniu to oni będą robić takie lalki na bazie łyżek. Może i wy spróbujecie, opowiadając swojemu młodszemu rodzeństwu bajki, zrobić dla nich pacynki. To świetna zabawa i możliwość wykazania się kreatywnością i dobrymi pomysłami.


A. Grzywa / B. Ba-Gawęda / A. Mazur/<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2