Dzisiaj jest poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Panie, spraw, abym zawsze pragnął więcej niż zdołam osiągnąć. "

ZBIÓRKA SŁODYCZY

Drodzy rodzice i uczniowie! Tradycyjnie już nasza Szkoła przygotowuje świąteczne prezenty dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Międzybrodziu Żywieckim.

WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

W listopadzie została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka zużytych baterii.

DLACZEGO LAJKUJEMY?

Dlaczego lajkujemy? Pod takim tytułem odbyły się kolejne już warsztaty dla uczniów klas piątych, które 5. grudnia poprowadziła Pani Justyna Motyka z zaprzyjaźnionej biblioteki w Dworku.

Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

Marta Byrska, uczennica klasy IIIA gimnazjum zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

W tym roku Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi ponownie wzięła udział w zbiórce kasztanów i żołędzi.  

ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

Początkiem grudnia klasa Va doczekała się już wizyty św. Mikołaja oraz zorganizowała klasowe andrzejki.

  • ZBIÓRKA SŁODYCZY

  • WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

  • DLACZEGO LAJKUJEMY?

  • Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

  • PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

  • ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

III a GIM 2017/2018

 

Klasa III a Gimnazjum - wych. Katarzyna Goliasz / Zofia Dudek


 

 

Liczba uczniów - 21


Dziewczęta:

1. Marta Byrska

2. Alicja Dobosz

3. Martyna Formas

4. Patrycja Grygierczyk

5. Amelia Hulbój

6. Paulina Kula

7. Gabriela Michałowska

8. Aleksandra Pieczka

9. Natalia Płonka

10. Natalia Stańco

11. Natalia Szumowska

12. Aleksandra ZwaryczukChłopcy:

1. Eryk Bienia

2. Oskar Kasprzak

3. Mateusz Kornik

4. Jakub Longawa

5. Michał Łanucha

6. Sebastian Przystał

7. Bartłomiej Stańczyk

8. Konrad Szyszka

9. Łukasz Wróbel

 


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Gabriela Michałowska

Zastępca przewodniczącej - Aleksandra Zwaryczuk

Skarbnik - Michał ŁanuchaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Renata Kasprzak

Zastępca przewodniczącej - p. Agnieszka Szumowska

Skarbnik - p. Teresa ZwaryczukKlasa opiekuje się salą nr 68.

 

 

 

 


 
Powiatowy trening wykrywania i alarmowania

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi wzięła udział w powiatowym treningu systemu wykrywania i alarmowania. Wśród zgromadzonych byli również uczniowie naszej klasy.

Próbnym alarmem zostało objętych 217 uczniów i 28 pracowników szkoły. Uczniowie zostali wcześniej poinformowani na zajęciach z wychowawcą o przykładowych zagrożeniach, których skutkiem jest konieczna ewakuacja osób z budynku i o rodzajach sygnałów alarmowych. Podczas treningu zwróciliśmy uwagę na prawidłowe, zgodne z Planem Ewakuacji Szkoły i bezpieczne opuszczenie budynku szkoły.

Taki coroczny trening ma charakter profilaktyczny i ma na celu wdrożenie uczniów do właściwych postaw i reakcji na sytuacje zagrażające życiu.Wychowawczyni - Zosia Dudek

Pokaz chemiczno-fizyczny

10 listopada witaliśmy w naszej szkole po raz kolejny pana Bogdana Martyniaka z Beskidzkiego Centrum Nauki. Tematem pokazu w którym udział wzięli uczniowie naszej klasy były zagadnienie z elektrostatyki i nie tylko.

Dowiedzieliśmy się, jak działa kula plazmowa i jakie efekty wywołuje. Obserwowaliśmy w jej pobliżu świecenie neonówki, powstawanie łuku elektrycznego, mogliśmy w pobliżu lampy wyczuć ozon, który powstawał poprzez jonizację powietrza. Mieliśmy również okazję zobaczyć jak wyglądała "bateria bagdadzka" i do czego wykorzystywali ją starożytni Egipcjanie. Usłyszeliśmy ciekawą opowieść o tym, w jaki sposób doświadczenie „Młynek Franklina” ma być wykorzystane do przemieszczania się statków kosmicznych. Oprócz tego przyglądaliśmy się, jak stworzyć urządzenie do cięcia styropianu przy pomocy drutu oporowego w super cenie.

Uważamy ten pokaz za udany i z niecierpliwością czekamy na kolejny, szkoda, że już ostatni.Wychowawczyni - Zofia Dudek


 Narodowe Święto Niepodległości

W przededniu 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel.

Podniosły charakter święta podkreślały galowe stroje naszych uczniów oraz własnoręcznie przygotowane na tę okazję biało-czerwone kotyliony. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły który reprezentowali uczniowie naszej klasy i odśpiewaniu hymnu narodowego reprezentacja uczniów i harcerzy zapaliła znicz i złożyła wiązankę kwiatów na pomniku patrona szkoły gen. Władysława Sikorskiego.Następnie o zabranie głosu został poproszony dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi pan Grzegorz Żak, który przypomniał wszystkim zebranym, jak cenną wartością jest wolność wywalczona przez naszych przodków. Pan Dyrektor zachęcił uczniów do kultywowania polskich tradycji i zwyczajów.

Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów z różnych klas Szkoły Podstawowej był ciekawą lekcją historii Polski, od rozbiorów do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Program artystyczny uatrakcyjniły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi oraz uczennice z naszej szkoły, które wykonały trzy patriotyczne pieśni. Zespół „Nowowsianki” działający przy Kole Gospodyń Wiejskich przyjął zaproszenie do występu w murach naszej szkoły i zaprezentował swoje umiejętności wokalne.Wychowawczyni - Zosia Dudek

 

 


Fundacja "Kukuryku"

W dniu 7.11 odwiedziła naszą szkołę pani Beata Bohn z Fundacji Kukuryku - centrum wolontariatu w Kętach.

Fundacja ta powstała w 2015 roku, aby wspierać osoby niepełnosprawne i pomagać im. Fundacja jest organizacją kierowaną przez zespół młodych, kreatywnych osób z dużą dawką empatii.

Podstawowym celem Fundacji Kukuryku jest integracja, edukacja i niesienie pomocy najbardziej potrzebującym: osobom niepełnosprawnym oraz ubogim. Działania te prowadzą do włączenia ich w aktywne życie pełne radości i szczęścia, aby czuły się potrzebne i akceptowane. Fundacja dąży do likwidacji barier społecznych, życia z poszanowaniem godności i wolności. Poprzez podnoszenie świadomości społeczeństwa, wspomaganie rozwoju osób niepełnosprawnych chce niwelować wykluczenie społeczne. Osoby z niepełnosprawnością mają prawo do samodzielnego, aktywnego i niezależnego życia. Szczególnym obszarem działań fundacji jest organizowanie i promocja wolontariatu w tym też celu p. Beata pojawiła się na rozmowie z chętnymi uczniami klas trzecich gimnazjum.

Wśród naszej młodzieży zgłosiło się 16 osób zainteresowanych szkoleniami prowadzonymi przez fundację a mającymi na celu naukę ważnych umiejętności społecznych, bez których żaden wolontariusz nie może się obyć.

Więcej informacji o fundacji na stronie www.kukuryku.org.plWychowawczyni - Zosia Dudek


 

Ortografia polska

31 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z krakowskimi aktorami, którzy zaprezentowali program pt. ,,Ortografia polska”, w którym wzięli udział uczniowie naszej klasy.

Uświadomili uczniom, że nie lubimy ortografii, ale towarzyszy nam ona do końca życia i wcale nie jest taka trudna. Program przygotowany został w formie zabawy, w której brali również udział uczniowie. Wykorzystując znajomość zasad ortografii, podawali poprawną pisownię wyrazów umieszczonych na tablicach. Wiele radości wzbudzały ćwiczenia dotyczące poprawnego używania wyrazów podobnie brzmiących. Uczniowie przekonali się, że znajomość ortografii pozwala na dokładne zrozumienie tekstu. Cały występ aktorzy przeplatali piosenkami z wesołymi anegdotami dotyczącymi ortografii.

Był to ciekawy i pouczający program, który pokazał jak ważna jest ortografia w naszym języku.Wychowawczyni - Zofia Dudek


 

 


Zrozumiałam że prawdziwa miłość nie potrzebuje żadnego konkretnego powodu

"Zrozumiałam że prawdziwa miłość nie potrzebuje żadnego konkretnego powodu. Miłość to głęboka więź i pełne oddanie.”

To cytat, który wybrała dla nas Natalia Szumowska po przeczytaniu książki Becci Fitzpatrick „Niebezpieczne kłamstwa”. Jej recenzja pojawiła się na naszym blogu Okna Wyobraźni.

Jeżeli jeszcze nie przeczytaliście tej książki, to może teraz sięgniecie po nią. Miłość to wciąż najważniejsze uczucie w naszym życiu. Nic się nie zmienia mimo upływu lat i ciągle prawdziwe są słowa poety - ks. J. Twardowskiego: „i zapomnij że jesteś gdy mówisz że kochasz”.


Wychowawczyni - Zofia Dudek

 


Drugi rok kontynuacji projektu Erasmus +

Początek nowego roku szkolnego zainicjował także drugi rok kontynuacji projektu Erasmus + „SAY.WRITE.SHOW - DEVELOPING PUPILS’AND TEACHERS’ COMMUNICATION SKILLS” w szkole
w Nowej Wsi.

Na uczestników projektu czekają nowe zadania i wyzwania, związane oczywiście z rozwijaniem umiejętności komunikacji w języku angielskim. W tym projekcie znalazła się uczennica naszej klasy Natalia Płonka. Już niebawem będzie miała okazję uczestniczyć w tygodniowych warsztatach językowych dla wszystkich partnerów projektu w Rumunii. Spotkanie organizowane jest tym razem przez głównego koordynatora projektu – szkołę w Bukareszcie i odbędzie się w dniach 5-11 listopada 2017 roku, gdzie uda się pod opieką pani Magdaleny Rodak i pani Joanny Gabryś. Poprzednie spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie naszej Szkoły odbyło się w kwietniu tego roku w hiszpańskiej Marchenie. Będzie to okazja, aby oprócz ciekawych zajęć rozwijających umiejętności językowe, poznać kulturę i historię tego pięknego kraju.

Udział w projekcie Erasmus + to nie tylko możliwość zwiedzenia krajów europejskich, to przede wszystkim systematyczna praca nad rozwijaniem swoich umiejętności językowych oraz realizacja zadań projektu. Plan pracy na ten rok został ustalony podczas spotkania roboczego przedstawicieli szkół partnerskich w tureckim Izmirze 5-6 października 2017 r., w którym wzięły udział pani Agnieszka Maciąga oraz pani Joanna Gabryś.

 

 

Wychowawczyni - Zofia Dudek

 


 

Znicze na cmentarzu

Wcześniej niż zwykle, bo 23 października klasa IIIA GIM odwiedziła kęcki cmentarz, by zapalić znicze na grobach bliskich zmarłych.

Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie mieli okazję do chwili zadumy i refleksji na temat przemijania, odchodzenia i pamięci o tych, którzy odeszli.


Wychowawczyni - Zofia DudekNO PROMIL - NO PROBLEM

Klasa 3 A gimnazjum na zajęciach z wychowawcą podjęła dyskusję na temat warunków konstruktywnej rozmowy, odpowiedzialności za działania swoje i dorosłych będących kierowcami.


Podejmowane działania mają pomóc dzieciom kierowców trafnie ocenić stan ich trzeźwości oraz dodać odwagi, aby powstrzymali pijanego kierowcę przed jazdą.

W ramach kampanii NO promil - NO problem ważne jest aby wzbudzić wśród młodych ludzi refleksje na temat tego, co w życiu jest ważne, aby mogli świadomie podejmować decyzje (nie tylko dotyczące trzeźwości). Ma pomóc młodym ludziom dostrzegać wartość odpowiedzialności. Patrycja i Natalia wykonały komiks dotyczący omawianej tematyki, a wyznaczeni uczniowie stosowną gazetkę.


Wychowawczyni -  Zofia Dudek

 ARTYSTĄ BYĆ... 2017 – eliminacje szkolne

Środa, 27 września 2017 r. to dzień emocji dla naszych szkolnych artystów. Uczniowie prezentowali się w trzech kategoriach: plastyczno-literackiej, wokalno-instrumentalnej, taneczno-teatralnej. Wśród startujących znaleźli się również uczniowie naszej klasy: Ola Pieczka, Patrycja Grygierczyk oraz Konrad Szyszka.

Obsługą techniczną zajęli się Mateusz Kornik i Łukasz Wróbel.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie.

 

Wychowawczyni - Zofia Dudek

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3