Dzisiaj jest wtorek, 17 października 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Mówimy niewiele. O takich trafionych radościach, niezasłużonych, niezaplanowanych, nie trzeba wiele mówić. "

Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

W sobotę (14 października) po raz pierwszy w tym roku szkolnym kilkunastu gimnazjalistów wyruszyło na rajd górski pod opieką pana Wiesława Wawaka.

Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz.

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…” Tak w dniu 12 października rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego program słowno-muzyczny, dedykowany pracownikom naszej szkoły, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 12 października 2017 roku na pewno na długo  pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych jak również i ich rodziców. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.  

Dyktando Niepodległościowe

Etap szkolny V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” przeprowadzono 10 października 2017r. w wielu szkołach województwa małopolskiego.  

DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego.” / Phil Bosmans /

  • Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

  • Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

  • „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

  • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  • Dyktando Niepodległościowe

  • DZIEŃ UŚMIECHU

III a GIM 2017/2018

 

Klasa III a Gimnazjum - wych. Katarzyna Goliasz / Zofia Dudek


 

 

Liczba uczniów - 21


Dziewczęta:

1. Marta Byrska

2. Alicja Dobosz

3. Martyna Formas

4. Patrycja Grygierczyk

5. Amelia Hulbój

6. Paulina Kula

7. Gabriela Michałowska

8. Aleksandra Pieczka

9. Natalia Płonka

10. Natalia Stańco

11. Natalia Szumowska

12. Aleksandra ZwaryczukChłopcy:

1. Eryk Bienia

2. Oskar Kasprzak

3. Mateusz Kornik

4. Jakub Longawa

5. Michał Łanucha

6. Sebastian Przystał

7. Bartłomiej Stańczyk

8. Konrad Szyszka

9. Łukasz Wróbel

 


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Gabriela Michałowska

Zastępca przewodniczącej - Aleksandra Zwaryczuk

Skarbnik - Michał ŁanuchaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Renata Kasprzak

Zastępca przewodniczącej - p. Agnieszka Szumowska

Skarbnik - p. Teresa ZwaryczukKlasa opiekuje się salą nr 68.

 

 

 

 


 
ARTYSTĄ BYĆ... 2017 – eliminacje szkolne

Środa, 27 września 2017 r. to dzień emocji dla naszych szkolnych artystów. Uczniowie prezentowali się w trzech kategoriach: plastyczno-literackiej, wokalno-instrumentalnej, taneczno-teatralnej. Wśród startujących znaleźli się również uczniowie naszej klasy: Ola Pieczka, Patrycja Grygierczyk oraz Konrad Szyszka.

Obsługą techniczną zajęli się Mateusz Kornik i Łukasz Wróbel.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie.

 

Wychowawczyni - Zofia Dudek

 

 

Internet

Internet i jego wpływ na nasze życie był tematem przewodnim spotkania, na które uczniowie klasy IIB zaprosili klasy IVa, IVb, Va i Vb.

W przedsięwzięciu wzięli również udział dwaj uczniowie naszej klasy – Oskar Kasprzak i Michał Łanucha.

Gościem na prezentacji i przedstawieniu był Pan Dyrektor Grzegorz Żak, który na zakończenie zachęcał uczniów do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce i życzył im rozsądnego i mądrego korzystania z Internetu, którego historię przedstawili Michał i Oskar. W ich prezentacji pojawił się również wątek zagrożeń, jakie płyną z niewłaściwego korzystania z sieci.

Przedstawiona historia trzech braci dowodzi, że jednak warto szukać w sieci nie tylko gier, zabaw, czatów, ale również ciekawych pomysłów, inspiracji do zadań, ciekawych stron dotyczących naszych pasji i zainteresowań.

Najważniejsze jednak w życiu jest zauważanie drugiego człowieka – nie w świecie wirtualnym, ale rzeczywistym. Internet to jednak nie wszystko, czego nam potrzeba.


Wychowawczyni - Zofia DudekDzień Chłopaka

W dniu trzeciego października dziewczyny z klasy IIIA gimnazjum zorganizowały dla swoich kolegów uroczysty Dzień Chłopaka.


Na początek wszyscy chłopcy otrzymali ciekawy i przydatny prezent oraz słodki poczęstunek. Następnie każdy z nich wziął udział w zabawie, w której nagrodą było zrobienie makijażu wybranej dziewczynie. Po zaciętej rywalizacji odbyła się krótka zabawa taneczna.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym koleżankom za życzenia, miłe przyjęcie oraz wspólną zabawę.

 

tekst - Łukasz Wróbel

Wychowawczyni - Zofia Dudek


Spotkanie przy ognisku

26 września 2017 roku na terenie stadionu LKS Niwa w Nowej Wsi klasa 3A gimnazjum zorganizowała ognisko klasowe.


Pogoda nam dopisała, dlatego podczas imprezy piekliśmy kiełbaski, pianki oraz ziemniaki. Opowiadaliśmy sobie różne żarty oraz robiliśmy zdjęcia, aby upamiętnić nasze pierwsze ognisko z nową wychowawczynią. Nigdy tego nie zapomnimy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wspólną imprezę.


tekst - Patrycja Grygierczyk

Wychowawczyni - Zofia Dudek


Początek roku szkolnego w klasie III A

Dnia 4 września nastąpił ulubiony dzień roku dla każdego ucznia.... Było to uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W tym terminie po uroczystej Mszy Świętej udaliśmy się do szkoły na akademię rozpoczynającą rok szkolny 2017/2018. Jest to dla naszej klasy kolejne dziesięć miesięcy ciężkiej pracy, szczególnie wszyscy boimy się miesiąca kwietnia i czekającego nas wówczas egzaminu gimnazjalnego, od którego zależeć będzie nasza dalsza edukacja. Jako, że jest to ostatni rok naszej edukacji w tej szkole, będziemy się starać, aby pozostały po nas tylko miłe wspomnienia. Jak nam to wyjdzie? Tego nie wiemy. Pozostawiamy to do oceny naszym nauczycielom i młodszym kolegom.


Marta Byrska

Wycieczka do Warszawy

W dniach 15.05.2017 r.do 17.05.2017 r. odbyła się wycieczka klasy 2a gimnazjum do Warszawy pod opieką pani Katarzyny Moskal i pani Ewy Szlagor.


W stolicy odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc takich jak: Zamek Królewski, Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Powązki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Wilanów oraz Stadion Narodowy. Pogoda dopisywała, słońce grzało,a my byliśmy pełni energii i ciekawości. Podczas zwiedzania widzieliśmy różne gwiazdy oraz firmy produkujące sławne napoje min. Coca-colę. W Łazienkach Królewskich spacerowaliśmy po pięknych ogrodach, gdzie widzieliśmy wiele pomników, a także m.in. Biały Domek, Amfiteatr oraz Pałac Na Wyspie. Gdy zwiedzaliśmy Stadion Narodowy szliśmy trasą VIP, co oznaczało, że mieliśmy wstęp do loży platynowej oraz loży kryształowej. Były to luksusowe pokoje z widokiem na cale boisko. Wiele emocji wzbudził w nas widok pięknie oświetlonego nocą Pałacu Kultury i Nauki.Ostatniego dnia podróżowaliśmy metrem, co było dla nas niezwykłym przeżyciem, ponieważ wszyscy byliśmy zaskoczeni jego szybkością.

Wróciliśmy do domów bardzo zmęczeni, ale zachwyceni uroczymi miejscami i zabytkowymi budynkami Warszawy. Wszystkim klasom polecamy wyjazd do naszej pięknej stolicy.


tekst: Patrycja Grygierczyk

opiekun: Katarzyna Goliasz


"Kicz w modzie" - projekt edukacyjny

23 maja uczennice klasy drugich, tj. Natalia Stańco i Aleksandra Zwaryczuk z IIa oraz Aleksandra Moskwik i Dominika Olbrzymek z IIb przedstawiły swoją finalną prezentację, realizowanego projektu edukacyjnego pt. „Kicz w modzie”.


Dziewczyny podjęły się niełatwego zadania, wyjaśnienia swoim rówieśnikom, czym jest kicz w modzie i jak nie należy się ubierać. Odwołały się również do historii mody, od starożytności aż po współczesne lata. Prezentacji multimedialnej towarzyszył pokaz mody, w czasie którego zaprzyjaźnione modelki, zaprezentowały nam stylowe stroje z poszczególnych epok, a na koniec pokazały, jakie zestawienie ubrań, może zostać uznane za kiczowate i czego należy unikać podczas komponowania swojego stroju.

Podsumowując całość, należy podkreślić ogromny wkład pracy dziewczyn w końcową prezentację oraz mnóstwo zapału i zaangażowania, jakie wkładały w swoją pracę. Zawsze przygotowane, stawiały się na wszystkie spotkania i przejawiały niezwykłą inwencję twórczą w realizacji projektu.

To był prawdziwy zaszczyt, być opiekunem takiej fantastycznej grupy projektowej.

 


Opiekun projektu: Ewa Szlagor


 


V edycja Konkursu Gimnazjalny Poliglota

W dniu 7 marca, w Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych nr 2 w Oświęcimiu, odbył się finałowy etap  V edycji Konkursu Gimnazjalny Poliglota. Naszą szkołę reprezentowali w tym roku: Oskar Kasprzak (IIA), Michał Klęczar (IIIA) oraz Maciej Żmudka (IIIB), którzy zmierzyli się z 90 minutowym testem, sprawdzającym ich znajomość języka angielskiego i niemieckiego. W sumie, do drugiego etapu przystąpiło 113 uczniów z 35 różnych szkół i choć tym razem nie udało nam się zdobyć żadnego miejsca, to chłopcy mogą być dumni, że z ponad 500 uczniów, którzy brali udział w pierwszym etapie szkolnym, oni znaleźli się w gronie finalistów i mieli szansę spróbowania swoich sił w Oświęcimiu.


Ewa Szlagor

Noc gier

W piątek, 2 grudnia, klasa 2A spotkała się w szkole w zupełnie innej roli. Nocleg, połączony z kolacją, oglądaniem filmów i wspólną zabawą pokazał wszystkim szkołę z zupełnie innej strony. Na spotkaniu nie zabrakło własnoręcznie upieczonych ciast, babeczek i innych słodkości. Każdy głodny mógł również liczyć na pyszne tosty. Niespodziewanie klasę odwiedził również Święty Mikołaj, przynosząc prezenty wszystkim grzecznym dzieciom :).


Wychowawczyni – Katarzyna Goliasz

 


28 września 2016 r.

Szkoła to nie tylko obowiązki, ale również… przyjemności :-) Mogliśmy się o tym przekonać podczas klasowego wyjścia na pizzę do Malinowego Lasu.

Dobra pizza + sympatyczne towarzystwo do niej = udane popołudnie.


Wychowawczyni – Katarzyna Goliasz

 << pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2