Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe. "

Podsumowanie zbiórki baterii

W listopadzie uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji ekologicznej pod hasłem: „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”.

„Był sobie pies”

4 grudnia klasy: 4a, 4b, 5a i 6a obejrzały film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach pod opieką p. wicedyrektor Ł. Listwan i pań M. Węglińskiej, M. Majcherczyk, B. Matusiak.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

W piątek (7 grudnia) na hali OSiR w Kętach odbył się Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców z klas V i VI zorganizowany przez Akademię Siatkówki SOS w Kętach.

Podsumowanie zbiórki makulatury

Za nami kolejna już zbiórka makulatury. Jak co roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi z zaangażowaniem włączyła się w tę ekologiczną akcję.

“Szczęść Boże” dla górników

Barbórka to szczególny dzień dla wszystkich górników, dlatego też 4 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się do Remizy OSP w Nowej Wsi, aby podziękować górnikom - z okazji ich święta - za ciężką i niebezpieczną pracę w kopalni.

ETAP REJONOWY ZA NAMI

3 grudnia odbył się rejonowy etap Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej, w którym wzięło udział aż czworo przedstawicieli klas ósmych.

  • Podsumowanie zbiórki baterii

  • „Był sobie pies”

  • Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

  • Podsumowanie zbiórki makulatury

  • “Szczęść Boże” dla górników

  • ETAP REJONOWY ZA NAMI

VI b SP 2018/2019

 

Klasa VI b Szkoły Podstawowej - wych. Agata Terlikowska


 

Liczba uczniów - 18


Dziewczęta:

1. Julia Dąbrowska

2. Zofia Front

3. Maria Gołuch

4. Paulina Grabara

5. Sandra Kościukiewicz

6. Zuzanna Pawińska

7. Weronika Płonka

8. Martyna Porowska


Chłopcy:

1. Mateusz Bisaga

2. Damian Błaszczak

3. Tomasz Drabek

4. Adrian Hałat

5. Dominik Hrapkowicz

6. Kamil Juras

7. Damian Kocięcki

8. Kamil Naglik

9. Kacper Pawełkiewicz

10. Kacper Szpyra

 

 

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Damian Kocięcki

Zastępca przewodniczącej - Zuzanna Pawińska

Skarbnik - Adrian Hałat

 

 

Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Renata Grabara

Zastępca przewodniczącej - p. Anna Dąbrowska-Porowska

Skarbnik - p. Piotr Hrapkowicz


 

Klasa opiekuje się salą nr 56.


 „Oskar i pani Róża” w Teatrze Nowym w Zabrzu

Uczniowie klas 5b oraz 6b pod opieką p. B. Paśniewskiej, p. M. Chrostek i p. A. Terlikowskiej 5 października 2018 r. wybrali się do Teatru Nowego. Dzień był wyjątkowo piękny i słoneczny. W Zabrzu zjedliśmy drugie śniadanie; posileni i w dobrych nastrojach zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się do teatru.

Przedstawienie było dość nietypowe, ponieważ zaproszono nas na scenę. W kameralnym gronie obejrzeliśmy oparty na znanej chyba wszystkim powieści spektakl, w którym też wzięliśmy udział. Wzruszająca historia śmiertelnie chorego Oskara i jego przyjaźń z ciocią Różą to przede wszystkim opowieść o miłości. Na scenie pojawiło się  tylko dwóch aktorów, dekoracje były dość surowe, ale przekaz płynący ze sceny dla nas wszystkich był jasny.

W codziennym zabieganiu, w tysiącu spraw czasami zapominamy, że trzeba docenić to, co mamy. Przedstawienie „Oskar i pani Róża” porusza bardzo trudny temat, często przez nas omijany. Bo przecież o śmierci mówić trudno, a rozmawiać o niej z uczniami, z dziećmi jest niezwykle ciężko. Teatr Nowy zaprezentował niebanalne przedstawienie - z szacunkiem, ale i sporą dawką humoru podjęto bolesny temat. Mamy nadzieję, że przynajmniej cześć naszych uczniów dzięki udziałowi w tym przedstawieniu zrozumiała, że warto cieszyć się każdym dniem życia.

 

Wychowawczyni – Agata TerlikowskaPamiętamy o naszych chłopcach

Dziewczęta z klasy 6b i w tym roku nie zapomniały o Dniu Chłopaka. Przygotowały upominki dla każdego kolegi z klasy – królowały kostki rubika, bidony i czapeczki – oraz zamówiły pizzę. Nasze świętowanie odbyło się podczas jednej z lekcji wychowawczych.

 

Wychowawczyni – Agata Terlikowska

 

 

Rok szkolny 2018/2019

.3 września 2018 roku uroczystą akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jesteśmy już szóstoklasistami! W tym roku wybraliśmy nowych przedstawicieli naszego klasowego samorządu.


Oto wyniki naszych „wyborów”:

PRZEWODNICZĄCY – Damian Kocięcki

ZASTĘPCA – Zuzanna Pawińska

SKARBNIK – Adrian Hałat


Życzymy wszystkim i sobie samym udanego nowego roku szkolnego!


Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

Spotkanie w bibliotece w Dworku

W środę 20 czerwca 2018 r. pod opieką pań Agnieszki Maciągi oraz Agaty Terlikowskiej klasy 5a i 5b wybrały się na pizzę oraz na spotkanie z panią Motyką w  bibliotece Dworku.

Podczas bardzo interesujących zajęć mogliśmy się dużo dowiedzieć na temat Ambrożego Grabowskiego. Był on XIX-wiecznym historykiem, księgarzem, kolekcjonerem, ale także archeologiem, antykwariuszem i autorem przewodników po Krakowie. Udało mu się np. ustalić imię autora ołtarza mariackiego. A co najciekawsze – Grabowski pochodził z Kęt.

Po zajęciach podziękowaliśmy pani Justynie Motyce, bibliotekarce, która w minionym roku szkolnym poprowadziła dla nas cykl lekcji warsztatowych.

Po wizycie w Dworku obie klasy wybrały się do Malinowego Lasu, ponieważ wygraliśmy voucher na pizzę. Obiad bardzo nam smakował i zadowoleni wróciliśmy do domów.


 

Zofia Front

 

 

Na wycieczce

W miniony poniedziałek, czyli 11. czerwca 2018 r., uczniowie klasy 5b pod opieką pani A. Węglarz oraz wychowawczyni pojechali do Dream Parku w Ochabach.


Piątoklasiści mogli spróbować swoich sił pokonując przeszkody w parku linowym i skacząc z 15-metrowej wieży. W Dream Parku zwiedzili dom postawiony do góry nogami, park miniatur, pobawili się na trampolinach.


Pogoda i humory dopisały, więc wyjazd uznajemy za udany.

 

Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 


Mówię wam, nie warto palić!

"Znajdź właściwe rozwiązanie" - pod takim hasłem w kwietniu został przeprowadzony cykl zajęć wychowawczych w klasie 5b.

Dotyczyły one przede wszystkim zagrożeń związanych z paleniem papierosów.

Uczniowie uczyli się, czym jest asertywność, poznawali funkcjonowanie układu oddechowego, szkodliwe substancje zawarte w nikotynie. Ważną częścią zajęć były warsztaty, podczas których młodzież mogła rozmawiać o sytuacjach trudnych, stresujących, komentować różne postawy i wybory swoich kolegów. Piątoklasiści obejrzeli również dwa filmy: Mówię wam, nie warto, w którym o wadach palenia mówiła między innymi modelka Agnieszka Maciąg oraz film fabularny o chłopcu, który mógł zaprzepaścić swoją szansę na sukces sportowy z powodu palenia. Zwieńczeniem naszych lekcji wychowawczych było wykonanie plakatów zachęcających do zdrowego stylu życiu i informujący o skutkach palenia.

Każdy z nas sam podejmie decyzję, jak zachowa się w trudnej dla siebie sytuacji. Oby jak najwięcej osób pamiętało, że palić po prostu nie warto i znalazło inne rozwiązanie niż sięgniecie po papierosa.Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 


Sukcesy Damiana, Dominika i Kacpra

W maju nasi trzej uczniowie odnieśli różne sukcesy.

Damian Kocięcki od wielu już lat jest zapalonym wędkarzem. W tym roku otwarcie sezonu wędkarskiego może uznać za udany, bo zdobył dwa puchary podczas zawodów spławikowych.

Kacper Szypra wziął udział w turnieju szachowych, który zorganizowano w naszej szkole. Jego występ należał do bardzo udanych. W tymże turnieju I miejsce w kategorii uczniów kl. 4 - 6 Dominik Hrapkowicz, który pokonał nawet starszych do siebie graczy. Jest to ogromny sukces! Oficjalnie możemy ogłosić, że Dominik zdobył puchar, medal i pamiątkowy dyplom podczas III TURNIEJU SZACHOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SP W NOWEJ WSI.

Gratulujemy Dominikowi, Kacprowi i Damianowi, że realizują swoje pasje i poszerzają zainteresowania. Chłopcy na  pewno jeszcze nie raz będą zdobywać medale i puchary.


 

Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

KinoSzkoła: Poszukiwania miecza D’Artagnana…

Uczniowie klasy 5b oraz 6b pod opieką wychowawczyń wzięli udział w wyjeździe do Domu Kultury. Wycieczka odbyła się 27.03. i była kolejną wizytą naszych uczniów w ramach projektu KinoSzkoła. Tym razem obejrzeliśmy film pod tytułem „Kod M”.

Przed pokazem odbyła się prelekcja na temat motywacji. Dyskutowano o tym, czym jest motywacja, do czego jest nam potrzebna, co może nas motywować, a co wręcz przeciwnie – demotywować. Sam film był ciekawy i pełen przygód, a jego główni bohaterowie wykazali ogromną motywację, by odnaleźć zaginiony miecz słynnego muszkietera D’Artagnana. Historia opowiada o bardzo upartej Isabel, która z pomocą przyjaciół rozpoczyna poszukiwania miecza. Jedyną wskazówką jest tajny kod.  Akcja filmu toczyła się na dwóch płaszczyznach – w czasach historycznych oraz współcześnie. Naszym uczniom holenderska produkcja przypadła do gust


Wychowawczyni - Agata TerlikowskaWyjazd do Bielska–Białej do BCK

W poniedziałek tuż po feriach, czyli 26.02., uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką p. B. Matusiak, p. M. Chrostek, p. G. Wasztyl i p. A. Terlikowskiej wybrali się do Bielskiego Centrum Kultury, by obejrzeć  przedstawienie pt. „W pustyni i w sieci”.

Spektakl przygotował Wrocławski Teatr „In Art”, który przeniósł widzów do świata przypominającego grę komputerową. Główny bohater musi pokonać kolejne poziomy gry - aby tego dokonać, wykorzystuje swoją znajomość różnych szkolnych lektur. W przedstawieniu wykorzystano różne efekty, aktorzy przebierali się za bohaterów znanych tekstów kultury, na scenie ważną rolę odgrywały także efekty świetlne i dźwiękowe, które tak lubią młodzi widzowie.

Ten wyjazd był kolejną wizytą naszych uczniów w teatrze w tym roku szkolnym, kolejne przedstawienia planujemy obejrzeć w przyszłym roku.


Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

Drużynowy Turniej Scrabble

Tradycyjnie, jak co roku, trzyosobowe drużyny wszystkich klas 4-6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum spotkały się, by rywalizować na słowa – VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany systemem belgijskim w dwóch kategoriach wiekowych już przeszedł do historii.

Naszą klasę reprezentowała drużyna w składzie:


MARTYNA POROWSKA

KAMIL JURAS

KACPER SZPYRAOstatecznie nasza waleczna drużyna zajęła miejsce poza podium, bo uplasowaliśmy się na piątym miejscu. W przyszłym roku być może będzie lepiej, w tym cieszymy się z dobrej zabawy i zaangażowania w tę rozwijającą myślenie grę.


Wychowawczyni  - Agata Terlikowska 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13