Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Ze świata każdy ma tyle, ile sobie weźmie. "

Oświęcimska Liga Siatkówki

W czwartki tradycyjnie od wielu lat na sali gimnastycznej SP nr 2 w Oświęcimiu rozgrywana jest OLS w której kolejny raz udział biorą również uczennice naszej szkoły (zawodniczki UMKS Kęczanin).

OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE DZIEŁ TOLKIENA

Nasza szkoła, korzystając z zaproszenia Bractwa Śródziemia i Domu Kultury w Kętach, spędziła niezapomniane chwile z prozą Tolkiena.

Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt

W poniedziałek 18 marca odbyły się w Chełmku siatkarskie zmagania o tytuł Mistrza Powiatu w mini piłce siatkowej dziewcząt.

Przedstawiciele PZ Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach w naszej szkole

Przed uczniami klas 8 szkoły podstawowej oraz ostatnim rocznikiem gimnazjalistów niebawem czas ważnych decyzji. Młodzież będzie wybierała dalszą ścieżkę kształcenia.

Turniej mini siatkówki „2”

13 marca w  SP nr 2 w Kętach nasi czwartoklasiści rywalizowali w turnieju „dwójek” w kategorii dziewcząt i chłopców.

IV Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi za nami

W dniu 11 marca 2019 r. nasza Szkoła po raz kolejny gościła miłośników gry w szachy, którzy wzięli udział w IV Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.

  • Oświęcimska Liga Siatkówki

  • OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE DZIEŁ TOLKIENA

  • Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt

  • Przedstawiciele PZ Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach w naszej szkole

  • Turniej mini siatkówki „2”

  • IV Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi za nami

VI b SP 2018/2019

 

Klasa VI b Szkoły Podstawowej - wych. Agata Terlikowska


 

Liczba uczniów - 18


Dziewczęta:

1. Julia Dąbrowska

2. Zofia Front

3. Maria Gołuch

4. Paulina Grabara

5. Sandra Kościukiewicz

6. Zuzanna Pawińska

7. Weronika Płonka

8. Martyna Porowska


Chłopcy:

1. Mateusz Bisaga

2. Damian Błaszczak

3. Tomasz Drabek

4. Adrian Hałat

5. Dominik Hrapkowicz

6. Kamil Juras

7. Damian Kocięcki

8. Kamil Naglik

9. Kacper Pawełkiewicz

10. Kacper Szpyra

 

 

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Damian Kocięcki

Zastępca przewodniczącej - Zuzanna Pawińska

Skarbnik - Adrian Hałat

 

 

Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Renata Grabara

Zastępca przewodniczącej - p. Anna Dąbrowska-Porowska

Skarbnik - p. Piotr Hrapkowicz


 

Klasa opiekuje się salą nr 56.


 Wigilijka 2018

To już nasze trzecie wspólne spotkanie opłatkowe. Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 6b zebrali się, by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, zaśpiewać kolędy i po prostu pobyć razem. W tym roku odwiedzili nas bardzo mili goście. Swoją obecnością zaszczyciły nas bowiem Pani Grażyna Wasztyl i Pani Aleksandra Weglarz. Cieszymy się, że w tak sympatycznym gronie mogliśmy zakończyć ten rok. Dumni także jesteśmy z tego powodu, że z roku na rok coraz więcej smakołyków, które pojawiają się na naszym symbolicznym klasowym wigilijnym stole zostało przygotowane przez samych uczniów.


Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

Wyskakane Mikołajki

W tym roku uczniowie klasy 6b postanowili zrezygnować z przygotowywania prezentów dla wylosowanych kolegów z okazji dnia św. Mikołaja. Zamiast tego wybrali się do Ninja Parku Jumpownia w Bielsku-Białej.


Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, bo wreszcie szóstoklasiści mogli dać upust swojej energii, szaleć i skakać do woli. Robili to pod czujnym okiem bardzo sympatycznych trenerów, którzy zajęcia rozpoczęli od rozgrzewki, a zakończyli wojną piankową.


Cały wyjazd uważamy za bardzo udany, uśmiech gościł na każdej twarzy, więc mikołajki uznajemy za świetnie spędzony dzień i już nie możemy się doczekać, kiedy znowu odwiedzimy Ninja Park.


Bardzo dziękujemy pani Ewie Szlagor, która zechciała nam towarzyszyć w tej wyprawie i swoją pogodą ducha umiliła nasze klasowe mikołajki.Wychowawczyni - Agata Terlikowska

„Oskar i pani Róża” w Teatrze Nowym w Zabrzu

Uczniowie klas 5b oraz 6b pod opieką p. B. Paśniewskiej, p. M. Chrostek i p. A. Terlikowskiej 5 października 2018 r. wybrali się do Teatru Nowego. Dzień był wyjątkowo piękny i słoneczny. W Zabrzu zjedliśmy drugie śniadanie; posileni i w dobrych nastrojach zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się do teatru.

Przedstawienie było dość nietypowe, ponieważ zaproszono nas na scenę. W kameralnym gronie obejrzeliśmy oparty na znanej chyba wszystkim powieści spektakl, w którym też wzięliśmy udział. Wzruszająca historia śmiertelnie chorego Oskara i jego przyjaźń z ciocią Różą to przede wszystkim opowieść o miłości. Na scenie pojawiło się  tylko dwóch aktorów, dekoracje były dość surowe, ale przekaz płynący ze sceny dla nas wszystkich był jasny.

W codziennym zabieganiu, w tysiącu spraw czasami zapominamy, że trzeba docenić to, co mamy. Przedstawienie „Oskar i pani Róża” porusza bardzo trudny temat, często przez nas omijany. Bo przecież o śmierci mówić trudno, a rozmawiać o niej z uczniami, z dziećmi jest niezwykle ciężko. Teatr Nowy zaprezentował niebanalne przedstawienie - z szacunkiem, ale i sporą dawką humoru podjęto bolesny temat. Mamy nadzieję, że przynajmniej cześć naszych uczniów dzięki udziałowi w tym przedstawieniu zrozumiała, że warto cieszyć się każdym dniem życia.

 

Wychowawczyni – Agata TerlikowskaPamiętamy o naszych chłopcach

Dziewczęta z klasy 6b i w tym roku nie zapomniały o Dniu Chłopaka. Przygotowały upominki dla każdego kolegi z klasy – królowały kostki rubika, bidony i czapeczki – oraz zamówiły pizzę. Nasze świętowanie odbyło się podczas jednej z lekcji wychowawczych.

 

Wychowawczyni – Agata Terlikowska

 

 

Rok szkolny 2018/2019

.3 września 2018 roku uroczystą akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jesteśmy już szóstoklasistami! W tym roku wybraliśmy nowych przedstawicieli naszego klasowego samorządu.


Oto wyniki naszych „wyborów”:

PRZEWODNICZĄCY – Damian Kocięcki

ZASTĘPCA – Zuzanna Pawińska

SKARBNIK – Adrian Hałat


Życzymy wszystkim i sobie samym udanego nowego roku szkolnego!


Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

Spotkanie w bibliotece w Dworku

W środę 20 czerwca 2018 r. pod opieką pań Agnieszki Maciągi oraz Agaty Terlikowskiej klasy 5a i 5b wybrały się na pizzę oraz na spotkanie z panią Motyką w  bibliotece Dworku.

Podczas bardzo interesujących zajęć mogliśmy się dużo dowiedzieć na temat Ambrożego Grabowskiego. Był on XIX-wiecznym historykiem, księgarzem, kolekcjonerem, ale także archeologiem, antykwariuszem i autorem przewodników po Krakowie. Udało mu się np. ustalić imię autora ołtarza mariackiego. A co najciekawsze – Grabowski pochodził z Kęt.

Po zajęciach podziękowaliśmy pani Justynie Motyce, bibliotekarce, która w minionym roku szkolnym poprowadziła dla nas cykl lekcji warsztatowych.

Po wizycie w Dworku obie klasy wybrały się do Malinowego Lasu, ponieważ wygraliśmy voucher na pizzę. Obiad bardzo nam smakował i zadowoleni wróciliśmy do domów.


 

Zofia Front

 

 

Na wycieczce

W miniony poniedziałek, czyli 11. czerwca 2018 r., uczniowie klasy 5b pod opieką pani A. Węglarz oraz wychowawczyni pojechali do Dream Parku w Ochabach.


Piątoklasiści mogli spróbować swoich sił pokonując przeszkody w parku linowym i skacząc z 15-metrowej wieży. W Dream Parku zwiedzili dom postawiony do góry nogami, park miniatur, pobawili się na trampolinach.


Pogoda i humory dopisały, więc wyjazd uznajemy za udany.

 

Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 


Mówię wam, nie warto palić!

"Znajdź właściwe rozwiązanie" - pod takim hasłem w kwietniu został przeprowadzony cykl zajęć wychowawczych w klasie 5b.

Dotyczyły one przede wszystkim zagrożeń związanych z paleniem papierosów.

Uczniowie uczyli się, czym jest asertywność, poznawali funkcjonowanie układu oddechowego, szkodliwe substancje zawarte w nikotynie. Ważną częścią zajęć były warsztaty, podczas których młodzież mogła rozmawiać o sytuacjach trudnych, stresujących, komentować różne postawy i wybory swoich kolegów. Piątoklasiści obejrzeli również dwa filmy: Mówię wam, nie warto, w którym o wadach palenia mówiła między innymi modelka Agnieszka Maciąg oraz film fabularny o chłopcu, który mógł zaprzepaścić swoją szansę na sukces sportowy z powodu palenia. Zwieńczeniem naszych lekcji wychowawczych było wykonanie plakatów zachęcających do zdrowego stylu życiu i informujący o skutkach palenia.

Każdy z nas sam podejmie decyzję, jak zachowa się w trudnej dla siebie sytuacji. Oby jak najwięcej osób pamiętało, że palić po prostu nie warto i znalazło inne rozwiązanie niż sięgniecie po papierosa.Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 


Sukcesy Damiana, Dominika i Kacpra

W maju nasi trzej uczniowie odnieśli różne sukcesy.

Damian Kocięcki od wielu już lat jest zapalonym wędkarzem. W tym roku otwarcie sezonu wędkarskiego może uznać za udany, bo zdobył dwa puchary podczas zawodów spławikowych.

Kacper Szypra wziął udział w turnieju szachowych, który zorganizowano w naszej szkole. Jego występ należał do bardzo udanych. W tymże turnieju I miejsce w kategorii uczniów kl. 4 - 6 Dominik Hrapkowicz, który pokonał nawet starszych do siebie graczy. Jest to ogromny sukces! Oficjalnie możemy ogłosić, że Dominik zdobył puchar, medal i pamiątkowy dyplom podczas III TURNIEJU SZACHOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SP W NOWEJ WSI.

Gratulujemy Dominikowi, Kacprowi i Damianowi, że realizują swoje pasje i poszerzają zainteresowania. Chłopcy na  pewno jeszcze nie raz będą zdobywać medale i puchary.


 

Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

KinoSzkoła: Poszukiwania miecza D’Artagnana…

Uczniowie klasy 5b oraz 6b pod opieką wychowawczyń wzięli udział w wyjeździe do Domu Kultury. Wycieczka odbyła się 27.03. i była kolejną wizytą naszych uczniów w ramach projektu KinoSzkoła. Tym razem obejrzeliśmy film pod tytułem „Kod M”.

Przed pokazem odbyła się prelekcja na temat motywacji. Dyskutowano o tym, czym jest motywacja, do czego jest nam potrzebna, co może nas motywować, a co wręcz przeciwnie – demotywować. Sam film był ciekawy i pełen przygód, a jego główni bohaterowie wykazali ogromną motywację, by odnaleźć zaginiony miecz słynnego muszkietera D’Artagnana. Historia opowiada o bardzo upartej Isabel, która z pomocą przyjaciół rozpoczyna poszukiwania miecza. Jedyną wskazówką jest tajny kod.  Akcja filmu toczyła się na dwóch płaszczyznach – w czasach historycznych oraz współcześnie. Naszym uczniom holenderska produkcja przypadła do gust


Wychowawczyni - Agata Terlikowska<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13