Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe. "

Podsumowanie zbiórki baterii

W listopadzie uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji ekologicznej pod hasłem: „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”.

„Był sobie pies”

4 grudnia klasy: 4a, 4b, 5a i 6a obejrzały film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach pod opieką p. wicedyrektor Ł. Listwan i pań M. Węglińskiej, M. Majcherczyk, B. Matusiak.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

W piątek (7 grudnia) na hali OSiR w Kętach odbył się Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców z klas V i VI zorganizowany przez Akademię Siatkówki SOS w Kętach.

Podsumowanie zbiórki makulatury

Za nami kolejna już zbiórka makulatury. Jak co roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi z zaangażowaniem włączyła się w tę ekologiczną akcję.

“Szczęść Boże” dla górników

Barbórka to szczególny dzień dla wszystkich górników, dlatego też 4 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się do Remizy OSP w Nowej Wsi, aby podziękować górnikom - z okazji ich święta - za ciężką i niebezpieczną pracę w kopalni.

ETAP REJONOWY ZA NAMI

3 grudnia odbył się rejonowy etap Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej, w którym wzięło udział aż czworo przedstawicieli klas ósmych.

  • Podsumowanie zbiórki baterii

  • „Był sobie pies”

  • Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

  • Podsumowanie zbiórki makulatury

  • “Szczęść Boże” dla górników

  • ETAP REJONOWY ZA NAMI

VI a SP 2018/2019

 

Klasa VI a Szkoły Podstawowej - wych. Agnieszka Maciąga


 

Liczba uczniów: 16


Dziewczęta:

1. Dudys Oliwia

2. Zuzanna Gizicka

3. Emilia Jaromin

4. Amelia Jończy

5. Nikola Klimowska

6. Oliwia Kuś

7. Milena Rejman

8. Maria Spadek

9. Nicola Szymik


Chłopcy:

1. Kamil Dudziak

2. Sebastian Dyduch

3. Kacper Gasidło

4. Jacob Langenfeld

5. Jakub Pasternak

6. Miłosz Piskorek

7. Adrian Przystał


 

 

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Oliwia Kuś

Zastępca przewodniczącej - Oliwia Dudys

Skarbnik - Nikola Klimowska

 

 

Trójka klasowa:

Przewodniczący - p. Paweł Gizicki

Zastępca przewodniczącego - p. Sabina Jińczyk

Skarbnik - p. Agata Spadek

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 69.

 

 

 


 


Mikołaje są wsród nas

6 grudnia klasa VIa tradycyjnie obchodziła mikołajki. Każdy mógł zostać Mikołajem i sprawić radość wylosowanej koleżance lub koledze. Uśmiechnięte buzie obdarowanych świadczą o tym, że zawartość otrzymanych torebek prezentowych przypadła im do gustu. Widocznie wszyscy w tym roku byli grzeczni.

„Mikołajkowy” charakter tego dnia podkreślały czerwone stroje i czapki uczniów, gustowne rogi reniferów i in. ciekawe elementy garderoby.

Osoby, które wykonały gazetkę ścienną poświęconą mikołajkom oraz ubierające choinkę również stanęły na wysokości zadania. W klasie czuć już przedsmak świąt, a mikołajkowa lekcja wychowawcza przebiegła w radosnej atmosferze.

 

Wychowawczyni – Agnieszka Maciąga

 

 

„Był sobie pies”

 

4 grudnia klasa obejrzała film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach w ramach Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła.

Film poprzedziła krótka prelekcja na temat odpowiedzialności i szacunku wobec zwierząt. Prowadząca skłoniła uczniów do rozważań o wartości przyjaźni między człowiekiem a jego pupilem. Podkreśliła, że posiadanie zwierzęcia w domu (psa, kota, chomika, żółwia, papugi i innych) wiąże się z wrażliwością i odpowiedzialnością. Decydując się na zwierzaka należy poznać jego potrzeby i należycie wywiązywać się z obowiązków związanych z opieką nad nim. Ludzi i zwierzęta łączą uczucia.

„Był sobie pies” to historia czworonoga o imieniu Bailey, który zastanawia się nad sensem życia. Przechodząc koleje losu i różne rasy stara się wykorzystywać swoją sytuację, co nie zawsze podoba się jego właścicielom, ale zawsze dostarcza momentów do refleksji, jak i do śmiechu. Film ukazuje życie według psa, codzienne radości, postrzeganie świata, ale też różne strony odpowiedzialności związanej z opieką nad czworonogiem – pozytywne i negatywne, radosne i bolesne.

Obraz dostarczył młodym widzom wielu wzruszeń i stał się mądrą lekcją skierowaną przede wszystkim do tych, którzy marzą o posiadaniu psa.

 

Wychowawczyni - Beata Matusiak

 

 

 

 


Happening proekologiczny

14 listopada klasa VIa wzięła udział w happeningu proekologicznym, który miał miejsce na placu przed Domem Kultury w Kętach.

Zebranych uczniów przywitał pan burmistrz Krzysztof Jan Klęczar, ponieważ organizatorem wydarzenia była Gmina Kęty, a sam happening odbywał się w ramach realizacji projektu „GMINA KĘTY. Czyste powietrze - NASZA wspólna sprawa. Modernizacja źródeł ogrzewania na paliwa stałe w indywidualnych gospodarstwach domowych".

Spotkanie, w którym uczestniczyły szkoły z naszej gminy, miało na celu uświadomienie, jak ważne jest zachowanie czystego powietrza. Uczniowie zaprezentowali własnoręcznie wykonane transparenty oraz plakaty autorstwa uczniów z kl. IIIB gimnazjum. Amelia z kl. VIa zredagowała list – apel do osób palących śmieci w domowych kotłach. Niektóre banery i plakaty można z obejrzeć na korytarzu na pierwszym piętrze.

Zaangażowani uczniowie otrzymali zdrowe, ekologiczne upominki oraz gry i puzzle o tematyce ekologicznej, które zostaną przekazane do świetlicy szkolnej.


Wychowawczyni - Agnieszka Maciąga

 
Dzień pełen wrażeń

18 października uczniowie klasy VI a odwiedzili Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, gdzie wzięli udział w warsztatach Drogi do niepodległości.


Zostały one przygotowane przez pracowników muzeum z okazji 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Prowadzący zajęcia dr Andrzej Małysa przybliżył uczniom zagadnienia związane z I wojną światową. Omówił strony biorące udział w konflikcie. Podjął tematykę sytuacji Polaków w czasie wojny, przybliżył historię i walkę Legionów Polskich. Ciekawostką dla uczniów były informacje dotyczące mieszkańców Kęt i ich udział w tamtych tragicznych wydarzeniach. W części warsztatowej uczniowie wykonywali z papieru kotyliony w barwach narodowych.

Z muzeum klasa udała się do Domu Kultury, gdzie wzięła udział w prelekcji, która dotyczyła problemu tolerancji i akceptacji wśród młodzieży. Po ciekawej dyskusji wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli wzruszający film pt. ,,Cudowny chłopak”.

 

Grażyna Wasztyl

 


Dzień Chłopaka

W dniu 29.09 w klasie 6a odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczyny zamówiły 4 pizze i rozpoczęła się uczta. Następnie cała klasa usiadła z kółku, by zagrać w grę. To był naprawdę udany dzień. Zadowoleni chłopcy planują już, co zorganizują na Dzień Kobiet.Amelia Jończyk


Klasowe ogniesko


W środę, 3 października, klasa VIa korzystając z zaproszenia pana Michała Wójcickiego z Koła Łowieckiego „Orzeł” udała się ze swoją wychowawczynią  na ognisko do lasu w Malcu.


Najpierw pan Michał poinstruował uczniów, jak należy zapalać ognisko i jakie środki ostrożności trzeba zachować, żeby nie doprowadzić do pożaru, szczególnie podczas silnego wiatru.


Jako zawodowy strażak opowiadał o swojej pracy w Straży Pożarnej w Oświęcimiu oraz swoich   obowiązkach, które wykonuje jako członek Koła Łowieckiego. Przy okazji zachęcał do udziału w szkolnej zbiórce kasztanów i żołędzi. Zostaną one przeznaczone na pokarm dla dzikich zwierząt w czasie zimy.


Uczniowie własnoręcznie piekli kiełbaski, grzejąc się przy ognisku. Po smacznym posiłku przyszła pora na zabawy integracyjne i pląsy przy muzyce.


W dobrych nastrojach wracaliśmy spacerkiem przez pola, las i wzdłuż rzeki, szukając śladów jesieni. Rozmawialiśmy i zastanawialiśmy się, czy ktoś z nas pójdzie w ślady pana Wójcickiego i zostanie strażakiem lub myśliwym.Agnieszka Maciąga

 

 


Rok szkolny 2018/2019

.

Spotkanie w bibliotece w Dworku

W środę 20 czerwca 2018 r. pod opieką pań Agnieszki Maciągi oraz Agaty Terlikowskiej klasy 5a i 5b wybrały się na pizzę oraz na spotkanie z panią Motyką w  bibliotece Dworku.

Podczas bardzo interesujących zajęć mogliśmy się dużo dowiedzieć na temat Ambrożego Grabowskiego. Był on XIX-wiecznym historykiem, księgarzem, kolekcjonerem, ale także archeologiem, antykwariuszem i autorem przewodników po Krakowie. Udało mu się np. ustalić imię autora ołtarza mariackiego. A co najciekawsze – Grabowski pochodził z Kęt.

Po zajęciach podziękowaliśmy pani Justynie Motyce, bibliotekarce, która w minionym roku szkolnym poprowadziła dla nas cykl lekcji warsztatowych.

Po wizycie w Dworku obie klasy wybrały się do Malinowego Lasu, ponieważ wygraliśmy voucher na pizzę. Obiad bardzo nam smakował i zadowoleni wróciliśmy do domów.


 

Zofia Front

 

 

Wyjście do kina w Kętach

8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy V a i VI b uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINO SZKOŁA.


Przed obejrzeniem filmu odbyła się prelekcja pt. „Jak rozwiązywać konflikty?” Było to doskonałe wprowadzenie do tematyki filmu pt. „Tarapaty”. Główną bohaterką jest dwunastoletnia Julka, która chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz – pies Pulpet. Kiedy dzieciakom przypadkiem wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się ekscytująca przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka.

Na dalszy ciąg historii zapraszamy do kina.

 

Małgorzata Kasperek

 

 

Na wycieczce

Mimo niekorzystnej pogody, która uniemożliwiła wyjazd w góry, klasa V a miło spędziła dzień przeznaczony na wycieczkę pod opieką swojej wychowawczyni oraz pana Wiesława Wawaka.


Najpierw wzięliśmy udział w warsztatach zorganizowanych przez Dom Kultury w Kętach w ramach Dnia Młodego Konstruktora.

Na pierwszych warsztatach pt. „Budujemy mosty!” uczniowie za pomocą patyczków poznali podstawowe konstrukcje używane przy budowie mostów. Przy wykorzystaniu małych deseczek oraz wiedzy licealistów z V LO w Bielsku – Białej konstruowali niewielkie mosty, które potrafiły udźwignąć ciężar człowieka.

Podczas drugich warsztatów „Cegły – czyli zbuduj sobie mały dom” mogli się zabawić w budowlańców, w czym pomagali im studenci ATH. Z wykorzystaniem dużych i szybko integrujących się ze sobą klocków – cegieł doświadczyli na własnej skórze jak pracuje inżynier budownictwa i poznali smak budowy. Samodzielnie spróbowali i wykonali swój pierwszy mur z wykorzystaniem różnych form wiązania cegieł w murze. Wystarczyło łączyć cegły ze sobą i trzymać się przyjętych zasad budowlanych, czyli kątów prostych.

Popołudnie piątoklasiści spędzili w Bielsku-Białej w kinie Helios. Tam obejrzeli film „Avengers: Wojna bez granic” - amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów. Genialna obsada, świetna gra aktorska, fenomenalne efekty specjalne, cięty aczkolwiek zabawny humor, dobrze dobrana muzyka, ciekawy wątek fabularny. Była to wyjątkowa gratka dla fanów science-fiction i bohaterów Marvela.

Wyjazd zakończył się wizytą w McDonald’s, gdzie uczniowie kl. V a dzielili się wrażeniami z kina oraz komentowali zaskakujące, pozostawiające wielki zamęt w głowie zakończenie filmu.


Wychowawczyni - Agnieszka Maciąga

 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11