Dzisiaj jest niedziela, 25 lutego 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Są ludzie, którzy nigdy by nie byli zakochani, gdyby nie słyszeli o miłości. "

Wyjazd na grę w kregle

15 lutego grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się do kręgielni Hula Kula w Oświęcimiu.

Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

Nasze uczennicy rozpoczęły ferie zimowe na sportowo, bowiem w niedzielę (11 lutego) wzięły udział w inaugurującym turnieju mini siatkówki Grand Prix o Puchar Dyrektora Centrum Sportowo - Widowiskowego w Kozach.

VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

Tradycyjnie, jak co roku trzyosobowe drużyny wszystkich klas 4-6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum spotkały się, by rywalizować na słowa – VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany systemem belgijskim w dwóch kategoriach wiekowych już przeszedł do historii.

Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

W przededniu ferii klasa Va pojechała do Parku Trampolin w Bielsku-Białej, gdzie aktywnie spędziła czas korzystając z przeróżnych atrakcji jak np. basen z gąbkami, boisko do zbijaka, wsady do kosza, poducha, trampoliny itp.

KARNAWAŁ 2018

Karnawał to czas balów, radości i tańców. 8 lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi uczniowie wszystkich klas bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Zabawy na śniegu

Po długim oczekiwaniu na śnieżną aurę, nadszedł wreszcie dzień, w którym mogliśmy poszaleć na białym puchu.

  • Wyjazd na grę w kregle

  • Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

  • VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

  • Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

  • KARNAWAŁ 2018

  • Zabawy na śniegu

VI a SP 2017/2018

 

Klasa VI a Szkoły Podstawowej – wych. Łukasz Jasek

 


Liczba uczniów - 15


Dziewczęta:

1. Jolanta Czopek

2. Amelia Flasz

3. Julia Maciaszczyk

4. Justyna Okrzeszowska

5. Hanna Pękala

6. Natalia Pilarz

7. Anna Rodak


Chłopcy:

1. Piotr Bogunia

2. Kacper Czyszczoń

3. Kacper Feliniak

4. Maksymilian Krawczyk

5. Jakub Pawełkiewicz

6. Krystian Stańczyk

7. Jan Saternus

8. Dawid Suski


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Julia Maciaszczyk

Zastępca przewodniczącej - Kacper Czyszczoń

Skarbnik - Jolanta Czopek


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Agnieszka Pilarz

Zastępca przewodniczącej - p. Teresa Lipowska

Skarbnik - p. Agnieszka Czopek

 


Klasa opiekuje się salą nr 66.


 Wyjazd do teatru

29.09.2017r. uczniowie z klas szóstych  Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi udali się na spektakl do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Tym razem młodzi widzowie obejrzeli przedstawienie „Buratino” na motywach „Złotego kluczyka” Aleksego Tołstoja.

Spektakl w reżyserii Mariana Pecki przeniósł oglądających do bajkowej krainy, w której główny bohater jest lalką wyrzeźbioną z kawałka drewna. Naiwny i uparty Buratino przeżywa zabawne, ale i pełne grozy, przygody. Zdobyte doświadczenia pozwalają mu zrozumieć, gdzie kryją się prawdziwe skarby i komu wart zaufać.


Wychowawca - Łukasz Jasek


 

Wizyta w Studiu Filmów Rysunkowych

7 kwietnia 2017 r. zorganizowany został wyjazd klas piątych SP do Bielska–Białej do Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały filmy takie jak „Bolek i Lolek” czy „Reksio”. Dzięki pobytowi w Studio dzieci poznały kolejne etapy tworzenia filmu animowanego, poszerzyły swoją wiedzę na temat takich pojęć jak np. scenariusz filmowy, animacja, efekty specjalne dźwiękowe. Podczas pobytu w Studio dzieci miały okazję obcować z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci. Dowiedziały się jak film animowany powstawał kiedyś i jak powstaje dziś.  Wizyta zakończyła się 40 minutowym pokazem filmów w kinie "Studio" produkcji SFR. Wycieczka należała do bardzo udanych wyjazdów!


Małgorzata Kasperek / Łukasz JasekWigilijka klasowa

22 grudnia odbyła się w naszej klasie „wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Nastrój był bardzo świąteczny, mieliśmy dobre humory, czuliśmy się świetnie w swoim gronie. Potem śpiewaliśmy kolędy i częstowaliśmy się łakociami, które każdy z nas przyniósł.


Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania klasowej wigilijki.

 

Wychowawca – Łukasz JasekSpektakl "Dynastia Miziołków"

19 października 2016 r. klasa Va obejrzała w Domu Kultury w Kętach spektakl pt. „Dynastia Miziołków” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa, na podstawie książki o tym samym tytule.

Zabawna lektura została napisana w formie dziennika ucznia zwanego Miziołkiem, który opowiada swoje przygody w szkole, pokazuje swoje życie rodzinne i relacje z przyjaciółmi.


Wychowawca – Łukasz Jasek


 


Klasowa wycieczka do Krakowa i Bochni

Uczniowie klas IV a, IV b oraz V a wyjechali, w piątek – 3 czerwca, na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie oraz do Kopalni Soli w Bochni.

 

W Ogrodzie Doświadczeń oglądaliśmy pokazy z wykorzystaniem urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. Świat zaczynał nas dziwić coraz bardziej, ponieważ stopniowo poznawaliśmy kolejne prawa przyrody. Każde z urządzeń prezentowało jedno lub kilka zjawisk fizycznych.

Najwięcej emocji wzbudził ogromny kalejdoskop - układ luster, jak w popularnej zabawce – pod kątem 60 stopni, ale bez kolorowych szkiełek. Byliśmy za to my. Sami tworzyliśmy obiekt, który podlega wielokrotnym odbiciom. Kto nie miał wcześniej okazji to teraz mógł sprawdzić jak wygląda z każdej strony. Poszliśmy dalej, bo przecież nie można długo wytrzymać w tłumie sobowtórów.

Po tak świetnej zabawie udaliśmy się do Bochni, gdzie podziemną trasą turystyczną zwiedzaliśmy Kopalnię Soli. Tam też czekały nas atrakcje. Jechaliśmy kolejką, słuchaliśmy ciekawych opowieści, oglądaliśmy ekspozycję multimedialną. Panu Przewodnikowi w opowiadaniu o historii kopalni pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa - mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Zwiedzanie zakończyło się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracyjka, sklep z pamiątkami, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci.

Niektórzy grali w piłkę, w ping ponga czy też zjeżdżali ze zjeżdżalni. Komu brakowało sił mógł usiąść przy stole i zjeść posiłek.

Uczniowie pod szkołę przyjechali zmęczeni, ale z uśmiechniętymi buziami. Ta ciekawa wycieczka na pewno na długo pozostanie ich pamięci.


Opiekunowie wycieczki:

Beata Dwornik / Małgorzata Kasperek / Łukasz Jasek

 

 Sportowe sukcesy

W dniu 15.03.2016. odbyły się gminne zawody szkół podstawowych w mini piłce siatkowej. Nasz zespół zajął czwarte miejsce, ale dzielnie walczył w każdym meczu z przeciwnikiem którym byli chłopcy o rok starsi.

Wszystkim zawodnikom należą się brawa za udział w zawodach oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Klęczar, Jakub Kusak, Wojciech Cieślak, Damian Byrski, Marek Śmiechura, Bartłomiej Pękala.


Wychowawca - Łukasz Jasek

 Wigilijka

W dniu 22 grudnia uczniowie klasy 4a oraz 4b wraz z wychowawcami zgromadzili się przy wigilijnym stole, aby łamać się opłatkiem, składać sobie życzenia, śpiewać kolędy oraz częstować się pysznymi potrawami. Wszystko było bardzo smaczne.  Spotkanie przy stole wigilijnym i wzajemne życzenia stworzyły super świąteczną atmosferę.


Wychowawca - Łukasz Jasek

  


Wyjazd do kina

W poniedziałek -  16 listopada, nasza klasa udała się do Domu Kultury w Kętach, na projekcję filmu pt. "Siostry wampirki". Wyjazd do kina odbył się w ramach programu „Kino-Szkoła”. Ta pozaszkolna forma edukacji wykorzystuje film i nowe media jako narzędzia wychowawcze i profilaktyczne.


Wychowawca - Łukasz Jasek

 


Klasowe grilowanie

Dnia 20.06.2015 r. odbyło się  plenerowe spotkanie uczniów klas trzecich w nowowiejskim Dworku. Z inicjatywy rodziców i z ich pomocą  mogliśmy miło spędzić  sobotnie popołudnie, delektując się pysznymi domowymi wypiekami oraz kiełbaskami z grilla. Pogodna aura pozwoliła  skorzystać z atrakcji na placu zabaw.

W świetnych humorach pożegnaliśmy trzyletni etap nauki szkolnej. Po wakacjach czekają nas nowe wyzwania w klasie czwartej.


Dziękujemy Rodzicom.


trzecioklasiści z wychowawczynią

 Wycieczka do Parku Miniatur w Inwałdzie

15 maja 2015 r. w piątek, był słoneczny, pogodny dzień. To wprowadziło wszystkich w dobry nastrój, tym bardziej, że w planie mieliśmy wizytę w Parku Miniatur w Inwałdzie i czekało tam na nas wiele atrakcji! Postarała się o to pani Dorota Żmudka, wychowawczyni obu trzecich klas, która starannie przygotowała plan wycieczki i szczegółowy jej harmonogram.

Przekonaliśmy się, że Park Miniatur to miejsce niezwykłe. Najpierw przenieśliśmy się do starożytnego Egiptu. Zwiedzając „Wystawę Tutenchamona” mogliśmy dowiedzieć się, jak żyli Egipcjanie, gdy władzę sprawowali faraonowie. Duże wrażenie zrobił na nas egipski dom strachów (Egipt Horror Show). Nie wszystkim udało się przejść całą „straszną” trasę, niektórzy uczniowie nabrali odwagi, gdy obok nich szedł opiekun.

Bardzo ciekawa była wizyta w Średniowiecznej Krainie. Zobaczyliśmy osadę z chatami, w których mogliśmy przyjrzeć się pracy garncarza, kowala i powroźnika. Jeszcze większe atrakcje czekały na nas w samej warowni, a śpiewający smok wcale nie był groźny i nie bronił do niej dostępu. Tam zwiedziliśmy też zbrojownię. Razem ze średniowiecznymi rycerzami przenieśliśmy się na chwilę w sam środek pola bitwy o zamek! Po zwiedzeniu sali tortur, odetchnęliśmy z ulgą, bo mogliśmy szczęśliwie powrócić do naszych czasów.

W Inwałdzie nie tylko podziwialiśmy miniaturowe najważniejsze zabytki z całego świata, ale także mogliśmy świetnie bawić się w lunaparku. Zabawa była zagwarantowana, a emocji dostarczyły: Super Ślizg, Autoscooter i oczywiście Zielony Labirynt.

Na koniec pobytu w Parku Miniatur zobaczyliśmy smoki, a na chętnych czekała „beczułkowa karuzela”.

To był dobry dzień, pełen wrażeń, a pobyt inwałdzkim Parku Miniatur przyniósł nam wiedzę o przeszłości i zapewnił świetną zabawę. Wycieczka była bardzo udana!

Łukasz Jasek / Bogusława Szczupak

 

 


 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5