Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, co każą im płakać. "

GRUNT, TO RODZINKA!

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.  

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

13.06.2018 r. uczniów klas szóstych odwiedziła Pani Martyna Kolasa - ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Bielsku-Białej.

Zawody w piłkę siatkową

We wtorek (12 czerwca) na Orliku w Kętach przy stadionie Hejnału odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody w piłkę siatkową.  

„Program dla szkół” w klasach I - V

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych.  

Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

Zajęcia teatralne zawsze dostarczają swoim uczestnikom sporo zabawy. Rozwijanie talentów idzie w parze z nabywaniem umiejętności i zdobywaniem doświadczeń na różnych poziomach.  

WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy V a i VI b uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINO SZKOŁA.

  • GRUNT, TO RODZINKA!

  • WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

  • Zawody w piłkę siatkową

  • „Program dla szkół” w klasach I - V

  • Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

  • WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

V b SP 2017/2018

 

Klasa V b Szkoły Podstawowej - wych. Agata Terlikowska


 

Liczba uczniów - 18


Dziewczęta:

1. Julia Dąbrowska

2. Zofia Front

3. Maria Gołuch

4. Paulina Grabara

5. Sandra Kościukiewicz

6. Zuzanna Pawińska

7. Weronika Płonka

8. Martyna Porowska


Chłopcy:

1. Mateusz Bisaga

2. Damian Błaszczak

3. Tomasz Drabek

4. Adrian Hałat

5. Dominik Hrapkowicz

6. Kamil Juras

7. Damian Kocięcki

8. Kamil Naglik

9. Kacper Pawełkiewicz

10. Kacper Szpyra

 

 

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Julia Dąbrowska

Zastępca przewodniczącej - Zuzanna Pawińska

Skarbnik - Zofia Front

 

 

Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Renata Grabara

Zastępca przewodniczącej - p. Natalia Front

Skarbnik - p. Piotr Hrapkowicz


 

Klasa opiekuje się salą nr 56.


 
Na wycieczce

W miniony poniedziałek, czyli 11. czerwca 2018 r., uczniowie klasy 5b pod opieką pani A. Węglarz oraz wychowawczyni pojechali do Dream Parku w Ochabach.


Piątoklasiści mogli spróbować swoich sił pokonując przeszkody w parku linowym i skacząc z 15-metrowej wieży. W Dream Parku zwiedzili dom postawiony do góry nogami, park miniatur, pobawili się na trampolinach.


Pogoda i humory dopisały, więc wyjazd uznajemy za udany.

 

Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 


Mówię wam, nie warto palić!

"Znajdź właściwe rozwiązanie" - pod takim hasłem w kwietniu został przeprowadzony cykl zajęć wychowawczych w klasie 5b.

Dotyczyły one przede wszystkim zagrożeń związanych z paleniem papierosów.

Uczniowie uczyli się, czym jest asertywność, poznawali funkcjonowanie układu oddechowego, szkodliwe substancje zawarte w nikotynie. Ważną częścią zajęć były warsztaty, podczas których młodzież mogła rozmawiać o sytuacjach trudnych, stresujących, komentować różne postawy i wybory swoich kolegów. Piątoklasiści obejrzeli również dwa filmy: Mówię wam, nie warto, w którym o wadach palenia mówiła między innymi modelka Agnieszka Maciąg oraz film fabularny o chłopcu, który mógł zaprzepaścić swoją szansę na sukces sportowy z powodu palenia. Zwieńczeniem naszych lekcji wychowawczych było wykonanie plakatów zachęcających do zdrowego stylu życiu i informujący o skutkach palenia.

Każdy z nas sam podejmie decyzję, jak zachowa się w trudnej dla siebie sytuacji. Oby jak najwięcej osób pamiętało, że palić po prostu nie warto i znalazło inne rozwiązanie niż sięgniecie po papierosa.Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 


Sukcesy Damiana, Dominika i Kacpra

W maju nasi trzej uczniowie odnieśli różne sukcesy.

Damian Kocięcki od wielu już lat jest zapalonym wędkarzem. W tym roku otwarcie sezonu wędkarskiego może uznać za udany, bo zdobył dwa puchary podczas zawodów spławikowych.

Kacper Szypra wziął udział w turnieju szachowych, który zorganizowano w naszej szkole. Jego występ należał do bardzo udanych. W tymże turnieju I miejsce w kategorii uczniów kl. 4 - 6 Dominik Hrapkowicz, który pokonał nawet starszych do siebie graczy. Jest to ogromny sukces! Oficjalnie możemy ogłosić, że Dominik zdobył puchar, medal i pamiątkowy dyplom podczas III TURNIEJU SZACHOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SP W NOWEJ WSI.

Gratulujemy Dominikowi, Kacprowi i Damianowi, że realizują swoje pasje i poszerzają zainteresowania. Chłopcy na  pewno jeszcze nie raz będą zdobywać medale i puchary.


 

Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

KinoSzkoła: Poszukiwania miecza D’Artagnana…

Uczniowie klasy 5b oraz 6b pod opieką wychowawczyń wzięli udział w wyjeździe do Domu Kultury. Wycieczka odbyła się 27.03. i była kolejną wizytą naszych uczniów w ramach projektu KinoSzkoła. Tym razem obejrzeliśmy film pod tytułem „Kod M”.

Przed pokazem odbyła się prelekcja na temat motywacji. Dyskutowano o tym, czym jest motywacja, do czego jest nam potrzebna, co może nas motywować, a co wręcz przeciwnie – demotywować. Sam film był ciekawy i pełen przygód, a jego główni bohaterowie wykazali ogromną motywację, by odnaleźć zaginiony miecz słynnego muszkietera D’Artagnana. Historia opowiada o bardzo upartej Isabel, która z pomocą przyjaciół rozpoczyna poszukiwania miecza. Jedyną wskazówką jest tajny kod.  Akcja filmu toczyła się na dwóch płaszczyznach – w czasach historycznych oraz współcześnie. Naszym uczniom holenderska produkcja przypadła do gust


Wychowawczyni - Agata TerlikowskaWyjazd do Bielska–Białej do BCK

W poniedziałek tuż po feriach, czyli 26.02., uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką p. B. Matusiak, p. M. Chrostek, p. G. Wasztyl i p. A. Terlikowskiej wybrali się do Bielskiego Centrum Kultury, by obejrzeć  przedstawienie pt. „W pustyni i w sieci”.

Spektakl przygotował Wrocławski Teatr „In Art”, który przeniósł widzów do świata przypominającego grę komputerową. Główny bohater musi pokonać kolejne poziomy gry - aby tego dokonać, wykorzystuje swoją znajomość różnych szkolnych lektur. W przedstawieniu wykorzystano różne efekty, aktorzy przebierali się za bohaterów znanych tekstów kultury, na scenie ważną rolę odgrywały także efekty świetlne i dźwiękowe, które tak lubią młodzi widzowie.

Ten wyjazd był kolejną wizytą naszych uczniów w teatrze w tym roku szkolnym, kolejne przedstawienia planujemy obejrzeć w przyszłym roku.


Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

Drużynowy Turniej Scrabble

Tradycyjnie, jak co roku, trzyosobowe drużyny wszystkich klas 4-6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum spotkały się, by rywalizować na słowa – VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany systemem belgijskim w dwóch kategoriach wiekowych już przeszedł do historii.

Naszą klasę reprezentowała drużyna w składzie:


MARTYNA POROWSKA

KAMIL JURAS

KACPER SZPYRAOstatecznie nasza waleczna drużyna zajęła miejsce poza podium, bo uplasowaliśmy się na piątym miejscu. W przyszłym roku być może będzie lepiej, w tym cieszymy się z dobrej zabawy i zaangażowania w tę rozwijającą myślenie grę.


Wychowawczyni  - Agata Terlikowska 


CYBERPRZEMOC

W styczniu uczniowie klas piątych wzięli udział w kolejnych warsztatach prowadzonych przez p. Justynę Motykę z Biblioteki w Dworku. Tym razem tematem była cyberprzemoc.


Czym jest cyberprzemoc? Jest to stosowanie przemocy poprzez prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego takich jak SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w Internecie, portale społecznościowe i inne. Bez wątpienia zjawisko występuję dziś bardzo często i z pewnością wielu naszych uczniów nie raz padło ofiarą wyśmiewania czy zastraszania poprzez SMS-y czy portale społecznościowe. Z tego też względu Pani Motyka starała się uświadomić piątoklasistom, jak wiele krzywdy mogą komuś zrobić, jeśli stosują cyberprzemoc oraz przekazała rady, gdzie szukać pomocy jeśli już doświadczymy przykrości z powodu cyberprzemocy.

Na zakończenie uczniowie dowiedzieli się o platformie e-learningowej, gdzie mogą przejść kurs bezpiecznego korzystania z Internetu.

Tu znajduje się link do strony: http://www.saferinternet.pl/


6 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, warto, by przy tej okazji każdy z nas zadał sobie pytanie, na ile jestem bezpieczny w sieci i czy znam zasady budujące kulturę szacunku w Internecie.Agata Terlikowska / Agnieszka Maciąga

 

 

Wigilijka

Tradycją naszej szkoły są klasowe wigilijki, czyli spotkanie uczniów, wychowawcy i podzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie, próbowanie równych pyszności, które pojawiły się na „wigilijnym klasowym stole”. W tym roku uczniowie klasy 5b również urządzili takie klasowe spotkanie, aby po raz ostatni w tym roku kalendarzowym spędzić razem czas. Podczas łamania się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia, ta chwila dla większości z nas była miłą oraz uroczystą. Na zakończenie tego dnia wzięliśmy udział w przepięknym programie artysty stycznym przygotowanym przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

 


22 grudnia 2017 r.

Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

 

Nasze klasowe Mikołajki

W tym roku byliśmy zgodni, że, tak jak i w ubiegłym, z okazji Mikołajek będziemy się obdarowywać prezentami. Jedne były  bardziej, drugie mniej trafione, wszystkie okraszone sporą ilością słodkości. Lekcja przebiegła nam wesoło i bardzo przyjemnie, bo –choć powszechnie wiadomo – nasz zespół klasowy nie należy do najspokojniejszych i najgrzeczniejszych – to, kiedy chcemy, potrafimy razem wspaniale spędzić czas. I tak było tym razem. Pośmialiśmy się, spróbowaliśmy się też czegoś nowego o sobie dowiedzieć, wykorzystując pewną zabawę. Uśmiechy na zdjęciach dobitnie pokazują, jak fajnie podczas Mikołajek było w klasie 5b!


Wychowawczyni – Agata Terlikowska

 

 

Warsztaty bożonarodzeniowe w muzeum

Uczniowie klasy 5b przygotowując się do przeżycia świąt Bożego Narodzenia wybrali się 21 grudnia do muzeum w Kętach. Tam wzięliśmy udział w ciekawym wykładzie na temat tradycji bożonarodzeniowych „Na szczęście, na zdrowie, na to Boże Narodzenie”. Pracownicy muzeum wyjaśnili, jak dawniej wyglądała wieczerza wigilijna, skąd wziął się zwyczaj ubierania choinki oraz kolędowania. Po prezentacji i wykładzie piątoklasiści spróbowali swoich sił jako artyści - tworzyli malunki na szkle.


Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13