Dzisiaj jest wtorek, 17 października 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Mówimy niewiele. O takich trafionych radościach, niezasłużonych, niezaplanowanych, nie trzeba wiele mówić. "

Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

W sobotę (14 października) po raz pierwszy w tym roku szkolnym kilkunastu gimnazjalistów wyruszyło na rajd górski pod opieką pana Wiesława Wawaka.

Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz.

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…” Tak w dniu 12 października rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego program słowno-muzyczny, dedykowany pracownikom naszej szkoły, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 12 października 2017 roku na pewno na długo  pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych jak również i ich rodziców. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.  

Dyktando Niepodległościowe

Etap szkolny V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” przeprowadzono 10 października 2017r. w wielu szkołach województwa małopolskiego.  

DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego.” / Phil Bosmans /

  • Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

  • Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

  • „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

  • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  • Dyktando Niepodległościowe

  • DZIEŃ UŚMIECHU

V b SP 2017/2018

 

Klasa V b Szkoły Podstawowej - wych. Agata Terlikowska


 

Liczba uczniów - 18


Dziewczęta:

1. Julia Dąbrowska

2. Zofia Front

3. Maria Gołuch

4. Paulina Grabara

5. Sandra Kościukiewicz

6. Zuzanna Pawińska

7. Weronika Płonka

8. Martyna Porowska


Chłopcy:

1. Mateusz Bisaga

2. Damian Błaszczak

3. Tomasz Drabek

4. Adrian Hałat

5. Dominik Hrapkowicz

6. Kamil Juras

7. Damian Kocięcki

8. Kamil Naglik

9. Kacper Pawełkiewicz

10. Kacper Szpyra

 

 

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Julia Dąbrowska

Zastępca przewodniczącej - Zuzanna Pawińska

Skarbnik - Zofia Front

 

 

Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Renata Grabara

Zastępca przewodniczącej - p. Natalia Front

Skarbnik - p. Piotr Hrapkowicz


 

Klasa opiekuje się salą nr 56.


 
Nasz nowy samorząd klasowy

Początek piątej klasy to kilka zmian w planie lekcji, nowe podręczniki, jeszcze więcej zadań domowych i – oczywiście – nowe przydziały czynności. W tym roku, już w pierwszym tygodniu września,  uczniowie klasy 5b zdecydowali w tajnym głosowaniu, że chcą aby przewodniczącą naszego klasowego samorządu została Julka Dąbrowska. Jej zastępcą jest Zuzia Pawińska, która na pewno będzie wspierać Julkę w jej nowej roli i podzieli się kilkuletnim doświadczeniem, bo przecież Zuza „szefowała” klasie od kilku lat. Skarbnikiem została Zosia Front, to jej koledzy chcą powierzyć pieniądze, bo wierzą, że zdolności matematyczne i zdrowy rozsądek Zosi sprawią, że będzie skutecznie zarządzać naszymi klasowymi funduszami. Z dumą przedstawiamy zatem nasz nowy „zarząd”:


Przewodnicząca – Julia Dąbrowska

Zastępca – Zuzanna Pawińska

Skarbnik – Zofia Front


Dziewczętom życzę samych sukcesów w ich nowych rolach i funkcjach oraz liczę na owocną współpracę z przedstawicielkami klasy 5b.


Wychowawczyni – Agata Terlikowska

 

 

Niecodzienna lekcja języka polskiego

Każdy z nas korzysta z Internetu. Jednym służy przede wszystkim jako źródło wiedzy, innym do rozrywki. Uczniowie klasy 5b na zajęciach z wychowawcą rozmawiali, czy dziś w ogóle możliwe jest życie bez komórki, wysyłania smsów, grania w gry, ściągania plików, przeglądania facebooka….

Świetnie się złożyło, bo ten temat mogliśmy jeszcze rozwinąć, ponieważ wzięliśmy udział w bardzo ciekawym projekcie, który zrealizowali nasi starsi koledzy. 2 października zostaliśmy zaproszeni przez panią A. Mazur na niecodzienną lekcję języka polskiego. Dwaj gimnazjaliści przedstawili nam historię Internetu oraz omówili zalety i zagrożenia płynące z korzystania z sieci. Następnie obejrzeliśmy film, którego bohater był uzależniony od gier komputerowych.

Kolejnym punktem, najważniejszy, było obejrzenie przedstawienia, które przygotowali uczniowie klasy 2B gimnazjum pod opieką p. Mazur. Poznaliśmy historię trzech braci. Dwóch z nich nie wyobrażało sobie spędzenia jednego dnia bez wrzucenia czegoś na facebooka, trzeci korzystał z sieci, by porozmawiać z ojcem, znaleźć dodatkowe zadania na test z matematyki czy pomysł na oryginalny prezent dla koleżanki, który sam wykonał. Przesłanie płynące z tego przedstawienia było jednoznaczne: żyj w świecie realnym, dostrzegaj wokół prawdziwych ludzi, kieruj się sercem.

Każdy z nas czegoś się nauczył podczas tej niecodziennej lekcji. Trudno żyć w dzisiejszym świecie bez Internetu, ale ważne, aby nie zastąpił nam prawdziwego, tego najpiękniejszego z możliwych, świata.


Wychowawczyni - Agata Terlikowska


 


Sukces Zuzanny Pawińskiej podczas przesłuchań „Artystą być… 2017”

23 września odbyły się szkolne przesłuchania w ramach gminnego programu „Artystą być…”. Z naszej klasy w tym roku podczas występów zaprezentowała się tylko jedna uczennica, ale za to zrobiła to w mistrzowskim stylu. Zuzia przedstawiła baśń o znanym wszystkim Kopciuszku, ale w wersji Michała Rusinka – uwspółcześnionej i bardzo zabawnej.

Zuzia kocha scenę i ta miłość jest odwzajemniona. Bez trudu dali się o tym przekonać członkowie jury, którzy nagrodzili Zuzię, bowiem w kategorii taneczno-teatralnej została jedną z laureatek. Otrzymała zaproszenie na warsztaty artystyczne oraz Galę Finałową.

Gratuluję Zuzi jej sukcesu oraz trzymam kciuki za kolejne, bo że takie nadejdą nie mam najmniejszych wątpliwości.  Zuzia po prostu wie, jak artystą być!


Wychowawczyni -  Agata TerlikowskaKlasa 5b świętuje Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września, ale dziewczęta z klasy 5b postanowiły przygotować wyjątkową niespodziankę dla chłopców dzień wcześniej. Tą niespodzianką był pyszny tort ze zdjęciem całej klasy, który wszyscy ze smakiem zjedliśmy, aby mieć siły na udział w przeróżnych konkurencjach,  zabawach i konkursach. Za wykonane zadanie chłopcy otrzymywali dodatkowo słodki upominek. Bawiliśmy się dobrze, humory dopisywały, a chłopcy poczuli się docenieni przez swoje koleżanki.

Dziękuję serdecznie państwu Grabarom, którzy byli sponsorami  tortu oraz pomogli w organizacji naszego klasowego Dnia Chłopca. A wszystkim chłopakom – i tym dużym, i tym małym - jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego!

 

Wychowawczyni - Agata Terlikowska

oraz Dziewczęta z klasy 5 b
Występ naszych uczniów podczas dożynek.

10 września w Kętach odbyły się dożynki diecezjalno-powiatowo-gminne.


Uroczystości trwały cały dzień, a rozpoczął je korowód dożynkowy oraz uroczysta msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przewodniczył ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel.


Po liturgii odbył się tradycyjny obrzęd dożynkowym, a po nim szereg koncertów i występów, składających się na część artystyczną uroczystości. W programie były również występy dzieci i młodzieży z lokalnych szkół. Nie mogło zatem zabraknąć reprezentantów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Uczniowie klasy 5b przedstawili skecz pod tytułem „Marzenia do spełnienia, czyli sfrustrowana nauczycielka”.

Naszym młodym aktorom udało się rozbawić publiczność, swoje role zagrali niemal jak zawodowi wykonawcy, co tym bardziej zasługuje na uznanie, że występowali na wielkiej, profesjonalnej scenie. W skeczu zagrali: Zuzanna Pawińska, Julia Dąbrowska, Kamil Juras, Adrian Hałat, Dominik Hrapkowicz, Damian Błaszczak i Kacper Szpyra. Uczniowie klasy 5b na uroczystość zabrali całe rodziny, bowiem święto plonów było także okazją, by wspólnie spędzić czas w to jesienne, niedzielne popołudnie.


Wychowawczyni - Agata Terlikowska


Powitanie szkoły

Przygotowaliśmy akademię z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18.


Za nami wakacje! Niezapomniane chwile, piękne wspomnienia.

Uroczystą akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Pan Dyrektor Grzegorz Żak powitał zaproszonych gości: p. poseł Dorotę Niedzielę, doradcę burmistrza gminy Kęty p. Mateusza Hałata, radnego Rady Miejskiej w Kętach p. Wiesława Potocznego, przewodniczącą rady rodziców p. Sabinę Jończyk oraz wszystkich zgromadzonych na sali uczniów, rodziców i nauczycieli.

Minutą ciszy uczciliśmy poległych walczących o wolność naszej ojczyzny podczas II wojny światowej, a delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem gen. Wł. Sikorskiego, patrona szkoły.

Dzień 4 września 2017 r. to szczególny moment w polskiej edukacji. Na nowo mamy ośmioletnią szkołę podstawową. Dzisiaj w progi naszej placówki weszli uczniowie pierwszych klas. Zostali z ogromną życzliwością przyjęci przez dyrekcję, wychowawczynie: p. M. Pustelnik i p. K. Weźranowską, przewodniczącą Rady Rodziców – p. S. Jończyk oraz p. poseł Dorotę Niedzielę. Piernikowe serca, które otrzymali, na pewno na długo zostaną w ich pamięci, przypominając jak słodki i pachnący był ich pierwszy kontakt ze szkolnymi murami.

Część artystyczną (scenografia – p. Anna Grzywai p. Agata Mazur) przygotowali uczniowie klas V pod opieką p. Agaty Terlikowskiej i p. Agnieszki Maciągi. Oglądając przedstawienie, każdy miał nadzieję, że to on kiedyś złowi złotą rybkę, która spełni jego najskrytsze marzenia – same szóstki na koniec roku.

Ale… Trzeba mieć wędkę. Dlatego zapraszamy wszystkich do wytrwałej nauki, do której zachęcał również ks. Proboszcz M. Wądrzyk i ks. Wojciech Pastwa podczas Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

Na zakończenie akademii p. poseł Dorota Niedziela otrzymała z rąk p. dyrektora tytuł "Przyjaciela Szkoły". To wyróżnienie nadawane jest osobom, które w sposób szczególny współpracują z naszą szkołą, wspierając rozwój naszych wychowanków na wielu płaszczyznach.

Dzisiaj początek roku szkolnego, a potem cały wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i znów będą… wakacje!

 

tekst: Agata Mazur

zdjęcia: Natalia Bułaś / Gabriela Szarek


Czwartoklasiści w miasteczku westernowym

Po niemal całorocznym trudzie nauki uczniowie klas 4a i 4b wyruszyli 6 czerwca do Żor, by przeżyć przygodę rodem z Dzikiego Zachodu.


Na początku odwiedziliśmy Muzeum Ognia, które jest centrum nauki, pełni funkcje rozrywkowe i edukacyjne. Muzeum jest nowoczesnym obiektem, które przekazuje w niezwykle ciekawy oraz interaktywny sposób wiedzę na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych aż do współczesnych.


Kolejnym punktem programu był pobyt w miasteczku westernowym „Twinpigs”. Obejrzeliśmy pokaz umiejętności kowbojskich, a potem przez kilka godzin mogliśmy korzystać z najróżniejszych atrakcji w parku rozrywki. Były kręcące się beczki, koło młyńskie, park linowy, kolejka, pokaz w kinie 5D, przejście przez nawiedzoną sztolnię i wiele, wiele innych.


Uważamy pobyt w Żorach za bardzo udany i polecamy to miejsce wszystkim, którzy lubią aktywnie spędzać czas i niestraszne im spotkania z kowbojami. Opiekę nad żądnymi wrażeń czwartoklasistami pełniły wychowawczynie: p. Agnieszka Maciąga i p. Agata Terlikowska oraz p. Beata Dwornik, której szczególnie dziękujemy, że zechciała z nami spędzić ten dzień.


Agata TerlikowskaI ja mam talent!

9.05.2017 r. 36 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowało swoje zdolności artystyczne: muzyczne, aktorskie i plastyczne przed swoimi rówieśnikami oraz komisją w składzie: p. Justyna Motyka, p. Karina Piecuch, p. Barbara Ba-Gawęda.

Pięknie przygotowanym prezentacjom towarzyszyły niezwykłe emocje, przede wszystkim trema, tak trudna dla niektórych do opanowania. Świadczyło to jednak o tym, że ten konkurs miał dla występujących duże znaczenie i został potraktowany bardzo poważnie. Wszyscy występujący, jak powiedział na wstępie pan Dyrektor, są już zwycięzcami, ponieważ przygotowali się i odważyli zaprezentować swoje talenty przed publicznością.

Klasę  4b reprezentowały Martyna Porowska (w kategorii plastycznej) i Zuzanna Pawińska (kategoria aktorska). W kategorii Teatr Zuzia zdobyła III miejsce.


Magdalena Rodak

 

 

Ciekawy gość odwiedził klasy czwarte

We wtorek, 28. marca, klasy czwarte wraz z wychowawczyniami - p. Agatą Terlikowską oraz p. Agnieszką Maciągą - ponownie spotkały się z panem Michałem Wójcickim, członkiem Koła Łowieckiego ”Orzeł”.

Tym razem pan Michał przygotował bardzo interesującą prezentację multimedialną na temat ptactwa i zwierzyny łownej. Z pasją opowiadał o wyglądzie i życiu oraz znaczeniu poszczególnych zwierząt. Cierpliwie odpowiadał na pytania zainteresowanych.

Czwartoklasiści entuzjastycznie reagowali na kolejne slajdy z różnymi zwierzętami. Mogli m.in. zobaczyć zdjęcia i usłyszeć odgłosy łosia, jelenia, daniela, sarny, muflona, dzika, zająca, borsuka, lisa, jenota, piżmaka, szopa pracza, kuny, niedźwiedzia, a także gęsi, kaczki, bażanta czy jarząbka. Niektórzy próbowali je z powodzeniem naśladować. Momentami można było poczuć się w sali lekcyjnej jak w leśnej głuszy.

Uczniowie poznali również fachowe określenia łowieckie na poszczególne części ciała poznawanych zwierząt. Konia z rzędem temu, kto wie, co w myśliwskim języku oznaczają takie pospolite słowa jak np. lustro, kwiat, pędzel, suknia, łyżki, okulary, świece albo tabakiera, szable, parostki, chwost, słuchy, szpile czy gwizd. Myślę, że teraz spokojnie można o to zapytać uczniów klas czwartych.

Godzina upłynęła bardzo szybko, ale jestem pewna, że bezcenna wiedza zdobyta podczas tego spotkania zostanie w głowach naszych uczniów na długo.

Bardzo dziękujemy Panu Michałowi Wójcickiemu, że poświęcił swój wolny czas, by nas  odwiedzić i opowiedzieć o swoim nietuzinkowym hobby, jakim jest łowiectwo.


Agnieszka Maciąga


 Dzień Kobiet

Świętowanie Dnia Kobiet w klasie 4b trwało aż dwa dni.

8 marca chłopcy obdarowali kwiatami wszystkie uczące ich Panie Nauczycielki, nie zapomnieli też o wychowawczyni klasy, która ledwo uniosła wielki bukiet kolorowych róż. Dziewczynki z klasy 4b również dostały kwiaty, bo tego dnia Samorząd Uczniowski wręczał wszystkim dziewczętom tulipany. Nasza uczennica, Julka Dąbrowska, zdobyła też tytuł Najsympatyczniejszej Koleżanki w Szkole Podstawowej.

Następnego dnia chłopcy urządzili swoim koleżankom miłą niespodziankę. Do szkoły zostały dostarczone napoje i pizza, którymi wszyscy z wielkim smakiem uraczyliśmy się podczas klasowego spotkania. Nie zabrakło też zabaw, konkursów oraz pozytywnych emocji. Chłopcy spisali się na medal, dziewczynki były bardzo zadowolone.

Dziękuję Rodzicom uczniów klasy 4b, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu Dnia Kobiet.


Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11