Dzisiaj jest poniedziałek, 15 października 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Wiersze: to jest właśnie walka ze światem. "

Jesień w klasie II b

23 września powitaliśmy kalendarzową jesień. Przez następne dni nasza tematyka zajęć w kl. II b skupiona była wokół tej barwnej, kolorowej pory roku.

Niecodzienna edukacja w klasach młodszych

Kolejnym ciekawym wydarzeniem na terenie naszej szkoły w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" była muzyczno-wokalnie-ruchowa edukacja w klasach młodszych.

Pierwsze kroki w szkole

Minął pierwszy miesiąc nauki szkolnej. Dla uczniów klas pierwszych był on czasem nawiązywania nowych przyjaźni, poznawania nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz „oswajaniem” nowego miejsca, w którym przyjdzie im spędzić najbliższe lata.

Wybraliśmy się na rajd górski

W minioną sobotę (6 października) wybraliśmy się na pierwszy w tym roku rajd górski.  

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

W dniu 1 października 2018 r. odbyło się pierwsza w tym roku szkolnym sesja Młodzieżowej Rady w Kętach. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 7b - Marcela Musiał oraz Nicola Jurecka.

Dzień Chłopca w klasie IV b

Dzień chłopaka w klasie IV b obchodzony był w tym roku troszeczkę nietypowo…  

  • Jesień w klasie II b

  • Niecodzienna edukacja w klasach młodszych

  • Pierwsze kroki w szkole

  • Wybraliśmy się na rajd górski

  • Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

  • Dzień Chłopca w klasie IV b

V a SP 2018/2019

 

Klasa V a Szkoły Podstawowej - wych. Beata Matusiak


 

Liczba uczniów: 17


Dziewczęta:

1.  Sonia Dudys

2.  Martyna Gawlińska

3.  Zuzanna Grzywa

4.  Karolina Lipowska

5.  Amelia Pałamarczuk

6.  Wiktoria Płonka

7.  Martyna Pysz

8.  Adrianna Słonka

9.  Nadia Sokół

10. Anna Szyszka

11. Karolina Wojewodzic

12. Weronika Wojewodzic


Chłopcy:

1. Bartłomiej Dąbrowski

2. Wojciech Jończy

3. Szymon Miksa

4. Jakub Piskorek

5. Jakub Ziętek

 


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Nadia Sokół

Zastępca przewodniczącej - Adrianna Słonka

Skarbnik - Martyna GawlińskaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Lucyna Sokół

Zastępca przewodniczącej - p. Elżbieta Płonka

Skarbnik - p. Bogumiła Pysz

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 54.

 Rok szkolny 2018/2019

.

Wycieczka uczniów klas czwartych do Bochni

W poniedziałek, 4 czerwca, uczniowie z klas: 4a i 4b zwiedzili Kopalnię Soli w Bochni, najstarszą na ziemiach polskich kopalnię soli kamiennej, skarb światowego dziedzictwa UNESCO.

Wędrowali trasą turystyczną z przewodnikami pod opieką nauczycieli: p. B. Paśniewskiej, p. M. Chrostek i p. B. Matusiak. Podróż rozpoczęła się od zjazdu do kopalni windą górniczą na głębokość 212 m, a następnie przejazdu podziemną kolejką. Na trasie towarzyszyła zwiedzającym ciekawa ekspozycja multimedialna, która w niespotykany sposób prezentowała wieki historii solnego górnictwa, piękno solnych komór oraz wspaniałych geologicznych formacji.

Szlak zwiedzania prowadził również przez kopalniane kaplice, które pełniły ważne funkcje, od miejsc kultu, źródeł otuchy, zapewniania bezpieczeństwa górnikom, po doskonały punkt orientacyjny.

Zwieńczeniem wizyty w kopalni był pobyt w największej spośród bocheńskich komór solnych – komorze Ważyn. Tam uczniowie mieli czas na chwilę odpoczynku, zakup pamiątek i smaczne przekąski w podziemnym bufecie.

Pobyt w zabytkowych wyrobiskach kopalni - w prawdziwym podziemnym labiryncie pod miastem - dostarczył czwartoklasistom wyjątkowych wrażeń z niezwykłej podróży w czasie.


 

Wychowawczyni -  Beata Matusiak


 

 

Uczestniczymy w projekcie KinoSzkoła

W poniedziałek 23 kwietnia uczniowie wraz z wychowawcą wyruszyli pieszo do Domu Kultury w Kętach na film pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.


Seans filmowy poprzedziła prelekcja o sztuce wyrażania emocji. Uczniowie poznali znaczenie słowa emocje i starali się wskazać czym różnią się emocje od uczuć. Rozpoznawali je na podstawie pojawiających się na ekranie różnych min i wyrazów twarzy. Swobodnie wypowiadali się na temat sytuacji, w których czuli emocje takie jak: ulga, tęsknota, ponurość, zakłopotanie, zachwyt, duma, żal, wstyd, pogarda, zazdrość, rozpacz i wiele innych. Wyrażanie emocji nie jest łatwe...


„Ania z Zielonego Wzgórza” odkrywa historię dziewczynki o niezwykłej wyobraźni i wrażliwym usposobieniu. Gdy Ania Shirley zostaje przygarnięta przez rodzeństwo Marylę i Mateusza, jej tułaczka po sierocińcach i rodzinach zastępczych kończy się, a zaczyna nowy etap w życiu. Mimo iż wcześniej doświadczyła wiele bólu i przemocy, potrafi nawiązać pełną, głęboką relację z nową rodziną.


Film pobudził młodych widzów do refleksji, pozwolił zastanowić się i odpowiedzieć na pytania: Czy doceniamy to, co mamy? Czy jesteśmy otwarci na wyrażanie swych uczuć? Jakie są nasze relacje z bliskimi, czym jest rodzina, jakie wartości są dla nas ważne?

 


Wychowawczyni - Beata Matusiak

 

 

Dzień Kobiet

Miłym wydarzeniem w naszej klasie był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Chłopcy w dowód sympatii złożyli swoim koleżankom życzenia oraz wręczyli kwiaty i drobne upominki. Postarali się  wprowadzić panie w dobry nastrój podczas zabawy „koło fortuny” połączonej ze słodkimi nagrodami. Lekcja wychowawcza była pełna uśmiechu i radości.

Dziękuję chłopcom za zorganizowanie klasowego święta.

 

Wychowawczyni – Beata Matusiak

 

 

Wyjazd do Bielska–Białej do BCK

W poniedziałek tuż po feriach, czyli 26 lutego, uczniowie klasy 4a wybrali się do Bielskiego Centrum Kultury, by obejrzeć przedstawienie pt. „W pustyni i w sieci”.

Spektakl przygotował Wrocławski Teatr „In Art”, który przeniósł widzów do świata przypominającego grę komputerową. Główny bohater musi pokonać kolejne poziomy gry - aby tego dokonać, wykorzystuje swoją znajomość różnych szkolnych lektur. W przedstawieniu wykorzystano różne efekty, aktorzy przebierali się za bohaterów znanych tekstów kultury, na scenie ważną rolę odgrywały także efekty świetlne i dźwiękowe, które tak lubią młodzi widzowie.

Ten wyjazd był kolejną wizytą naszych uczniów w teatrze w tym roku szkolnym, kolejne przedstawienia planujemy obejrzeć w przyszłym roku.


Agata Terlikowska / Beata Matusiak


 

Turniej SCRABBLE

Dnia 18 stycznia odbył się w naszej szkole VI Drużynowy Turniej Scrabble. Graliśmy systemem belgijskim. Naszą klasę reprezentowały trzy osoby: Nadia Sokół, Sonia Dudys i Jakub Piskorek. Na początku nie szło nam najlepiej, ale potem ułożyliśmy kilka bogatych słów. Zakończyliśmy na wysokim – III miejscu w kategorii klas 4 – 6 SP i otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.


Była dobra zabawa i miło wspominamy ten czas.


Nadia Sokół, kl. 4 a

Wychowawczyni - Beata MatusiakSmaczne WYRÓŻNIENIE

Uczniowie 4a we wtorek, 16 stycznia wybrali się do restauracji „Malinowy Las” w Nowej Wsi na pizzę, którą zafundowała Rada Rodziców za wyróżnienie w konkursie na najciekawsze zdjęcie do szkolnego kalendarza.

Klasowe wyjście połączone z degustacją włoskiego przysmaku było nie tylko nagrodą w konkursie, ale również okazją do świętowania osiągnięć w I okresie. Czwartoklasiści dołożyli starań, aby go pomyślnie zakończyć i zdobyć jak najlepsze oceny z przedmiotów i zachowania.

Spotkanie integracyjne stało się też sprzyjającą okolicznością do refleksji i podsumowań  mijającego półrocza oraz układania planów na przyszły. Uczestnikom dopisywał dobry humor, nie brakowało wspomnień zabawnych szkolnych sytuacji, przywoływanych w przyjaznej atmosferze klasowego grona.

 


„Bardzo podobało się nam wyjście do „Malinowego Lasu”, ponieważ wspólnie spędziliśmy czas -  ciekawie, wesoło, świątecznie. Rozmawialiśmy ze sobą oraz śmialiśmy się i była okazja bliżej się poznać. Wszyscy byli dla siebie mili i serdeczni.”

/Martyna Gawlińska, kl. 4a/„Zamówiliśmy różne smaki pizzy - była pyszna! Przyjemnie nam się rozmawiało, miło ten czas wspólnie spędziliśmy.”

/Anna Szyszka, kl. 4a/„Było fajnie, pizza bardzo nam smakowała. Radośnie spędziliśmy czas, jedząc i rozmawiając ze sobą. Mam nadzieję, że takich wyjść będzie więcej!”

/Szymon Miksa, kl. 4a/Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców.


Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

Świątecznie…

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...” Jednym z takich pięknych, świątecznych spotkań była klasowa wigilijka, która odbyła się 22 grudnia. Podzieliliśmy się wtedy opłatkiem, życząc sobie wszelkiej pomyślności i zasiedliśmy do wspólnego stołu. Spotkanie przebiegło w radosnym, świątecznym nastroju, a po nim obejrzeliśmy szkolne jasełka.

Dziękujemy rodzicom, a w szczególności paniom: Bogumile Pysz i Lucynie Sokół za pomoc w przygotowaniu wigilijnego spotkania.


Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

Mikołajki w naszej klasie

Któż nie lubi dostawać prezentów? Aby tradycji stało się zadość, uczniowie 4 a wraz z wychowawczynią zorganizowali sobie klasowe Mikołajki w dniu 8 grudnia. Wszyscy dostaliśmy upominki! Było dużo radości i wrażeń w rozpakowywaniu prezentów, które okazały się miłymi niespodziankami dla każdego z nas. Godzina wychowawcza była wyjątkowo „słodka” i upłynęła szybko w atmosferze dobrej zabawy.


Wychowawczyni -  Beata Matusiak

 


Przyjaźń jako wartość

15 listopada, klasa obejrzała film pt. „Gabriel” w ramach programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła i wysłuchała prelekcji na temat wartości przyjaźni.


„Gabriel” to film przygodowy, nagradzany na festiwalach dla dzieci i młodzieży, opowiadający

o perypetiach dwunastoletniego Tomka, wychowywanego przez dziadków. Pasją chłopca jest motoryzacja, dlatego wolny czas spędza w warsztacie samochodowym z mechanikiem, który jest dla niego jedynym przyjacielem. Tomek wciąż jednak tęskni za tatą - nie widział go od lat i postanawia rodzica odnaleźć. Wyrusza w podróż i popada w kłopoty, ale wychodzi z nich cało, dzięki pomocy kolegi Gabrysia, na którego może liczyć w każdej chwili. Chłopcy zaprzyjaźniają się…

Film poprzedziła krótka prelekcja na temat wartości i znaczenia przyjaźni w życiu każdego z nas. Zgromadzeni w sali kinowej uczestnicy, z pomocą prowadzącej poszukiwali odpowiedzi na pytania:

Co daje nam przyjaźń, a czego od nas wymaga? Co to znaczy oswoić? Czy w dzisiejszym świecie jest miejsce na przyjaźń? Pogadanka zakończyła się interpretacją sentencji: „Przyjaciel nie zawsze jest w stanie Cię podnieść, ale za to nie pozwoli Ci upaść!”


Uczniowie mieli okazję obejrzeć dobry film, który wprowadza w świat wartości niezwykle ważnych, będących drogowskazami w codziennym życiu.


Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6