Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe. "

Podsumowanie zbiórki baterii

W listopadzie uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji ekologicznej pod hasłem: „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”.

„Był sobie pies”

4 grudnia klasy: 4a, 4b, 5a i 6a obejrzały film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach pod opieką p. wicedyrektor Ł. Listwan i pań M. Węglińskiej, M. Majcherczyk, B. Matusiak.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

W piątek (7 grudnia) na hali OSiR w Kętach odbył się Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców z klas V i VI zorganizowany przez Akademię Siatkówki SOS w Kętach.

Podsumowanie zbiórki makulatury

Za nami kolejna już zbiórka makulatury. Jak co roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi z zaangażowaniem włączyła się w tę ekologiczną akcję.

“Szczęść Boże” dla górników

Barbórka to szczególny dzień dla wszystkich górników, dlatego też 4 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się do Remizy OSP w Nowej Wsi, aby podziękować górnikom - z okazji ich święta - za ciężką i niebezpieczną pracę w kopalni.

ETAP REJONOWY ZA NAMI

3 grudnia odbył się rejonowy etap Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej, w którym wzięło udział aż czworo przedstawicieli klas ósmych.

  • Podsumowanie zbiórki baterii

  • „Był sobie pies”

  • Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

  • Podsumowanie zbiórki makulatury

  • “Szczęść Boże” dla górników

  • ETAP REJONOWY ZA NAMI

IVa SP 2018/2019

 

Klasa IV a Szkoły Podstawowej - wych. Magdalena WęglińskaLiczba uczniów: 22


Dziewczęta:

1.  Weronika Adamus

2.  Michalina Dziubek

3.  Zofia Fejdych

4.  Natalia Jończyk

5.  Wiktoria Kula

6.  Zuzanna Majdak

7.  Gabriela Puról

8.  Wiktoria Stańczyk

9.  Maja Śmiechura

10. Aleksandra Tobiasiewicz

11. Julia Żmudka


Chłopcy:

1.  Wojciech Bisaga

2.  Patryk Furmański

3.  Hubert Hudziak

4.  Adrian Kaspera

5.  Daniel Kowalski

6.  Adam Krawczyk

7.  Patryk Marszałek

8.  Oskar Osiecki

9.  Franciszek Piekiełko

10. Kacper Skoraczewski

11. Kamil SzpyraSamorząd klasowy:

Przewodniczący - Adam Krawczyk

Zastępca przewodniczącego - Kamil Szpyra

Skarbnik - Zuzanna MajdakTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Sabina Jończyk

Zastępca przewodniczącej - p. Barbara Majdak

Skarbnik - p. Aneta TobiasiewiczKlasa opiekuje się salą nr 48.

 Wizyta w muzeum

6 listopada uczniowie klasy IV a odwiedzili Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, gdzie wzięli udział w warsztatach "Drogi do niepodległości".

Zostały one przygotowane przez pracowników  muzeum z okazji 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Prowadzący zajęcia dr Andrzej Małysa opowiadał uczniom o I wojnie światowej. Pokazywał mapę przedstawiającą państwa  biorące udział w działaniach wojennych. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o tym, co przedstawiają zdjęcia z tamtych lat.  Ciekawostką   dla uczniów były informacje dotyczące mieszkańców Kęt i ich udział w  tamtych tragicznych wydarzeniach. Z ciekawością słuchali o wizycie w mieście Józefa Piłsudskiego i jego legionistów, działalności lazaretu - szpitala wojskowego - u sióstr Klarysek. Wysłuchali wspomnień pozostawionych przez mieszkańców, którzy byli  świadkami tamtych dni. Dowiedzieli się jak trudna była droga naszej Ojczyzny do wolności.  W części warsztatowej uczniowie  wykonywali z papieru kotyliony w barwach narodowych.

 

Grażyna Wasztyl

 


Warsztaty z kodowania

W dniu 8 października 2018 r. klasa 4a udała się Domu Kultury w Kętach na warsztaty z kodowania pod opieką wychowawczyni – p. Magdaleny Węglińskiej i p. Beaty Dwornik.

Skorzystaliśmy z zaproszenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach do wzięcia udziału w Beskidzkim Festiwalu Kodowania. Zajęcia odbyły się w gościnnych murach Domu Kultury, który nieodpłatnie użyczył pomieszczeń.

Celem przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki kodowania i poznania możliwości jego zastosowania min. w robotyce oraz rozwijanie umiejętności logicznego myślenia.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z programowania z wykorzystaniem Ozobotów, które poprowadziła p. Daria Szyjka z Centrum Kreatywnego „FUTURE”. Czwartoklasiści byli zaangażowani w zajęcia, które bardzo ich zainteresowały. Mieliśmy także okazję oglądać inne roboty prezentowane przez lokalne kluby z Chrzanowa, Polanki Wielkiej i Brzeszcz.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i każdy uczestnik otrzymał plan lekcji.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 

Beata Dwornik

 „Dzień Chłopaka” w naszej klasie!

28.09.2018 r. podczas zajęć z wychowawcą świętowaliśmy Dzień Chłopaka.  Dziewczynki z pomocą rodziców stanęły na wysokości zadania. Dla chłopców zorganizowano nie lada niespodzianki: szkolni koledzy zostali obdarowani długopisami, smyczami do kluczy oraz słodyczami. Nie zabrakło przepysznego poczęstunku w formie pysznego ciasta, przygotowanego przez jednego z rodziców oraz napoju, który gasił pragnienie po zabawach i tańcach zorganizowanych przez  klasowe koleżanki.

Niestety, czas nie pozwolił nam kontynuować coraz to lepszej zabawy, ale „co się odwlecze to…” i jeszcze będzie okazja ku temu by wspólnie poświętować.Wychowawczyni - Magdalena Węglińska

 

 


 


 


Rok szkolny 2018/2019

.

„Grunt, to Rodzinka!”

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca 2018 r. odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny złożony z trzech części. W pierwszej części nawiązali do Dziadków, którzy scalają Rodzinę i są jej fundamentem. Drugi „akt” zadedykowali swoim Rodzicom – najważniejszym osobom w ich życiu, pierwszym opiekunom, nauczycielom i wychowawcom. Mówiąc o Rodzinie, nie mogli zapomnieć o sobie, o Dzieciach – źródle nadziei.

Uczniowie pokazali licznie zgromadzonej publiczności różnorodne talenty. Pełne humoru, tańca i muzyki wystąpienie uwieńczyła niespodzianka przygotowana przez wychowawczynie – była to prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia dzieci począwszy od klasy pierwszej, a skończywszy na trzeciej.


Zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego zwiastuje duże zmiany, nowe wyzwania i obowiązki. Wychowawczynie życzą Dzieciom i ich Rodzicom satysfakcji i wielu sukcesów w dalszej drodze ku wiedzy.


Wychowawczyni - Malwina Pocik

 


Wycieczka klasowa do Pszczyny

6 czerwca uczniowie klas trzecich SP wraz z wychowawczyniami i panią Agatą Spilą udali się do Pszczyny.


Jednym z celów wycieczki była wizyta w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze zwyczajami żubrów i innych zwierząt zamieszkujących tereny południowej Polski m.in. muflonów, jeleni, saren, danieli, kaczek, gęsi i pawi indyjskich.

Kolejnym etapem naszej przygody było zwiedzanie Muzeum Zamkowego, do którego prowadziły urokliwe alejki parkowe.

Pani Przewodnik oprowadziła uczniów po komnatach i przybliżyła historię zamku oraz jego właścicieli. Warto wspomnieć, że w jego wnętrzach zachowało się aż 80% oryginalnego wyposażenia z przełomu XIX/XX wieku.

Nasza wędrówka zakończyła się w Skansenie o nazwie Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Dzieci podziwiały wyjątkowe, zabytkowe chaty, z których większość to budynki zbudowane z pierwotnych materiałów. We wnętrzach zgromadzone zostały autentyczne sprzęty: rolnicze, rzemieślnicze i narzędzia codziennego użytku.


Spędziliśmy bardzo miły dzień, wycieczka była wspaniałym wyjazdem. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących życia naszych przodków.

 

Wychowawczyni - Malwina Pocik

 


Dzień Sportu

Bajkowy Świat

Każde dziecko małe i duże zna „Reksia” i „Bolka i Lolka”.

Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej udali się na wycieczkę do Bielskiego Studia Filmów Rysunkowych.

Podczas pobytu w Studio dzieci w kolejnych pomieszczeniach poznawały proces powstawania filmu rysunkowego. Mogli na żywo podziwiać prawdziwe dekoracje, rekwizyty, projekty postaci
i rysunków animacyjnych.

Ponadto poszerzona została ich wiedza na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe.

Uczniowie aktywnie brali udział w warsztatach, byli zainteresowani, chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Wycieczka bardzo się podobała, sprawiła dzieciom wiele radości.

Zwiedzania Studia zakończyła 30 minutowa projekcja filmów z serii „Kuba i Śruba”.

 

Wychowawczyni - Malwina PocikKARNAWAŁ 2018

Karnawał to czas balów, radości i tańców. 8 lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi uczniowie wszystkich klas bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Zabawę rozpoczęły dzieci z najmłodszych klas, udając się w kosmiczną podróż. Każdy miał możliwość zaprezentowania swojego stroju na specjalnie przygotowanej scenie oraz zapozowania do zdjęć fotoreporterom. Wszystko dzięki niesamowitej parze wodzirejów, która zapewniła tego dnia niepowtarzalną atmosferę.

 

Wychowawczyni – Malwina PocikWigilijka

22 grudnia uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią spotkali się przy wigilijnym stole. Wszyscy złożyli sobie piękne życzenia i podzielili się opłatkiem.

Ten miły czas spędziliśmy na rozmowach oraz śpiewaniu kolęd. Dzięki wsparciu rodziców nasz stół był suto zastawiony.Wychowawczyni - Malwina Pocik

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5