Dzisiaj jest poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Panie, spraw, abym zawsze pragnął więcej niż zdołam osiągnąć. "

ZBIÓRKA SŁODYCZY

Drodzy rodzice i uczniowie! Tradycyjnie już nasza Szkoła przygotowuje świąteczne prezenty dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Międzybrodziu Żywieckim.

WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

W listopadzie została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka zużytych baterii.

DLACZEGO LAJKUJEMY?

Dlaczego lajkujemy? Pod takim tytułem odbyły się kolejne już warsztaty dla uczniów klas piątych, które 5. grudnia poprowadziła Pani Justyna Motyka z zaprzyjaźnionej biblioteki w Dworku.

Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

Marta Byrska, uczennica klasy IIIA gimnazjum zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

W tym roku Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi ponownie wzięła udział w zbiórce kasztanów i żołędzi.  

ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

Początkiem grudnia klasa Va doczekała się już wizyty św. Mikołaja oraz zorganizowała klasowe andrzejki.

  • ZBIÓRKA SŁODYCZY

  • WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

  • DLACZEGO LAJKUJEMY?

  • Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

  • PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

  • ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

IV a SP 2017/2018

 

Klasa IV a Szkoły Podstawowej - wych. Beata Matusiak


 

Liczba uczniów: 17


Dziewczęta:

1.  Sonia Dudys

2.  Martyna Gawlińska

3.  Zuzanna Grzywa

4.  Karolina Lipowska

5.  Amelia Pałamarczuk

6.  Wiktoria Płonka

7.  Martyna Pysz

8.  Adrianna Słonka

9.  Nadia Sokół

10. Anna Szyszka

11. Karolina Wojewodzic

12. Weronika Wojewodzic


Chłopcy:

1. Bartłomiej Dąbrowski

2. Wojciech Jończy

3. Szymon Miksa

4. Jakub Piskorek

5. Jakub Ziętek

 

 

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Anna Szyszka

Zastępca przewodniczącej - Wiktoria Płonka

Skarbnik - Amelia Pałamarczuk

 

 

Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Lucyna Sokół

Zastępca przewodniczącej - p. Elżbieta Płonka

Skarbnik - p. Bogumiła Pysz

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 54.

 Przyjaźń jako wartość

15 listopada, klasa obejrzała film pt. „Gabriel” w ramach programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła i wysłuchała prelekcji na temat wartości przyjaźni.


„Gabriel” to film przygodowy, nagradzany na festiwalach dla dzieci i młodzieży, opowiadający

o perypetiach dwunastoletniego Tomka, wychowywanego przez dziadków. Pasją chłopca jest motoryzacja, dlatego wolny czas spędza w warsztacie samochodowym z mechanikiem, który jest dla niego jedynym przyjacielem. Tomek wciąż jednak tęskni za tatą - nie widział go od lat i postanawia rodzica odnaleźć. Wyrusza w podróż i popada w kłopoty, ale wychodzi z nich cało, dzięki pomocy kolegi Gabrysia, na którego może liczyć w każdej chwili. Chłopcy zaprzyjaźniają się…

Film poprzedziła krótka prelekcja na temat wartości i znaczenia przyjaźni w życiu każdego z nas. Zgromadzeni w sali kinowej uczestnicy, z pomocą prowadzącej poszukiwali odpowiedzi na pytania:

Co daje nam przyjaźń, a czego od nas wymaga? Co to znaczy oswoić? Czy w dzisiejszym świecie jest miejsce na przyjaźń? Pogadanka zakończyła się interpretacją sentencji: „Przyjaciel nie zawsze jest w stanie Cię podnieść, ale za to nie pozwoli Ci upaść!”


Uczniowie mieli okazję obejrzeć dobry film, który wprowadza w świat wartości niezwykle ważnych, będących drogowskazami w codziennym życiu.


Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

Wszystkich Świętych. Pamiętamy...

W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, klasa 4 a wraz z wychowawczynią wybrała się na cmentarz w Kętach. Wycieczka odbyła się w piątek, 3 listopada.

Spacer alejkami cmentarza był ważną lekcją pielęgnowania tradycji rodzinnych i wychowania patriotycznego. Uczniowie zapalili znicze na grobach bliskich zmarłych i ofiarowali modlitwę w ich intencji.

W ciszy i zadumie oddali cześć i szacunek osobom, które od nas odeszły. Zachowamy ich w pamięci.


Wychowawczyni - Beata Matusiak

 

 

Ognisko integracyjne

Ciepłe promienie październikowego słońca i zachwycająca złota polska jesień skłoniły uczniów klasy 4a wraz z wychowawczynią do zorganizowania ogniska. Klasowe spotkanie odbyło się w miniony czwartek, 19. 10. na stadionie Niwa w Nowej Wsi.

Spotkanie przy ognisku było okazją do lepszego poznania się, a także budowania wzajemnego zaufania na progu kolejnego etapu edukacyjnego. Wspólne biesiadowanie, rozmowy, zabawy na świeżym powietrzu upłynęły w radosnej, serdecznej atmosferze.


„Było fajnie, bawiliśmy się w dwa ognie i rzucaliśmy liśćmi. Kiełbaska była przepyszna. Miło spędziliśmy czas z klasą i naszą nową wychowawczynią. Mam nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.”

Szymon Miksa


„Razem z całą naszą klasą poszliśmy na ognisko, które odbyło się na stadionie Niwa. Smażyliśmy kiełbaski nad ogniskiem, częstowaliśmy się słodyczami i sokami, a później na boisku graliśmy w różne gry. Podobała nam się zabawa kolorowymi, suchymi liśćmi. Nasza klasa 4a była bardzo zadowolona.”

Adrianna Słonka i Sonia Dudys


Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu klasowego ogniska.

 

Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

 

Dzień Chłopaka

29 września podczas zajęć z wychowawcą obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały chłopcom mnóstwo niespodzianek. Dla nich były życzenia z drobnymi upominkami, a później dla wszystkich smaczny poczęstunek: słodycze, napoje i specjalnie upieczone czekoladowe babeczki.

Nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy, podczas której chłopcy wykazywali się różnymi umiejętnościami, np. przebieraniem lalek. W miłej atmosferze odbył się ciekawy konkurs wiedzowy zakończony wyborem klasowego dżentelmena. Został nim Bartek Dąbrowski – gratulujemy!

Dziękuję wszystkim dziewczynkom za kreatywność i wzorowe przygotowanie klasowej uroczystości.


Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

Nowe koleżanki w naszej klasie

W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, 4 września 2017 r. przybyły do naszej klasy dwie nowe uczennice, siostry -  Karolina i Wiktoria Wojewodzic. Dziewczynki zostały serdecznie przyjęte w gronie uczniów klasy 4a i zaprzyjaźniły się z nowymi koleżankami i kolegami.

Na powitanie i dobry początek, otrzymały od nich miłą niespodziankę – laurkę z życzeniami oraz słodycze.

Karolinie i Wiktorii życzymy wszystkiego najlepszego oraz sukcesów i powodzenia w nowej szkole.

 

Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

 

Ostatnie spotkanie

Tuż przed końcem roku spotkaliśmy się na ostatnim klasowym spotkaniu. Naszymi gośćmi byli rodzice, dla których przygotowaliśmy program artystyczny oraz drobne upominki. Rodzice odwdzięczyli się słodkim poczęstunkiem. Była to równocześnie okazja do podsumowania trzyletniej współpracy. Niestety moja praca w tej klasie dobiegła końca. Mam nadzieję, że zaprocentuje w następnych latach. Dziękuję rodzicom za wyrozumiałość, pomoc okazaną mi w różnych sytuacjach. Wam, drodzy uczniowie życzę jak najlepszych wyników w nauce, realizacji marzeń i wiele, wiele sukcesów. Trzymajcie się. Powodzenia!


Wychowawczyni -  Jadwiga Putek

 


Wycieczka do Parku Rozrywki w Ochabach

Tak bawiliśmy się na ostatniej wspólnej wycieczce.Odwiedziliśmy Bibliotekę w Dworku

21 lutego odwiedziliśmy Bibliotekę w Dworku. Na zaproszenie p. Justyny Motyki uczestniczyliśmy w zajęciach związanych z bezpieczeństwem w Internecie. Dzieci wykonywały różne ćwiczenia, podczas których utrwalały wiadomości na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, skutków długotrwałego siedzenia przy komputerze.


Wychowawczyni - Jadwiga PutekKino-Szkoła

To już trzecie spotkanie z cyklu Kino-Szkoła. Tym razem porozmawialiśmy na temat odwagi i wiary we własne siły. Podsumowaniem rozmowy był film "Daleko na północy". Opowiada o dziewczynce, która pomimo wielu przeciwności losu, wytrwale dąży do celu. Wierzy, że uda jej się odnaleźć zaginiony statek dziadka. Jej wytrwałość, odwaga, upór i wiara w siebie zdecydowały o powodzeniu wyprawy.

 

Wychowawczyni – Jadwiga Putek

 


Dbamy o swoje zdrowie

W okresie zimowym powinniśmy szczególnie dbać o zdrowe jedzenie, dostarczać naszemu organizmowi dużo witamin. Postanowiliśmy zadbać o to przed feriami. Na zajęciach zrobiliśmy owocowe przysmaki, którymi zajadaliśmy się na przerwach.


Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5