Dzisiaj jest niedziela, 25 lutego 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Są ludzie, którzy nigdy by nie byli zakochani, gdyby nie słyszeli o miłości. "

Wyjazd na grę w kregle

15 lutego grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się do kręgielni Hula Kula w Oświęcimiu.

Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

Nasze uczennicy rozpoczęły ferie zimowe na sportowo, bowiem w niedzielę (11 lutego) wzięły udział w inaugurującym turnieju mini siatkówki Grand Prix o Puchar Dyrektora Centrum Sportowo - Widowiskowego w Kozach.

VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

Tradycyjnie, jak co roku trzyosobowe drużyny wszystkich klas 4-6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum spotkały się, by rywalizować na słowa – VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany systemem belgijskim w dwóch kategoriach wiekowych już przeszedł do historii.

Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

W przededniu ferii klasa Va pojechała do Parku Trampolin w Bielsku-Białej, gdzie aktywnie spędziła czas korzystając z przeróżnych atrakcji jak np. basen z gąbkami, boisko do zbijaka, wsady do kosza, poducha, trampoliny itp.

KARNAWAŁ 2018

Karnawał to czas balów, radości i tańców. 8 lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi uczniowie wszystkich klas bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Zabawy na śniegu

Po długim oczekiwaniu na śnieżną aurę, nadszedł wreszcie dzień, w którym mogliśmy poszaleć na białym puchu.

  • Wyjazd na grę w kregle

  • Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

  • VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

  • Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

  • KARNAWAŁ 2018

  • Zabawy na śniegu

IV a SP 2017/2018

 

Klasa IV a Szkoły Podstawowej - wych. Beata Matusiak


 

Liczba uczniów: 17


Dziewczęta:

1.  Sonia Dudys

2.  Martyna Gawlińska

3.  Zuzanna Grzywa

4.  Karolina Lipowska

5.  Amelia Pałamarczuk

6.  Wiktoria Płonka

7.  Martyna Pysz

8.  Adrianna Słonka

9.  Nadia Sokół

10. Anna Szyszka

11. Karolina Wojewodzic

12. Weronika Wojewodzic


Chłopcy:

1. Bartłomiej Dąbrowski

2. Wojciech Jończy

3. Szymon Miksa

4. Jakub Piskorek

5. Jakub Ziętek

 

 

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Anna Szyszka

Zastępca przewodniczącej - Wiktoria Płonka

Skarbnik - Amelia Pałamarczuk

 

 

Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Lucyna Sokół

Zastępca przewodniczącej - p. Elżbieta Płonka

Skarbnik - p. Bogumiła Pysz

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 54.

 Smaczne WYRÓŻNIENIE

Uczniowie 4a we wtorek, 16 stycznia wybrali się do restauracji „Malinowy Las” w Nowej Wsi na pizzę, którą zafundowała Rada Rodziców za wyróżnienie w konkursie na najciekawsze zdjęcie do szkolnego kalendarza.

Klasowe wyjście połączone z degustacją włoskiego przysmaku było nie tylko nagrodą w konkursie, ale również okazją do świętowania osiągnięć w I okresie. Czwartoklasiści dołożyli starań, aby go pomyślnie zakończyć i zdobyć jak najlepsze oceny z przedmiotów i zachowania.

Spotkanie integracyjne stało się też sprzyjającą okolicznością do refleksji i podsumowań  mijającego półrocza oraz układania planów na przyszły. Uczestnikom dopisywał dobry humor, nie brakowało wspomnień zabawnych szkolnych sytuacji, przywoływanych w przyjaznej atmosferze klasowego grona.

 


„Bardzo podobało się nam wyjście do „Malinowego Lasu”, ponieważ wspólnie spędziliśmy czas -  ciekawie, wesoło, świątecznie. Rozmawialiśmy ze sobą oraz śmialiśmy się i była okazja bliżej się poznać. Wszyscy byli dla siebie mili i serdeczni.”

/Martyna Gawlińska, kl. 4a/„Zamówiliśmy różne smaki pizzy - była pyszna! Przyjemnie nam się rozmawiało, miło ten czas wspólnie spędziliśmy.”

/Anna Szyszka, kl. 4a/„Było fajnie, pizza bardzo nam smakowała. Radośnie spędziliśmy czas, jedząc i rozmawiając ze sobą. Mam nadzieję, że takich wyjść będzie więcej!”

/Szymon Miksa, kl. 4a/Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców.


Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

Świątecznie…

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...” Jednym z takich pięknych, świątecznych spotkań była klasowa wigilijka, która odbyła się 22 grudnia. Podzieliliśmy się wtedy opłatkiem, życząc sobie wszelkiej pomyślności i zasiedliśmy do wspólnego stołu. Spotkanie przebiegło w radosnym, świątecznym nastroju, a po nim obejrzeliśmy szkolne jasełka.

Dziękujemy rodzicom, a w szczególności paniom: Bogumile Pysz i Lucynie Sokół za pomoc w przygotowaniu wigilijnego spotkania.


Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

Mikołajki w naszej klasie

Któż nie lubi dostawać prezentów? Aby tradycji stało się zadość, uczniowie 4 a wraz z wychowawczynią zorganizowali sobie klasowe Mikołajki w dniu 8 grudnia. Wszyscy dostaliśmy upominki! Było dużo radości i wrażeń w rozpakowywaniu prezentów, które okazały się miłymi niespodziankami dla każdego z nas. Godzina wychowawcza była wyjątkowo „słodka” i upłynęła szybko w atmosferze dobrej zabawy.


Wychowawczyni -  Beata Matusiak

 


Przyjaźń jako wartość

15 listopada, klasa obejrzała film pt. „Gabriel” w ramach programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła i wysłuchała prelekcji na temat wartości przyjaźni.


„Gabriel” to film przygodowy, nagradzany na festiwalach dla dzieci i młodzieży, opowiadający

o perypetiach dwunastoletniego Tomka, wychowywanego przez dziadków. Pasją chłopca jest motoryzacja, dlatego wolny czas spędza w warsztacie samochodowym z mechanikiem, który jest dla niego jedynym przyjacielem. Tomek wciąż jednak tęskni za tatą - nie widział go od lat i postanawia rodzica odnaleźć. Wyrusza w podróż i popada w kłopoty, ale wychodzi z nich cało, dzięki pomocy kolegi Gabrysia, na którego może liczyć w każdej chwili. Chłopcy zaprzyjaźniają się…

Film poprzedziła krótka prelekcja na temat wartości i znaczenia przyjaźni w życiu każdego z nas. Zgromadzeni w sali kinowej uczestnicy, z pomocą prowadzącej poszukiwali odpowiedzi na pytania:

Co daje nam przyjaźń, a czego od nas wymaga? Co to znaczy oswoić? Czy w dzisiejszym świecie jest miejsce na przyjaźń? Pogadanka zakończyła się interpretacją sentencji: „Przyjaciel nie zawsze jest w stanie Cię podnieść, ale za to nie pozwoli Ci upaść!”


Uczniowie mieli okazję obejrzeć dobry film, który wprowadza w świat wartości niezwykle ważnych, będących drogowskazami w codziennym życiu.


Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

Wszystkich Świętych. Pamiętamy...

W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, klasa 4 a wraz z wychowawczynią wybrała się na cmentarz w Kętach. Wycieczka odbyła się w piątek, 3 listopada.

Spacer alejkami cmentarza był ważną lekcją pielęgnowania tradycji rodzinnych i wychowania patriotycznego. Uczniowie zapalili znicze na grobach bliskich zmarłych i ofiarowali modlitwę w ich intencji.

W ciszy i zadumie oddali cześć i szacunek osobom, które od nas odeszły. Zachowamy ich w pamięci.


Wychowawczyni - Beata Matusiak

 

 

Ognisko integracyjne

Ciepłe promienie październikowego słońca i zachwycająca złota polska jesień skłoniły uczniów klasy 4a wraz z wychowawczynią do zorganizowania ogniska. Klasowe spotkanie odbyło się w miniony czwartek, 19. 10. na stadionie Niwa w Nowej Wsi.

Spotkanie przy ognisku było okazją do lepszego poznania się, a także budowania wzajemnego zaufania na progu kolejnego etapu edukacyjnego. Wspólne biesiadowanie, rozmowy, zabawy na świeżym powietrzu upłynęły w radosnej, serdecznej atmosferze.


„Było fajnie, bawiliśmy się w dwa ognie i rzucaliśmy liśćmi. Kiełbaska była przepyszna. Miło spędziliśmy czas z klasą i naszą nową wychowawczynią. Mam nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.”

Szymon Miksa


„Razem z całą naszą klasą poszliśmy na ognisko, które odbyło się na stadionie Niwa. Smażyliśmy kiełbaski nad ogniskiem, częstowaliśmy się słodyczami i sokami, a później na boisku graliśmy w różne gry. Podobała nam się zabawa kolorowymi, suchymi liśćmi. Nasza klasa 4a była bardzo zadowolona.”

Adrianna Słonka i Sonia Dudys


Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu klasowego ogniska.

 

Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

 

Dzień Chłopaka

29 września podczas zajęć z wychowawcą obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały chłopcom mnóstwo niespodzianek. Dla nich były życzenia z drobnymi upominkami, a później dla wszystkich smaczny poczęstunek: słodycze, napoje i specjalnie upieczone czekoladowe babeczki.

Nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy, podczas której chłopcy wykazywali się różnymi umiejętnościami, np. przebieraniem lalek. W miłej atmosferze odbył się ciekawy konkurs wiedzowy zakończony wyborem klasowego dżentelmena. Został nim Bartek Dąbrowski – gratulujemy!

Dziękuję wszystkim dziewczynkom za kreatywność i wzorowe przygotowanie klasowej uroczystości.


Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

Nowe koleżanki w naszej klasie

W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, 4 września 2017 r. przybyły do naszej klasy dwie nowe uczennice, siostry -  Karolina i Weronika Wojewodzic. Dziewczynki zostały serdecznie przyjęte w gronie uczniów klasy 4a i zaprzyjaźniły się z nowymi koleżankami i kolegami.

Na powitanie i dobry początek, otrzymały od nich miłą niespodziankę – laurkę z życzeniami oraz słodycze.

Karolinie i Weronice życzymy wszystkiego najlepszego oraz sukcesów i powodzenia w nowej szkole.

 

Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

Ostatnie spotkanie

Tuż przed końcem roku spotkaliśmy się na ostatnim klasowym spotkaniu. Naszymi gośćmi byli rodzice, dla których przygotowaliśmy program artystyczny oraz drobne upominki. Rodzice odwdzięczyli się słodkim poczęstunkiem. Była to równocześnie okazja do podsumowania trzyletniej współpracy. Niestety moja praca w tej klasie dobiegła końca. Mam nadzieję, że zaprocentuje w następnych latach. Dziękuję rodzicom za wyrozumiałość, pomoc okazaną mi w różnych sytuacjach. Wam, drodzy uczniowie życzę jak najlepszych wyników w nauce, realizacji marzeń i wiele, wiele sukcesów. Trzymajcie się. Powodzenia!


Wychowawczyni -  Jadwiga Putek

 


Wycieczka do Parku Rozrywki w Ochabach

Tak bawiliśmy się na ostatniej wspólnej wycieczce.<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5