Dzisiaj jest wtorek, 17 października 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Mówimy niewiele. O takich trafionych radościach, niezasłużonych, niezaplanowanych, nie trzeba wiele mówić. "

Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

W sobotę (14 października) po raz pierwszy w tym roku szkolnym kilkunastu gimnazjalistów wyruszyło na rajd górski pod opieką pana Wiesława Wawaka.

Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz.

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…” Tak w dniu 12 października rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego program słowno-muzyczny, dedykowany pracownikom naszej szkoły, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 12 października 2017 roku na pewno na długo  pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych jak również i ich rodziców. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.  

Dyktando Niepodległościowe

Etap szkolny V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” przeprowadzono 10 października 2017r. w wielu szkołach województwa małopolskiego.  

DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego.” / Phil Bosmans /

  • Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

  • Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

  • „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

  • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  • Dyktando Niepodległościowe

  • DZIEŃ UŚMIECHU

IV a SP 2017/2018

 

Klasa IV a Szkoły Podstawowej - wych. Beata Matusiak


 

Liczba uczniów: 17


Dziewczęta:

1.  Sonia Dudys

2.  Martyna Gawlińska

3.  Zuzanna Grzywa

4.  Karolina Lipowska

5.  Amelia Pałamarczuk

6.  Wiktoria Płonka

7.  Martyna Pysz

8.  Adrianna Słonka

9.  Nadia Sokół

10. Anna Szyszka

11. Karolina Wojewodzic

12. Weronika Wojewodzic


Chłopcy:

1. Bartłomiej Dąbrowski

2. Wojciech Jończy

3. Szymon Miksa

4. Jakub Piskorek

5. Jakub Ziętek

 

 

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Anna Szyszka

Zastępca przewodniczącej - Wiktoria Płonka

Skarbnik - Amelia Pałamarczuk

 

 

Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Lucyna Sokół

Zastępca przewodniczącej - p. Elżbieta Płonka

Skarbnik - p. Bogumiła Pysz

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 54.

 Dzień Chłopaka

29 września podczas zajęć z wychowawcą obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały chłopcom mnóstwo niespodzianek. Dla nich były życzenia z drobnymi upominkami, a później dla wszystkich smaczny poczęstunek: słodycze, napoje i specjalnie upieczone czekoladowe babeczki.

Nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy, podczas której chłopcy wykazywali się różnymi umiejętnościami, np. przebieraniem lalek. W miłej atmosferze odbył się ciekawy konkurs wiedzowy zakończony wyborem klasowego dżentelmena. Został nim Bartek Dąbrowski – gratulujemy!

Dziękuję wszystkim dziewczynkom za kreatywność i wzorowe przygotowanie klasowej uroczystości.


Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

Ostatnie spotkanie

Tuż przed końcem roku spotkaliśmy się na ostatnim klasowym spotkaniu. Naszymi gośćmi byli rodzice, dla których przygotowaliśmy program artystyczny oraz drobne upominki. Rodzice odwdzięczyli się słodkim poczęstunkiem. Była to równocześnie okazja do podsumowania trzyletniej współpracy. Niestety moja praca w tej klasie dobiegła końca. Mam nadzieję, że zaprocentuje w następnych latach. Dziękuję rodzicom za wyrozumiałość, pomoc okazaną mi w różnych sytuacjach. Wam, drodzy uczniowie życzę jak najlepszych wyników w nauce, realizacji marzeń i wiele, wiele sukcesów. Trzymajcie się. Powodzenia!


Wychowawczyni -  Jadwiga Putek

 


Wycieczka do Parku Rozrywki w Ochabach

Tak bawiliśmy się na ostatniej wspólnej wycieczce.Odwiedziliśmy Bibliotekę w Dworku

21 lutego odwiedziliśmy Bibliotekę w Dworku. Na zaproszenie p. Justyny Motyki uczestniczyliśmy w zajęciach związanych z bezpieczeństwem w Internecie. Dzieci wykonywały różne ćwiczenia, podczas których utrwalały wiadomości na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, skutków długotrwałego siedzenia przy komputerze.


Wychowawczyni - Jadwiga PutekKino-Szkoła

To już trzecie spotkanie z cyklu Kino-Szkoła. Tym razem porozmawialiśmy na temat odwagi i wiary we własne siły. Podsumowaniem rozmowy był film "Daleko na północy". Opowiada o dziewczynce, która pomimo wielu przeciwności losu, wytrwale dąży do celu. Wierzy, że uda jej się odnaleźć zaginiony statek dziadka. Jej wytrwałość, odwaga, upór i wiara w siebie zdecydowały o powodzeniu wyprawy.

 

Wychowawczyni – Jadwiga Putek

 


Dbamy o swoje zdrowie

W okresie zimowym powinniśmy szczególnie dbać o zdrowe jedzenie, dostarczać naszemu organizmowi dużo witamin. Postanowiliśmy zadbać o to przed feriami. Na zajęciach zrobiliśmy owocowe przysmaki, którymi zajadaliśmy się na przerwach.


Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

Wyróżnione uczennice

Podczas apelu podsumowującego I półrocze, wyróżniono uczniów, biorących udział w różnych akcjach

i konkursach. Wśród nich znalazły się także Martynka Pysz, Zuzia Grzywa i Nadia Sokół.


Wychowawczyni - Jadwiga Putek


 

Seans w planetarium

W dniach 23- 25 stycznia gościło w naszej szkole objazdowe planetarium. Wszystkie klasy miały możliwość obejrzenia seansów dostosowanych do wieku uczniów. My wyruszyliśmy na poszukiwanie Czekoladowej Planety. Wędrując po naszym niebie, poznaliśmy planety Układu Słonecznego oraz różne gwiazdozbiory. Było to dla dzieci nowe, niesamowite przeżycie.


Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

 

Wielki bal

Jak co roku spotkaliśmy się na balu karnawałowym. Do zabawy przy wspaniałej muzyce, zachęcał i prowadził wodzirej Sebastian. Na bal przybyły postacie z bajek, przedstawiciele różnych zawodów, sportowcy, a nawet "zwierzęta". Wszyscy bawili się znakomicie i z niechęcią opuszczali salę po zakończeniu zabawy.


Wychowawczyni - Jadwiga Putek

 

 


Lekcja na śniegu

Na czwartkowych zajęciach wf-u, zamieniliśmy wodę na śnieg. Zamiast zawieszonych zajęć na basenie, wybraliśmy się na boisko szkolne. Pogoda sprzyjała zajęciom na świeżym powietrzu. Chociaż był lekki mróz, świeciło słońce i wiatr przestał wiać. Dzieci ubrały się odpowiednio do pogody i nic nie stało na przeszkodzie, aby rozpocząć wesołe harce na śniegu. Pomimo, że śnieg nie lepił się, to jednak powstawały choć maleńkie figurki. Radości i śmiechu było co niemiara. Mamy nadzieję, że pogoda umożliwi nam powtórzenie zajęć na śniegu.


Wychowawczyni - Jadwiga Putek<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4