Dzisiaj jest wtorek, 17 października 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Mówimy niewiele. O takich trafionych radościach, niezasłużonych, niezaplanowanych, nie trzeba wiele mówić. "

Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

W sobotę (14 października) po raz pierwszy w tym roku szkolnym kilkunastu gimnazjalistów wyruszyło na rajd górski pod opieką pana Wiesława Wawaka.

Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz.

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…” Tak w dniu 12 października rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego program słowno-muzyczny, dedykowany pracownikom naszej szkoły, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 12 października 2017 roku na pewno na długo  pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych jak również i ich rodziców. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.  

Dyktando Niepodległościowe

Etap szkolny V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” przeprowadzono 10 października 2017r. w wielu szkołach województwa małopolskiego.  

DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego.” / Phil Bosmans /

  • Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

  • Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

  • „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

  • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  • Dyktando Niepodległościowe

  • DZIEŃ UŚMIECHU

IIIa SP 2017/2018

 

Klasa III a Szkoły Podstawowej - wych. Malwina PocikLiczba uczniów: 22


Dziewczęta:

1.  Weronika Adamus

2.  Michalina Dziubek

3.  Zofia Fejdych

4.  Natalia Jończyk

5.  Wiktoria Kula

6.  Zuzanna Majdak

7.  Gabriela Puról

8.  Wiktoria Stańczyk

9.  Maja Śmiechura

10. Aleksandra Tobiasiewicz

11. Julia Żmudka


Chłopcy:

1.  Wojciech Bisaga

2.  Patryk Furmański

3.  Hubert Hudziak

4.  Adrian Kaspera

5.  Daniel Kowalski

6.  Adam Krawczyk

7.  Patryk Marszałek

8.  Oskar Osiecki

9.  Franciszek Piekiełko

10. Kacper Skoraczewski

11. Kamil SzpyraSamorząd klasowy:

Przewodniczący - Wojciech Bisaga

Zastępca przewodniczącego - Adam Krawczyk

Skarbnik - Gabriela PurólTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Sabina Jończyk

Zastępca przewodniczącej - p. Barbara Majdak

Skarbnik - p. Aneta TobiasiewiczKlasa opiekuje się salą nr 34.

 29 września dziewczynki uczciły święto swoich kolegów

"Dzień Chłopaka" był okazją do złożenia życzeń i wręczenia drobnych upominków.

 Spotkanie ze strażakami

Uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej odwiedzili Strażacy z OSP w Kętach.

Dzięki ich uprzejmości dzieci miały możliwość zapoznania się m.in. z ubiorem strażaka oraz z wyposażeniem samochodu pożarniczego. Największą frajdą była Sara – pies z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, specjalizujący się w poszukiwaniu osób zaginionych. Opiekunka psa opowiedziała kilka ciekawostek, dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania.

Korzystając  z okazji, uczniom przedstawiono zasady udzielania pierwszej pomocy. Samodzielnie ćwiczyli na fantomie schemat postępowania w sytuacji zatrzymania krążenia.  Pokazano im również, jak zabezpiecza się osoby ranne, aby mogły zostać przetransportowane do szpitala.

Dużą atrakcją było  podłączenie przez strażaków węża i umożliwienie dzieciom trzymania prądownicy podczas lania wody.

Spotkanie zakończyło się quizem, dzieci znające odpowiedzi na pytania zostały nagrodzone gadżetami z logo OSP w Kętach. Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani słodkościami.
Wyrazem naszej wdzięczności było przekazanie pracy plastycznej przedstawiającej specyfikę pracy strażaka.

Dziękujemy Strażakom OSP w Kętach za miłe i ciekawe spotkanie.


Wychowawczyni - Malwina Pocik

 


Calineczka

13 marca 2017 r. mieliśmy możliwość zobaczenia teatralnej wersji baśni H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”

w wykonaniu aktorów teatru Banialuka w Bielsku Białej. Wszystkich urzekła piękna scenografia, muzyka i kostiumy.

Po powrocie z teatru uczniowie wykonali prace plastyczne inspirowane poznaną lekturą. Sala lekcyjna zamieniła się w łąkę pełną kwiatów, elfów i innych baśniowych bohaterów.


Dorota Żmudka

 


Święto Kobiet

8 marca chłopcy z klasy 2 a uczcili Święto Kobiet. Były życzenia, ale nie tylko. Dziewczynki oraz wychowawczyni zostały obdarowane pięknym tulipanami i sercami wykonanymi z masy solnej.

Dzięki pomocy rodziców udało się zorganizować słodki poczęstunek.


Wychowawczyni – Malwina Pocik


 Zabawa karnawałowa 2017


Zabawy na śniegu

Korzystając z iście zimowej aury postanowiliśmy wziąć udział w zabawach na śniegu. Dzieciom bardzo przypadła do gustu  taka forma zajęć z wychowania fizycznego.


Wychowawczyni  - Malwina Pocik„Maleńka przyszła miłość…”

„Maleńka przyszła miłość…” to słowa kolędy, które stały się mottem tegorocznej akademii bożonarodzeniowej.

Uczniowie klas drugich szkoły podstawowej wprowadzili społeczność szkolną w klimat Świąt Bożego Narodzenia prezentując tradycyjne Jasełka. Program artystyczny obfitował w układy taneczne oraz instrumentalne. Widownia nagrodziła małych aktorów gromkimi brawami. Wyjątkowa atmosfera zagościła w sercach zgromadzonych gości. Na ich twarzach można było zaobserwować wzruszenie i radość.

Po zakończeniu występu przyszedł czas na życzenia świąteczne, które wszystkim widzom złożyli uczniowie biorący udział w Jasełkach oraz dyrektor - pan Grzegorz Żak.


Wychowawczyni – Malwina Pocik
Klasowa wigilijka

21.12.  odbyło się spotkanie opłatkowe w klasie II a. Wigilijkę rozpoczęliśmy  tradycyjnie od złożenia życzeń. Po poczęstunku przygotowanym przez Rodziców przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Świąteczna atmosfera panowała wokół nas. Będziemy mile wspominać ten czas.


Wychowawczyni - Malwina Pocik

 


Mikołajki

Mikołajkową niespodzianką dla uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej był wyjazd do sali zabaw „Przygoda” w Bujakowie. Dzieci miały okazję spotkać się z Mikołajem, który po krótkiej rozmowie wręczył im prezenty i z każdym zrobił pamiątkowe zdjęcie. Niesamowitym zaskoczeniem był  wyczarowany przez Mikołaja  śnieg, widok opadających płatków wzbudził w dzieciach wielki entuzjazm. Przez resztę pobytu uczniowie korzystali z atrakcji znajdujących się w sali zbaw. Czas spędzony w „Przygodzie” obfitował w radość, aktywnie spożytkowaną energię i świetną rozrywkę.

 

Wychowawczyni - Malwina Pocik


 


 


Witaminowe sałatki

Uczniowie klasy II a poznali zasady i zalety zdrowego odżywiania. Pogadanka dotyczyła m.in. witamin znajdujących się w warzywach i owocach oraz ich wpływie na nasze zdrowie. Ważnym zadaniem szkoły jest  uświadamianie  dzieci, w jaki sposób to, co jemy wpływa na nasz organizm.

Podsumowaniem zajęć było samodzielne wykonanie kolorowych sałatek – warzywnych i owocowych.  Dzieci przygotowując sałaki, miały również okazję przypomnieć sobie zasady higieny i bezpiecznego posługiwania się nożem.

Przyrządzenie sałatek sprawiło uczniom dużo radości. Zajęcia zakończyły się degustacją oraz powtórzeniem najważniejszych wiadomości dotyczących zdrowego odżywiania.


Wychowawczyni - Malwina Pocik<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3