Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, co każą im płakać. "

GRUNT, TO RODZINKA!

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.  

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

13.06.2018 r. uczniów klas szóstych odwiedziła Pani Martyna Kolasa - ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Bielsku-Białej.

Zawody w piłkę siatkową

We wtorek (12 czerwca) na Orliku w Kętach przy stadionie Hejnału odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody w piłkę siatkową.  

„Program dla szkół” w klasach I - V

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych.  

Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

Zajęcia teatralne zawsze dostarczają swoim uczestnikom sporo zabawy. Rozwijanie talentów idzie w parze z nabywaniem umiejętności i zdobywaniem doświadczeń na różnych poziomach.  

WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy V a i VI b uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINO SZKOŁA.

  • GRUNT, TO RODZINKA!

  • WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

  • Zawody w piłkę siatkową

  • „Program dla szkół” w klasach I - V

  • Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

  • WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

IIIa SP 2017/2018

 

Klasa III a Szkoły Podstawowej - wych. Malwina PocikLiczba uczniów: 22


Dziewczęta:

1.  Weronika Adamus

2.  Michalina Dziubek

3.  Zofia Fejdych

4.  Natalia Jończyk

5.  Wiktoria Kula

6.  Zuzanna Majdak

7.  Gabriela Puról

8.  Wiktoria Stańczyk

9.  Maja Śmiechura

10. Aleksandra Tobiasiewicz

11. Julia Żmudka


Chłopcy:

1.  Wojciech Bisaga

2.  Patryk Furmański

3.  Hubert Hudziak

4.  Adrian Kaspera

5.  Daniel Kowalski

6.  Adam Krawczyk

7.  Patryk Marszałek

8.  Oskar Osiecki

9.  Franciszek Piekiełko

10. Kacper Skoraczewski

11. Kamil SzpyraSamorząd klasowy:

Przewodniczący - Wojciech Bisaga

Zastępca przewodniczącego - Adam Krawczyk

Skarbnik - Gabriela PurólTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Sabina Jończyk

Zastępca przewodniczącej - p. Barbara Majdak

Skarbnik - p. Aneta TobiasiewiczKlasa opiekuje się salą nr 34.

 „Grunt, to Rodzinka!”

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca 2018 r. odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny złożony z trzech części. W pierwszej części nawiązali do Dziadków, którzy scalają Rodzinę i są jej fundamentem. Drugi „akt” zadedykowali swoim Rodzicom – najważniejszym osobom w ich życiu, pierwszym opiekunom, nauczycielom i wychowawcom. Mówiąc o Rodzinie, nie mogli zapomnieć o sobie, o Dzieciach – źródle nadziei.

Uczniowie pokazali licznie zgromadzonej publiczności różnorodne talenty. Pełne humoru, tańca i muzyki wystąpienie uwieńczyła niespodzianka przygotowana przez wychowawczynie – była to prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia dzieci począwszy od klasy pierwszej, a skończywszy na trzeciej.


Zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego zwiastuje duże zmiany, nowe wyzwania i obowiązki. Wychowawczynie życzą Dzieciom i ich Rodzicom satysfakcji i wielu sukcesów w dalszej drodze ku wiedzy.


Wychowawczyni - Malwina Pocik

 


Wycieczka klasowa do Pszczyny

6 czerwca uczniowie klas trzecich SP wraz z wychowawczyniami i panią Agatą Spilą udali się do Pszczyny.


Jednym z celów wycieczki była wizyta w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze zwyczajami żubrów i innych zwierząt zamieszkujących tereny południowej Polski m.in. muflonów, jeleni, saren, danieli, kaczek, gęsi i pawi indyjskich.

Kolejnym etapem naszej przygody było zwiedzanie Muzeum Zamkowego, do którego prowadziły urokliwe alejki parkowe.

Pani Przewodnik oprowadziła uczniów po komnatach i przybliżyła historię zamku oraz jego właścicieli. Warto wspomnieć, że w jego wnętrzach zachowało się aż 80% oryginalnego wyposażenia z przełomu XIX/XX wieku.

Nasza wędrówka zakończyła się w Skansenie o nazwie Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Dzieci podziwiały wyjątkowe, zabytkowe chaty, z których większość to budynki zbudowane z pierwotnych materiałów. We wnętrzach zgromadzone zostały autentyczne sprzęty: rolnicze, rzemieślnicze i narzędzia codziennego użytku.


Spędziliśmy bardzo miły dzień, wycieczka była wspaniałym wyjazdem. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących życia naszych przodków.

 

Wychowawczyni - Malwina Pocik

 


Dzień Sportu

Bajkowy Świat

Każde dziecko małe i duże zna „Reksia” i „Bolka i Lolka”.

Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej udali się na wycieczkę do Bielskiego Studia Filmów Rysunkowych.

Podczas pobytu w Studio dzieci w kolejnych pomieszczeniach poznawały proces powstawania filmu rysunkowego. Mogli na żywo podziwiać prawdziwe dekoracje, rekwizyty, projekty postaci
i rysunków animacyjnych.

Ponadto poszerzona została ich wiedza na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe.

Uczniowie aktywnie brali udział w warsztatach, byli zainteresowani, chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Wycieczka bardzo się podobała, sprawiła dzieciom wiele radości.

Zwiedzania Studia zakończyła 30 minutowa projekcja filmów z serii „Kuba i Śruba”.

 

Wychowawczyni - Malwina PocikKARNAWAŁ 2018

Karnawał to czas balów, radości i tańców. 8 lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi uczniowie wszystkich klas bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Zabawę rozpoczęły dzieci z najmłodszych klas, udając się w kosmiczną podróż. Każdy miał możliwość zaprezentowania swojego stroju na specjalnie przygotowanej scenie oraz zapozowania do zdjęć fotoreporterom. Wszystko dzięki niesamowitej parze wodzirejów, która zapewniła tego dnia niepowtarzalną atmosferę.

 

Wychowawczyni – Malwina PocikWigilijka

22 grudnia uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią spotkali się przy wigilijnym stole. Wszyscy złożyli sobie piękne życzenia i podzielili się opłatkiem.

Ten miły czas spędziliśmy na rozmowach oraz śpiewaniu kolęd. Dzięki wsparciu rodziców nasz stół był suto zastawiony.Wychowawczyni - Malwina Pocik

 

 

6 grudnia Mikołajki w klasie 3 a

Wszystkie dzieci były grzeczne. Nawet pani dostała słodki upominek.

Dziękujemy p. Tobiasiewicz i p. Majdak za pomoc w  zorganizowaniu naszej klasowej imprezy.


Wychowawczyni - Malwina Pocik

 

 


Spotkanie z górnikami

Z okazji zbliżającej się Barbórki naszą szkołę odwiedzili górnicy należący do  Braci Górniczej w Nowej Wsi. Podczas spotkania z uczniami klas trzecich opowiadali o swojej niebezpiecznej pracy. Uczniowie mogli zobaczyć zdjęcia górniczych maszyn i podziemnych korytarzy. Goście zaprezentowali górniczy sztandar, galowe mundury oraz szpadę i kordzik.

Dyrektor – Grzegorz Żak – przeprowadził na koniec krótki quiz, podczas którego dzieci mogły się wykazać zdobytą podczas spotkania wiedzą.

Po złożeniu górnikom życzeń, wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani przez gości słodyczami.Dorota Żmudka

 

 

 

Wysyłamy Listy do Św. Mikołaja

List do Św. Mikołaja to ważny element przygotowujący do  Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 3a zawarli w swoich listach niezwykle ważną informację o swoim wymarzonym prezencie.

Przy okazji przypomnieliśmy sobie jak adresować koperty oraz gdzie nakleić znaczek. To już druga wycieczka do Urzędu Pocztowego w Nowej Wsi.  Sprawiła ona dzieciom dużo frajdy, mogli samodzielnie zakupić znaczki oraz obserwować pracę urzędnika pocztowego.

 

Wychowawczyni - Malwina Pocik

 

 

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada uczniowie klas I-III SP uczcili Dzień Pluszowego Misia. Do szkoły zawitali wyjątkowi goście, ulubieńcy wszystkich dzieci.


Kilka dni wcześniej Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na największą liczbę przyniesionych pluszaków. Najwięcej misiów udało się zgromadzić uczniom klasy 1a. Na zwycięzców czekała słodka niespodzianka. Serdecznie im gratulujemy! Liczba robiła wrażanie, dzieci przyniosły 114 maskotek.

Wszystkim klasom wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.


Wychowawczyni - Malwina Pocik

 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4