Dzisiaj jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Najstarszą i najsilniejszą emocją ludzkości jest strach. "

Laureatki Ambrożjady

„Ja swego pochodzenia nie mam za ohydę, nie ważne skąd pochodzę, ale dokąd idę.”   / A. Grabowski /   Tak brzmiały słowa, które były tematem Amrożjady, konkursu literackiego ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych, nieodkrytych dróg…   22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Trzy lata minęły jak jeden dzień…

„Trzy lata minęły jak jeden dzień ...” - te słowa były motywem przewodnim pożegnania z absolwentami klas trzecich gimnazjum, które odbyło się 21 czerwca 2018 roku w naszej szkole.

Apele podsumowujące rok szkolny 2017/2018

21 czerwca 2018 r., w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018, odbyły się apele podsumowujące działania Samorządu Uczniowskiego oraz efekty pracy naszych uczniów.

Sentencja czerwca

"Jedni dorastają przez całe życie i nie mogą dorosnąć, a inni robią to w ciągu kilku dni". /Katarzyna Ryrych/   W czerwcu, ostatnim miesiącu roku szkolnego, najwięcej głosów nasi czytelnicy oddali na cytat K. Ryrych.

Klapki dla Gambii – akcja zakończona sukcesem

Jak zwykle jesteście wielcy! Klapki dla Gambii – akcja, która po raz kolejny jest dowodem na to, że los drugiego człowieka nie jest nam obojętny, a pomaganie to nasza mocna strona.

  • Laureatki Ambrożjady

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  • Trzy lata minęły jak jeden dzień…

  • Apele podsumowujące rok szkolny 2017/2018

  • Sentencja czerwca

  • Klapki dla Gambii – akcja zakończona sukcesem

Szkoła Podstawowa

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej
Świąteczne Kartki Dobroczynne

Po raz kolejny nasi uczniowie oraz ich Rodzice kupując świąteczne kartki wykazali swą szlachetność. Dzięki życzeniom na tych wyjątkowych kartkach ciepło w sercu pozostanie na dłużej. Czemu? Bo dochód z ich sprzedaży jest zainwestowany w całości w niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym, objętym pomocą programu „Na Ratunek” w Stowarzyszeniu SursumCorda.

Akcja przeprowadzona została przez Samorząd Uczniowski.


Opiekun SU - Magdalena RodakKARNAWAŁ 2018

Karnawał to czas balów, radości i tańców. 8 lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi uczniowie wszystkich klas bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.


Zabawę rozpoczęły dzieci z najmłodszych klas, udając się w kosmiczną podróż. Każdy miał możliwość zaprezentowania swojego stroju na specjalnie przygotowanej scenie oraz pozowania do zdjęć fotoreporterom. Wszystko dzięki niesamowitej parze wodzirejów, która zapewniła tego dnia niepowtarzalną atmosferę.

Po tańcach klas I-III przyszedł czas na starszych uczniów. Warunkiem wzięcia udziału w zabawie karnawałowej było założenie maski. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego zaaranżowały ciekawe zabawy taneczne i ruchowe. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, entuzjastycznie reagowali na propozycje koleżanek.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pragną podziękować wychowawcom za sprawowanie opieki nad młodzieżą.

Malwina Pocik

 


Apel podsumowujący I półrocze

25 stycznia odbył się apel podsumowujący zmagania uczniów w pierwszym półroczu.

Podczas akademii swoje dotychczasowe działania przypomniał nasz Samorząd Uczniowski pod przewodnictwem Emilii Klęczar. Wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia indywidulane uczniów oraz sukcesy klasowe.

Podsumowaliśmy akcje takie jak: zbiórka baterii, makulatury, kasztanów, konkurs "Poznaj nauczyciela swego po powiedzeniu jego...". W rywalizacji klasowej pierwsze miejsce ex aequo zajęły klasy 1b i 2a, drugie miejsce klasa 2B GIM, natomiast trzecie miejsce wywalczyły ex aequo 4a i 4b.
Pierwsze półrocze należy uznać za bardzo udane, spotkało nas wiele miłych niespodzianek.

Już teraz rozpoczynamy rzetelną pracę, którą podsumujemy pod koniec roku szkolnego. Mamy nadzieję, że drugi semestr przyniesie nam równie ciekawe wydarzenia, a każdemu życzymy jeszcze lepszych wyników w nauce.


Marta Byrska


Przerwa taneczna

W piątek, 27 października odbyła się przerwa taneczna dla uczniów klas 1-4 Szkoły Podstawowej.

Do tej pory przerwy taneczne skierowane były dla całej szkoły. Tym razem postanowiliśmy wyróżnić naszych młodszych kolegów i zorganizować aktywną przerwę tylko dla nich. Kilka uczennic z trzeciej klasy gimnazjum prowadziło zabawy i pokazywało kroki taneczne. Maluchy uważnie przyglądały się i naśladowały starsze koleżanki. Wspólny taniec sprawił, że uśmiech zagościł na ich twarzach.

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w tanecznej przerwie i zapraszamy na kolejną, która odbędzie się już za miesiąc.

 

Aleksandra Moskwik

 

 

 


Mikołajki

„Przybądź Święty Mikołaju

zejdź z niebieskich wzgórz

grzeczne dzieci Cię czekają,

choć posnęły już.”

 


Na ten dzień czekają chyba wszystkie dzieci – zarówno te małe, jak i nieco większe. Oczywiście mowa o Mikołajkach, czyli tradycyjnym święcie ku czci św. Mikołaja, biskupa Miry, które jest obchodzone 6 grudnia.

Podtrzymując coroczną tradycję naszej szkoły, już od samego rana można było na korytarzach zaobserwować dzieci i młodzież, którzy byli ubrani na czerwono, w pięknych mikołajowych czapkach. Dzięki temu można było poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowo tego dnia św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami zawitał w mury naszej szkoły i odbył wizytę w klasach naszych grzecznych i pilnych uczniów oraz przygotował dla nich prezent w postaci słodkiego poczęstunku. Na twarzach pojawiały się uśmiechy, a wielu uczniów postanowiło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Ekipa świętego Mikołaja nie zapomniała także o pracownikach naszej szkoły, którzy również otrzymali poczęstunek, mikołajkowe życzenia i co najważniejsze – ciepły uśmiech.

Bardzo dziękujemy wszystkim za tak wspaniałe zaangażowanie w akcji i przybycie do szkoły w okazałych strojach i przebraniach. Wszyscy mamy nadzieję, że św. Mikołaj za rok także o nas nie zapomni i jeszcze powróci do nas ze wspaniałym orszakiem.


Aleksandra Moskwik

 

 


Zabawa Andrzejkowa

„Andrzeju, Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju,

wolę swoją okaż, najmilszego pokaż”Dnia 29.11.2017 r. odbyła się zabawa dyskotekowa z okazji Andrzejek. Dyskoteka została podzielona na dwie części: Pierwsza była przeznaczona dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej, a druga dla Gimnazjalistów i uczniów klasy VII.

O godzinie 16:00 uczniowie Szkoły Podstawowej chętnie zgromadzili się w naszej szkole, by wspólnie razem spędzić wieczór. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali liczne zabawy andrzejkowe m.in. topienie wosku, wróżenie z kart i losowania. Zawitała do nas również  dobra wróżka. Gabrysia we właściwym stroju pełniła rolę dobrej wróżbitki. Mieliśmy przyjemność usłyszeć od niej wszelkie wróżby, których spełnienie ma nas czekać

w najbliższym czasie. Gimnazjaliści swoją dyskotekę rozpoczęli o godzinie 18:00 i  chętnych na dobrą zabawę nie było mało. Podczas obydwóch dyskotek towarzyszyła nam dobra zabawa, humor i przyjazna atmosfera, którą zapamiętamy na długo. Cała sala wypełniona była ludźmi i każdy zajęty był tańcem lub słuchaniem energicznej muzyki.

Koleżankom ze Spółdzielni Uczniowskiej „Plusik” dziękujemy za przybycie i obsługiwanie sklepiku szkolnego, byśmy mieli możliwość zakupienia licznych napoi lub przysmaków.

Wszystkim uczestnikom środowej zabawy dziękujemy za przybycie, dobry nastrój i przyjazną atmosferę. Mamy nadzieję, że podczas kolejnej dyskoteki będziemy się również dobrze bawić.

 


Aleksandra MoskwikDzień Pluszowego Misia

24 listopada uczniowie klas I-III SP uczcili Dzień Pluszowego Misia. Do szkoły zawitali wyjątkowi goście, ulubieńcy wszystkich dzieci.


Kilka dni wcześniej Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na największą liczbę przyniesionych pluszaków. Najwięcej misiów udało się zgromadzić uczniom klasy 1a. Na zwycięzców czekała słodka niespodzianka. Serdecznie im gratulujemy! Liczba robiła wrażanie, dzieci przyniosły 114 maskotek.

Wszystkim klasom wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.


Malwina Pocik

 


Poznaj nauczyciela swego po powiedzeniach jego

„Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić,

że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.”

A. Einstein


Nadszedł październik, a wraz z nim święto naszych nauczycieli. Nie mogło z tego powodu zabraknąć radosnego akcentu. Dlatego uczniowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali w formie zabawy konkurs pt. „Poznaj nauczyciela swego po powiedzeniach jego”.

Na naszej gazetce szkolnej zawisło kilkanaście zabawnych powiedzonek naszych nauczycieli, które są niekiedy ich znakiem rozpoznawczym. Uczniowie przez tydzień mieli szansę zaobserwować i wywnioskować, do którego nauczyciela one należą, a następnie musieli rozwiązać krótkie zadanie, polegające na dopasowaniu zdań do nazwisk nauczycieli.

Chętnych do zabawy było sporo i wszyscy przy tym się doskonale bawili.

Zabawa wywołała uśmiech także na twarzach naszych nauczycieli, którzy bardzo wesoło podeszli do całej akcji.

Stuprocentowej odpowiedzi w konkursie udzieliło aż 13 osób, a byli to:

Anna Rodak, Dominik Niemiec, Emilia Zątek, Ilona Prus, Konrad Pilarz, Krystian Niedziela, Karol Piwowarski, Łukasz Zapotoczny, Łukasz Pułka, Marta Byrska, Mateusz Urbaniak, Paulina Kula i Wiktoria Kruczała.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz gratulujemy zwycięzcom spostrzegawczości i bystrości umysłu.


Aleksandra Moskwik

 

 

Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…

Tak rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, 12.10.2017 r. program słowno – muzyczny dedykowany pracownikom naszej szkoły, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Aktorzy i wokaliści w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły wypowiedzieli oraz wyśpiewali wiele pięknych i wzruszających słów, dziękując za nauczanie oraz wychowanie. Nie zabrakło również humoru w zaprezentowanej scence kabaretowej pt. „Niezbędnik nauczycielski czyli zestaw podręczny pomocy do pracy z uczniami”

Wśród gości zebranych na Sali nie zabrakło przedstawicieli całej szkolnej społeczności: obecnych oraz emerytowanych pracowników naszej szkoły, uczniów -przedstawicieli samorządów klasowych, rodziców uczniów klas pierwszych, którzy wcześniej złożyli ślubowanie i zaprezentowali się artystycznie.

 

Swoją obecnością uroczystość uświetnili także zaproszeni goście:

pan Rafał Ficoń - I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty, który złożył życzenia wszystkim pracownikom

pan Marek Nycz - Przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach

oraz pani Sabina Jończyk - Przewodnicząca Rady Rodziców.

 

 

opiekun SU - Magdalena Rodak

 

 


Dzień Uśmiechu

„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką

do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem

do użytku wewnętrznego.”


/ Phil Bosmans /11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Uśmiechu. Każda klasa miała za zadanie ubrać się w wesołe kolory i ozdobić drzwi swojej sali orderem uśmiechu.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podczas przerw obdarowywali społeczność szkolną symbolicznym uśmiechem tzw. Smiley Face.

Pamiętajmy, że uśmiech pomaga rozładować negatywne emocje i zbliża do siebie ludzi. Zadbajmy o to, żeby codziennie gościł na naszych twarzach.


Malwina Pocik

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2