Dzisiaj jest poniedziałek, 15 października 2018 roku.

Cytat dnia: "Wiersze: to jest właśnie walka ze światem. "

Jesień w klasie II b

23 września powitaliśmy kalendarzową jesień. Przez następne dni nasza tematyka zajęć w kl. II b skupiona była wokół tej barwnej, kolorowej pory roku.

Niecodzienna edukacja w klasach młodszych

Kolejnym ciekawym wydarzeniem na terenie naszej szkoły w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" była muzyczno-wokalnie-ruchowa edukacja w klasach młodszych.

Pierwsze kroki w szkole

Minął pierwszy miesiąc nauki szkolnej. Dla uczniów klas pierwszych był on czasem nawiązywania nowych przyjaźni, poznawania nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz „oswajaniem” nowego miejsca, w którym przyjdzie im spędzić najbliższe lata.

Wybraliśmy się na rajd górski

W minioną sobotę (6 października) wybraliśmy się na pierwszy w tym roku rajd górski.

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

W dniu 1 października 2018 r. odbyło się pierwsza w tym roku szkolnym sesja Młodzieżowej Rady w Kętach. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 7b - Marcela Musiał oraz Nicola Jurecka.

Dzień Chłopca w klasie IV b

Dzień chłopaka w klasie IV b obchodzony był w tym roku troszeczkę nietypowo…

• Jesień w klasie II b

• Niecodzienna edukacja w klasach młodszych

• Pierwsze kroki w szkole

• Wybraliśmy się na rajd górski

• Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

• Dzień Chłopca w klasie IV b

Stołówka

16 grudnia 2013 roku uruchomiona została stołówka szkolna. Tym samym po raz pierwszy od wielu lat uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zjedzenia podczas przerwy śródlekcyjnej prawdziwego, dwudaniowego – niczym domowego – obiadu.

Chętnych nie zabrakło. Już wtedy blisko 120 uczniów, od klasy pierwszej szkoły podstawowej aż po trzecią gimnazjum, wyraziło chęć skorzystania z odremontowanej i na nowo otwartej stołówki. Obecnie nasza stołówka codziennie przygotowuje ponad 200 obiadów dla uczniów naszej szkoły - aż tylu wyraża chęć skorzystania z możliwości zjedzenia ciepłego posiłku w szkole.

Obiady wydawane są codziennie, we wszystkie dni nauki szkolnej. Zainteresowani uczniowie płacą jedynie 3,00 złote za jeden obiad. Pozostałe koszty związane z bieżącym utrzymaniem kuchni oraz zatrudnieniem pracowników pokrywane będą z budżetu szkoły.

Grzegorz Żak