Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 roku.

Cytat dnia: "Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe. "

Podsumowanie zbiórki baterii

W listopadzie uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji ekologicznej pod hasłem: „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”.

„Był sobie pies”

4 grudnia klasy: 4a, 4b, 5a i 6a obejrzały film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach pod opieką p. wicedyrektor Ł. Listwan i pań M. Węglińskiej, M. Majcherczyk, B. Matusiak.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

W piątek (7 grudnia) na hali OSiR w Kętach odbył się Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców z klas V i VI zorganizowany przez Akademię Siatkówki SOS w Kętach.

Podsumowanie zbiórki makulatury

Za nami kolejna już zbiórka makulatury. Jak co roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi z zaangażowaniem włączyła się w tę ekologiczną akcję.

“Szczęść Boże” dla górników

Barbórka to szczególny dzień dla wszystkich górników, dlatego też 4 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się do Remizy OSP w Nowej Wsi, aby podziękować górnikom - z okazji ich święta - za ciężką i niebezpieczną pracę w kopalni.

ETAP REJONOWY ZA NAMI

3 grudnia odbył się rejonowy etap Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej, w którym wzięło udział aż czworo przedstawicieli klas ósmych.

• Podsumowanie zbiórki baterii

• „Był sobie pies”

• Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

• Podsumowanie zbiórki makulatury

• “Szczęść Boże” dla górników

• ETAP REJONOWY ZA NAMI

Stołówka

16 grudnia 2013 roku uruchomiona została stołówka szkolna. Tym samym po raz pierwszy od wielu lat uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zjedzenia podczas przerwy śródlekcyjnej prawdziwego, dwudaniowego – niczym domowego – obiadu.

Chętnych nie zabrakło. Już wtedy blisko 120 uczniów, od klasy pierwszej szkoły podstawowej aż po trzecią gimnazjum, wyraziło chęć skorzystania z odremontowanej i na nowo otwartej stołówki. Obecnie nasza stołówka codziennie przygotowuje ponad 200 obiadów dla uczniów naszej szkoły - aż tylu wyraża chęć skorzystania z możliwości zjedzenia ciepłego posiłku w szkole.

Obiady wydawane są codziennie, we wszystkie dni nauki szkolnej. Zainteresowani uczniowie płacą jedynie 3,00 złote za jeden obiad. Pozostałe koszty związane z bieżącym utrzymaniem kuchni oraz zatrudnieniem pracowników pokrywane będą z budżetu szkoły.

Grzegorz Żak