Dzisiaj jest poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku.

Cytat dnia: "Panie, spraw, abym zawsze pragnął więcej niż zdołam osiągnąć. "

ZBIÓRKA SŁODYCZY

Drodzy rodzice i uczniowie! Tradycyjnie już nasza Szkoła przygotowuje świąteczne prezenty dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Międzybrodziu Żywieckim.

WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

W listopadzie została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka zużytych baterii.

DLACZEGO LAJKUJEMY?

Dlaczego lajkujemy? Pod takim tytułem odbyły się kolejne już warsztaty dla uczniów klas piątych, które 5. grudnia poprowadziła Pani Justyna Motyka z zaprzyjaźnionej biblioteki w Dworku.

Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

Marta Byrska, uczennica klasy IIIA gimnazjum zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

W tym roku Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi ponownie wzięła udział w zbiórce kasztanów i żołędzi.

ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

Początkiem grudnia klasa Va doczekała się już wizyty św. Mikołaja oraz zorganizowała klasowe andrzejki.

• ZBIÓRKA SŁODYCZY

• WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

• DLACZEGO LAJKUJEMY?

• Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

• PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

• ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

Stołówka

16 grudnia 2013 roku uruchomiona została stołówka szkolna. Tym samym po raz pierwszy od wielu lat uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zjedzenia podczas przerwy śródlekcyjnej prawdziwego, dwudaniowego – niczym domowego – obiadu.

Chętnych nie zabrakło. Już wtedy blisko 120 uczniów, od klasy pierwszej szkoły podstawowej aż po trzecią gimnazjum, wyraziło chęć skorzystania z odremontowanej i na nowo otwartej stołówki. Obecnie nasza stołówka codziennie przygotowuje ponad 200 obiadów dla uczniów naszej szkoły - aż tylu wyraża chęć skorzystania z możliwości zjedzenia ciepłego posiłku w szkole.

Obiady wydawane są codziennie, we wszystkie dni nauki szkolnej. Zainteresowani uczniowie płacą jedynie 3,00 złote za jeden obiad. Pozostałe koszty związane z bieżącym utrzymaniem kuchni oraz zatrudnieniem pracowników pokrywane będą z budżetu szkoły.

Grzegorz Żak