Dzisiaj jest poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku.

Cytat dnia: "Panie, spraw, abym zawsze pragnął więcej niż zdołam osiągnąć. "

ZBIÓRKA SŁODYCZY

Drodzy rodzice i uczniowie! Tradycyjnie już nasza Szkoła przygotowuje świąteczne prezenty dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Międzybrodziu Żywieckim.

WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

W listopadzie została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka zużytych baterii.

DLACZEGO LAJKUJEMY?

Dlaczego lajkujemy? Pod takim tytułem odbyły się kolejne już warsztaty dla uczniów klas piątych, które 5. grudnia poprowadziła Pani Justyna Motyka z zaprzyjaźnionej biblioteki w Dworku.

Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

Marta Byrska, uczennica klasy IIIA gimnazjum zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

W tym roku Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi ponownie wzięła udział w zbiórce kasztanów i żołędzi.

ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

Początkiem grudnia klasa Va doczekała się już wizyty św. Mikołaja oraz zorganizowała klasowe andrzejki.

• ZBIÓRKA SŁODYCZY

• WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

• DLACZEGO LAJKUJEMY?

• Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

• PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

• ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

Rada Rodziców

Przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi działa Rada Rodziców w składzie:

Przewodnicząca - Sabina Jończyk ( adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Sekretarz - Agnieszka Czopek

Skarbnik - Piotr Hrapkowicz

Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nowej Wsi rozpoczęła bieżącą kadencję od 8 września 2016. Zgodnie z obowiązującym Regulaminem i Statutem Szkoły, podejmuje się reprezentowania ogółu rodziców i działania na rzecz dobra wszystkich dzieci uczących się w szkole.

Takimi zadaniami w szczególności są:

- działania na rzecz opiekuńczej funkcji szkoły;

- działania na rzecz stałej poprawy bazy szkoły;

- współuczestniczenie w opracowywaniu programu wychowawczego;

- współdecydowanie o formach pomocy dzieciom;

- pobudzanie i organizowanie form aktywności rodziców na rzecz wspomagania realizacji celów i zadań szkoły;

- gromadzenie funduszy niezbędnych dla wspierania działalności szkoły, a także ustalanie zasad użytkowania tych funduszy;

- zapewnienie rodzicom, we współdziałaniu z innymi organami szkoły, rzeczywistego wpływu na działalność szkoły.

W praktyce przedkłada się to na współfinansowanie różnego rodzaju inicjatyw mających na celu polepszenie warunków szkolno-bytowych, jak remonty sal klasowych i sprzętu, zakup potrzebnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych oraz wiele innych tym podobnych działań, które służą dzieciom i młodzieży uczącej się w szkole.

To również organizowanie różnego rodzaju poczęstunków dla wszystkich dzieci w szkole z okazji Dnia Dziecka, tłustego czwartku, czy zabawy karnawałowej.

Z naszych funduszy współfinansowane są różnego rodzaju konkursy i imprezy o charakterze ogólnoszkolnym. Dofinansowywane są imprezy klasowe, wycieczki oraz wyjazdy do kina, czy teatru. Pokrywamy koszty przejazdów uczniów na konkursy odbywające się poza naszą szkołą.

Fundowane są również nagrody rzeczowe dla wyróżniających się uczniów i zespołów artystycznych oraz sportowych.

Środki pieniężne, które posiadamy w swej dyspozycji, pochodzą z dobrowolnych wpłat rodziców, darowizn od osób fizycznych, organizacji, instytucji i fundacji oraz z dochodowych imprez i akcji organizowanych przez Radę Rodziców, jak coroczny piknik szkolny i wydanie kalendarza. Prowadzimy obsługę księgowo-rachunkową powierzonych nam funduszy i w każdym momencie możemy wykazać się, jakie środki pozyskaliśmy i jak nimi dysponujemy.

Jak co roku ustalamy, jakie są sugerowane wpłaty od rodziców na nasz fundusz:

- 30 zł – w przypadku jednego dziecka uczącego się w szkole

- po 15 zł – w przypadku dwójki dzieci

- po 10 zł – w przypadku trójki i więcej dzieci

Wpłaty mogą być uiszczane u skarbników klasowych, grzecznościowo można je przekazać za pośrednictwem Pani Edyty Królickiej w sekretariacie, bądź można je przekazać bezpośrednio na konto bankowe:

Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nowej Wsi, ul. Konarskiego 4,

nr rach.: 74 1050 1113 1000 0091 1421 4084 - z zaznaczeniem w tytule za jakie dziecko i z której klasy jest to wpłata.

Wszystkich Rodziców zachęcamy do aktywnego włączenia się do współpracy. Można zgłaszać wszelkie sugestie, pomysły, propozycje zmian i inicjatywy własne, mające na celu polepszenie warunków szkolno-bytowych dzieci.

Rodzice i wszyscy zainteresowani mogą kontaktować się z Radą Rodziców poprzez pocztę internetową korzystając z adresu:

Za wszelką pomoc i życzliwość z góry dziękujemy

Rada Rodziców

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA POTRZEBY RADY RODZICÓW !!!

Każdy pełnoletni obywatel ma obowiązek złożyć do Urzędu Skarbowego roczne zeznanie podatkowe, czyli. tzw. PIT. Przy tej okazji każdy może skorzystać z przysługującego mu prawa, aby wybrana organizacja pożytku publicznego otrzymała 1% należnego podatku, który już zapłaciliśmy za ubiegły rok. Zwracamy się z prośbą o wskazanie naszej szkoły, jako beneficjenta owej operacji. Wystarczy na swoim rocznym zeznaniu podatkowym wypełnić pola H. oraz I. wg poniższego wzoru. Pozyskana przez szkołę w ten sposób kwota pozwoli na wsparcie bieżących inicjatyw Rady Rodziców.