Dzisiaj jest czwartek, 23 listopada 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Kochać możemy tylko to, czego nie posiadamy w całości. "

Małopolski Konkurs Języka Polskiego

22 listopada odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego, którego główny temat brzmi: „Młodości, ty nad poziomy wylatuj”.

ZAPROSZENIE NA WIECZOREK POETYCKI

Serdecznie zapraszamy na wieczorek poetycki „Dom – miejsce bliskie i magiczne”.

Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego

W dniu 21 listopada odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego.

Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów

W dniu 17.11.2017 r. odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów.

Wyjazd do Teatru Banialuka

W miniony czwartek, 16 listopada, uczniowie klas 4b i 5b pod opieką p. B. Paśniewskiej, p. B. Matusiak i p. A. Terlikowskiej pojechali do Teatru Lalek Banialuka na spektakl pt. Buratino.

Akcja ekologiczna „Zbiórka makulatury 2017” - podsumowanie

Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów – praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.

  • Małopolski Konkurs Języka Polskiego

  • ZAPROSZENIE NA WIECZOREK POETYCKI

  • Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego

  • Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów

  • Wyjazd do Teatru Banialuka

  • Akcja ekologiczna „Zbiórka makulatury 2017” - podsumowanie

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 12 października 2017 roku na pewno na długo  pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych jak również i ich rodziców. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.

 

Wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli i  rodziców powitał pan dyrektor Grzegorz Żak. Po tak uroczystym powitaniu na salę w rytmie marsza wkroczyli dumni i uśmiechnięci pierwszacy. Zaprezentowali się w pięknej recytacji wierszy i śpiewie piosenek. Po odbyciu podróży do czterech krain: muzyki, pracowitości, mądrości i miłości oraz zdobyciu symboli tych krain: klucza wiolinowego, pszczółki, sowy i serca, decyzją pana dyrektora zostali dopuszczeni do ślubowania, które złożyli na sztandar szkoły. Wychowawczynie wręczyły im pamiątkowe dyplomy, a rodzice wielkie rożki obfitości.

 

Swoją obecnością uroczystość uświetnili także zaproszeni goście: pan Rafał Ficoń - I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty, pan Marek Nycz - Przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach oraz pani Sabina Jończyk - Przewodnicząca Rady Rodziców.

 

Dzień ten był pełen wrażeń i wzruszeń dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, którym życzymy wytrwałości w pokonywaniu wielu szkolnych przeszkód i dążeniu do osiągania jak najlepszych wyników w nauce. Rodzicom zaś życzymy zadowolenia z postępów swoich pociech, wyników osiąganych w nauce oraz sukcesów wychowawczych.

 

Karolina Weźranowska