Dzisiaj jest niedziela, 25 lutego 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Są ludzie, którzy nigdy by nie byli zakochani, gdyby nie słyszeli o miłości. "

Wyjazd na grę w kregle

15 lutego grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się do kręgielni Hula Kula w Oświęcimiu.

Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

Nasze uczennicy rozpoczęły ferie zimowe na sportowo, bowiem w niedzielę (11 lutego) wzięły udział w inaugurującym turnieju mini siatkówki Grand Prix o Puchar Dyrektora Centrum Sportowo - Widowiskowego w Kozach.

VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

Tradycyjnie, jak co roku trzyosobowe drużyny wszystkich klas 4-6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum spotkały się, by rywalizować na słowa – VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany systemem belgijskim w dwóch kategoriach wiekowych już przeszedł do historii.

Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

W przededniu ferii klasa Va pojechała do Parku Trampolin w Bielsku-Białej, gdzie aktywnie spędziła czas korzystając z przeróżnych atrakcji jak np. basen z gąbkami, boisko do zbijaka, wsady do kosza, poducha, trampoliny itp.

KARNAWAŁ 2018

Karnawał to czas balów, radości i tańców. 8 lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi uczniowie wszystkich klas bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Zabawy na śniegu

Po długim oczekiwaniu na śnieżną aurę, nadszedł wreszcie dzień, w którym mogliśmy poszaleć na białym puchu.

  • Wyjazd na grę w kregle

  • Grand Prix Kóz w mini siatkówce dziewcząt

  • VI Drużynowy Turniej Scrabble 2018 rozegrany…

  • Klasa Va w PARKU TRAMPOLIN GoJump

  • KARNAWAŁ 2018

  • Zabawy na śniegu

O krok od awansu...

5 października grupa dziewcząt z klas VII SP i III Gim rywalizowała na terenach MOSiR-u Oświęcim w sztafetowych biegach przełajowych.

 

Zawody te odbywały się na szczeblu powiatowym. Prawo startu w zawodach wojewódzkich miały dwie pierwsze drużyny.

 

Sztafeta polega na przebiegnięciu danego dystansu z pałeczką sztafetową i przekazaniu jej kolejnej zawodniczce ze swojego zespołu, oczekującej w strefie zmian. Upadek pałeczki sztafetowej w którymkolwiek momencie biegu lub podczas jej przekazania dyskwalifikuje drużynę.

 

Nasze dziewczyny poradziły sobie rewelacyjnie, każda z nich wniosła ogrom wysiłku, aby znaleźć się na mecie jak najszybciej. W ostatniej zmianie biegła Julia Jaromin, która miała do odrobienia ok 100-metrową stratę. Nie dość, że tego dokonała, to jeszcze wyprzedziła rywalkę. Niestety krok przed metą zawodniczka z Zaborza wydłużyła krok biegowy i pierwsza przecięła linię mety. Nam pozostało trzecie miejsce na podium!

 

Choć w sporcie tak czasem jest, że niedosyt pozostaje, to i zostają z nami wrażenia oraz motywacja do dalszego wysiłku.


Dziękuję dziewczętom za tak ogromne zaangażowanie i niesamowite emocje.


Nasz zespół: Emilia Klęczar, Natalia Bułaś, Natalia Stańco, Julia Jaromin, Dominika Olbrzymek, Sandra Adamczyk, Gabriela Szarek, Nadia Dudzic, Jolanta Dobosz, Daria Mamica,Amelia Hulbój.


Magdalena Węglińska