Dzisiaj jest wtorek, 25 września 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Ze świata każdy ma tyle, ile sobie weźmie. "

„Powietrzni rycerze”

19 września uczniowie z klasy VIIIa Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi udali się do kina w Domu Kultury w Kętach, aby zobaczyć polsko-brytyjski dramat wojenny „Dywizjon 303.

KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ

OGŁASZAMY KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” 25 września (tj. wtorek) odbędzie się ogólnoszkolny Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Dawno, dawno temu… a jednak całkiem niedawno…

Powroty do przeszłości wcale nie muszą być nudne. Uczniowie klas III gimnazjum na deskach mini-sceny zaprezentowali się jako boginie i bogowie greccy.

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

12 września 2018 r. sześcioro uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w lekkoatletycznych zawodach pod hasłem „Witaj szkoło”.

Spotkanie z policjantem

Corocznie uczniowie klas pierwszych naszej szkoły spotykają się z przedstawicielami Komisariatu Policji w Kętach. W tym roku spotkanie odbyło się 6 września.

  • „Powietrzni rycerze”

  • KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ

  • Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  • Dawno, dawno temu… a jednak całkiem niedawno…

  • ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

  • Spotkanie z policjantem

O krok od awansu...

5 października grupa dziewcząt z klas VII SP i III Gim rywalizowała na terenach MOSiR-u Oświęcim w sztafetowych biegach przełajowych.

 

Zawody te odbywały się na szczeblu powiatowym. Prawo startu w zawodach wojewódzkich miały dwie pierwsze drużyny.

 

Sztafeta polega na przebiegnięciu danego dystansu z pałeczką sztafetową i przekazaniu jej kolejnej zawodniczce ze swojego zespołu, oczekującej w strefie zmian. Upadek pałeczki sztafetowej w którymkolwiek momencie biegu lub podczas jej przekazania dyskwalifikuje drużynę.

 

Nasze dziewczyny poradziły sobie rewelacyjnie, każda z nich wniosła ogrom wysiłku, aby znaleźć się na mecie jak najszybciej. W ostatniej zmianie biegła Julia Jaromin, która miała do odrobienia ok 100-metrową stratę. Nie dość, że tego dokonała, to jeszcze wyprzedziła rywalkę. Niestety krok przed metą zawodniczka z Zaborza wydłużyła krok biegowy i pierwsza przecięła linię mety. Nam pozostało trzecie miejsce na podium!

 

Choć w sporcie tak czasem jest, że niedosyt pozostaje, to i zostają z nami wrażenia oraz motywacja do dalszego wysiłku.


Dziękuję dziewczętom za tak ogromne zaangażowanie i niesamowite emocje.


Nasz zespół: Emilia Klęczar, Natalia Bułaś, Natalia Stańco, Julia Jaromin, Dominika Olbrzymek, Sandra Adamczyk, Gabriela Szarek, Nadia Dudzic, Jolanta Dobosz, Daria Mamica,Amelia Hulbój.


Magdalena Węglińska