Dzisiaj jest wtorek, 17 października 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Mówimy niewiele. O takich trafionych radościach, niezasłużonych, niezaplanowanych, nie trzeba wiele mówić. "

Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

W sobotę (14 października) po raz pierwszy w tym roku szkolnym kilkunastu gimnazjalistów wyruszyło na rajd górski pod opieką pana Wiesława Wawaka.

Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz.

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

„Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…” Tak w dniu 12 października rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego program słowno-muzyczny, dedykowany pracownikom naszej szkoły, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 12 października 2017 roku na pewno na długo  pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych jak również i ich rodziców. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.  

Dyktando Niepodległościowe

Etap szkolny V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” przeprowadzono 10 października 2017r. w wielu szkołach województwa małopolskiego.  

DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego.” / Phil Bosmans /

  • Grrupa gimnazjalistów odbyła górksą wędrówkę...

  • Jennifer Lynn Barnes: „NAZNACZENI”

  • „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…”

  • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  • Dyktando Niepodległościowe

  • DZIEŃ UŚMIECHU

O krok od awansu...

5 października grupa dziewcząt z klas VII SP i III Gim rywalizowała na terenach MOSiR-u Oświęcim w sztafetowych biegach przełajowych.

 

Zawody te odbywały się na szczeblu powiatowym. Prawo startu w zawodach wojewódzkich miały dwie pierwsze drużyny.

 

Sztafeta polega na przebiegnięciu danego dystansu z pałeczką sztafetową i przekazaniu jej kolejnej zawodniczce ze swojego zespołu, oczekującej w strefie zmian. Upadek pałeczki sztafetowej w którymkolwiek momencie biegu lub podczas jej przekazania dyskwalifikuje drużynę.

 

Nasze dziewczyny poradziły sobie rewelacyjnie, każda z nich wniosła ogrom wysiłku, aby znaleźć się na mecie jak najszybciej. W ostatniej zmianie biegła Julia Jaromin, która miała do odrobienia ok 100-metrową stratę. Nie dość, że tego dokonała, to jeszcze wyprzedziła rywalkę. Niestety krok przed metą zawodniczka z Zaborza wydłużyła krok biegowy i pierwsza przecięła linię mety. Nam pozostało trzecie miejsce na podium!

 

Choć w sporcie tak czasem jest, że niedosyt pozostaje, to i zostają z nami wrażenia oraz motywacja do dalszego wysiłku.


Dziękuję dziewczętom za tak ogromne zaangażowanie i niesamowite emocje.


Nasz zespół: Emilia Klęczar, Natalia Bułaś, Natalia Stańco, Julia Jaromin, Dominika Olbrzymek, Sandra Adamczyk, Gabriela Szarek, Nadia Dudzic, Jolanta Dobosz, Daria Mamica,Amelia Hulbój.


Magdalena Węglińska