Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, co każą im płakać. "

GRUNT, TO RODZINKA!

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.  

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

13.06.2018 r. uczniów klas szóstych odwiedziła Pani Martyna Kolasa - ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Bielsku-Białej.

Zawody w piłkę siatkową

We wtorek (12 czerwca) na Orliku w Kętach przy stadionie Hejnału odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody w piłkę siatkową.  

„Program dla szkół” w klasach I - V

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych.  

Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

Zajęcia teatralne zawsze dostarczają swoim uczestnikom sporo zabawy. Rozwijanie talentów idzie w parze z nabywaniem umiejętności i zdobywaniem doświadczeń na różnych poziomach.  

WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy V a i VI b uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINO SZKOŁA.

  • GRUNT, TO RODZINKA!

  • WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

  • Zawody w piłkę siatkową

  • „Program dla szkół” w klasach I - V

  • Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

  • WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

O krok od awansu...

5 października grupa dziewcząt z klas VII SP i III Gim rywalizowała na terenach MOSiR-u Oświęcim w sztafetowych biegach przełajowych.

 

Zawody te odbywały się na szczeblu powiatowym. Prawo startu w zawodach wojewódzkich miały dwie pierwsze drużyny.

 

Sztafeta polega na przebiegnięciu danego dystansu z pałeczką sztafetową i przekazaniu jej kolejnej zawodniczce ze swojego zespołu, oczekującej w strefie zmian. Upadek pałeczki sztafetowej w którymkolwiek momencie biegu lub podczas jej przekazania dyskwalifikuje drużynę.

 

Nasze dziewczyny poradziły sobie rewelacyjnie, każda z nich wniosła ogrom wysiłku, aby znaleźć się na mecie jak najszybciej. W ostatniej zmianie biegła Julia Jaromin, która miała do odrobienia ok 100-metrową stratę. Nie dość, że tego dokonała, to jeszcze wyprzedziła rywalkę. Niestety krok przed metą zawodniczka z Zaborza wydłużyła krok biegowy i pierwsza przecięła linię mety. Nam pozostało trzecie miejsce na podium!

 

Choć w sporcie tak czasem jest, że niedosyt pozostaje, to i zostają z nami wrażenia oraz motywacja do dalszego wysiłku.


Dziękuję dziewczętom za tak ogromne zaangażowanie i niesamowite emocje.


Nasz zespół: Emilia Klęczar, Natalia Bułaś, Natalia Stańco, Julia Jaromin, Dominika Olbrzymek, Sandra Adamczyk, Gabriela Szarek, Nadia Dudzic, Jolanta Dobosz, Daria Mamica,Amelia Hulbój.


Magdalena Węglińska