Dzisiaj jest poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Panie, spraw, abym zawsze pragnął więcej niż zdołam osiągnąć. "

ZBIÓRKA SŁODYCZY

Drodzy rodzice i uczniowie! Tradycyjnie już nasza Szkoła przygotowuje świąteczne prezenty dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Międzybrodziu Żywieckim.

WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

W listopadzie została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka zużytych baterii.

DLACZEGO LAJKUJEMY?

Dlaczego lajkujemy? Pod takim tytułem odbyły się kolejne już warsztaty dla uczniów klas piątych, które 5. grudnia poprowadziła Pani Justyna Motyka z zaprzyjaźnionej biblioteki w Dworku.

Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

Marta Byrska, uczennica klasy IIIA gimnazjum zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

W tym roku Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi ponownie wzięła udział w zbiórce kasztanów i żołędzi.  

ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

Początkiem grudnia klasa Va doczekała się już wizyty św. Mikołaja oraz zorganizowała klasowe andrzejki.

  • ZBIÓRKA SŁODYCZY

  • WYNIKI AKCJI EKOLOGICZNEJ „ZBIÓRKA BATERII”

  • DLACZEGO LAJKUJEMY?

  • Sukces Marty Byrskiej w konkursie historycznym

  • PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

  • ANDRZEJKI I MIKOŁAJKI W KLASIE VA

Wyjazd do Teatru Lalek Banialuka

29.09.2017r. uczniowie z klas szóstych oraz klasy Va Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi udali się na spektakl do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

 

Tym razem młodzi widzowie obejrzeli przedstawienie „Buratino” na motywach „Złotego kluczyka” Aleksego Tołstoja. Spektakl w reżyserii Mariana Pecki przeniósł oglądających do bajkowej krainy, w której główny bohater jest lalką wyrzeźbioną z kawałka drewna. Naiwny i uparty Buratino przeżywa zabawne, ale i pełne grozy, przygody. Zdobyte doświadczenia pozwalają mu zrozumieć, gdzie kryją się prawdziwe skarby i komu wart zaufać.

 

„Buratino” w bielskiej inscenizacji to także opowieść o teatrze. Autorzy scenografii dosłownie zbudowali teatr w teatrze. W widowisku wykorzystano ponad trzydzieści różnego rodzaju lalek. Specjalnie do tego spektaklu z okazji 70. urodzin Teatru Lalek Banialuka skomponowano piosenki śpiewane przez aktorów.

 

Po fascynującym przedstawieniu nasi uczniowie  mieli okazję zobaczyć teatr od kulis. Weszli na scenę, poznali teatralne zaplecze, pracownie krawieckie, plastyczne i stolarskie. Dzięki pani przewodnik dowiedzieli się, jak powstaje przedstawienie teatralne. Młodzi widzowie poznali najstarszych aktorów teatru – lalki oraz wielość sposobów ich animacji.    Na zakończenie niezwykłej lekcji w teatrze uczniowie zadawali pani Magdalenie Obidowskiej, aktorce z wieloletnim doświadczeniem, mnóstwo pytań związanych z jej pracą  oraz przesądami i zwyczajami teatralnymi.

 

Aleksandra Węglarz