Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, co każą im płakać. "

GRUNT, TO RODZINKA!

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.  

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

13.06.2018 r. uczniów klas szóstych odwiedziła Pani Martyna Kolasa - ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Bielsku-Białej.

Zawody w piłkę siatkową

We wtorek (12 czerwca) na Orliku w Kętach przy stadionie Hejnału odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody w piłkę siatkową.  

„Program dla szkół” w klasach I - V

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych.  

Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

Zajęcia teatralne zawsze dostarczają swoim uczestnikom sporo zabawy. Rozwijanie talentów idzie w parze z nabywaniem umiejętności i zdobywaniem doświadczeń na różnych poziomach.  

WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy V a i VI b uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINO SZKOŁA.

  • GRUNT, TO RODZINKA!

  • WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

  • Zawody w piłkę siatkową

  • „Program dla szkół” w klasach I - V

  • Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

  • WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

Wyjazd do Teatru Lalek Banialuka

29.09.2017r. uczniowie z klas szóstych oraz klasy Va Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi udali się na spektakl do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

 

Tym razem młodzi widzowie obejrzeli przedstawienie „Buratino” na motywach „Złotego kluczyka” Aleksego Tołstoja. Spektakl w reżyserii Mariana Pecki przeniósł oglądających do bajkowej krainy, w której główny bohater jest lalką wyrzeźbioną z kawałka drewna. Naiwny i uparty Buratino przeżywa zabawne, ale i pełne grozy, przygody. Zdobyte doświadczenia pozwalają mu zrozumieć, gdzie kryją się prawdziwe skarby i komu wart zaufać.

 

„Buratino” w bielskiej inscenizacji to także opowieść o teatrze. Autorzy scenografii dosłownie zbudowali teatr w teatrze. W widowisku wykorzystano ponad trzydzieści różnego rodzaju lalek. Specjalnie do tego spektaklu z okazji 70. urodzin Teatru Lalek Banialuka skomponowano piosenki śpiewane przez aktorów.

 

Po fascynującym przedstawieniu nasi uczniowie  mieli okazję zobaczyć teatr od kulis. Weszli na scenę, poznali teatralne zaplecze, pracownie krawieckie, plastyczne i stolarskie. Dzięki pani przewodnik dowiedzieli się, jak powstaje przedstawienie teatralne. Młodzi widzowie poznali najstarszych aktorów teatru – lalki oraz wielość sposobów ich animacji.    Na zakończenie niezwykłej lekcji w teatrze uczniowie zadawali pani Magdalenie Obidowskiej, aktorce z wieloletnim doświadczeniem, mnóstwo pytań związanych z jej pracą  oraz przesądami i zwyczajami teatralnymi.

 

Aleksandra Węglarz