Dzisiaj jest wtorek, 25 września 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Ze świata każdy ma tyle, ile sobie weźmie. "

„Powietrzni rycerze”

19 września uczniowie z klasy VIIIa Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi udali się do kina w Domu Kultury w Kętach, aby zobaczyć polsko-brytyjski dramat wojenny „Dywizjon 303.

KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ

OGŁASZAMY KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” 25 września (tj. wtorek) odbędzie się ogólnoszkolny Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Dawno, dawno temu… a jednak całkiem niedawno…

Powroty do przeszłości wcale nie muszą być nudne. Uczniowie klas III gimnazjum na deskach mini-sceny zaprezentowali się jako boginie i bogowie greccy.

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

12 września 2018 r. sześcioro uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w lekkoatletycznych zawodach pod hasłem „Witaj szkoło”.

Spotkanie z policjantem

Corocznie uczniowie klas pierwszych naszej szkoły spotykają się z przedstawicielami Komisariatu Policji w Kętach. W tym roku spotkanie odbyło się 6 września.

  • „Powietrzni rycerze”

  • KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ

  • Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  • Dawno, dawno temu… a jednak całkiem niedawno…

  • ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

  • Spotkanie z policjantem

Wiecznie żywy świat

Nie ma we współczesnym świecie człowieka, który nie znałby Mitologii albo przynajmniej jednego z mitów. We wrześniu klasy III gimnazjum pracowały nad projektem dotyczącym antycznego świata.


Wśród wielu propozycji dotyczących bogów, herosów, poezji, sztuki i literatury znalazły się ciekawe ujęcia wybranych tematów. Na szczególne uznanie zasługuje wiedza i umiejętność jej prezentacji u uczniów klasy IIIa – Oskara Kasprzaka i Michała Łanuchy, a w klasie IIIb – Sandry Adamczyk, Natalii Bułaś, Aleksandry Moskwik, Dominika Niemca i Dominika Sokoła.

 

Myślę, że ich wysiłek wzbudził uznanie nie tylko u mnie, ale także u kolegów. Kiedy ktoś przez kilkanaście minut potrafi samodzielnie opowiadać o przeżyciach olimpijskich bogów i herosów, to na pewno zasługuje na szóstkę. Kto o niej nie marzy ? Pytanie retoryczne. Wszyscy. Zatem przy kolejnym projekcie na pewno znajdą się następni godni wyróżnienia retorycy z ogromną wiedzą.

 

Agata Mazur