Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, co każą im płakać. "

GRUNT, TO RODZINKA!

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.  

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

13.06.2018 r. uczniów klas szóstych odwiedziła Pani Martyna Kolasa - ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Bielsku-Białej.

Zawody w piłkę siatkową

We wtorek (12 czerwca) na Orliku w Kętach przy stadionie Hejnału odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody w piłkę siatkową.  

„Program dla szkół” w klasach I - V

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych.  

Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

Zajęcia teatralne zawsze dostarczają swoim uczestnikom sporo zabawy. Rozwijanie talentów idzie w parze z nabywaniem umiejętności i zdobywaniem doświadczeń na różnych poziomach.  

WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy V a i VI b uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINO SZKOŁA.

  • GRUNT, TO RODZINKA!

  • WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

  • Zawody w piłkę siatkową

  • „Program dla szkół” w klasach I - V

  • Zajęcia teatralne dla gimnazjalistów

  • WYJSCIE DO KINA W KĘTACH

Wiecznie żywy świat

Nie ma we współczesnym świecie człowieka, który nie znałby Mitologii albo przynajmniej jednego z mitów. We wrześniu klasy III gimnazjum pracowały nad projektem dotyczącym antycznego świata.


Wśród wielu propozycji dotyczących bogów, herosów, poezji, sztuki i literatury znalazły się ciekawe ujęcia wybranych tematów. Na szczególne uznanie zasługuje wiedza i umiejętność jej prezentacji u uczniów klasy IIIa – Oskara Kasprzaka i Michała Łanuchy, a w klasie IIIb – Sandry Adamczyk, Natalii Bułaś, Aleksandry Moskwik, Dominika Niemca i Dominika Sokoła.

 

Myślę, że ich wysiłek wzbudził uznanie nie tylko u mnie, ale także u kolegów. Kiedy ktoś przez kilkanaście minut potrafi samodzielnie opowiadać o przeżyciach olimpijskich bogów i herosów, to na pewno zasługuje na szóstkę. Kto o niej nie marzy ? Pytanie retoryczne. Wszyscy. Zatem przy kolejnym projekcie na pewno znajdą się następni godni wyróżnienia retorycy z ogromną wiedzą.

 

Agata Mazur